Microsoft o nesigurnosti open sourcea

poruka: 20
|
čitano: 4.579
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Microsoft o nesigurnosti open sourcea

http://it.slashdot.org/it/09/02/11/007216.shtml

 

Nisko čak i za M$. Da mi je upoznati toga M$ certified "profesionalca" koji priča nebuloze da glava boli.

Gentoo user. :')
16 godina
neaktivan
offline
Microsoft o nesigurnosti open sourcea

Ma da je to izjava nekog iz microsofta onda bi se već nasmijao, ali ne isključuje da ljudi koji mogu dobiti ili zadovoljiti njihove certifikate nisu budale ili kreteni.

 

Inače meni je ovo logično: ako svi imaju pristup kodu nekog programa, tko garantira da netko neće iskoristiti propuste u njemu za svoj dobitak ili u neku svoju korist?

Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.2.2009 1:08 (Paolo2612).
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Microsoft o nesigurnosti open sourcea

Da se nadopunim malo. Linux za mene je totalna nepoznanica pa bih molio a me uputite.

 

1. Dali svaki moze da preradi kernel Linuxa kako mu "pase" i da ugura unutra nesto maliciozno (ovo hipotetski mada ne verujem)

2. Ako da,dali onda moze tu svoju tvorevinu da distribuira kao neku drugu distribuciju kao sto su Ubuntu i tako dalje

3. Ko nadzire sve te ljude koje rade svoje distribucije,koliko vidim ima ih mali milion

4. Ako vec ne moze,dali moze da redistribuira neki ISO,recimo,Ubuntua i da ugura unutra svoje aplikacije koje su spijunske,naravno ovo ne verujem da bi bilo objavleno na oficijalnoj strani vec na nekoj strani ko na primer   w w w.myownubuntu.c om :)

 

Ovo kazem posto na netu kruze "originalni" ISO Windowsi kao sto su na primer Windows XP Professional Black Edition (smece) ili neki light Windowsi :) (cesto se prica na forumima da ovi su zapravo unatendet instalacije koje neretko sadrze kakvo maliciozno smece ili vise njih.

Danas da bi neko preradio ili stvorio ISO image po svom nahodenju potreban mu je samo n(v) Lite i PowerISO

 

Jednom davno sam malo eksperimentirao sa instalacijom Ubuntua (ne pamtim koja verzija),sve je radilo kako spada ali sam potrosio dva tjedna trazeci proklete alsa drivere da bi zvuk proradio. Odustao sam na kraju,navikao sam na ergonomiju Windowsa to je jace od mene.

Svestan sam (ne) sigurnosti Windowsa ali to je to.

Hvala

4C617A61727573204C6F6E6700
16 godina
neaktivan
offline
Microsoft o nesigurnosti open sourcea

Evo jedno pitanje za razmišljanje.

 

Dakle, ovaj članak je prvenstveno okrenut linux zajednici i softwaru koji je pisan za sisteme bazirane na unix-u. I sad se oni bune kako je taj software opasan i kako za njega nitko ne garantira da neće naštetiti sigurnosti korisnika. Kako je dakle moguće da se virusi pišu za windows operacijeske sisteme ako je open source software koji se koristi na linux toliko opasan??

Mislim, po meni tu svi koji su ikada napisali virus za windowse ispadaju kreteni. Pa koji klinac pišu viruse za windowse ako su open source programi nesigurniji? Kako to da nikome nije palo na pamet da uzme kod programa, prepravi ga sebi u korist i podijeli ljudima da ga koriste??

Nema logike!!

 

A tko garantira ljudima, tj. korisnicima da Microsoftova Vista (toliko hvaljeni operacijski sustav) neće microsoftovim serverima slati informacije o djelatnostima ljudi na računalima?? O da, bile je razgovora o tome po izlasku Viste. I o da, ona to već radi,!!! I sad bi u afektu mogao reći: "Zagriženi ljubitelji Microsofta i njegovih proizvoda, znate kamo možete sa ovim člankom (the rear end)!!". Al eto neću. :)

There's too many self-Indulgent wieners in this city with too much bloody money! ----- HP 6715b: Turion X2 64bit, 3 GB DDR2 667Mhz, 120GB SATA disk, X1250 graphics chip, Ubuntu 8.10 Ljudi slušajte na satima hrvatskog!! Inače dolazite nepismeni postavljat pitanja na forum.
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.2.2009 2:20 (coder_).
16 godina
protjeran
offline
Microsoft o nesigurnosti open sourcea

Biciklistu prodaju motor, pa kad zajasi onda krenu globe, jer znate biciki nemaju stop svjetlo!

Zlo i Naopako
15 godina
offline
Microsoft o nesigurnosti open sourcea

Ovako... ne kazem da je linux los OS ni ista... samo zelim potpisati gore autora koji je spominjao mogucnos izrade vlastitih distribucija.

 

Zasto se na linux ne rade virusi i slicno... jer nije rasprostranjen kao i windowsi... Jer postoji vise distribucija (vise distribucija, vise vrsta virusa, naime virusi ne napadaju kernel). Sjecam se ne tako davno bilo je nekakvo natjecanje na security daysima negdje... kao ko ce naci vise propusta na OS-x. Windows i linux nekoj distribuciji... Samo da kazem da linux i nije bas najbolje prosao...

I'm going woo woo
16 godina
neaktivan
offline
RE: Microsoft o nesigurnosti open sourcea
tnakir kaže...

Ovako... ne kazem da je linux los OS ni ista... samo zelim potpisati gore autora koji je spominjao mogucnos izrade vlastitih distribucija.

 

Zasto se na linux ne rade virusi i slicno... jer nije rasprostranjen kao i windowsi... Jer postoji vise distribucija (vise distribucija, vise vrsta virusa, naime virusi ne napadaju kernel). Sjecam se ne tako davno bilo je nekakvo natjecanje na security daysima negdje... kao ko ce naci vise propusta na OS-x. Windows i linux nekoj distribuciji... Samo da kazem da linux i nije bas najbolje prosao...

 Nije tako rasprostranjen?? Pa 70% servera leži na linuxu. Kako nije rasprostranjen. Sad će netko reći: Da, al nije među desktop korisnicima. A što bi se dogodilo sa tim istim korisnicima da ovih 70% servera padne?? Opća anarhija. Ljudi bi poludili.

Da, OSX je najgore prošao. Mislim da je bilo tema tko će prije hakirati koji sistem. OSX pao vać nakon minutu. no opet, ne možeš na jednom primjeru pravit pravilo.

Ma od svih 500 distribucija linuxa, koristi se možda 5-10 koje su bazirane na dva-tri sistema.
There's too many self-Indulgent wieners in this city with too much bloody money! ----- HP 6715b: Turion X2 64bit, 3 GB DDR2 667Mhz, 120GB SATA disk, X1250 graphics chip, Ubuntu 8.10 I ja ću si kao i naxeem stavit neku sexy tetu na avatar. Aha!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Microsoft o nesigurnosti open sourcea
tnakir kaže...

Ovako... ne kazem da je linux los OS ni ista... samo zelim potpisati gore autora koji je spominjao mogucnos izrade vlastitih distribucija.

 

Zasto se na linux ne rade virusi i slicno... jer nije rasprostranjen kao i windowsi... Jer postoji vise distribucija (vise distribucija, vise vrsta virusa, naime virusi ne napadaju kernel). Sjecam se ne tako davno bilo je nekakvo natjecanje na security daysima negdje... kao ko ce naci vise propusta na OS-x. Windows i linux nekoj distribuciji... Samo da kazem da linux i nije bas najbolje prosao...

 Nemoj pričati gluposti jer je to previše čak i za tebe. Zbog svoje konstrukcije NIJE* moguće ubaciti virus u sistem. Najviše šta može je ubaciti u $HOME trenutnog korisnika. Čak je i zadnje upitno jer za SVAKU operaciju u sistemu MORAŠ dati dozvolu. NIJEDAN proces(virus) se NEĆE pokrenuti dok god ti nepritisneš y/OK/yes.

* = 99% istina, a onih 1% je iznimka.

Očigledno je prošao bolje nego OS X i Win Vista što daje doznanja da ti cetificirani "profesionalci" pričaju gluposti da glava boli.

Gentoo user. :')
16 godina
neaktivan
offline
RE: Microsoft o nesigurnosti open sourcea
Paolo2612 kaže...

Ma da je to izjava nekog iz microsofta onda bi se već nasmijao, ali ne isključuje da ljudi koji mogu dobiti ili zadovoljiti njihove certifikate nisu budale ili kreteni.

 

Inače meni je ovo logično: ako svi imaju pristup kodu nekog programa, tko garantira da netko neće iskoristiti propuste u njemu za svoj dobitak ili u neku svoju korist?

 Garantira ti konstrukcija sustava.
Gentoo user. :')
15 godina
offline
Microsoft o nesigurnosti open sourcea

Ispravljam netocan navod... serveri se ne vrte na linuxu nego na unixu... isto kao sto ne mozes usporedit Win2008 server i windows vista... pogotovo ako se vrti u core izdanju.

 

http://www.iaps.com/2007-server-hardware-and-os-survey.html

 

evo vam mala anketa... Windows posluzitelja ima ipak malo vise nego linux(zapravo unix) posluzitelja prema ovome te biljeze veci rast godisnje nego linux/unix posluzitelji...

I'm going woo woo
16 godina
neaktivan
offline
RE: Microsoft o nesigurnosti open sourcea
tnakir kaže...

Ispravljam netocan navod... serveri se ne vrte na linuxu nego na unixu... isto kao sto ne mozes usporedit Win2008 server i windows vista... pogotovo ako se vrti u core izdanju.

 

http://www.iaps.com/2007-server-hardware-and-os-survey.html

 

evo vam mala anketa... Windows posluzitelja ima ipak malo vise nego linux(zapravo unix) posluzitelja prema ovome te biljeze veci rast godisnje nego linux/unix posluzitelji...

 Ček, ček, ček.... na čemu se vrte???? Unixu???? Mislim da si ti pobrkao činjenicu da je linux potekao od unixa. No sve današnje poznatije serverske distribucije tipa: Debian, ArchLinux, Fedora, RedHat su linux distribucije.

Evo primjerice Debian koji slovi za najbolju serversku distribuciju zbog svoje sigurnosti i stabilnosti je linux. No on može raditi kao desktop OS kada se uz kernel instaliraju i grafičko sučelje uz popratne programe i kao server OS kada se uz kernel instaliraju serveri uz popratni stupanj sigurnosti.


Propade ti ispravak netočnog navoda zbog samog tvog netočnog ispravljanja.
There's too many self-Indulgent wieners in this city with too much bloody money! ----- HP 6715b: Turion X2 64bit, 3 GB DDR2 667Mhz, 120GB SATA disk, X1250 graphics chip, Ubuntu 8.10 I ja ću si kao i naxeem stavit neku sexy tetu na avatar. Aha!
15 godina
offline
Microsoft o nesigurnosti open sourcea

Opet cu morat o pederima i feministkinjama Šutim al ok...

I'm going woo woo
16 godina
neaktivan
offline
RE: Microsoft o nesigurnosti open sourcea
tnakir kaže...

Opet cu morat o pederima i feministkinjama Šutim al ok...

 Haa?? Nije ti ovo takav forum. Ovdje o tome nema rasprave. :D
There's too many self-Indulgent wieners in this city with too much bloody money! ----- HP 6715b: Turion X2 64bit, 3 GB DDR2 667Mhz, 120GB SATA disk, X1250 graphics chip, Ubuntu 8.10 I ja ću si kao i naxeem stavit neku sexy tetu na avatar. Aha!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Microsoft o nesigurnosti open sourcea
coder_ kaže...
tnakir kaže...

Ovako... ne kazem da je linux los OS ni ista... samo zelim potpisati gore autora koji je spominjao mogucnos izrade vlastitih distribucija.

 

Zasto se na linux ne rade virusi i slicno... jer nije rasprostranjen kao i windowsi... Jer postoji vise distribucija (vise distribucija, vise vrsta virusa, naime virusi ne napadaju kernel). Sjecam se ne tako davno bilo je nekakvo natjecanje na security daysima negdje... kao ko ce naci vise propusta na OS-x. Windows i linux nekoj distribuciji... Samo da kazem da linux i nije bas najbolje prosao...

  Nije tako rasprostranjen?? Pa 70% servera leži na linuxu. Kako nije rasprostranjen. Sad će netko reći: Da, al nije među desktop korisnicima. A što bi se dogodilo sa tim istim korisnicima da ovih 70% servera padne?? Opća anarhija. Ljudi bi poludili.

Da, OSX je najgore prošao. Mislim da je bilo tema tko će prije hakirati koji sistem. OSX pao vać nakon minutu. no opet, ne možeš na jednom primjeru pravit pravilo.

Ma od svih 500 distribucija linuxa, koristi se možda 5-10 koje su bazirane na dva-tri sistema.
  ako se ne varan, nijedan OS nije pao tek tako...
al je osx otiša prvi zbog quick timea ili itunesa ili nekog drugog applova bs-a. i to za minutu-dvi... 
16 godina
neaktivan
offline
RE: Microsoft o nesigurnosti open sourcea
mariik kaže...
  ako se ne varan, nijedan OS nije pao tek tako...
al je osx otiša prvi zbog quick timea ili itunesa ili nekog drugog applova bs-a. i to za minutu-dvi... 
 Safari.

A evo i članka o tom natjecanju...


A evo i završnih rezultata... Ubuntu ostao posljednji nehakiran.

There's too many self-Indulgent wieners in this city with too much bloody money! ----- HP 6715b: Turion X2 64bit, 3 GB DDR2 667Mhz, 120GB SATA disk, X1250 graphics chip, Ubuntu 8.10 I ja ću si kao i naxeem stavit neku sexy tetu na avatar. Aha!
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.2.2009 18:26 (coder_).
15 godina
offline
Microsoft o nesigurnosti open sourcea

@Coder... ono gore o pederima i feministkinjama... hocu rec da se linuxasi i macovci na ovom forumu ponasaju kao te dvije manjine, stalno kenjkaju, pravdaju se, protestiraju  i slicno, ali uvjek cete bit manjine...

I'm going woo woo
16 godina
neaktivan
offline
RE: Microsoft o nesigurnosti open sourcea

o tom - po tom... svaki dan ima sve vise i vise korisnika linux-a. ne vjerujem da ce uvijek bit manjina, samo je pitanje vremena... cemu placat nesto kad postoji puno bolja besplatna alternativa?!

16 godina
offline
RE: Microsoft o nesigurnosti open sourcea
r420r kaže...

o tom - po tom... svaki dan ima sve vise i vise korisnika linux-a. ne vjerujem da ce uvijek bit manjina, samo je pitanje vremena... cemu placat nesto kad postoji puno bolja besplatna alternativa?!

 To da svaki dan ima sve više korisnika traje već godinama i nikako da ih ima više. A i o tom da je bolje dalo bi se raspravljat.
16 godina
offline
RE: Microsoft o nesigurnosti open sourcea
 
Odlicno je ispalo, Vista je pala jer su dopustili instaliranje 3.party softwarea, u ovom slucaju Flash.

Htio bi samo nadodati da veci dio frameworka za razvoj  (.net) je open source, odnosno gdje MS dopusta uvid u kod ali ne i mjenjanje. To bi trebalo omoguciti ravnopravniji polozaj ostalih razvijatelja u odnosu na MS, gdje je do prije samo MS znao sitne tajne i hackove kako nesto napraviti. Zadnih dvije godine MS je napravio jako veliki iskorak na tome podrucju, sto je hvale vrijedna inicijativa u svakome slucaju.
"A developer is a machine that converts coffee into code"
15 godina
offline
Microsoft o nesigurnosti open sourcea

Hudo cinjenica je da se razni hackovi u windowse najcesce izvode preko 3rd party aplikacija. Dakle nisu sami windowsi pogodjeni sa propustima vec aplikacije koje dolaze uz njih ili se naknadno instaliraju. Sami windowsi, dakle osnovni dio bez dodatnih servisa i aplikacija su jako stabilan i siguran os. Pogotovo server edicije u kojima se nalaze samo i jedino stvari koje su nuzne za funkcioniranje servera. Ako server koristis kao mail server ili db server, neces na njega instalirati IIS, neces stavljati npr firefox i ostale programe koji komuniciraju sa internetom jer je svaka dodatna instalacija potencijalna rupa. Zato pri administriranju sustava korisnicima i aplikacijama das minimalna prava (pa cak i manje od toga, pa neka zicaju ako im zatreba) i nemas frke.

 

Jednom gospodinu sam administrirao Win2003 server... nakon mene, administraciju je preuzeo jedan njegov poznanik koji "je upucen u administriranje sustava". Nakon dva tjedna server mu je bio hakiran. Nakon sto sam isao napraviti forenziku upada vidio sam da je taj njegov poznanik stavio exe aplikaciju koja je bila pozivana radi nekakvog konverta. U isti folder stavio je write permission za IUSR_xxx i execute. To je cista pozivnica za hack... sa takvim stvarima instaliras svoju konzolu i imas KOMPLETNU kontrolu nad serverom. Iz toga zelim poruciti da sustavi nisu nesigurni, nesigurnima ih cine korisnici koji su u 98% slucajeva krivi za hakove i viruse (davno poznat sustav trojanaca, posalje ti exe datoteku koja ima jpg ikonu i onda telci misle da je to slika i eto sraxxxa).

 

Sta se tice linuxa... svakako podrzavam open source zajednicu i smatram da je linux daleko najkvalitetniji OS trenutacno. Jedino je problem sta ja kao home user ne zelim ulaziti u konzolu, ne zelim pamtiti naredbe, zelim GUI sucelje u kojem cu napraviti sve sto mi treba. Zelim instalirati sustav koji ce raditi ko urica za sat vremena.

 

Kao admin ne zelim GUI sucelje, zelim osnovne stvari da mi server radi, minimalno trosenje resursa na stvari koje mi ne trebaju. Kad se server jednom podesi nemas vise tu sta, eventualno nekakve updateove radit i to je to.

 

U tome je razlika, da linux postane pristupacniji masi, ljudima koji takoreci neznaju pisati u wordu a kamoli raditi u linuxu i managati linux sustave stvari bi se drasticno promijenile. U tom segmentu microsoft je jos uvjek jaci od linux zajednice.

I'm going woo woo
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice