Sukob između Sjeverne i Južne Koreje

poruka: 252
|
čitano: 34.826
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
protjeran
offline
Sukob između Sjeverne i Južne Koreje

Ostaje nam samo cekati da vidimo kako ce Chuck Norris odluciti.

★★★★★ Super moderator.I live to die another day
14 godina
protjeran
offline
Sukob između Sjeverne i Južne Koreje

Mislim da ne bi bilo fer da se USA i Kina umiješaju u rat.

To je između Koreja.

Iako favoriziram komunizam ne želim ni da se Kina umiješa...

 

Slobodno klikni HVALA! Besplatno je...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sukob između Sjeverne i Južne Koreje
microman kaže...
Covijece u ovoj temi ima toliko teorija zavijera,svi sve znaju,a zapravo nitko ništa nezna. Kao prvo ostavite se svojih teorija zavijera koji nitko nit može dokazati nit može tvrditi da je tako. A kao drugo prestanite prozivati Amerikance.Da se razumijemo Amerikanci su nacija i većinu njih čini najobicniji puk,a da ste svi toliko pametni znali biste da su upravo su ti Amerikanci bili protiv ulaska u rat sa Irakom,znali biste da su ljudi izlazili na ulice i javno se bunili sto njihovi sinovi i kćeri idu u rat iz kojeg se mnogi nisu vratili,a još vise ih se vratilo u ljesu.Isto tako za razliku od nas "pametnih" Hrvata,glupi Amerikanci su vlasnici najpoznatijih korporacija poput Nvidije,Googlea,Microsofta,Apple-a,itd... A mi "pametni" Hrvati imamo firme pred bankrotom. Zato ostavite se ludih teorija zavijera i vratite se u stvarni život u kojem nasa "pametna" i "Intelektualna" Republika Hrvatska pliva u govni.a iz kojeg ne vidi izlaza Eto toliko od mene

Sto se tice Amerike, moras znati da su u Americi stvarno ispod prosječno pametni ljudi, odnosno ne iskorištavaju svoje potencijale već su zatupljeni sa raznoraznim sranjima što na kraju dovodi do ispodprosječnog znanja. Što se tiće navedenih kompanija, to su uglavnom ljudi sa dobrim idejama koji su imali support (financijski ili neki drugi) za ostvariti ih. Također, zbog dobre plaće, puno intelektualaca se seli u SAD. Recimo cijela nVidia su Azijati.

 

Hrvatska ima neke druge probleme, ali tu nije niti vrijeme niti mjesto za diskusiju.

14 godina
protjeran
offline
RE: Sukob između Sjeverne i Južne Koreje
beno101 kaže...

Mislim da ne bi bilo fer da se USA i Kina umiješaju u rat.

To je između Koreja.

Iako favoriziram komunizam ne želim ni da se Kina umiješa...

 

Ne smije se nitko mjesati,jer to ce i dovesti do III svjetskog rata

★★★★★ Super moderator.I live to die another day
14 godina
neaktivan
offline
Sukob između Sjeverne i Južne Koreje

Volio bih da se svrgne "dragi vođa" i da u sj. koreji dođu na vlast normalni ljudi, demokrati, koji bi bili za ujedinjenje tih dviju Koreja. Jer ovo šta Sjevernokorejske vlasti rade nije normalno, neznam nit kako narod to sve trpi. Oni su ISTI narod kao i Južnokorejci( To je isto ko da netko podijeli Hrvatsku na sjevernu i južnu ), podjeljenji od luđaka koji samo rade sukobe među jednim narodom koji bi se preporodio da dođe demokracija (mislim bez interneta i ostalih stvari, znam da će neki reč da im to ionako nije potrebno al ipak takve stvari branit u 21.st...).

uff....
14 godina
protjeran
offline
RE: Sukob između Sjeverne i Južne Koreje
SUPER :) kaže...
beno101 kaže...

Mislim da ne bi bilo fer da se USA i Kina umiješaju u rat.

To je između Koreja.

Iako favoriziram komunizam ne želim ni da se Kina umiješa...

 

Ne smije se nitko mjesati,jer to ce i dovesti do III svjetskog rata

 Ne slažem se... ako se netko umiješe ne će nužno doći do III. svjetskog rata... ljudima je dosta ratovanja... za sada...

 

Slobodno klikni HVALA! Besplatno je...
15 godina
offline
RE: Sukob između Sjeverne i Južne Koreje

Amerikanci su neka čudna biljka. Nisu prestali ratovati od 2. Svjetskog rata, stvarno ne znam da li je prošlo ijedno desetljeće od 2. Svjetskog rata, a da oni u tome desetljeću nisu bili u nekom ratu. Zašto su vlasnici najpoznatijih korporacija i zašto su najbogatija zemlja na svijetu? Zato što su oni najjača gospodarska i industrijska sila na svijetu (uz Rusiju). Što se tiče njihove genijalnosti i pameti - oni su neobrazovani što se tiče opće kulture, da, dobro ste čuli, njihova opća kultura (o kojoj bi se trebalo učiti u školama) je 0. Zašto? Zato jer su oni svijet za sebe. A za svu tu tehnološku i vojnu nadmoć mogu se mahom zahvaliti stranim znanstvenicima koji su otišli u Ameriku silom prilika. Ti anti-ratni prosvjedi što ih microman spominješ - je li im to pomoglo da ne odu u te razne ratove? Mislim da nije jer što vlada i predsjednik odluče to tako i bude. Pravo je pitanje koji su sve pravi razlozi zbog kojih je Amerika u zadnjih 60 godina sudjelovala u tim svim ratovima i sukobima - a pošto se sve vrti oko novca i bogaćenja vrlo vjerojatno je to pravi i jedini razlog.

I za kraj: Zašto Hrvatska tone sve dublje i dublje pa valjda zato što nas vode nesposobne gramzive budale.

14 godina
protjeran
offline
RE: Sukob između Sjeverne i Južne Koreje
Gamer71 kaže...

Volio bih da se svrgne "dragi vođa" i da u sj. koreji dođu na vlast normalni ljudi, demokrati, koji bi bili za ujedinjenje tih dviju Koreja. Jer ovo šta Sjevernokorejske vlasti rade nije normalno, neznam nit kako narod to sve trpi. Oni su ISTI narod kao i Južnokorejci( To je isto ko da netko podijeli Hrvatsku na sjevernu i južnu ), podjeljenji od luđaka koji samo rade sukobe među jednim narodom koji bi se preporodio da dođe demokracija (mislim bez interneta i ostalih stvari, znam da će neki reč da im to ionako nije potrebno al ipak takve stvari branit u 21.st...).

Ne slažem se...

Sve što se treba učiniti je ublažiti komunizam...

A ne ga "svrgnuti"... jer ako tada se odabere demokracija, odabire se kapitalizam.... a vidite kamo je kapitalizam doveo RH.

 

Slobodno klikni HVALA! Besplatno je...
14 godina
neaktivan
offline
RE: Sukob između Sjeverne i Južne Koreje
beno101 kaže...
Gamer71 kaže...

Volio bih da se svrgne "dragi vođa" i da u sj. koreji dođu na vlast normalni ljudi, demokrati, koji bi bili za ujedinjenje tih dviju Koreja. Jer ovo šta Sjevernokorejske vlasti rade nije normalno, neznam nit kako narod to sve trpi. Oni su ISTI narod kao i Južnokorejci( To je isto ko da netko podijeli Hrvatsku na sjevernu i južnu ), podjeljenji od luđaka koji samo rade sukobe među jednim narodom koji bi se preporodio da dođe demokracija (mislim bez interneta i ostalih stvari, znam da će neki reč da im to ionako nije potrebno al ipak takve stvari branit u 21.st...).

Ne slažem se...

Sve što se treba učiniti je ublažiti komunizam...

A ne ga "svrgnuti"... jer ako tada se odabere demokracija, odabire se kapitalizam.... a vidite kamo je kapitalizam doveo RH.

 

A kako ti zamišljaš da bi to funkcioniralo??

Treba reč vođama da to šta rade nije dobro i da moraju promijenit ovaj oblik komunizma u neki drugi?? Pa ja mislim da kad bi to neko rekao u Sjevernoj koreji brzo bi ga pojeo mrak. Ti ljudi koji vode tu zemlju nemaju nikakve namjere da demokratiziraju zemlju niti išta mijenjati, to je za njih dobro jer oni vode zemlju i njima se to sviđa.

Pa šta je samo kapitalizam glavna odrednica demokracije??? A šta je sa poštivanjima ljudskih prava, to se u Sj koreji krši dok u demokraciji nema da netko ode u zatvor zato šta razmišlja svojom glavom i shvaća i želi promijeniti vlast koja nevalja.

uff....
14 godina
protjeran
offline
RE: Sukob između Sjeverne i Južne Koreje
Gamer71 kaže...
beno101 kaže...
Gamer71 kaže...

Volio bih da se svrgne "dragi vođa" i da u sj. koreji dođu na vlast normalni ljudi, demokrati, koji bi bili za ujedinjenje tih dviju Koreja. Jer ovo šta Sjevernokorejske vlasti rade nije normalno, neznam nit kako narod to sve trpi. Oni su ISTI narod kao i Južnokorejci( To je isto ko da netko podijeli Hrvatsku na sjevernu i južnu ), podjeljenji od luđaka koji samo rade sukobe među jednim narodom koji bi se preporodio da dođe demokracija (mislim bez interneta i ostalih stvari, znam da će neki reč da im to ionako nije potrebno al ipak takve stvari branit u 21.st...).

Ne slažem se...

Sve što se treba učiniti je ublažiti komunizam...

A ne ga "svrgnuti"... jer ako tada se odabere demokracija, odabire se kapitalizam.... a vidite kamo je kapitalizam doveo RH.

 

A kako ti zamišljaš da bi to funkcioniralo??

Treba reč vođama da to šta rade nije dobro i da moraju promijenit ovaj oblik komunizma u neki drugi?? Pa ja mislim da kad bi to neko rekao u Sjevernoj koreji brzo bi ga pojeo mrak. Ti ljudi koji vode tu zemlju nemaju nikakve namjere da demokratiziraju zemlju niti išta mijenjati, to je za njih dobro jer oni vode zemlju i njima se to sviđa.

Pa šta je samo kapitalizam glavna odrednica demokracije??? A šta je sa poštivanjima ljudskih prava, to se u Sj koreji krši dok u demokraciji nema da netko ode u zatvor zato šta razmišlja svojom glavom i shvaća i želi promijeniti vlast koja nevalja.

 Ja se slažem da je taj oblik komunizma malo "preokrutan"...

 Ali ako je društvo u kojem ljudi rade 12h na dan i dobe peterostruko manju plaću nego onaj idiot u uredu koji radi jedva 5h na dan dobro društvo.... onda sam ja idiot....

 

Slobodno klikni HVALA! Besplatno je...
15 godina
odjavljen
offline
Sukob između Sjeverne i Južne Koreje

Smiriti će Amerika sukob kako ne bi ugrozila najveće tržište starcrafta.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
15 godina
neaktivan
offline
Sukob između Sjeverne i Južne Koreje

Sjeverna Koreja nema zaliha za daljno ratovanje,u ratu atricije oni će najviše gubiti,ali problem je Kina.

Koja http://www.18plusnightclubs.com/homepage/bostonssexiestbartenders_1.jpg Warhammer 40k Colonel Miles Quaritch is my hero
15 godina
offline
Sukob između Sjeverne i Južne Koreje

dijeco odite igrat cod i citat pi*darije o chuck norisu manite se corava posla...

15 godina
neaktivan
offline
Sukob između Sjeverne i Južne Koreje

Recite mi Virtuozo i Beno zašto dajete bezveze TD.Osobito na moj koment koji je sastavljen sa objektivnog mišljenja?

Koja http://www.18plusnightclubs.com/homepage/bostonssexiestbartenders_1.jpg Warhammer 40k Colonel Miles Quaritch is my hero
15 godina
offline
RE: Sukob između Sjeverne i Južne Koreje
I.Kk kaže...

Recite mi Virtuozo i Beno zašto dajete bezveze TD.Osobito na moj koment koji je sastavljen sa objektivnog mišljenja?

da,to sam i ja skuzio

14 godina
protjeran
offline
RE: Sukob između Sjeverne i Južne Koreje
I.Kk kaže...

Sjeverna Koreja nema zaliha za daljno ratovanje,u ratu atricije oni će najviše gubiti,ali problem je Kina.

Ma Sjeverna Koreja je lagano vodica, bit ce to jedna drzava vrlo brzo. Bez velikog vodje naravno. A Kinezi si sigurno nece stvarat probleme zbog Koreje, osim toga Ameri su im duzni gro love pa ih tak i tak drze u saci.

 

BTW: sta te briga za te TD. Virtuozo ti je obicni pozer, tak da te to ne smeta.

Bolje da ti stisnem TD, nego samar. - Erich Hartmann \m/
13 godina
neaktivan
offline
Sukob između Sjeverne i Južne Koreje

A ja sam sebi izgradio Vault u podrumu, imam i GECK i Water Purifier tako da sam siguran. {#}

The ONE and ONLY!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sukob između Sjeverne i Južne Koreje
Tallahasee kaže...
I.Kk kaže...

Sjeverna Koreja nema zaliha za daljno ratovanje,u ratu atricije oni će najviše gubiti,ali problem je Kina.

Ma Sjeverna Koreja je lagano vodica, bit ce to jedna drzava vrlo brzo. Bez velikog vodje naravno. A Kinezi si sigurno nece stvarat probleme zbog Koreje, osim toga Ameri su im duzni gro love pa ih tak i tak drze u saci.

 

BTW: sta te briga za te TD. Virtuozo ti je obicni pozer, tak da te to ne smeta.

Živcira me kad mi ljudi bez ikakvog razloga daju TD.

Koja http://www.18plusnightclubs.com/homepage/bostonssexiestbartenders_1.jpg Warhammer 40k Colonel Miles Quaritch is my hero
15 godina
offline
Sukob između Sjeverne i Južne Koreje

Možda se Virtuozo kani kandidirati za novog predsjednika  Sj. Koreje kad objese sadašnjeg. A mi mu vrijeđamo sunarodnjake...

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sukob između Sjeverne i Južne Koreje
I.Kk kaže...
Tallahasee kaže...
I.Kk kaže...

Sjeverna Koreja nema zaliha za daljno ratovanje,u ratu atricije oni će najviše gubiti,ali problem je Kina.

Ma Sjeverna Koreja je lagano vodica, bit ce to jedna drzava vrlo brzo. Bez velikog vodje naravno. A Kinezi si sigurno nece stvarat probleme zbog Koreje, osim toga Ameri su im duzni gro love pa ih tak i tak drze u saci.

 

BTW: sta te briga za te TD. Virtuozo ti je obicni pozer, tak da te to ne smeta.

Živcira me kad mi ljudi bez ikakvog razloga daju TD.

  Dodji u temu što me najviše živcira pa napravi kompilaciju...

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
16 godina
offline
RE: Sukob između Sjeverne i Južne Koreje
Izzy kaže...

Vidim da ste se raspisali. Uglavnom, vjerujem da će te se složiti da je Sjeverna Koreja "malo" (pre)bahata kada i otvoreno prijete ratom i nuklearnim naoružanjem. Jer da samo jedna ratketa sa nuklearnim punjenjem dospije do nekog većeg grada u Južnoj Koreji, žrtve bi se brojale u stotinama tisuća. Tako da, ako na trenutak zaboravimo sve druge države koje se mogu uplesti u taj sukob, i gledamo samo dvije Koreje, svatko može zaključiti da bi eventualni otvoreni sukob, tj. prava objava rata (ovo je sve do sada "samo" jedan sukob) mogla odnijeti bez sumnje par milijuna života, upravo zbog moguće upotrebe nuklearnog naoružanja.

Zbog toga bi se stvarno trebao što prije riješiti taj "nesporazum" jer kao i u svakom ratu rat najviše pogađa nedužne civile.

Ovisno o snazi nuklearne bombe, te gdje se detonira, žrtava može biti od par tisuća do par miliona.

No prema teoriji ratovanja nuklearnim oružjem, koje je enormno skupo, bilo bi šteta trošiti ga na beznačajne civilne ciljeve - treba ga upotrijebiti na vojnim ciljevima, da se neprijatelj čim više onesposobi. Gađanje civilnih ciljeva ide tek na samom kraju eskalacije razmjene nuklearnim projektilima.

Bavim se teorijom nuklearnog ratovanja, te proučavanjem nuklearnog oružja sad već jedno desetak godina... :)

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
14 godina
protjeran
offline
RE: Sukob između Sjeverne i Južne Koreje
Father_Dougal kaže...

Ovisno o snazi nuklearne bombe, te gdje se detonira, žrtava može biti od par tisuća do par miliona.

No prema teoriji ratovanja nuklearnim oružjem, koje je enormno skupo, bilo bi šteta trošiti ga na beznačajne civilne ciljeve - treba ga upotrijebiti na vojnim ciljevima, da se neprijatelj čim više onesposobi. Gađanje civilnih ciljeva ide tek na samom kraju eskalacije razmjene nuklearnim projektilima.

Bavim se teorijom nuklearnog ratovanja, te proučavanjem nuklearnog oružja sad već jedno desetak godina... :)

Ma kad bi se i zaratili Kinezi i Ameri, siguran sam da to ne bi preraslo u nuklearni rat. Mozda bi eventualno Kinezi odapeli koju takticku na neki nosac aviona ili flotu, ali onda su svjesni sta slijedi. Tak da nema sanse.

 

EDIT: pogledaj ak vec nisi: http://bbs.keyhole.com/ubb/ubbthreads.php?ubb=showthreaded&Number=525939&site_id=1#import

Bolje da ti stisnem TD, nego samar. - Erich Hartmann \m/
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.11.2010 19:25 (Tallahasee).
13 godina
protjeran
offline
RE: Sukob između Sjeverne i Južne Koreje
skank666 kaže...

sto posto zbog ovog.... svasta se moze desit ali nadamo se nista tako drasticno, atomske itd. a i da zarate (tj vec jesu) juzna koreja bi satrla sjevernu. crysis FTW.

To je isto kao kad bi ja rekao da bi Rusija satrala Ameriku (brate znači ne može obadvije su ko 2 bika i teško će se oborit)

um caruje dok snaga ne popizdi
14 godina
protjeran
offline
Sukob između Sjeverne i Južne Koreje

Ima šanse jer Ameri imaju puno više izgubiti od Kine koja ako i izubi parsto milja ljudi, njihovim bešćutnim komunjarskim vođama ne bi to tako teško palo kao Amerima koji imaju jedva trećinu stanovništva Kine, a nemojmo zanemariti dugoročnu stratešku važnost civila (bez njih nema opstojanja vojne industrije) - pogledajte samo Njemačku u WW2. Vodstvo Kine je praktički isto kao i kod Sj. Koreje samo su oni pred nekih 20 godina nanjušili pare u otvaranju Zapadu, te dobar dio stanovništva pretvorili praktički u roblje i to lako zamjenjivo i nabavljivo nažalost. Sjevernokorejsko vodstvo je ipak više zaslijepljeno ideologijom od kineskih ''kolega'' ili drugova, kako vam drago, ali to ne znači da u Kini ne postoje određeni lojalistički miljei koji su itekako spremni na otvoreni rat i svjesni su da Kina može izdržati dugoročni rat.

Si vis pacem, para bellum.
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.11.2010 19:30 (Silence1488).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sukob između Sjeverne i Južne Koreje
Silence1488 kaže...

Ima šanse jer Ameri imaju puno više izgubiti od Kine koja ako i izubi parsto milja ljudi, njihovim bešćutnim komunjarskim vođama ne bi to tako teško palo kao Amerima koji imaju jedva trećinu stanovništva Kine, a nemojmo zanemariti dugoročnu stratešku važnost civila (bez njih nema opstojanja vojne industrije) - pogledajte samo Njemačku u WW2. Vodstvo Kine je praktički isto kao i kod Sj. Koreje samo su oni pred nekih 20 godina nanjušili pare u otvaranju Zapadu, te dobar dio stanovništva pretvorili praktički u roblje i to lako zamjenjivo i nabavljivo nažalost. Sjevernokorejsko vodstvo je ipak više zaslijepljeno ideologijom od kineskih ''kolega'' ili drugova, kako vam drago, ali to ne znači da u Kini ne postoje određeni lojalistički miljei koji su itekako spremni na otvoreni rat i svjesni su da Kina može izdržati dugoročni rat.

  Vece glupost (osim prvih par rečenica) nikad nisam pročitao...

In Control... MNOGE države imaju mafiju. Ali u Hrvatskoj mafija ima državu...
13 godina
protjeran
offline
Sukob između Sjeverne i Južne Koreje

Ja msm da će su u ovom WWIII (ako ga bude) Amerika slomiti pa jbt Kina ima više oficira nego New Yorka stanovnika

ev ovo sam koprai sa Wikipedije,umiješa li se Kina zgazit će USA jer jbg možeš ti imati 100 najmodernijih čelendžera 2 ali 1000 starijih tiger tenkova će pobjediti takva je stvar kine i USA

Military age 18–49 (compulsory de jure; voluntary de facto) Conscription None Available for
military service 381,747,145 males, age 16–49 (2010 est),
360,385,629 females, age 16–49 (2010 est) Fit for
military service 314,668,817 males, age 16–49 (2010 est),
298,745,786 females, age 16–49 (2010 est) Reaching military
age annually 10,699,186 males (2010 est),
9,460,217 females (2010 est) Active personnel approximately 2,255,000
um caruje dok snaga ne popizdi
14 godina
protjeran
offline
RE: Sukob između Sjeverne i Južne Koreje
sheX kaže...

Ja msm da će su u ovom WWIII (ako ga bude) Amerika slomiti pa jbt Kina ima više oficira nego New Yorka stanovnika

ev ovo sam koprai sa Wikipedije,umiješa li se Kina zgazit će USA jer jbg možeš ti imati 100 najmodernijih čelendžera 2 ali 1000 starijih tiger tenkova će pobjediti takva je stvar kine i USA

Military age 18–49 (compulsory de jure; voluntary de facto) Conscription None Available for
military service 381,747,145 males, age 16–49 (2010 est),
360,385,629 females, age 16–49 (2010 est) Fit for
military service 314,668,817 males, age 16–49 (2010 est),
298,745,786 females, age 16–49 (2010 est) Reaching military
age annually 10,699,186 males (2010 est),
9,460,217 females (2010 est) Active personnel approximately 2,255,000

Hm, ali Kinezi imaju jedan problem. Kako te oficire desantirat na Americku obalu {#} Ameri nemaju i ne trebaju. Ako bude, a nece, Ameri ih razvaljuju zrakoplovstvom a Kinezi nemaju gdje.

Bolje da ti stisnem TD, nego samar. - Erich Hartmann \m/
13 godina
neaktivan
offline
RE: Sukob između Sjeverne i Južne Koreje

Izgleda da je baba vanga imala pravo, počinje WORLD WAR 3!!! Ovo bi moglo biti dobro za nas gamere, jer će onda activison i techyard imati novu temu za novi nastavak cod-a

15 godina
neaktivan
offline
RE: Sukob između Sjeverne i Južne Koreje
WTF?23 kaže...

Izgleda da je baba vanga imala pravo, počinje WORLD WAR 3!!! Ovo bi moglo biti dobro za nas gamere, jer će onda activison i techyard imati novu temu za novi nastavak cod-a

Ti si i****.

13 godina
neaktivan
offline
RE: Sukob između Sjeverne i Južne Koreje
franky kaže...
WTF?23 kaže...

Izgleda da je baba vanga imala pravo, počinje WORLD WAR 3!!! Ovo bi moglo biti dobro za nas gamere, jer će onda activison i techyard imati novu temu za novi nastavak cod-a

Ti si i****.

nikad nisi čuo za sarkazam?!?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice