Kako izoštriti sliku na filmu?

poruka: 5
|
čitano: 1.447
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Kako izoštriti sliku na filmu?
Pozdrav svima,

nedavno sam kupio originalni rekvizit korišten u film i trenutno ga pokušavam naći u nekoj od scena u filmu gdje se pojavljuje,ali slika je dosta mutna i zrnata,odnosno ''grainy''.
Film imam na Blu Ray-u ali se sve jedno dosta loše vidi,pa me zanima ako ga stavim film na PC,postoji li neki program s kojim bi mogao izoštriti sliku da bude što glađa i da ne bude zrnata?
15 godina
protjeran
offline
Re: Kako izoštriti sliku na filmu?

Ako  sam dobro razumio  film  je na blu ray-u  disku u kojem formatu  probaj konvertirat iz jednog formata u drugi

11 godina
offline
Re: Kako izoštriti sliku na filmu?
pero35 kaže...

Ako  sam dobro razumio  film  je na blu ray-u  disku u kojem formatu  probaj konvertirat iz jednog formata u drugi

 Ja film imam na Blu Ray-u i gledam ga na TV-u,ali isto tako imam skinuti film s ''one stranice'' na 1080p.

Film na Blu ray disku je original a ja nemam blu ray player/pržilicu na PC-ju.

Znači imam samo tu skinutu verziju na laptopu i Blu Ray disk koji mogu gledati samo na TV-u.

Znaš li kako mogu izoštriti sliku na toj skinutoj verziji?

6 godina
protjeran
offline
Kako izoštriti sliku na filmu?

treba ti ekran velike razlucivosti...ako je film blue ray, onda bi morao zauzimati puno prostora na disku, preko 10GB, no ako je slika zrnata, onda ti je ili ekran niske razlucivosti, ili, ako ostalo nije zrnato, to nije blue ray film...

16 godina
moderator
offline
Re: Kako izoštriti sliku na filmu?

Ak ne vidiš s metar udaljenosti na televizoru, onda ne vjerujem ni da ćeš vidjeti na kompjuteru, pogotovo na teško komprimiranom videozapisu s khm, khm izvora.

 

Općenito gledano, bolji programi za reprodukciju videodatoteka omogućavaju izoštravanje slike - recimo PotPlayer. Ima za uključiti Sharpen te za podesiti intenzitet izoštravanja, kako svjetline, tako i boje. No, izoštravanjem nećeš dobiti detalje koji u videozapisu ne postoje. Samo će ti nešto lakše biti uočiti detalje. Možeš se poigrati i kontrastom i svjetlinom pa ti to mooooožda malo pomogne.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice