Priprema za budući posao

poruka: 65
|
čitano: 15.653
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Priprema za budući posao

Malo sam surfao po google stranici za studente i naišao na ovu stranicu za prijavu: http://www.google.com/about/jobs/students/howtoapply.html

 

Koliko sam razumio moram li ja tu napraviti jednu aplikaciju koju ću poslati pa ako im se svidi ili što?

15 godina
odjavljen
offline
Re: Priprema za budući posao

"Application" je u ovom slučaju prijava.

 

Ostavi se ti toga...

http://nighthawk-software.blogspot.com/
12 godina
neaktivan
offline
Priprema za budući posao

Ma dosadno mi pa malo pregledavam. Hvala

12 godina
neaktivan
offline
Priprema za budući posao

A što preporucijete meni, ja ne pucam na google, nego da studiram informatiku!

Prolazim sa 5, i koju srednju da upisem da imam predznanje za faks informatike?!

Neznam se potpisat..xDD Ako sam ti pomogao pritisni Hvala !
12 godina
neaktivan
offline
Re: Priprema za budući posao
IMVK kaže...

A što preporucijete meni, ja ne pucam na google, nego da studiram informatiku!

Prolazim sa 5, i koju srednju da upisem da imam predznanje za faks informatike?!

Pa to i ja pitam isto, samo kažem da kad završim mogu sa tom stipednijom ići raditi u Google

10 godina
neaktivan
offline
Priprema za budući posao
Ja sam 1.razz u MIOC-u informaticki smjer i samo bi ti htio rec da ako ga namjeravas upisat moras imat min 80 bodova ili sve razz 5.0 (5,6,7,8) . Ili moras imat neke dodatne bodove ;)
13 godina
neaktivan
offline
Priprema za budući posao

Ja predlažem Ruđera,on ti je priprema za FER.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
13 godina
neaktivan
offline
Priprema za budući posao

Zanimljiv članak o radu u facebooku.

Kada lajavci laju onda završe ovako: http://i471.photobucket.com/albums/rr77/toropreto/2012-07-0813_30_07.gif
13 godina
neaktivan
offline
Priprema za budući posao

Upravo zbog nedostatka privatnosti u FB radnom prostoru bih puno radije u Google otišao,ja osobno barem.Google je u kvaliteti radne okoline najbolji od svih koje znam,barem u IT industriji.Svi drugi IT giganti mu tu nisu ni do koljena.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.9.2013 20:04 (g12356).
12 godina
neaktivan
offline
Priprema za budući posao

Pa ja sam u Osijeku. Znate li je li ta dobra matematička škola u Osijeku?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Priprema za budući posao
tLeon kaže...
Ja sam 1.razz u MIOC-u informaticki smjer i samo bi ti htio rec da ako ga namjeravas upisat moras imat min 80 bodova ili sve razz 5.0 (5,6,7,8) . Ili moras imat neke dodatne bodove ;)

 

 

A što ako imam prosjek 4.8 u sedmom i osmom razredu (5. i 6. 5.0) ali idem na njemački i informatiku i još dobijem bodove zato što sam kronični bolesnik? (Njemački i informatika su 5.0)

14 godina
neaktivan
offline
Re: Priprema za budući posao
AntonioStipic12 kaže...

Pa ja sam u Osijeku. Znate li je li ta dobra matematička škola u Osijeku?

Zašto ne bi bila?

 

AntonioStipic12 kaže...

A što ako imam prosjek 4.8 u sedmom i osmom razredu (5. i 6. 5.0) ali idem na njemački i informatiku i još dobijem bodove zato što sam kronični bolesnik? (Njemački i informatika su 5.0)

Za gimnazije općenito trebaš imati maksimalan broj bodova (neovisno o bodovnom pragu) a čak ni tada to nije garancija jer je konkurencija ogromna. Mislio sam da je to opće poznato, ali ti čini se ne znaš :D

 

Gle ako ne uletiš u gimnaziju ne očajavaj. Jest da bi ti koristilo, ali bez problema možeš i sa nekom drugom školom gdje je stavljen veći naglasak na matematiku, pa onda na željeni fakultet. Na kraju dana bitan je samo tvoj trud koji ćeš uložiti u svoje obrazovanje, škola te sama po sebi neće pretvoriti u nekakvog mahera.

What Andy giveth, Bill taketh away.
13 godina
neaktivan
offline
Priprema za budući posao

Barem za ove popularne gimnazije.Tamo se bez 5.0 jednostavno nemože ući.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
14 godina
offline
Re: Priprema za budući posao
AntonioStipic12 kaže...

Pa ja sam u Osijeku. Znate li je li ta dobra matematička škola u Osijeku?

Ukucaj u google prirodoslovno-matematička gimnazija Osijek i google ti odmah izbaci III. gimnazija Osijek. Pod Škola - Program možeš vidjeti da škola ima tri smjera s prirodoslovno-matematičkim programom. U smjeru A  kroz sve četiri godine dva sata II. stranog jezike. U B smjeru ta dva sata su iskorištena za matematiku pa tako prve dvije godine imaš po 6 sati matematike, a druge dvije po 7 sati matematike. U C smjeru ta su dva sata iskorištena za informatiku pa tako sve četiri godine imaš po 4 sata informatike.

 

U kurikulumu piše da imaju dodatnu nastavu iz matematike i informatike.

 

Ne znam kakva je ta škola u praksi. To bi trebao pitati nekoga tko je išao u tu školu ili pogledaj ovdje:

http://www.forum.hr/showthread.php?t=567216

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Priprema za budući posao
captain_soap_McTawish kaže...
AntonioStipic12 kaže...

Pa ja sam u Osijeku. Znate li je li ta dobra matematička škola u Osijeku?

Ukucaj u google prirodoslovno-matematička gimnazija Osijek i google ti odmah izbaci III. gimnazija Osijek. Pod Škola - Program možeš vidjeti da škola ima tri smjera s prirodoslovno-matematičkim programom. U smjeru A  kroz sve četiri godine dva sata II. stranog jezike. U B smjeru ta dva sata su iskorištena za matematiku pa tako prve dvije godine imaš po 6 sati matematike, a druge dvije po 7 sati matematike. U C smjeru ta su dva sata iskorištena za informatiku pa tako sve četiri godine imaš po 4 sata informatike.

 

U kurikulumu piše da imaju dodatnu nastavu iz matematike i informatike.

 

Ne znam kakva je ta škola u praksi. To bi trebao pitati nekoga tko je išao u tu školu ili pogledaj ovdje:

http://www.forum.hr/showthread.php?t=567216

 

 

Koji mi ti predlažeš? A , B ili C?

14 godina
offline
Re: Priprema za budući posao
AntonioStipic12 kaže...

 

Koji mi ti predlažeš? A , B ili C?

Pa s obzirom na tvoje interese, rekao bih B ili C.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Priprema za budući posao

Ali sa većim dijelom na B ili C. Mora nešto biti malkice bolje

10 godina
neaktivan
offline
Re: Priprema za budući posao
AntonioStipic12 kaže...
tLeon kaže...
Ja sam 1.razz u MIOC-u informaticki smjer i samo bi ti htio rec da ako ga namjeravas upisat moras imat min 80 bodova ili sve razz 5.0 (5,6,7,8) . Ili moras imat neke dodatne bodove ;)

 

 

A što ako imam prosjek 4.8 u sedmom i osmom razredu (5. i 6. 5.0) ali idem na njemački i informatiku i još dobijem bodove zato što sam kronični bolesnik? (Njemački i informatika su 5.0)

Racunaj si da se ove godine trebalo upisat 200 djece a na kraju su upisali 300 jer im se javilo puno vise djece sa max br bodova tako da za mioc moras imat min 80 bodova (80 bodova ti je max), tebi onda treba jos dodatnih bodova. Ja ti iskreno preporucan mioc jer puno djece iz mioca ode na fer i upise ga bez problema i sa fera u Google, Facebook, Microsoft... Ja znam decka koji je sada 5 godina fera i zavrsio je mioc i sada ga facebook zove da dojde radit kod njih {#} Kako god mioc je jedna supp skola, naucit ce te inf ali i ostale predmete tako da ga toplo preporucam.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Priprema za budući posao
tLeon kaže...
AntonioStipic12 kaže...
tLeon kaže...
Ja sam 1.razz u MIOC-u informaticki smjer i samo bi ti htio rec da ako ga namjeravas upisat moras imat min 80 bodova ili sve razz 5.0 (5,6,7,8) . Ili moras imat neke dodatne bodove ;)

 

 

A što ako imam prosjek 4.8 u sedmom i osmom razredu (5. i 6. 5.0) ali idem na njemački i informatiku i još dobijem bodove zato što sam kronični bolesnik? (Njemački i informatika su 5.0)

Racunaj si da se ove godine trebalo upisat 200 djece a na kraju su upisali 300 jer im se javilo puno vise djece sa max br bodova tako da za mioc moras imat min 80 bodova (80 bodova ti je max), tebi onda treba jos dodatnih bodova. Ja ti iskreno preporucan mioc jer puno djece iz mioca ode na fer i upise ga bez problema i sa fera u Google, Facebook, Microsoft... Ja znam decka koji je sada 5 godina fera i zavrsio je mioc i sada ga facebook zove da dojde radit kod njih {#} Kako god mioc je jedna supp skola, naucit ce te inf ali i ostale predmete tako da ga toplo preporucam.

Da ali kažem da sam ja u Osijeku, svejedno hvala

12 godina
neaktivan
offline
Priprema za budući posao

Ima netko nešto za dodati?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Priprema za budući posao
AntonioStipic12 kaže...

Ima netko nešto za dodati?

Još nisi počeo s programiranjem? A kada misliš?

What Andy giveth, Bill taketh away.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Priprema za budući posao

Uzeo sam onu knjigu c++ za apsolutne početnike i došao do 200-te stranice. Kako nisam počeo??

14 godina
neaktivan
offline
Re: Priprema za budući posao

Onda se nema što dodati.

What Andy giveth, Bill taketh away.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Priprema za budući posao
AntonioStipic12 kaže...

Uzeo sam onu knjigu c++ za apsolutne početnike i došao do 200-te stranice. Kako nisam počeo??

  Sada si smisli projekt nekog programa   i počni "hackirati".

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
16 godina
offline
Re: Priprema za budući posao

 

Ako "osjecas" da nesto znas, mozes to znanje iskusati na nekom open source projektu. Otici na Mozilline stranice pa se prijavi za ispravljanje bugova u Firefoxu ili Thunderbirdu naprimjer. Ili neki drugi projekt, ima ih na stotine. Tako ces jos i najvise nauciti, da se bacis odmah u vatru. ;)

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Priprema za budući posao

Možda ipak nešto sa nižom barijerom za upad? Po sourceforgeu ima zilijun manjih projekata. Rad na firefoxu nije za svakoga, a ponajmanje nekoga tko još nije ni nekim osnovnim programerskim konceptima ovladao kako treba :D

 

Znam ja, redovito plazim po bugzilli pa sam vidio kako to otprilike izgleda {#}

 

http://www.ohloh.net/p/firefox

^fali mi onaj 'horror' smajli

What Andy giveth, Bill taketh away.
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.9.2013 2:37 (rustweaver).
13 godina
offline
Priprema za budući posao

Pozdrav kolega, 

 

i ja sam iz Osijeka. Bio sam sličnih razmišljanja u tvojim godinama i dvoumio sam se između EMŠE i Mat. gimnazije i odlučio sam se za EMŠU, smjer tehničar za računalstvo.

 

Nakon završene srednje, bez problema sam upisao ETFOS, preddiplomski studij računarstva iako sam i na FER upao ali sam odlučio ostati u Osijeku.

 

Sada ću upisati treću godinu odnosno zadnju godinu preddiplomskog te naravno planiram upisati i diplomski.

 

Što se EMŠE, tamo ćeš naučiti puno više stvari što se tiče same elektronike i računala. Imat ćeš predmete tipa OET, Digitalna Elektronika, Informacije i Komunikacije, Internetske Tehnologije i samim time češ se više pripremiti za faks i više ćeš imati razumijevanja u sama računala.

 

Što se tiče matematike, ovdje cu biti potpuno iskren ali u EMŠI smatram da je to kockanje. Pritom mislim kakvog češ profesora dobiti. Ja sam dobio dosta strogu profesoricu. Npr. ja sam bio i na natjecanjima u osnovnoj iz matematike i to čak na državnoj razini no u srednjoj sam potpuno zakazao. Što svojom krivicom što profesoričinom strogoćom jer sam mislio da je srednja šala.

 

 

Zahvalan sam joj na tome. Kod nas u razredu je bila samo jedna odlična ocjena dok kod drugog profesora su se ocjene dijelile kao od šale. Ja sam uvijek imao dovoljan.Pripremala nas je od prvog razreda za fakultet i ja sam recimo bez priprema napisao višu razinu matematike 80%. Također sam prošao Mat1 , Mat2 i Mat3 na faksu sa malo problema jer nisam baš bio na predavanjima, ali većinu matematike češ zapravo na faksu naučiti, naravno ako to želiš.

 

Od mat. gimnazije sam odustao jer sam smatrao da će se previše pažnje staviti na predmete tipa kemija, biologija, hrvatski (gramatika) dok ne planiram ništa od toga studirati.

U EMŠI ćeš od svega toga naučiti osnove pa malo i više ali fizika, matematika i ostali stručni predmeti ti neće biti šala. Naravno sve ovisi kako se ti prema tome postaviš.

16 godina
offline
Re: Priprema za budući posao

Ma to sam bubnuo onako, jer mi je prvo palo na pamet. :D Zato sam i rekao "ili neki drugi projekt, ima ih na stotine", neki za koji misli da bi mogao nesto napraviti.

 

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Priprema za budući posao
Stryder kaže...

Pozdrav kolega, 

 

i ja sam iz Osijeka. Bio sam sličnih razmišljanja u tvojim godinama i dvoumio sam se između EMŠE i Mat. gimnazije i odlučio sam se za EMŠU, smjer tehničar za računalstvo.

 

Nakon završene srednje, bez problema sam upisao ETFOS, preddiplomski studij računarstva iako sam i na FER upao ali sam odlučio ostati u Osijeku.

 

Sada ću upisati treću godinu odnosno zadnju godinu preddiplomskog te naravno planiram upisati i diplomski.

 

Što se EMŠE, tamo ćeš naučiti puno više stvari što se tiče same elektronike i računala. Imat ćeš predmete tipa OET, Digitalna Elektronika, Informacije i Komunikacije, Internetske Tehnologije i samim time češ se više pripremiti za faks i više ćeš imati razumijevanja u sama računala.

 

Što se tiče matematike, ovdje cu biti potpuno iskren ali u EMŠI smatram da je to kockanje. Pritom mislim kakvog češ profesora dobiti. Ja sam dobio dosta strogu profesoricu. Npr. ja sam bio i na natjecanjima u osnovnoj iz matematike i to čak na državnoj razini no u srednjoj sam potpuno zakazao. Što svojom krivicom što profesoričinom strogoćom jer sam mislio da je srednja šala.

 

 

Zahvalan sam joj na tome. Kod nas u razredu je bila samo jedna odlična ocjena dok kod drugog profesora su se ocjene dijelile kao od šale. Ja sam uvijek imao dovoljan.Pripremala nas je od prvog razreda za fakultet i ja sam recimo bez priprema napisao višu razinu matematike 80%. Također sam prošao Mat1 , Mat2 i Mat3 na faksu sa malo problema jer nisam baš bio na predavanjima, ali većinu matematike češ zapravo na faksu naučiti, naravno ako to želiš.

 

Od mat. gimnazije sam odustao jer sam smatrao da će se previše pažnje staviti na predmete tipa kemija, biologija, hrvatski (gramatika) dok ne planiram ništa od toga studirati.

U EMŠI ćeš od svega toga naučiti osnove pa malo i više ali fizika, matematika i ostali stručni predmeti ti neće biti šala. Naravno sve ovisi kako se ti prema tome postaviš.

Ajd da vidimo što misle šta je bolje.

8 Matematička
1 EMŠO
14 godina
neaktivan
offline
Re: Priprema za budući posao

U EMŠU idi samo ako misliš upisati elektrotehničara i tu pogledaj ono što sam prije napisao o elektrotehničarima. Matematička gimnazija je kudikamo bolji odabir za općenito programiranje.

What Andy giveth, Bill taketh away.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice