Potresi u Hrvatskoj

poruka: 604
|
čitano: 74.465
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Minneyar kaže...

 Ima na fejsbuk grupama hrpa svjedocanstava... A sad kolko su legitimna to je uvijek pitanje s obzirom na kolicinu bolesnika i fake news siritelja.

Inače, kad kreneš od gorice prema sisku, taj kraj ti je 100% cigan teritorij, i tam vladaju (unatoč famoznoj sisačkoj policiji).

Prije su im sačekuše bile redovna pojava, sve dok ih nisu malo umirili, ali su ih sad ovi moderni debili opet pustili s lanca pa se sad čude...

Vjeruj mi, bolje da ne znaš ni 1% kaj ja znam o dotičnima, ti bi krenuo odmah nuklearnim oružjem na njih, mi smo bili premladi i nismo znali na vrijeme reagirati (tj. nismo imali muda, a ni generacija prije), a sad će mlađe generacije ispaštati...

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.12.2020 11:10 (fer-de-lance).
3 godine
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Kad ovo u Petrinji misli prestati, jel ima kakva statistika s obzirom da taj rasjed nije kao ovaj u Zg-u?
14 godina
offline
Potresi u Hrvatskoj

Kad je bio katastrofalan potres u Skopju 1963. Tito je rekao: koga ulovite da krade - prijeki sud. Nije bilo krađe. Gamad koja iskorištava ovakvu situaciju stvarno nije zaslužila ništa drugo.

5 godina
neaktivan
offline
Potresi u Hrvatskoj

Zanimljivo je kako se svi, narocito mediji, koriste terminom protupotresna gradnja. Covjek laik stekne dojam da je to uber tehnologija iz Japana, ekstra skupa i nama ne treba.

Kao projektant sam se naslusao svakakvih izjava: nama to ne treba, kakav potres nismo mi Japan, potres je bio 70ih u Crnoj Gori nema vise potresa itd.

To je daleko od istine, ne radi se o nikakvoj specijalnoj gradnji,  nego uobicajenom procesu, samo su detalji posebno propisani i nisu nikakav spektakl. Samo ih treba uredno izvesti. U projektantskom smislu ovo sto govorim nije banalno i jednostavno, ali u izvedbi nije nimalo razlicito od "nepotresne" gradnje. I za 80% objekata uobicajene slozenosti (obiteljske kuce i jednostavne stambene zgrade) tu nema neke razlike u cijeni do 15ak posto u materijalu u vrh glave.

Eh sad, to je npr 15% od uobicajene "nepotresne" gradnje koja bi se treba izvodit prema pravilima struke, a veliki broj objekata je izveden prema normi "HRN komsiluk i mjesalica", mimo vecine pravila koja bi jedan savjestan projektant propisao, a tada govorimo o razlici u cijeni od 50% i vise (npr na tim manjim kucicama nitko ziv nije armirao temelje).

Kod ovih starih gradskih jezgri glavni problem je nedostatak punih izotropnih i krutih stropnih konstrukcija koje zidove drze na okupu i "tjeraju" ih da jednoliko rade tijekom podrhtavanja ( to je banalizirano pojasnjenje). Raspucavanje zidova, ako je kontrolirano, je normalno i to je jedan od mehanizama trosenja seizmicke energije i kod jacih potresa se i projektira da pucaju, ali da se ne ruse.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Boris grozni kaže...
Kad ovo u Petrinji misli prestati, jel ima kakva statistika s obzirom da taj rasjed nije kao ovaj u Zg-u?

 To nitko ne zna točno, ali se zna da će trajati neko vrijeme. Meni aplikacija javi nekoliko manjih potresa kroz svaki sat, a kod Zagrebačkog je bilo nekoliko svaki dan. Znači prilično različito. Stručnjaci ne očekuju više preko 5 stupnjeva.

 

S obzirom da ne možemo ništa poduzeti po tom pitanju treba biti spreman, ali se pokušati ne živcirati. Manje gledati vijesti i kloniti se ljudi koji stvaraju tenzije.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
odjavljen
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Hm, da. Nama godina dana je Zemlji minuta, dvije.
Trest će se to još dosta dugo.
I dalje ne kužim zašto vidim tvoje postove.
Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
13 godina
offline
Potresi u Hrvatskoj

Trest će se još najmanje mjesecima. Doduše, ima jedna dobra vijest; popratni potresi će postajati sve slabiji i slabiji. Baš kao što je bio slučaj sa zagrebačkim potresom.

 

Seizmolog je za Index.hr rekao kako je vrlo mala vjerojatnost da ponovno udari preko 6, ali da bi se mogao pojaviti jedan od 5, dvadesetak njih od 4 i još ogroman broj onih od 3 i manje. Ovaj od 5 ni ne mora udariti; jučer je najjači udar bio 4.9.

 

Jedan savjet; manje gledajte vijesti i mislite pozitivno. Konstantno čitanje o potresu, šteti samo ima negativan utjecaj na vas. Gotovo identično je i za koronavirus.

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.12.2020 11:58 (Marko :D).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Visak kaže...
Dex.pwn kaže...
Neće još dugo.

 Aj ne seri o stvarima u koje se ne razumiješ.

 

Visak kaže...
Boris grozni kaže...
Kad ovo u Petrinji misli prestati, jel ima kakva statistika s obzirom da taj rasjed nije kao ovaj u Zg-u?

 To nitko ne zna točno, ali se zna da će trajati neko vrijeme. Meni aplikacija javi nekoliko manjih potresa kroz svaki sat, a kod Zagrebačkog je bilo nekoliko svaki dan. Znači prilično različito. Stručnjaci ne očekuju više preko 5 stupnjeva.

 

S obzirom da ne možemo ništa poduzeti po tom pitanju treba biti spreman, ali se pokušati ne živcirati. Manje gledati vijesti i kloniti se ljudi koji stvaraju tenzije.

 

 

Što si na kraju rekao, a da je drugačije od mojeg posta? U mojem postu fali još jedino riječ prestati. Znači "Neće još dugo (prestati)". Mislio sam da neki ipak mogu skužiti na što se misli.

Nadam se da ćeš biti kažnjen zbog nekulturnog izražavanja. Ipak sam i ja bio, a smatram da je Bug vrhuška objektivna i da nema duplih standarda.

Pozdrav i sretna Nova godina. U slučaju da se zoveš Silvi(j)o, Silvestar i sl., sretan i imendan.

Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.12.2020 12:42 (Dex.pwn).
14 godina
offline
Potresi u Hrvatskoj

Potresi su iz nas to je to bit će ih uvjek na to nemozemo utjecati izgradit cemo se ponovno, zanmiljivo je kako se ljudi boje potresa,poplave pa i na kraju zmije ali nikad nisam cuo da se netko boji automobila.A statisticki vise ih tragicno zavrsi od automobilske nesrece nego od svih gore navedenih.

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.12.2020 12:46 (dreadmoore).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj

Da, ali s zmijom, potresom, poplavom i sličnim stvarima ne možeš upravljati kao s autom. Stvar je psihe.

Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
14 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Dex.pwn kaže...

Da, ali s zmijom, potresom, poplavom i sličnim stvarima ne možeš upravljati kao s autom. Stvar je psihe.

 Pa na ono sto mozemo utjecati imamo tako velik fail, da nam se svakim danom obija o glavu i nista se ne poduzima.

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
11 godina
protjeran
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Dex.pwn kaže...
Ja bih platio. To što je napisano se odnosi na post na kojeg sam odgovarao, gdje je spomenuo papirologiju.

 Ti bi platio jer vjerovatno imas love i boli te kurac, kaj mislis da neko sa placom od 4 soma kn moze isto sto i onaj sa 8-9-10 somova? 

11 godina
protjeran
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Dex.pwn kaže...
Ne gradiš nastrešnicu, već kuću u kojoj živiš.
Znaš i sam kako se kaže - nisam toliko bogat da kupujem jeftino.
Tako i u ovom slučaju - napravi kuću kako treba. Sa strane stavljam papirologiju, ali s tehničke stane ne smije bit manjkavosti, baš zbog ovakvih stvari.

 Kakve veze vrtic skola i asfalt imaju sa izgradnjom moje kuce?

12 godina
odjavljen
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj

Znam samo jednu osobu koja je gradnju kuće platila kešom.

Krediti od 35-40 godina su normalni za gradnju kuće.

No opet govorim, ne gradiš kuću po propisima zbog nekog drugog, već zbog sebe. Kako se kuća jednom u životu gradi, zgradi ju normalno.

Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
16 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
vrinho kaže...

Kuća u kojoj trenutno živim stari donji dio je građen 60 i neke, stara cigla i na to nadograđen kat sa novijom ciglom gornji kat 83', poslije ovog kaj sam vidio dovoljno je da udari sličan potres ko u Petrinji da napravi slabu kariku (dvije, tri cigle) u starom dijelu i cijela kuća ode u krasan kurac. Iskreno ko je u ono vrijeme razmišljao o potresima koje danas doživljavamo. Nova fasada s izolacijom smo napravili prije 8 godina ali to je nebitno uopće. E mislim da odsad ko će raditi novu kuću (uključujući mene) da će poslije svega ovog kaj se događa u zadnjih godinu dana dobro razmisliti kako raditi kuću, kakvim ojačanjima i sl. jer bude svima u interesu da naprave kuću da izdrži barem 6 stupnjeva, pa i 7. Vidio sam po snimkama da nisu sve razrušene kuće u Petrinji i okolici stare gradnje tako da je pitanje kako i na koji način je to građeno. Iskreno od ovog svog viđenog, platio bih koliko god treba samo da budem koliko toliko siguran, koliko god je to moguće. Sve ostalo mi je sporedno.

 Eto jednog tužnog primjera, jeftina gradnja i na kraju drukčije nije moglo niti ispast.Kuča koju vidiš+pokraj nje troje ljudi, sad su samo ruševine ili drugi udar od 6.3 nije izdržala.

 

- gradnja od tipične cigle

 

- na rubovima ili po čoškovima nema nikakvih armirnao betonskih pojačanja vezanih sa temeljima

 

https://www.24sata.hr/news/dan-prije-tragedije-mile-nam-je-pricao-koliko-se-boji-pas-koji-ga-je-cekao-kod-rusevine-ide-u-pulu-737042

 

Kuča takve konstrukcije, toga po Zagrebu ima dosta ili znatno više od nekih procjena na čoravo. Eto na kraju, ako ikad u Zagrebu udari 6+ kaj bude bit če.

Čitatelj kaže...

Koja pizda materina se dogadja - ljude iz cijele HR i iz drugih zemlja

zaustavljaju cigani, pljackaju ih, pretuku, pa jebemu mater vise,

kad mala manjina govnara upravlja vecinom, a policija se okrene na drugu stranu.

 

Pa jebote ljudi idu pomoci drugim ljudima, i onda ta stoka napada i unesrecuje

i druge ljude, po do kad vise? Poznanih iz RI jutros napadnut - vozilo CK tablice,

sve sto je prevozio u Caddyu su uzeli, njega par puta po glavi i rebrima.

 

Svi koji putujete iz drugih gradova, nejdite nocu, i osobito ne sami - ako vidite da

se priblizavaju kombiji CK tablice i pokusavaju vas blokirati/zaustaviti, zakljucat vrata

i magla, ne stajat nikako. A u vrata si stavite duze industrijske kljuceve, dugacke odvijace,

ili bilo sto, sto bi moglo posluziti kao palica u slucaju nuzde.

 

Nas konvoj iz Tirola krece prekosutra, kad dobijemo svu papirologiju za izlaz i ulaz iz/u zemlju,

kad napravimo popis stvari i natovarimo sva vozila, tako da nemamo problema sa SLO carinom,

jer provjeravaju sva vozila i popis stvari, radi svercera droge itd.

 

Ja sam u zivotu pomogao svima kojima je trebalo, i crnom ciganu i ovom i onom,

al ovako nesto necu tolerirati. Bit cemo po dvojica u vozilima, ukupno 18 vozila,

i idemo u konvoju, i ako nas zaustave, jebe nam se, prebit cemo ih tako jako, da ce ih hitna strugat spahtlom sa ceste.

 U banana državi koja probleme gura pod tepih, pa to je potpuno očekivano.

 

Od ključeva i odvijača nema puno koristi, ipak dolaziš iz kulturne Austrije pa se malo modernizirajte.Kupite par komada suzavaca, vjeruj mi to je najbolji ljek za razne kretene.Suzavac je legalno sredstvo samobrane, pa eto špricaj gdje treba i koga treba ne štedi gorivo.Treba se inteligentno zaštitit, a ne da eto u sukobu nekoga slučajno ubiješ.Suzavac drži pola sata, i budala koju pošpricaš pa taj dan če zapamtit za cjeli život to sigurno.Vjeruj mi neče doč po još suzavaca, iako ima i takvih ali vrlo malo a nazivaju se luđaci.

 

 

Baš se pitam, "zakaj ova dole ekipa srečom ima Policijsku pratnju".

 

https://www.facebook.com/groups/509647112473045/permalink/3263369027100826

nixass kaže...

jel ima di kakva vijest o tome? to je katastrofa

U medijima koje plača ili podmazuje Hrvatska država to ne buš našel.Kod nas se problemi guraju pod tepih, ili se gleda na drugu stranu dakle vidim nit čujem.

 

https://fb.watch/2JvRvqqBwS/

 

Puno su veče šanse da o tome nekaj napišu Srpske Novosti, bez zezancije to je realna situacija.

 

https://www.portalnovosti.com/

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.12.2020 14:00 (rambox).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
minarelli kaže...

 Kakve veze vrtic skola i asfalt imaju sa izgradnjom moje kuce?

 A što misliš odakle se oni financiraju i kamo novac od tvoje građevinske dozvole i komunalnog doprinosa ide?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
11 godina
protjeran
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Dex.pwn kaže...

Znam samo jednu osobu koja je gradnju kuće platila kešom.

Krediti od 35-40 godina su normalni za gradnju kuće.

No opet govorim, ne gradiš kuću po propisima zbog nekog drugog, već zbog sebe. Kako se kuća jednom u životu gradi, zgradi ju normalno.

 Ti opet ne razumijes da se sa malim prihodima nemoze izgradit postena kuca poplacat sva davanja i zivjet normalno, racunaj da ljudi nemaju stalne poslove od 18-e godine pa do penzije pa da si mogu priustit kredit na 35 godina, treba djecu financirati, bez auta se danas nemoze zivjet pogotovo u mom selu gdje ti je prvi ducan, skola, ljekarna 7km preko 15 brda i dolova od kuce. Ljudi pricate apsolutne gluposti.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Dex.pwn kaže...

Što si na kraju rekao, a da je drugačije od mojeg posta? U mojem postu fali još jedino riječ prestati. Znači "Neće još dugo (prestati)". Mislio sam da neki ipak mogu skužiti na što se misli.

Kaže se

a) Neće još dugo trajati

b) Neće uskoro prestati

 

Tako da se skraćena varijanta tumači kao a). Da si napisao cijelu rečenicu bilo bi neispravno, ali bar razumljivo.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
11 godina
protjeran
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Visak kaže...
minarelli kaže...

 Kakve veze vrtic skola i asfalt imaju sa izgradnjom moje kuce?

 A što misliš odakle se oni financiraju i kamo novac od tvoje građevinske dozvole i komunalnog doprinosa ide?

 A reci ti meni sto mislis o tome da ja placam komunalno i slivne vode gradu Glini vec godinama uzalud a svake godine po nekoliko puta obliznji neocisceni i neodrzavani potok mi se izlije do pola dvorista i od potocica kojeg mozes preskocit u kisnim danima nastane rijeka siroka 50-ak metara, asfalra do kuce nemam i molim te mani me tih svojih gluposti i raznim dadbinama i lopovluku koji namiruje samo uredske stakore. Da se svake godine ne povlace veze i poznanstva nebi dobili niti taj jedan kamion sodra da se makadam nasipa i to je sve sta mi u nasem zaseoku dobijemo od drzave a kolko drzava nama uzima i uzela bi da moze

Poruka je uređivana zadnji put čet 31.12.2020 14:16 (minarelli).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
minarelli kaže...
Dex.pwn kaže...

Znam samo jednu osobu koja je gradnju kuće platila kešom.

Krediti od 35-40 godina su normalni za gradnju kuće.

No opet govorim, ne gradiš kuću po propisima zbog nekog drugog, već zbog sebe. Kako se kuća jednom u životu gradi, zgradi ju normalno.

 Ti opet ne razumijes da se sa malim prihodima nemoze izgradit postena kuca poplacat sva davanja i zivjet normalno, racunaj da ljudi nemaju stalne poslove od 18-e godine pa do penzije pa da si mogu priustit kredit na 35 godina, treba djecu financirati, bez auta se danas nemoze zivjet pogotovo u mom selu gdje ti je prvi ducan, skola, ljekarna 7km preko 15 brda i dolova od kuce. Ljudi pricate apsolutne gluposti.

 

Vrlo vjerojatno. Moji su tokom rata gradili kuću(sve po PSu) zajedno sa sestrom i bratom. Sve sami, a nikad ništa nam nije falilo. Ne znam kako su to sve izveli.

No i dalje stojim iza toga da temelji (kuće, bilo čega u životu) moraju bit postavljeni kako treba.

 

S autom se slažem. Čak i u većim gradovima. Rjeđe treba, al kad zatreba onda glava boli.

 

Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
12 godina
odjavljen
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Misliš na pločice koje su veće od m²?
Sve to lijepo izgleda, ali treba znat kako najbolje.
Svi bi sve odmah od početka.
Moji su tek nakon 25 godina stavili fasadu te promijenili neke stvari na kući(da se picne, kak se kaže).
Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
10 godina
offline
Potresi u Hrvatskoj

Nedavno sam vidio nekog vrlo mudrog kako gradi kuću. Dakle kuća je klasična s kosim krovom, kakvu bi djete nacrtalo, ali kompletno sve napravljeno od armiranog betona. Sve, osim što će pregradne zidove u kući s ciglom složiti. Dakle i onaj kosi dio gdje idu grede za crijep je armirani beton. 

 

Taj neće imati problema s potresima.

Nadglednik dina
12 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
minarelli kaže...

 Zar ti stvarno mislis da masa stanovnika Zagreba i opcenito Hrvatske ima love na bacanje pa da kolko daju za izgradnju kuce od temelja do krova isto tolko i lopovima za raznorazne pecate potvrde dozvole i nebitna sranja? Drage volje cu za svoju divlje sagradenu kucu platit sve moguce pizdarije legalizacije itd ako ces mi ti dat novce, jer ja za stakore po uredima ne mislim crncit

 

jedino s cim se mogu djelomicno slozit je da pojedini ljudi nemaju pojma o gradevini pa stede na svemu i svacemu, kod mene to recimo nije slucaj isprsio sam se maximalno ali jednostavno za papirologiju nemam love i smatram to lopovlukom 

 Nisu ti papiri uzalud!Kada sam gradio svoju kuću,nije mi bilo jasno zašto je projektant u nacrtu stavio nosive zidove u hodnik,i povećao hodnik na 12 m2,bolje da mi je povećao sobe nego hodnik u kojime neću boraviti-tako sam tada razmišljao!Sva sreća da sam ga poslušao i napravio po projektu,jer se kasnije uspostavilo da mi ti noseći zidovi u hodniku nose vijence krova-što ja nisam znao!Projektant računa da ti dimnjak prođe između krovnih rogova-ma tko razmišlja o tome kada počinje kuću graditi?Mjerenje uzemljenja,gabariti kuće,ograda na balkonima,fasada...sve ti to mora proći provjeru prije nego što dobiješ uporabnu dozvolu,a bez uporabne dozvole ne možeš dobiti adresu!
Kada bi ljudi gradili kuće poput mene,sigurno ne bi bilo ovakvih slučajeva,ili bi u najgorem slučaju šteta i žrtve bile svedene na minimum!

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.12.2020 15:02 (Milka30).
12 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Entry Point kaže...

Nedavno sam vidio nekog vrlo mudrog kako gradi kuću. Dakle kuća je klasična s kosim krovom, kakvu bi djete nacrtalo, ali kompletno sve napravljeno od armiranog betona. Sve, osim što će pregradne zidove u kući s ciglom složiti. Dakle i onaj kosi dio gdje idu grede za crijep je armirani beton. 

 

Taj neće imati problema s potresima.

Ma odlična i monta sa ispunama,sa armiranom mrežom u betonskoj ploči i sigurno neće popustiti.Ali problemi se javljaju kada ljudi koriste montu bez certifikata,kada ju sami prave i štede na žicama.Prije sam radio u firmi koja pravi montu-točno imaš određeni broj žica koje idu u montu različitih duljina!Ljudi u 4 m dugu montu stavljaju 2 žice,umjesto 4 i to drži,ali dokle?Viđao sam svašta,temelje bez armature,cerklaže bez armature,totalno nestručno položena/povezana armatura u balkonima,stupovima....kuće bez stupova!Ljudi misle da kuću drže zidovi,totalno krivo,kuća se drži na stupovima,temeljima,pločama.

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
11 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj

Da, te. I onda zovu lokalnog fušera da postavi i kad vide će falit ljepila za pločice onda dodaju pjeska da bude dosta   i naravno pločice budu položene u ribež stilu, tako da svaku fugu osjetiš.Ili se gradi dvokatnica od 300m2 i okreću blokove na stranu da manje morta potroše.

Tako su slično i moji 1995. sagrađena kuća, 2013. stavljena fasada,a tek prošle godine stavljen asfalt (prije toga bio šljunak) i tu smo se zajebali jer smo uzeli jeftinije asfaltiranje po cijeni od 125kn/m2 pa se može rupa sa nogom napraviti na asfaltu.

A znam osobe koje su digle kredite i uselili u kompletno uređenu kuću za 2 godine i onda se nama smijali jer nismo imali fasadu i uređeno dvorište. Sad rade u Njemačkoj da otplate kredit.

Svi gledaju instagram i one glupe motivacijske govore, i žele živjet "punim plućima" tako da proputuju pola svijeta. I onda bi živjeli na visokoj nozi a nemogu.

11 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Entry Point kaže...

Nedavno sam vidio nekog vrlo mudrog kako gradi kuću. Dakle kuća je klasična s kosim krovom, kakvu bi djete nacrtalo, ali kompletno sve napravljeno od armiranog betona. Sve, osim što će pregradne zidove u kući s ciglom složiti. Dakle i onaj kosi dio gdje idu grede za crijep je armirani beton. 

 

Taj neće imati problema s potresima.

 Dobro to je sad malo pretjerano. Taj će imat ogromne troškove za grijanje.

11 godina
protjeran
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Milka30 kaže...
minarelli kaže...

 Zar ti stvarno mislis da masa stanovnika Zagreba i opcenito Hrvatske ima love na bacanje pa da kolko daju za izgradnju kuce od temelja do krova isto tolko i lopovima za raznorazne pecate potvrde dozvole i nebitna sranja? Drage volje cu za svoju divlje sagradenu kucu platit sve moguce pizdarije legalizacije itd ako ces mi ti dat novce, jer ja za stakore po uredima ne mislim crncit

 

jedino s cim se mogu djelomicno slozit je da pojedini ljudi nemaju pojma o gradevini pa stede na svemu i svacemu, kod mene to recimo nije slucaj isprsio sam se maximalno ali jednostavno za papirologiju nemam love i smatram to lopovlukom 

 Nisu ti papiri uzalud!Kada sam gradio svoju kuću,nije mi bilo jasno zašto je projektant u nacrtu stavio nosive zidove u hodnik,i povećao hodnik na 12 m2,bolje da mi je povećao sobe nego hodnik u kojime neću boraviti-tako sam tada razmišljao!Sva sreća da sam ga poslušao i napravio po projektu,jer se kasnije uspostavilo da mi ti noseći zidovi u hodniku nose vijence krova-što ja nisam znao!Projektant računa da ti dimnjak prođe između krovnih rogova-ma tko razmišlja o tome kada počinje kuću graditi?Mjerenje uzemljenja,gabariti kuće,ograda na balkonima,fasada...sve ti to mora proći provjeru prije nego što dobiješ uporabnu dozvolu,a bez uporabne dozvole ne možeš dobiti adresu!
Kada bi ljudi gradili kuće poput mene,sigurno ne bi bilo ovakvih slučajeva,ili bi u najgorem slučaju šteta i žrtve bile svedene na minimum!

 Uvijek ce biti toga, moja kuca nedaleko od Gline nema niti jednu pukotinu niti najmanje crtice a zamisli gradili ju otac, ja, kum i nekoliko susjeda po svom projektu iz glave i kako nama najvise odgovara. Nikakve gradevinske dozvole niti projektanata. Da nije napravljeno kvalitetno srusila bi se kao i ostatak Gline  al za nepotrebna davanja nemam jer da sam placao projektanta i sve redom kaj treba imao bi eventualno za WC od 5 kvadrata a ne za kucu od 40 kvadrata bez televizora bez fasade i bez plocica u kuhinji, al vidim ovaj dezurni provokator Visak ( aka isprdak s asfalta koji sela nije vidio ) ima para na bacanje pa evo nek posalje koju kunu da rijesim legalizaciju i ostale papire

12 godina
odjavljen
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj

Lamperija ili tako nešto?

Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
11 godina
protjeran
offline
Potresi u Hrvatskoj

Nemam lamerije, kuca je zbukana iznutra i samo okrecena, ni najmanje crtice nema iznutra, samo se namjestaj malo razmjestio i porazbijala se zimnica u spajzi i nekoliko casa i tanjura, nekoliko crijepova opalo ali su brzo vraceni nazad. Dakle ipak se moze bez projekta i raznih institucija napraviti kvalitetno ali clan Visak je ocito zaposlenik jedne od takvih pa mu smeta kad ne zaradi na meni i slicnima

12 godina
odjavljen
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj

Odogovr na post s prethodne stranice.

Lamperija bi mogla spasit stvar s grijanjem.

Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice