Poplave - Nabujale rijeke

poruka: 106
|
čitano: 25.592
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Poplave - Nabujale rijeke
ddarknessfairyy kaže...
chaselol kaže...

U Doboju katastrofa, preko 100 mrtvih a niko ne prenosi jer ne zele da stvaraju jos vecu paniku a barem trecina vode je jos na podrucju grada a strahuje se da ce se brojevi poprilicno povecati!
Uzas! 

Navodno, al naavodno da u Obrenovcu ima najmanje 200-tinjak mrtvih. Zatvorili su grad i ne puštaju više nikog unutra. Zadnjim evakuiranima su naredili da vežu oči da ne vide šta pluta po vodi. Izvučeno je i 100 tona mrtvih životinja.

Strm kaže...

Ja sam iz Vrpolja, naš DVD je otišao u jaruge, tamo se povečava nasip, ako tamo pukne bit če belaja, v.kopanica, sikirevci, vrpolje sve ode u p.m, kod nas sutra nema šk jer je cijela dvorana i razredi puni ljudi i obitelji

Jel u Jarugama preljeva ili je puca nasip?

JOš se drži, malo su ga povisili, no knap je i pitanje je koliko ce još držati...

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasa
15 godina
offline
Poplave - Nabujale rijeke

danas gledan izvanredni program na tvu, pricala je vojska i ostali sto pomazu o stanju i bile su snimke, uzas, izgledo ko film katastrofe. sve one obitelji ostale bez svega, otisli iz kuca bez icega, koliko stete, koliko poginulih ljudi ali i zivotinja kojima spasa nema, vidio sam da su nesto uspjeli spasit al to je nista. neznam sto rec.

11 godina
offline
Poplave - Nabujale rijeke

Najgore sto u BIH, samo RTRS je prenosila, BHT i FTV NISTA NISU PRENOSILI DVA DANA! ALO PA CITAVA DRZAVA JE POD VODOM A ONI NISTA SE NE DESAVA!!! GAMAD JEDNA!

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
14 godina
offline
Re: Poplave - Nabujale rijeke
Trebalo je one silne reprize sapunjara prenosit.
http://www.neobux.com/?r=inoxzg,
14 godina
offline
Poplave - Nabujale rijeke

Spija
13 godina
offline
Poplave - Nabujale rijeke

Kanal dunav-sava bi ovdje pomogao?

Moje će ideje jednoga dana pokretati svijet! Ne postoji zastava dovoljno velika da prekrije nevine ljudske žrtve!!
11 godina
offline
Poplave - Nabujale rijeke

Pozz,kako stoji Drina?Vidio sam sliku,da brana samo sto ne pukne.Ako se to desi,ajme majko.

15 godina
offline
Poplave - Nabujale rijeke

01:00h

Sava, Jasenovac +2cm

 

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
15 godina
protjeran
offline
Re: Poplave - Nabujale rijeke
win4crazzy kaže...

kako je ovo uopce moguce? meni je ovo nepojmljivo, moze netko objasnit od kud ovolika voda?

 

E to je odlicno pitanje ... samo sto nije nepojmljivo nego katastrofalno. Politicki vicu da im je kriza i u ovoj nesreci ce sigurno uvidjeti priliku za smanjenjemi nezapolenosti. Rodje ceim otvoriti nove gradevinske poslove, a i banke ce opet pokazati kao ozbiljni investitori. I zna se kako to obicno svrsava. A sto je neko jamio je jamio. Gradilo se tamo gdje je jednostavno pokupit za baustelu i ako je grad imao otkud platiti. Nasipi su se izbetonirali a to sto taj nasip zapravo samo strmina do rijecnog korita a rijeka efektivno ni nema mjesta nigdje za preliti se u slucaju malo jacih padalina to sad i nije neki problem. Novinarski publicitet ce to rijesiti. Taj zupanjski nasip sa slike sluzi samo kao povecano korito i bas je pravi popunjeni slavonac lijepa boka. Dolje sirine 40m gore samo 15m sto bi trebalo biti i vise no dovoljno da se rijeka mogla negdje i izlijevati. A to sto se preljeva s druge strane rijeke ro nije nikakav problem. Otud i poplave.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Poplave - Nabujale rijeke
SPIJA kaže...

Rođo objasni ti meni na bilo koji nacin, odakle tolika voda.

Možda iz one ciklone koja se vrtila nad nama cijeli tjedan? Nikakve urote, priroda pokazala zube...

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
12 godina
neaktivan
offline
Poplave - Nabujale rijeke

Mještani Rajevog Sela i Gunje pričaju da je nasip u Račinovcima i Rajevom Selu namjerno dignut radi spasa Županje i ostali okolnih sela (Bošnjaka, Štitara). U Rajevom Selu uopće nije bila alarmantna situacija, Sava niža od nasipa za nekih 70-80 cm, tako isto i u Gunji, dok je u Županji bila pola metra iznad nasipa pa su gradili 14 km zečijih nasipa, od četvrtka i petka. Ne želim vjerovati u nikakve teorije zavjere, ali mi je čudno da popusti nasip (koji je čvrst i stoji godinama) gdje nije voda ni do vrha, a u Županji vreće pijeska uspiju 4 dana izdžati svu navalu vode. Na ovome linku se vidi koliko je Sava stjerala Županju i Županjce u kut. Ako je istina za dizanje nasipa, jer kako je procurilo u Rajevom Selu i Račinovcima, Sava u Županji opada u prosjeku 3 cm po satu. Ako je to istina, a vrlo moguće da jeste.. u kakvoj điberskoj državi mi živimo, treba nas pogoditi neki komet da svi odemu u tri lijepe. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.5.2014 3:10 (lithiumion).
9 godina
protjeran
offline
Re: Poplave - Nabujale rijeke
SPIJA kaže...

Rođo objasni ti meni na bilo koji nacin, odakle tolika voda.

Sa neba, znas postoji nesto sto se zove kisa.

15 godina
offline
Poplave - Nabujale rijeke

Pišem iz Banja Luke...djelomično poplavljene.

 

Moja zgrada je u naselju koje je poplavljeno, srećom do nas nije došao poplavni val, ali mi muku mučimo sa podzemnim vodama, već 48 sati ispumpavamo vodu u smjenama. Nakon toga ćemo ići pomoći sugrađanima u čišćenju. Žao mi je svega ovoga, nije se moglo spriječiti ali se moglo ublažiti. Dosta toga je zakazalo, od sistema ranog uzbunjivanja, do civilne zastite pa do sistematskog neulaganja u mašine i infrastrukturu a na kraju je tu i faktor stanovnistva (odlagali su smeće u kanale, kanali nisu redovno čišćenji, nasipi nisu građeni a ono što je građeno nije rađeno kvalitetno pa su popucali.)

 

Samo ću još ovo reći a ako neko hoće da me pljuje nek pljuje...

 

Bez obzira koje smo religije, nekada smo bili jedna moćna država i jedan moćan narod, zavadili su nas neki tamo ljudi kojima je bilo u interesu da ne budemo jaki i da nas nema, i umjesto svojom za nas su razmisljale glave u Vašingtoni, Berlinu i Briselu, razisli smo se u vatri i dimu a spojila nas je voda...Sad se opet vidi da je Hrvat u stanju pružiti ruku Srbinu a Srbin Muslimanu i obrnuto. Ne prizivam ono što je bilo nekad da budemo svi u jednom (mada mislim da bi opet bolje živjeli nego sada), nek svako ima svoje al živimo normalno, pomozimo jedni drugima ne samo u nevolji vec i kad je normalno. Zvao se ti koji čitaš Stipe, Jasmin ili Mitar, shvati da smo svi samo ljudi i da smo isti...vjerovao ti u Isusa Krista, Alaha ili Isusa Hrista...sve je to jedno te isto...

 

 

 

10 godina
offline
Poplave - Nabujale rijeke

Mislim da bi trebali prekinuti s glupostima..... a modovi mozda odraditi svoj posao i malo se vise angazirati oko ove katastrofe - necim korisnim.

 

Kako pomoci, informacije o evakuiranim osobama, itd - http://poplave.hr/

10 godina
offline
Re: Poplave - Nabujale rijeke
lithiumion kaže...

Mještani Rajevog Sela i Gunje pričaju da je nasip u Račinovcima i Rajevom Selu namjerno dignut radi spasa Županje i ostali okolnih sela (Bošnjaka, Štitara). U Rajevom Selu uopće nije bila alarmantna situacija, Sava niža od nasipa za nekih 70-80 cm, tako isto i u Gunji, dok je u Županji bila pola metra iznad nasipa pa su gradili 14 km zečijih nasipa, od četvrtka i petka. Ne želim vjerovati u nikakve teorije zavjere, ali mi je čudno da popusti nasip (koji je čvrst i stoji godinama) gdje nije voda ni do vrha, a u Županji vreće pijeska uspiju 4 dana izdžati svu navalu vode. Na ovome linku se vidi koliko je Sava stjerala Županju i Županjce u kut. Ako je istina za dizanje nasipa, jer kako je procurilo u Rajevom Selu i Račinovcima, Sava u Županji opada u prosjeku 3 cm po satu. Ako je to istina, a vrlo moguće da jeste.. u kakvoj điberskoj državi mi živimo, treba nas pogoditi neki komet da svi odemu u tri lijepe. 

Ajd molim te ne njajke ako ne znaš. Nasip je sam napukao još davno a sad se samo rupa počela širit. Vukovarski ronioci su pokušavali zatvorit rupu folijama ali nisu dobili dovoljno vreća s pijeskom da osiguraju foliju. Nasip je popustio ispod njih. Očito nikad nisi vidio koliko je mala rupa ili samo mišiji prolaz pod zemljom dovoljno da raskvašeni nasip popusti. 

Ostavite se teorija zavjere jer samo širite nepotrebnu paniku a situacija je teška i bez toga.

 

Update situacije: voda trenutno nadire u Podgajce, za sad kanali kupe svu vodu. Pokušava se tok voda knalima preusmjerit u Spačvanske šume, koliko će bit upješno još se nezna. Dignuto je još vojske, dobrovoljci potrebni al za sad zvanično nemaju šta radit.

 

4 brigada organizira okupljanja, ostavio kolega gore link (ne mogu citirat ner sam na mobitelu pa sam malo glupa za editiranje posta). Ali je slanje autobusa za sad odgođeno jer nemaju zadataka. Nema dovoljno pijeska...opet.

Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
13 godina
offline
Poplave - Nabujale rijeke

Vodopad u Jajcu, BiH

R.I.P. Tito Vilanova 25.04.2014. | Mes Que Un Club
12 godina
neaktivan
offline
Re: Poplave - Nabujale rijeke
ddarknessfairyy kaže...
lithiumion kaže...

Mještani Rajevog Sela i Gunje pričaju da je nasip u Račinovcima i Rajevom Selu namjerno dignut radi spasa Županje i ostali okolnih sela (Bošnjaka, Štitara). U Rajevom Selu uopće nije bila alarmantna situacija, Sava niža od nasipa za nekih 70-80 cm, tako isto i u Gunji, dok je u Županji bila pola metra iznad nasipa pa su gradili 14 km zečijih nasipa, od četvrtka i petka. Ne želim vjerovati u nikakve teorije zavjere, ali mi je čudno da popusti nasip (koji je čvrst i stoji godinama) gdje nije voda ni do vrha, a u Županji vreće pijeska uspiju 4 dana izdžati svu navalu vode. Na ovome linku se vidi koliko je Sava stjerala Županju i Županjce u kut. Ako je istina za dizanje nasipa, jer kako je procurilo u Rajevom Selu i Račinovcima, Sava u Županji opada u prosjeku 3 cm po satu. Ako je to istina, a vrlo moguće da jeste.. u kakvoj điberskoj državi mi živimo, treba nas pogoditi neki komet da svi odemu u tri lijepe. 

Ajd molim te ne njajke ako ne znaš. Nasip je sam napukao još davno a sad se samo rupa počela širit. Vukovarski ronioci su pokušavali zatvorit rupu folijama ali nisu dobili dovoljno vreća s pijeskom da osiguraju foliju. Nasip je popustio ispod njih. Očito nikad nisi vidio koliko je mala rupa ili samo mišiji prolaz pod zemljom dovoljno da raskvašeni nasip popusti. 

Ostavite se teorija zavjere jer samo širite nepotrebnu paniku a situacija je teška i bez toga.

 

Update situacije: voda trenutno nadire u Podgajce, za sad kanali kupe svu vodu. Pokušava se tok voda knalima preusmjerit u Spačvanske šume, koliko će bit upješno još se nezna. Dignuto je još vojske, dobrovoljci potrebni al za sad zvanično nemaju šta radit.

 

4 brigada organizira okupljanja, ostavio kolega gore link (ne mogu citirat ner sam na mobitelu pa sam malo glupa za editiranje posta). Ali je slanje autobusa za sad odgođeno jer nemaju zadataka. Nema dovoljno pijeska...opet.

Aj nemoj ti kenjati ako ne znaš situaciju, koliko vidim u svakoj temi na ovom bug forumu dođeš i nešto komentiraš, a nisi u stanju pročitati post s razumijevanjem. Ovo što ti gore pišeš se odnosi na Račinovce, a ja sam pisao za Rajevo Selo, što se da zaključiti iz mog posta. Ubuduće te molim da čitaš moje postove po dva puta, a ako ti nije nešto i dalje jasno kontaktiraj me na PM. 
I ovo što sam ti poboldao, što si ti pisala, se odnosi samo na Račinovce, a u Rajevom Selu je nasip, bez ikakvih upozorenja, propuštanja, preljevanja.. "pukao". 

Ovo što ti imaš informacije su iz novina, a novinari koji pišu te novine su lešinari i napisali bi svašta za dobru priču (ronioci u Račinovcima dobili 6 vreća, daj molim te). Isto tako u 24sata je pisalo da je pukao nasip i u Gunji, a nije, svih 10km nasipa u Gunji je čitavo ostalo. Gunja je potopljena jer je voda došla iz Rajevog Sela, a to je udaljeno cc 6km. 


 

iz jutarnjeg. iz jutarnjeg.
od kolege iz gunje od kolege iz gunje
od kolege iz podgajaca od kolege iz podgajaca
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.5.2014 14:51 (lithiumion).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Poplave - Nabujale rijeke
lithiumion kaže...

Ako je to istina, a vrlo moguće da jeste.. u kakvoj điberskoj državi mi živimo, treba nas pogoditi neki komet da svi odemu u tri lijepe. 

Ne znam što se točno tu dogodilo pa neću puno o tome, ali to nema veze sa điberskom državom. Uništavanje nasipa kako bi se voda preusmjerila negdje drugdje je standardna praksa. Kada je Drava prije 10-ak godina prijetila Osijeku, nasip prema baranji je trebao biti miniran kako bi se spasio grad, doduše s tom su vodom ciljali na Kopački Rit ali ne sumnjam da bi i okolna sela dobila "po tamburi" budući da je ušće Drave i Dunava već izgledalo kao malo more. Na sreću sve se odigralo puno manje dramatično tako da je i nasip ostao netaknut.

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Poplave - Nabujale rijeke
lithiumion kaže...

Mještani Rajevog Sela i Gunje pričaju da je nasip u Račinovcima i Rajevom Selu namjerno dignut radi spasa Županje i ostali okolnih sela (Bošnjaka, Štitara). U Rajevom Selu uopće nije bila alarmantna situacija, Sava niža od nasipa za nekih 70-80 cm, tako isto i u Gunji, dok je u Županji bila pola metra iznad nasipa pa su gradili 14 km zečijih nasipa, od četvrtka i petka. Ne želim vjerovati u nikakve teorije zavjere, ali mi je čudno da popusti nasip (koji je čvrst i stoji godinama) gdje nije voda ni do vrha, a u Županji vreće pijeska uspiju 4 dana izdžati svu navalu vode. Na ovome linku se vidi koliko je Sava stjerala Županju i Županjce u kut. Ako je istina za dizanje nasipa, jer kako je procurilo u Rajevom Selu i Račinovcima, Sava u Županji opada u prosjeku 3 cm po satu. Ako je to istina, a vrlo moguće da jeste.. u kakvoj điberskoj državi mi živimo, treba nas pogoditi neki komet da svi odemu u tri lijepe. 

Ne pričaj gluposti,

 

Kao prvo, nema zečijeg nasipa 14 km po cijelom nasipu u Županji, nego samo kod "Križa" jedno 1km, gdje je nasip niži, i na pojedinim mjestima...

Kao drugi mještani Rajevog sela su sami rekli da je nasip pukao na mjestu gdje se godinama kopa Šljunak i pijesak...

 

A ja sam cuo jednu pricu da su "srbi" iz račinovaca isli minirati Županjski nasip kako bi spasili Srbiju...

Znaci te sve price su lazi, u koje vi vjerujete....

 

 

 

A i ovo i da se jeste Rajevo selo miniralo, opet bolje nego da Županja padne...

Jer šteta i broj mrtvih bi bio daleko veci....

12 godina
neaktivan
offline
Re: Poplave - Nabujale rijeke
ToMisLaW kaže...
lithiumion kaže...

Mještani Rajevog Sela i Gunje pričaju da je nasip u Račinovcima i Rajevom Selu namjerno dignut radi spasa Županje i ostali okolnih sela (Bošnjaka, Štitara). U Rajevom Selu uopće nije bila alarmantna situacija, Sava niža od nasipa za nekih 70-80 cm, tako isto i u Gunji, dok je u Županji bila pola metra iznad nasipa pa su gradili 14 km zečijih nasipa, od četvrtka i petka. Ne želim vjerovati u nikakve teorije zavjere, ali mi je čudno da popusti nasip (koji je čvrst i stoji godinama) gdje nije voda ni do vrha, a u Županji vreće pijeska uspiju 4 dana izdžati svu navalu vode. Na ovome linku se vidi koliko je Sava stjerala Županju i Županjce u kut. Ako je istina za dizanje nasipa, jer kako je procurilo u Rajevom Selu i Račinovcima, Sava u Županji opada u prosjeku 3 cm po satu. Ako je to istina, a vrlo moguće da jeste.. u kakvoj điberskoj državi mi živimo, treba nas pogoditi neki komet da svi odemu u tri lijepe. 

Ne pričaj gluposti,

 

Kao prvo, nema zečijeg nasipa 14 km po cijelom nasipu u Županji, nego samo kod "Križa" jedno 1km, gdje je nasip niži, i na pojedinim mjestima...

Kao drugi mještani Rajevog sela su sami rekli da je nasip pukao na mjestu gdje se godinama kopa Šljunak i pijesak...

 

A ja sam cuo jednu pricu da su "srbi" iz račinovaca isli minirati Županjski nasip kako bi spasili Srbiju...

Znaci te sve price su lazi, u koje vi vjerujete....

 

 

 

A i ovo i da se jeste Rajevo selo miniralo, opet bolje nego da Županja padne...

Jer šteta i broj mrtvih bi bio daleko veci....

Pijesak i šljunak se ne kopaju na nasipu, nego se kopaju u Savi. To ti je inače izjava za lokacijsko mjesto gdje je nasip pukao. Npr "nasip je pukao kod dugogodišnje trafostanice". (Nasip je pukao kod kopališta pijeska i šljunka).
Pa ne znam baš da li je bolje da ne padne Županja koja ima, koliko, 16k stanovnika? Toliko stanovnika ima i cijela cvelferija (ako ne i više), a vrlo lako je mogla cijela poplaviti. A u cvelferiji, su sve kuće, eventualno jedan kat, u Županji ima zgrada, u kojima ima 30 stanova i nastradali bi samo stanovi u prizemlju. Znači 2-3 obitelji bi ostali bez stanova, dok ostalih 27 obitelji ne bi bilo ništa. A u selima, svaka kuće je poplavila..
A i u Županji, rijetko da tko se bavi stočarstvom i da imaju štale sa stokom. Sve ovce su se podavile jer ne mogu plivati nakon što se vuna natopi vodom, za krave ne znam, ali mnogi nisu uspjeli ih ni odvezati jer su pokušali spakirati šta mogu da bježe pred valom.  

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.5.2014 15:10 (lithiumion).
10 godina
offline
Re: Poplave - Nabujale rijeke
lithiumion kaže...

Aj nemoj ti kenjati ako ne znaš situaciju, koliko vidim u svakoj temi na ovom bug forumu dođeš i nešto komentiraš, a nisi u stanju pročitati post s razumijevanjem. Ovo što ti gore pišeš se odnosi na Račinovce, a ja sam pisao za Rajevo Selo, što se da zaključiti iz mog posta. Ubuduće te molim da čitaš moje postove po dva puta, a ako ti nije nešto i dalje jasno kontaktiraj me na PM. 
I ovo što sam ti poboldao, što si ti pisala, se odnosi samo na Račinovce, a u Rajevom Selu je nasip, bez ikakvih upozorenja, propuštanja, preljevanja.. "pukao". 

Ovo što ti imaš informacije su iz novina, a novinari koji pišu te novine su lešinari i napisali bi svašta za dobru priču (ronioci u Račinovcima dobili 6 vreća, daj molim te). Isto tako u 24sata je pisalo da je pukao nasip i u Gunji, a nije, svih 10km nasipa u Gunji je čitavo ostalo. Gunja je potopljena jer je voda došla iz Rajevog Sela, a to je udaljeno cc 6km. 


 

Kao prvo već sam ti na jednoj temi napisala da se ja na te tvoje senztacionalstičko/Svi su protiv mene razgovore se ne mislim spuštat. Imaš tamo teorije zavjere pa tamo diži tenzije.

Zna se jako dobro zašto je nasip u Rajevom selu pukao a da dobivaš dobre informacije nebi tu galamio. Zna se šta se radilo na tom djelu nasipa. Isto tako se zna da je nasip i tamo već prije napuknuo.

Evo ti dole kolega iz Županje pa njega pitaj ako ti ne znaš. Moje informacije nisu iz novina već iz prve ruke od ljudi koji su tamo već više od 36sati.

Tako da molit ću te lijepo da prestaneš ovdje dizat galamu jer vojska jedino što je radila dolje je pokušavala spasit ljude...ili ćeš sad izvalit da su srbi došli probit nasip.

Nemam se namjeru natezat s tobom ovdje jer imam puno pametnijeg posla. Tebi ako je dosadno nađi drugu zanimaciju od kakanja po temi koju je Spija otvorio radi podjele informacija i pomoći a ne ovakvih nebuloza.

Točka.

 

Sad ono zbog čega sam došla: Ljudi nedostaje vode!!

Cisterne dovoze vodu ali to nije dovoljno. Molim ko može kupite vode.Ima po trgovačkim centrima onih velikih flaša od 5L i pakiranja od 6x1,5l ili 2l. Jeftiniji su nego kad se kupuje na komad a svaka litra više dobro dođe.

Vodu donesite u najbliži crveni križ, u Ministarstvo socijalne skrbi ili na ostale punktove gdje se skuplja.Ne mogu sad googlat adrese, nek to molim vas netko odradi umjesto mene. Sva voda odmah ide u Slavoniju.

 

Isto tako tko će donirati stvari pišite na vreće šta je u njima(tipa posteljina, odjeća, hrana) da se smanji vrijeme sortiranja stvari. I donesite i deinfekcijska sredstva. Trebat će kasnije za dezinfekciju kad ode voda.

Hvala!

Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
11 godina
offline
Poplave - Nabujale rijeke

Obavezno dezinfekciona sredstva, ljudi se fokusiraju na vodi i hrani ali be sapuna se ne moze! VODA JE UZASNO PRLJAVA I ZAGADJENA!!!

AL SWEARENGEN Welcome to fucking Deadwood!
16 godina
offline
Re: Poplave - Nabujale rijeke
rustweaver kaže...
lithiumion kaže...

Ako je to istina, a vrlo moguće da jeste.. u kakvoj điberskoj državi mi živimo, treba nas pogoditi neki komet da svi odemu u tri lijepe. 

Ne znam što se točno tu dogodilo pa neću puno o tome, ali to nema veze sa điberskom državom. Uništavanje nasipa kako bi se voda preusmjerila negdje drugdje je standardna praksa. Kada je Drava prije 10-ak godina prijetila Osijeku, nasip prema baranji je trebao biti miniran kako bi se spasio grad, doduše s tom su vodom ciljali na Kopački Rit ali ne sumnjam da bi i okolna sela dobila "po tamburi" budući da je ušće Drave i Dunava već izgledalo kao malo more. Na sreću sve se odigralo puno manje dramatično tako da je i nasip ostao netaknut.

Moš mislit kaj se dogodilo jel,Nevinašce pa Hrvatske Vode su državna firma jel a dobro znaš kak kod nas rade i posluju državne firme.Uostalom o čem mi uopče pričamo jel, ako je nasip puko baš na djelu gdje je bio obnovljen onda je tu priči kraj.Dakle još jednom ponavljam nasip je puko na mjestu gdje je bio obnovljen 2010 godine, a ko je to obnavljao Hrvatske Vode ili možda Klingonci.?Dakle ako se zna ko je obnavljao nasip, onda se itakako dobro zna ko je bio šef tog posla dakle zna se ko je kriv i kaj sad onda?

 

http://www.vecernji.hr/hrvatska/puknuti-nasip-je-obnovljen-2010-godine-utvrdite-odgovornost-za-pucanje-939593

 

 

Kaj se tiče rušenja nasipa jel, po principu žrtvujemo manje sredine da spasimo veče gradove da to se tak radi u nuždi ako nema drugih rješenja.No to se često službeno ne spominje, pa to onda izgleda kao eto puko nasip nije izdžalo kaj se može ništa voda je bila jača.

 

Uostalom rušenje djela nasipa u praksi, i pogotovo kad je voda vrlo visoka to je jedan od najlakših načina sabotaže uopče to sigurno.Kad je voda vrlo visoka tu ne treba puno eksploziva, dosta je da malo otvoriš nasip na mjestu gdje nema nikoga da može brzo intervenirat i na brzaka pokrpat manju rupu.Znači manja eksplozija samo malo otvori nasip, i u roku 10 minuta pritisak vode odradi svoje i sruši nasip u večem djelu. Nakon toga tu više nema pomoči, voda juriša i nosi sve pred sobom dakle nasip je taktički miniran a voda je odnesla dokaze kaj drugo.{#}

 

 

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
14 godina
offline
Re: Poplave - Nabujale rijeke
Awitin kaže...
SPIJA kaže...

Rođo objasni ti meni na bilo koji nacin, odakle tolika voda.

Sa neba, znas postoji nesto sto se zove kisa.

Nebo nije od jučer, a što se tiče kiše, znala je padati i u većim količinama. Priroda je pokazala zube, to je definitvno, njoj ne treba nitko da bi se ponašala ovako ili onako. Ali, uvijek ima ali iza nečega.

 

Uostalom, admnini bi trebali zatvoriti temu, jer ovo nema smisla. Ljudima treba pomoć, jebeš to ko je šta srušio ili nije. LJUDIMA TREBA POMOĆ. Ne znam jel ima gdje na forumu da su admini ostavili link ili nekakve informacije u vezi sa time kako da se pomaže, bilo u ljudstvu, bilo u karitasu bilo kako bilo, ako netko zna nek stavi link. Ako to ne postoji onda jebeš i ovaj forum

Spija
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.5.2014 17:49 (SPIJA).
10 godina
neaktivan
offline
Poplave - Nabujale rijeke

Kuca mi polu potopljena :(

14 godina
neaktivan
offline
Re: Poplave - Nabujale rijeke
SPIJA kaže...

Nebo nije od jučer, a što se tiče kiše, znala je padati i u većim količinama. Priroda je pokazala zube, to je definitvno, njoj ne treba nitko da bi se ponašala ovako ili onako. Ali, uvijek ima ali iza nečega.

Nema ali. U tjedan dana je pala ogromna količina kiše koja je na nekim mjestima rušila stogodišnje rekorde, a proljeće je doba godine kada su i inače vodostaji visoki zbog otapanja snijega po planinama i povećane količine kiše.

 

Evo ti pa čitaj:

http://www.crometeo.hr/mediji-sire-sramotnu-propagandu-znanstvena-zajednica-suti-evo-zasto-su-poplave-savrseno-prirodna-pojava/

http://www.crometeo.hr/ciklona-donat-u-brojkama-koliko-je-kise-palo/

http://www.crometeo.hr/neki-od-razloga-zasto-je-doslo-do-katastrofalnih-poplava/

 

Dosta više sa HAARP-om i ostalim glupim idejama, kao da u školu nismo ni zakoračili... {#}

To understand what recursion is, you must first understand recursion.
10 godina
offline
Re: Poplave - Nabujale rijeke
SPIJA kaže...

Nebo nije od jučer, a što se tiče kiše, znala je padati i u većim količinama. Priroda je pokazala zube, to je definitvno, njoj ne treba nitko da bi se ponašala ovako ili onako. Ali, uvijek ima ali iza nečega.

 

Uostalom, admnini bi trebali zatvoriti temu, jer ovo nema smisla. Ljudima treba pomoć, jebeš to ko je šta srušio ili nije. LJUDIMA TREBA POMOĆ. Ne znam jel ima gdje na forumu da su admini ostavili link ili nekakve informacije u vezi sa time kako da se pomaže, bilo u ljudstvu, bilo u karitasu bilo kako bilo, ako netko zna nek stavi link. Ako to ne postoji onda jebeš i ovaj forum

Admini nisu ostavili linkove.

 

Ostavio ti je @Super64 adresu: Evo opet http://poplave.hr/

 

Tu su sve informacije kud,kako, zašto... Ima brojevi telefona gdje se može prijavit za volontioranje u centrima, udomljavanje evakuiranih ljudi. Kud nositi donacije- sve piše na stranici.

 

Iste stranice postoje i za BiH i Srbiju

 

Pauci(4 gardijska brigada) prikuplja dobrovoljce koji će biti poslani autobusima kad budu potrebni, prikupljaju i životne potrepštine. Na stranici su brojevi mobitela osoba kojima se treba obratiti za prijavu i dodatne informacije: link

 

Ukoliko te nešto određeno zanima(za određenu akciju, adresu..) pitaj ili mi pošalji pm pa ću ti odgovorit. Ne znam što te točno interesira.

Come out, come out wherever you are. So lost in your sea. Give in, give in for my touch. For my taste for my lust
15 godina
protjeran
offline
Re: Poplave - Nabujale rijeke
lithiumion kaže...

Mještani Rajevog Sela i Gunje pričaju da je nasip u Račinovcima i Rajevom Selu namjerno dignut radi spasa Županje i ostali okolnih sela (Bošnjaka, Štitara). U Rajevom Selu uopće nije bila alarmantna situacija, Sava niža od nasipa za nekih 70-80 cm, tako isto i u Gunji, dok je u Županji bila pola metra iznad nasipa pa su gradili 14 km zečijih nasipa, od četvrtka i petka. Ne želim vjerovati u nikakve teorije zavjere, ali mi je čudno da popusti nasip (koji je čvrst i stoji godinama) gdje nije voda ni do vrha, a u Županji vreće pijeska uspiju 4 dana izdžati svu navalu vode. Na ovome linku se vidi koliko je Sava stjerala Županju i Županjce u kut. Ako je istina za dizanje nasipa, jer kako je procurilo u Rajevom Selu i Račinovcima, Sava u Županji opada u prosjeku 3 cm po satu. Ako je to istina, a vrlo moguće da jeste.. u kakvoj điberskoj državi mi živimo, treba nas pogoditi neki komet da svi odemu u tri lijepe. 

 

lithiumion kaže...

Aj nemoj ti enjati ako ne znaš situaciju, koliko vidim u svakoj temi na ovom bug forumu dođeš i nešto komentiraš, a nisi u stanju pročitati post s razumijevanjem. Ovo što ti gore pišeš se odnosi na Račinovce, a ja sam pisao za Rajevo Selo, što se da zaključiti iz mog posta. Ubuduće te molim da čitaš moje postove po dva puta, a ako ti nije nešto i dalje jasno kontaktiraj me na PM. 
I ovo što sam ti poboldao, što si ti pisala, se odnosi samo na Račinovce, a u Rajevom Selu je nasip, bez ikakvih upozorenja, propuštanja, preljevanja.. "pukao". 

Ovo što ti imaš informacije su iz novina, a novinari koji pišu te novine su lešinari i napisali bi svašta za dobru priču (ronioci u Račinovcima dobili 6 vreća, daj molim te). Isto tako u 24sata je pisalo da je pukao nasip i u Gunji, a nije, svih 10km nasipa u Gunji je čitavo ostalo. Gunja je potopljena jer je voda došla iz Rajevog Sela, a to je udaljeno cc 6km. 

 

Ako pričaš o onom jubito videu gdje likovi idu u izvid nasipom i onaj "zupan/nacelnik" se prekrizi (youtube.com/watch?v=4ljML_iL2Is) to sigurno nitko nije trebao dignuti u zrak i to su samo bapske price aka. teorija zavjere. Ako si ikad isao u ribiciju onda znas da s te strane ne bi nista ulovio i bez poplave. Jednostavno je puklo na zavoju gdje je struja najbrza i tamo ovisno o sirini rijeke rekao bih tece i do petput brze nego na suprotnoj obali, pa onak cisto statisticki ako raubash jednu gumu od auta pet put brze nego drugu reci ti meni koja ce prije ocelaviti.

Veci je problem sto se nasipalo da je na slici nasip mozda u dnu u presjeku sirok 20-30m u razini korita dok je gore samo 3-4m. a reklo bi se da je dosta visok 4-5m. Problem je sto se rijeka nema prostora za preiti se nego samo rasti u vis. Nasip se dva-tri desetljeca ne odrzava i ne popravlja. Dok oni koji imaju visak gotovine (mogucnost kreditiranja), recimo veci grad, tamo dode meho baustelac u hodocasce i predlozi rodji da kaze da ce mu on gradit i obavljat nasip a selo ko y-be (dok ne dodje SuperMall). Hrvatske vode i Hrvatske sume ionako samo ono malo sto im od poreza stvarno i pripadnje rasipaju za nekakva bancenja i sluzbena putovanja. A uz ovakvu ekonomiju (ne krizu nego poplave, pa uskoro i suse) lipa sve manje kako u dzepu tak i na rijecnoj obali.

Jel se itko sad zapitao koliko "preprodavaci izvorske vode" uopce daju u proracun i za gospodarenje vodama. Uglavnom se to izdvaja iz nameta na stanovnistvo vecih gradova. PIK "Todorich" klasteri ionako jos od drzave dobivaju poticaje a ne da bi oni se bavili nekim javnim odrzavanjem odvodnih kanala. Ako nista takvi su osigurani i od drzave i privatno ako "stradaju".

 

Iskreno najaci su ovi sto moraju imati najvecu kucu u selu na padini u bosni A da su cijelo prizemlje izgradili bez potpornih stupova i greda sa supljim ciglama debjine 20cm. Gornja dva kata su radili dvadeset godina poslije s pravim majstorima koji su im zaboravili reci da pedeset tona betona i sad betonskih blokova sto su nakrcali gore je jako narusilo ionako debilnu statiku kuce koja je prethodno bila prizemnica s potkrovljem koje samo po sebi je imalo nedovoljnu masu da urusi prizemlje.

 

Sto se novinara tice oni ionako rade za placu i netko tko je do jucer prodavao herbalife i zepter nema nikakvih zapreka da bude novinar. A u ovakvim situacijama ionako ne mozes provjeriti pricu. Samo pravi bi problem novinarima bio kad ne bi bilo ovakvih prica. Ovo im dodje kao radni izlet nakon dosadnih mjeseci provedenih u pricama o saborskim klepetalima i onima koji se trude to postati.

15 godina
offline
Re: Poplave - Nabujale rijeke
lithiumion kaže...

Pijesak i šljunak se ne kopaju na nasipu, nego se kopaju u Savi. To ti je inače izjava za lokacijsko mjesto gdje je nasip pukao. Npr "nasip je pukao kod dugogodišnje trafostanice". (Nasip je pukao kod kopališta pijeska i šljunka).
Pa ne znam baš da li je bolje da ne padne Županja koja ima, koliko, 16k stanovnika? Toliko stanovnika ima i cijela cvelferija (ako ne i više), a vrlo lako je mogla cijela poplaviti. A u cvelferiji, su sve kuće, eventualno jedan kat, u Županji ima zgrada, u kojima ima 30 stanova i nastradali bi samo stanovi u prizemlju. Znači 2-3 obitelji bi ostali bez stanova, dok ostalih 27 obitelji ne bi bilo ništa. A u selima, svaka kuće je poplavila..
A i u Županji, rijetko da tko se bavi stočarstvom i da imaju štale sa stokom. Sve ovce su se podavile jer ne mogu plivati nakon što se vuna natopi vodom, za krave ne znam, ali mnogi nisu uspjeli ih ni odvezati jer su pokušali spakirati šta mogu da bježe pred valom.  

Ružno je reci trebao bi past ovaj ili onaj ali uvjek je logicnije i bolje da padne selo iako ce se stetovti gomila obradjene zemlje, stoke etc. Kad padne grad to znaci izljevanje kanalizacione mreze, unistavanje daleko vece infrastrukture tipa bolnica, sabirnih centara, skola, industrije, otezano evakuiranje zbog vece koncentracije stanovnistva itd itd...

Npr kod nas u Orasju kako je koje selo padalo tako su ljudi smjestani u nase osnovne i srednje skole, da nas potopi gdje bi svi ti nesretni ljudi?

http://signup.leagueoflegends.com/?ref=4c9cd93fca6d2687966453
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice