Fantastika i SF (knjige)

poruka: 485
|
čitano: 160.124
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Martyr_Logarius kaže...
luxxxfromhell kaže...
Martyr_Logarius kaže...

Dakle, ja sam danas dovršio zadnji dio trilogije Red Rising, ne postoji riječi kojima bi vam ja to prodao, osim da je nešto fantastično :) likovi, worldbuilding, zapleti, intrige...ma 10/10 bez razmišljanja. 

 Hahahahahaha stari moj, sretno sa drugom trilogijom, meni osobno A Song of Ice and Fire stil ain't got shit za sve kaj se događa u Red Rising, pogotovo u drugoj trilogiji :D

 Ok, you got me intrigued, jesu li sve knjige vani?

 Zadnja knjiga druge trilogije još nije izašla, ali mislim da će do kraja ove, početkom sljedeće godine biti vani.

 

Počeo sam čitati Mage Errant, odličan serijal za malo pustit mozak na pašu dok čekam nastavak Cradle-a.

Pročitah Rythm of War, kao i uvijek Mr. Sanderson, you did an awesome job.

Također ako netko voli fantasy u stilu Assassin's Creeda sa materijom iz Final Fantasy-a, pročitajte Night Angel trilogy od Brent Weeksa, plus ako želite inovativni stil magije, pročitajte i njegov Lightbringer serijal (magija koja se svodi na princip boja).

Take it easy lads! | R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
9 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
luxxxfromhell kaže...
Martyr_Logarius kaže...
luxxxfromhell kaže...
Martyr_Logarius kaže...

Dakle, ja sam danas dovršio zadnji dio trilogije Red Rising, ne postoji riječi kojima bi vam ja to prodao, osim da je nešto fantastično :) likovi, worldbuilding, zapleti, intrige...ma 10/10 bez razmišljanja. 

 Hahahahahaha stari moj, sretno sa drugom trilogijom, meni osobno A Song of Ice and Fire stil ain't got shit za sve kaj se događa u Red Rising, pogotovo u drugoj trilogiji :D

 Ok, you got me intrigued, jesu li sve knjige vani?

 Zadnja knjiga druge trilogije još nije izašla, ali mislim da će do kraja ove, početkom sljedeće godine biti vani.

 

Počeo sam čitati Mage Errant, odličan serijal za malo pustit mozak na pašu dok čekam nastavak Cradle-a.

Pročitah Rythm of War, kao i uvijek Mr. Sanderson, you did an awesome job.

Također ako netko voli fantasy u stilu Assassin's Creeda sa materijom iz Final Fantasy-a, pročitajte Night Angel trilogy od Brent Weeksa, plus ako želite inovativni stil magije, pročitajte i njegov Lightbringer serijal (magija koja se svodi na princip boja).

 

čuo sam za tog brenta i taj lightbringer, da je tp genijalan ali da ne zna završit i da redovito usere kraj, to me onda automatski odbija

3 godine
neaktivan
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
luxxxfromhell kaže...
Martyr_Logarius kaže...
luxxxfromhell kaže...
Martyr_Logarius kaže...

Dakle, ja sam danas dovršio zadnji dio trilogije Red Rising, ne postoji riječi kojima bi vam ja to prodao, osim da je nešto fantastično :) likovi, worldbuilding, zapleti, intrige...ma 10/10 bez razmišljanja. 

 Hahahahahaha stari moj, sretno sa drugom trilogijom, meni osobno A Song of Ice and Fire stil ain't got shit za sve kaj se događa u Red Rising, pogotovo u drugoj trilogiji :D

 Ok, you got me intrigued, jesu li sve knjige vani?

 Zadnja knjiga druge trilogije još nije izašla, ali mislim da će do kraja ove, početkom sljedeće godine biti vani.

 

Počeo sam čitati Mage Errant, odličan serijal za malo pustit mozak na pašu dok čekam nastavak Cradle-a.

Pročitah Rythm of War, kao i uvijek Mr. Sanderson, you did an awesome job.

Također ako netko voli fantasy u stilu Assassin's Creeda sa materijom iz Final Fantasy-a, pročitajte Night Angel trilogy od Brent Weeksa, plus ako želite inovativni stil magije, pročitajte i njegov Lightbringer serijal (magija koja se svodi na princip boja).

 E super, onda ću čekati da i treća izađe pa sve u tiru. BTW, je li netko čitao serijal Demon Cycle od Peter V. Bretta?

9 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Martyr_Logarius kaže...
luxxxfromhell kaže...
Martyr_Logarius kaže...
luxxxfromhell kaže...
Martyr_Logarius kaže...

Dakle, ja sam danas dovršio zadnji dio trilogije Red Rising, ne postoji riječi kojima bi vam ja to prodao, osim da je nešto fantastično :) likovi, worldbuilding, zapleti, intrige...ma 10/10 bez razmišljanja. 

 Hahahahahaha stari moj, sretno sa drugom trilogijom, meni osobno A Song of Ice and Fire stil ain't got shit za sve kaj se događa u Red Rising, pogotovo u drugoj trilogiji :D

 Ok, you got me intrigued, jesu li sve knjige vani?

 Zadnja knjiga druge trilogije još nije izašla, ali mislim da će do kraja ove, početkom sljedeće godine biti vani.

 

Počeo sam čitati Mage Errant, odličan serijal za malo pustit mozak na pašu dok čekam nastavak Cradle-a.

Pročitah Rythm of War, kao i uvijek Mr. Sanderson, you did an awesome job.

Također ako netko voli fantasy u stilu Assassin's Creeda sa materijom iz Final Fantasy-a, pročitajte Night Angel trilogy od Brent Weeksa, plus ako želite inovativni stil magije, pročitajte i njegov Lightbringer serijal (magija koja se svodi na princip boja).

 E super, onda ću čekati da i treća izađe pa sve u tiru. BTW, je li netko čitao serijal Demon Cycle od Peter V. Bretta?

 

ja, prvu knjigu pa onda dvije novele pa onda drugu knjigu, to je zasada prevedeno na hrvatski, kupio sam ih baš u fizičkom obliku. Knjige su odlične, jedino je prva polovica prve knjige malo dosadna jer su glavni likovi djeca, ali kada se to prođe odjednom si uvučen i postaje odlično. Sve preporuke, samo je problem taj prijevod, mislim da ima oko 5 knjiga, tko zna kad će to naši prevoditi, tako da vjerujem da ću se prebaciti na engleski za nastavak

3 godine
neaktivan
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Cansee kaže...
Martyr_Logarius kaže...
luxxxfromhell kaže...
Martyr_Logarius kaže...
luxxxfromhell kaže...
Martyr_Logarius kaže...

Dakle, ja sam danas dovršio zadnji dio trilogije Red Rising, ne postoji riječi kojima bi vam ja to prodao, osim da je nešto fantastično :) likovi, worldbuilding, zapleti, intrige...ma 10/10 bez razmišljanja. 

 Hahahahahaha stari moj, sretno sa drugom trilogijom, meni osobno A Song of Ice and Fire stil ain't got shit za sve kaj se događa u Red Rising, pogotovo u drugoj trilogiji :D

 Ok, you got me intrigued, jesu li sve knjige vani?

 Zadnja knjiga druge trilogije još nije izašla, ali mislim da će do kraja ove, početkom sljedeće godine biti vani.

 

Počeo sam čitati Mage Errant, odličan serijal za malo pustit mozak na pašu dok čekam nastavak Cradle-a.

Pročitah Rythm of War, kao i uvijek Mr. Sanderson, you did an awesome job.

Također ako netko voli fantasy u stilu Assassin's Creeda sa materijom iz Final Fantasy-a, pročitajte Night Angel trilogy od Brent Weeksa, plus ako želite inovativni stil magije, pročitajte i njegov Lightbringer serijal (magija koja se svodi na princip boja).

 E super, onda ću čekati da i treća izađe pa sve u tiru. BTW, je li netko čitao serijal Demon Cycle od Peter V. Bretta?

 

ja, prvu knjigu pa onda dvije novele pa onda drugu knjigu, to je zasada prevedeno na hrvatski, kupio sam ih baš u fizičkom obliku. Knjige su odlične, jedino je prva polovica prve knjige malo dosadna jer su glavni likovi djeca, ali kada se to prođe odjednom si uvučen i postaje odlično. Sve preporuke, samo je problem taj prijevod, mislim da ima oko 5 knjiga, tko zna kad će to naši prevoditi, tako da vjerujem da ću se prebaciti na engleski za nastavak

 E super, to mi je na wishlisti i mislio sam ubrzo početi s time pa sam htio čuti iskustva, još uvijek mi se čita nešto laganije, ne usudim se još krenuti na Malazan,Wheel of Time npr.mi nije ni u top 20.

12 godina
offline
Fantastika i SF (knjige)

Pozdrav svima! Super tema! Ne mogu vjerovat da je tek sad vidim. :) Aktivno čitam od 2016-te. Naravno, fantasy je na prvom mjestu ali volim i SF i dobar triler, pogotovo ako ima komičnih elemenata.

 

Imate dosta dobre preporuke. Joea Abercrombiea obožavam. Planiram uskoro ponovo pročitati The First Law trilogiju pa se onda bacam na The Age of Madness. Na Sandersona nikako da se naviknem, pročitao sam samo Warbreaker i prve tri knjige Stormlight Archive-a. Warbreaker mi se svidio ali mi ne paše koncept flashbackova u Arhivi. Morat ću ponoviti gradivo pa će mi možda bolje sjesti. Zasad mi je Malazan bolji. :)

 

Ako vam se sviđa flintlock fantasy, preporučujem serijal Powder Mage od Briana McClellana. Od epic/high fantasy-a preporučujem serijal The Faithful and the Fallen od John Gwynnea. Tko voli LOTR, svidjet će mu se.

 

Da li je itko čitao Dark Matter i Recoursion od Blake Corucha? Ako niste, a volite dobar SF triler, samo naprijed, nećete požaliti. Turbo zanimljivo, drže vas na rubu stolice i još su mindfuck. Nešto predobro.

 

Kakva su vaša iskustva sa indie fantasy-em, odnosno knjigama kojima su autori samoizdavači?

9 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Sv3m1r4c kaže...

Pozdrav svima! Super tema! Ne mogu vjerovat da je tek sad vidim. :) Aktivno čitam od 2016-te. Naravno, fantasy je na prvom mjestu ali volim i SF i dobar triler, pogotovo ako ima komičnih elemenata.

 

Imate dosta dobre preporuke. Joea Abercrombiea obožavam. Planiram uskoro ponovo pročitati The First Law trilogiju pa se onda bacam na The Age of Madness. Na Sandersona nikako da se naviknem, pročitao sam samo Warbreaker i prve tri knjige Stormlight Archive-a. Warbreaker mi se svidio ali mi ne paše koncept flashbackova u Arhivi. Morat ću ponoviti gradivo pa će mi možda bolje sjesti. Zasad mi je Malazan bolji. :)

 

Ako vam se sviđa flintlock fantasy, preporučujem serijal Powder Mage od Briana McClellana. Od epic/high fantasy-a preporučujem serijal The Faithful and the Fallen od John Gwynnea. Tko voli LOTR, svidjet će mu se.

 

Da li je itko čitao Dark Matter i Recoursion od Blake Corucha? Ako niste, a volite dobar SF triler, samo naprijed, nećete požaliti. Turbo zanimljivo, drže vas na rubu stolice i još su mindfuck. Nešto predobro.

 

Kakva su vaša iskustva sa indie fantasy-em, odnosno knjigama kojima su autori samoizdavači?

 

kod tih samoizdavača ima svega od jako loših do doličnih. prošle godine sam pročitao Caspian Fortune od Erica Warrena, to je SF, znalo mi je biti na trenove komično i zanimljivo, ali kao cijela knjiga je prosjek i uopće me nije zanimalo da nastavim dalje

 

kupio sam za 3 eura na nekoj akciji Sword of Kaigen za koji su svi pričali da je odlično i čak su neki govorili da je to budućnost fantasya, ali nisam je još stigao pročitati

12 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)

Sword of Kaigen je fenomenalna knjiga! Jedna od najboljih koje sam pročitao u 2019-oj.

 

Zna se naći dosta dobrih knjiga. Pogotovo one koje budu finalisti Self-Published Fantasy Blog-Off-a.

 

Rob J. Hayes je dobar autor. Never Die mi se baš dopala. Pročitao sam i Orconomics od J. Zachary Pikea. Dobra satira.

 

Trenutno čitam Ash and Sand trilogiju od Richarda Nella. Jako dobre knjige.

 

Ima još autora koje planiram čekirati a imaju dobre kritike kao npr. Ben Galley, Phil Tucker, Andrew Rowe i Alec Hutson.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Pozdrav svima, sve pohvale za temu :D

Vezano za preporuku knjiga osobama koje tek ulaze u fantasy, preporucio bi "First Law" od Abercrombia.

Svijet je manje kompliciran od ostalih velikana ovdje nabrojanihy a opet fantasticna trilogija, malo drugaciji fantasy. Vrhunski likovi, unutarnji dijalozi, crni humor,cinizam, nema klasicno pozitivni/negativni likovi.

"...jos uvijek sam živ"

Inace, jel citao tko Dark Tower serijal od Kinga ? Nisam vidio da se prica na ovoj temi, meni vrhunski.
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2021 11:14 (Veyron22).
9 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Veyron22 kaže...
Pozdrav svima, sve pohvale za temu :D

Vezano za preporuku knjiga osobama koje tek ulaze u fantasy, preporucio bi "First Law" od Abercrombia.

Svijet je manje kompliciran od ostalih velikana ovdje nabrojanihy a opet fantasticna trilogija, malo drugaciji fantasy. Vrhunski likovi, unutarnji dijalozi, crni humor,cinizam, nema klasicno pozitivni/negativni likovi.

"...jos uvijek sam živ"

Inace, jel citao tko Dark Tower serijal od Kinga ? Nisam vidio da se prica na ovoj temi, meni vrhunski.

 

ja sam pročitao prve dvije dark towera, super su ali nisam nastavio, sve danas ću sutra ću a uvijek nešto iskoči

 

a abercrombie je odličan, pogotovo u toj prvoj trilogiji, već sam rekao da mi je Logen jedan od najboljih fiktivnih likova uopće

10 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Ja sam došao do zadnje 7.knjige još prije 5-6 godina i nikad nisam završio. Sad kad bih čitao, morao bih ispočetka.
16 godina
offline
Fantastika i SF (knjige)

Preporuka Lost Fleet serijala. Koga zanimaju zanimljive svemirske borbe po realnim zakonima fizike, prave mornaričke taktike, malo politike i susreta s nepoznatim.

 

Sada sam na Old Man's War serijalu autora J. Scalzia. Također dobar vojni scifi.

il2 Sturmovik, DCS, War Thunder
9 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Korny1603987 kaže...

Preporuka Lost Fleet serijala. Koga zanimaju zanimljive svemirske borbe po realnim zakonima fizike, prave mornaričke taktike, malo politike i susreta s nepoznatim.

 

Sada sam na Old Man's War serijalu autora J. Scalzia. Također dobar vojni scifi.

 

lost fleet zvuči super, odma mi ide na listu. Vidim da je radnja o ratu između dvije svemirske sile, jel odmah očito tko je dobar tko loš ili nije crno-bijelo?

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.2.2021 12:45 (Cansee).
16 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)

Naravno da je strana koja je mješavina Japana i Sovjetskoga saveza lošija strana :-D

 

il2 Sturmovik, DCS, War Thunder
15 godina
neaktivan
offline
Fantastika i SF (knjige)

Pomoć, ne mogu se odlučiti između ove dvije verzije knjige.

 

The Lord of the Rings(Deluxe Edition)

 

The Hobbit & The Lord Of The Rings Boxed Set

2 The Lord of the Rings delux
5 The Hobbit & Lotr Ilustrated
15 godina
neaktivan
offline
Fantastika i SF (knjige)

Pozdrav

 

Da malo pokažem svoju dosadašnju kolekciju.

1. Kingkiller chronicles - čitao davno na Hrvatkom jeziku, sjestio se nedavno i uzeo u Znanju. Jedva čekam 3 dio, već 10 godina akjo ne i više.

Sviđaju mi se likovi, događaji, magija i način na koji se priča pripovjeda,

 

2. Gospodar Prstenova trilogija - kupio na sajmu knjiga 2019, pročitao Prstenovu družinu i prestao. Čudno mi je čitati takav prijevod imena i mjesta, npr. Baggins je prevedno na Torbar.

Nema se puno reći o Gospodaru.

 

3. The Stormlight Archive - pročitao sam gotovo sve od Sandersona i oduševio me je skroz, Mistborn saga i nastavak u kvazi industijskom dobu su zaista za svaku preporuku. Sam Stormlight Archive je veliki zalogaj i ima jako puno toga za pratiti i pokopčati (nekada malo i pretjera) ali kad se uhvati, ne pušta se.

Jako dobro razvijeni i unikatni sustavi magije kroz sve njegove knjige koje ću kao i Pokemone skupiti sve.

 

4.The Lord of The Rings i Hobit - nisam mogao odoljeti kada sam vidio na netu. Kada dovršim Kotea te Kaldaina i ekipu, odoh nazad u Middle-earth.

 

Imam još nekoliko knjiga koje sam zaboravio slikati: The Darkness That Comes Before, The Hitchhiker's Guide to the Galaxy, His Dark Materials, Dune i Silmarillion.

Svakako preporuke dobrodošle.

1. 1.
2. 2.
2.5 2.5
3. 3.
4 4
4 4
9 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)

 

svaka čast, lijepa kolekcija. 

 

Jel bi preporučio His Dark Materials? od svih knjiga koje si nabrojao o toj znam najmanje

15 godina
neaktivan
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Cansee kaže...

 

svaka čast, lijepa kolekcija. 

 

Jel bi preporučio His Dark Materials? od svih knjiga koje si nabrojao o toj znam najmanje

Hvala.

Knjiga ima tri djela: The Golden Compass, The Subtle Knife i The Amber Spyglass.

Knjiga je kakti za djecu ali ignoriraj ti i kreni sa  prvom knjigom da vidiš kako ti se sviđa.

Od mene svakako preporuka, jako puno interesantnih stvari.

Poruka je uređivana zadnji put čet 22.4.2021 22:40 (Point-X).
16 godina
offline
Fantastika i SF (knjige)

Stara škola. Meni je zadnjih 10 godina kolekcija prošla kroz audiobook reader dok sam se kretao šumama i gorama.

Nekako mi dođe zabavnije spojiti ljubav prema povijesti i znan. fantastici te u kretanju vani.

Mana je što sam prošao sto-dvijesto knjiga, a nemam pojma što jer nisam vodio evidenciju :-D

il2 Sturmovik, DCS, War Thunder
2 godine
neaktivan
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Ovo je isto jako dobro David Weber - Honor Harrington serijal

https://en.wikipedia.org/wiki/Honorverse
11 godina
offline
Fantastika i SF (knjige)

Godinama nisam procitao knjigu,kad sam bio mladji procitao sam stotine i stotine.

SF i Fantasy zanrovi su mi u samom vrhu....

Neke od najboljih koje sam citao...

Gospodar Prstenova trilogija od Tolkiena...

Amberske kronike...svih 10 knjiga od Zelaznya

Odiseje u Svemiru od Klarka

Knjige Krvi od Barkera

Jurasic Park od Crichtona

 

U biti kad krenem nabrajat...puno je toga...doslovno sve od Stephen Kinga....

Eto samo neke preporuke od mene.

 

EDIT:

Ekipa dali znate ima li gdje u zgb za kupit kolekciju Amberskih Kronika na hr jeziku?

Svih 10 knjiga

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.7.2021 21:36 (MEGATAMA).
9 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
MEGATAMA kaže...

Godinama nisam procitao knjigu,kad sam bio mladji procitao sam stotine i stotine.

SF i Fantasy zanrovi su mi u samom vrhu....

Neke od najboljih koje sam citao...

Gospodar Prstenova trilogija od Tolkiena...

Amberske kronike...svih 10 knjiga od Zelaznya

Odiseje u Svemiru od Klarka

Knjige Krvi od Barkera

Jurasic Park od Crichtona

 

U biti kad krenem nabrajat...puno je toga...doslovno sve od Stephen Kinga....

Eto samo neke preporuke od mene.

 

EDIT:

Ekipa dali znate ima li gdje u zgb za kupit kolekciju Amberskih Kronika na hr jeziku?

Svih 10 knjiga

 

Probaj malo guglat, jer to je kod nas sve slabije. Osobno bi najviše volio imati što više tih knjiga na polici, ali s obzirom na situaciju sa izdavaštvom u Hrvatskoj, sve više se prebacujem na čitanje na Kindleu, i to većinom na engleskom. Sad sam se i navikao tako da mi nije nikakav problem, čak i zaboravim da čitam na engleskom. Tko god voli fantastiku treba preći na to što prije, jer će inače propustiti puno odličnih knjiga

7 godina
offline
Fantastika i SF (knjige)

Dijelom je fantastika, ali opet imam u planu pročitati sve od Lovercrafta. U srednjoj sam bio jedini koji ih je posuđivao u gradskoj knjižnici. Kozmički horror i Great Ones awaits me 

I want to believe
11 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Cansee kaže...
MEGATAMA kaže...

Godinama nisam procitao knjigu,kad sam bio mladji procitao sam stotine i stotine.

SF i Fantasy zanrovi su mi u samom vrhu....

Neke od najboljih koje sam citao...

Gospodar Prstenova trilogija od Tolkiena...

Amberske kronike...svih 10 knjiga od Zelaznya

Odiseje u Svemiru od Klarka

Knjige Krvi od Barkera

Jurasic Park od Crichtona

 

U biti kad krenem nabrajat...puno je toga...doslovno sve od Stephen Kinga....

Eto samo neke preporuke od mene.

 

EDIT:

Ekipa dali znate ima li gdje u zgb za kupit kolekciju Amberskih Kronika na hr jeziku?

Svih 10 knjiga

 

Probaj malo guglat, jer to je kod nas sve slabije. Osobno bi najviše volio imati što više tih knjiga na polici, ali s obzirom na situaciju sa izdavaštvom u Hrvatskoj, sve više se prebacujem na čitanje na Kindleu, i to većinom na engleskom. Sad sam se i navikao tako da mi nije nikakav problem, čak i zaboravim da čitam na engleskom. Tko god voli fantastiku treba preći na to što prije, jer će inače propustiti puno odličnih knjiga

Nikad nisam probao Kindle,kakav je dojam citanja na necemu takvom tojest dali podsjeca na knjigu?

I kako posudjujem ili kupujem knjige?

Imam Amazon Prime pretplatu godinama,dali se knjige "nabavljaju" preko Amazona?

9 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Brki1994 kaže...

Dijelom je fantastika, ali opet imam u planu pročitati sve od Lovercrafta. U srednjoj sam bio jedini koji ih je posuđivao u gradskoj knjižnici. Kozmički horror i Great Ones awaits me 

 

možda ima i po knjižarama, ali sam siguran da ima inverzija webshop - https://www.agentcash.com/shops/inverzija

 

i to na hrvatskom. Pročitao sam njegovih više knjiga, on je genijalan, obožavam njegov miks horora i SFa

7 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Cansee kaže...
Brki1994 kaže...

Dijelom je fantastika, ali opet imam u planu pročitati sve od Lovercrafta. U srednjoj sam bio jedini koji ih je posuđivao u gradskoj knjižnici. Kozmički horror i Great Ones awaits me 

 

možda ima i po knjižarama, ali sam siguran da ima inverzija webshop - https://www.agentcash.com/shops/inverzija

 

i to na hrvatskom. Pročitao sam njegovih više knjiga, on je genijalan, obožavam njegov miks horora i SFa

 

Frend s kojim sam išao na faks ima hrpu njegovih knjiga pa ih je želio dati u antikvarijat. Rekao sam da ću ih rađe ja otkupiti, uz prijateljsku naknadu 

 

Odličan je, a zato ga i zovu ocem modernog horroa. Call of Cthulhu, The Colour Out of Space, Reanimator, Mountain of Madness i Dunwhich Horror su mi njegovi favoriti od tih razvikanijih priča (jesam li zaboravio spomenuti i Shadow over Innsomuth?) Ima hrpa malih priča koje ostave dojam poput Dagona i Facts Concerning the Late Arthur Jermyn and His Family. 

I want to believe
9 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
MEGATAMA kaže...
Cansee kaže...
MEGATAMA kaže...

Godinama nisam procitao knjigu,kad sam bio mladji procitao sam stotine i stotine.

SF i Fantasy zanrovi su mi u samom vrhu....

Neke od najboljih koje sam citao...

Gospodar Prstenova trilogija od Tolkiena...

Amberske kronike...svih 10 knjiga od Zelaznya

Odiseje u Svemiru od Klarka

Knjige Krvi od Barkera

Jurasic Park od Crichtona

 

U biti kad krenem nabrajat...puno je toga...doslovno sve od Stephen Kinga....

Eto samo neke preporuke od mene.

 

EDIT:

Ekipa dali znate ima li gdje u zgb za kupit kolekciju Amberskih Kronika na hr jeziku?

Svih 10 knjiga

 

Probaj malo guglat, jer to je kod nas sve slabije. Osobno bi najviše volio imati što više tih knjiga na polici, ali s obzirom na situaciju sa izdavaštvom u Hrvatskoj, sve više se prebacujem na čitanje na Kindleu, i to većinom na engleskom. Sad sam se i navikao tako da mi nije nikakav problem, čak i zaboravim da čitam na engleskom. Tko god voli fantastiku treba preći na to što prije, jer će inače propustiti puno odličnih knjiga

Nikad nisam probao Kindle,kakav je dojam citanja na necemu takvom tojest dali podsjeca na knjigu?

I kako posudjujem ili kupujem knjige?

Imam Amazon Prime pretplatu godinama,dali se knjige "nabavljaju" preko Amazona?

 

Odličan. Čista petica za Kindle Paperwhite. Ako budeš, obavezno uzmi da možeš pojačavati i smanjivati svjetlinu, pa da možeš čitati i u mraku.

 

Gle ja sam dosta bio krut oko toga, meni je uvijek knjiga bila knjiga, nisu me zanimali nikakvi tableti ni kindleovi. Onda sam vidio kako to izgleda kod sestre i djelovalo mi je skroz ok, da bi na kraju prelomio i kupio si taj jedan. I evo sad je došlo do toga da mi je nezamislivo čitati bez toga. Pogotovo što volim čitati prije spavanja, a nisam sam u sobi, ovak ne smetam ženu, ma predobro. Ja sam isprobao samo amazonov kindle, ne znam kakvi su ti ostali čitači.

 

Knjige možeš kupovati preko amazona, ne znam jel prime ima veze s time, mislim da je tamo kindle unlimited, ako želiš možeš to plaćati mjesečno i onda dobivaš i neke knjige za đabe, a imaš i dosta popusta. 

 

ima i drugih načina za nabavit knjige, ali mislim da to ne bi smio pisati ovdje 

11 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Cansee kaže...
MEGATAMA kaže...
Cansee kaže...
MEGATAMA kaže...

Godinama nisam procitao knjigu,kad sam bio mladji procitao sam stotine i stotine.

SF i Fantasy zanrovi su mi u samom vrhu....

Neke od najboljih koje sam citao...

Gospodar Prstenova trilogija od Tolkiena...

Amberske kronike...svih 10 knjiga od Zelaznya

Odiseje u Svemiru od Klarka

Knjige Krvi od Barkera

Jurasic Park od Crichtona

 

U biti kad krenem nabrajat...puno je toga...doslovno sve od Stephen Kinga....

Eto samo neke preporuke od mene.

 

EDIT:

Ekipa dali znate ima li gdje u zgb za kupit kolekciju Amberskih Kronika na hr jeziku?

Svih 10 knjiga

 

Probaj malo guglat, jer to je kod nas sve slabije. Osobno bi najviše volio imati što više tih knjiga na polici, ali s obzirom na situaciju sa izdavaštvom u Hrvatskoj, sve više se prebacujem na čitanje na Kindleu, i to većinom na engleskom. Sad sam se i navikao tako da mi nije nikakav problem, čak i zaboravim da čitam na engleskom. Tko god voli fantastiku treba preći na to što prije, jer će inače propustiti puno odličnih knjiga

Nikad nisam probao Kindle,kakav je dojam citanja na necemu takvom tojest dali podsjeca na knjigu?

I kako posudjujem ili kupujem knjige?

Imam Amazon Prime pretplatu godinama,dali se knjige "nabavljaju" preko Amazona?

 

Odličan. Čista petica za Kindle Paperwhite. Ako budeš, obavezno uzmi da možeš pojačavati i smanjivati svjetlinu, pa da možeš čitati i u mraku.

 

Gle ja sam dosta bio krut oko toga, meni je uvijek knjiga bila knjiga, nisu me zanimali nikakvi tableti ni kindleovi. Onda sam vidio kako to izgleda kod sestre i djelovalo mi je skroz ok, da bi na kraju prelomio i kupio si taj jedan. I evo sad je došlo do toga da mi je nezamislivo čitati bez toga. Pogotovo što volim čitati prije spavanja, a nisam sam u sobi, ovak ne smetam ženu, ma predobro. Ja sam isprobao samo amazonov kindle, ne znam kakvi su ti ostali čitači.

 

Knjige možeš kupovati preko amazona, ne znam jel prime ima veze s time, mislim da je tamo kindle unlimited, ako želiš možeš to plaćati mjesečno i onda dobivaš i neke knjige za đabe, a imaš i dosta popusta. 

 

ima i drugih načina za nabavit knjige, ali mislim da to ne bi smio pisati ovdje 

Sad sam skinuo kindle na mobitel i to mi nikako ne djeluje kao nesto na cemu bih htio citat knjige...

Moram probat taj Kindle.uredjaj....

Dali imaju za kupit i knjige na Hr?....recimo Amberske Kronike?

15 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)

Kindle ti je uredjaj od amazona, ne znam sto si skinio na mobitel.

Ja kad sam prvi puta vidio kako tekst izgleda na kindle-u, sokirao sam se. Znaci prakticki kao na papiru. Ugodno za oko u bilo kojem osvjetljenu.

Ja sam sebi uzeo isti preko amazona i procitao dosta knjiga na njemu. Jednostavno fenomenalna stvar.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
11 godina
offline
Fantastika i SF (knjige)

Kupit cu sad kad se vratim doma u de taj za 120eu ili koliko,Amberske kronike su full jeftino nekih 4.5eu po knjizi.

Bas steta da ne mogu kupovat i HR verzije ali bit ce ok i Eng

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice