Fantastika i SF (knjige)

poruka: 485
|
čitano: 159.569
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
MuljavaKoza kaže...
Posto se blizi Interliber(valjda se nece odgodit) mogli bi zapocet mini topic o dotičnom dogadaju.

Idete, namjeravate kupiti nesto iz ponude ili samo prošetati?

Kakvo je Vase opcenito misljenje o Interliberu?

 

mislim da nema potrebe za posebnom temom, ova tema nije sad toliko aktivna pa da ne možemo pričati o još nečemu. A interliber je definitivno događaj o kojem valja pričati. Mislim da će biti odlično da ovdje prokomentiramo šta se događa, naravno s naglaskom na fantasy i SF

 

AmonZero kaže...

Da si dok je bilo algoritma i njihovih akcija, mogo kupit iste knjige MNOGO jeftijije.

Ja odem svake god i uzmem si nest zanimljivo sto mi upadne u oko, a nisam planiro kupovat.

 

je, algoritam je imao odlične akcije, i njihov je "štand" uvijek bio jedan od najposjećenijih na interliberu. Sjećam se kad sam Američke bogove Neila Gaimana uzeo za 50 kn, tvrdi kvalitetan uvez, odličan prijevod, smiješna cijena. Runda pića te danas više košta. Također u vrijeme interlibera su u svim trgovinama imali iste cijene ko na interliberu. To što Algoritma više nema je uvjerljivo najgori udarac za naše hrvatsko nakladništvo, barem što se fantasya tiče, oni su stvarno bili odlični. Da posluju i dalje normalno, uvjeren sam da bi imali od Sandersona i Mistoborn i Stormlight, sve knjige. Ne znam točno zašto su propali, je li bio loš menadžment, ili su namjerno izvlačili novce i ostajali dužni, ili se jednostavno kod nas knjige ne kupuju dovoljno, stvarno ne znam

9 godina
offline
Fantastika i SF (knjige)

Ekipa koja vodi Brandon Sanderson fan stranicu (17th Shard) je danas objavila interaktivnu mapu Roshara, planeta na kojem se događa radnja Stormlight Archives sage. Mapa je predobra, ovo je baš jedan odličan i koristan projekt.

 

Ima datume raznih bitnih događaja, tako da itekako pazite na spoilere na mapi oni koji nisu čitali knjige, jer je obrađeno sve do kraja treće knjige, Oathbringera, također je mapa na pravi klik pokazuje trenutno stanje svijeta, što je definitivno samo po sebi spoiler.

 

na ovom linku je objašnjenje: https://www.17thshard.com/news/sitenews/announcing-an-interactive-map-timeline-of-roshar-r649/

 

a ovdje je interaktivna mapa https://roshar.17thshard.com/#/en-US

13 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Interliber očekivano odgođen do daljnjeg
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
13 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Cansee kaže...

 

To što Algoritma više nema je uvjerljivo najgori udarac za naše hrvatsko nakladništvo, barem što se fantasya tiče, oni su stvarno bili odlični.

Neću se složiti s tobom. Mislim da su uvjeti konkurentnim izdavačima i neovisnim knjižarama bili nepodnošljivi, barem ovako laički gledano. Imam dosta njihovih izdanja, i moram reći da su mi strana i izdanja ovih naših "novih" izdavača daleko bolja. Kad pogledaš moj ASOIaF, Dark tower, Abercrombieja - plače mi se od crnog hrpta i kretenskog fonta.

 

Baš šteta za interliber. Navijao sam da se održi uz ep. mjere. Mislim da bih riskirao pa se samoinicijativno samoizolirao poslije. Kad već njega nema, dosta knjiga inače nabavljam na bookdepositoryu, imaju free dostavu i povoljnije je često nego kod nas. Ako vam ne smeta engleski jezik, preporuka.

The most interesting information comes from children, for they tell all they know and then stop.
9 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Arto kaže...
Cansee kaže...

 

To što Algoritma više nema je uvjerljivo najgori udarac za naše hrvatsko nakladništvo, barem što se fantasya tiče, oni su stvarno bili odlični.

Neću se složiti s tobom. Mislim da su uvjeti konkurentnim izdavačima i neovisnim knjižarama bili nepodnošljivi, barem ovako laički gledano. Imam dosta njihovih izdanja, i moram reći da su mi strana i izdanja ovih naših "novih" izdavača daleko bolja. Kad pogledaš moj ASOIaF, Dark tower, Abercrombieja - plače mi se od crnog hrpta i kretenskog fonta.

 

Baš šteta za interliber. Navijao sam da se održi uz ep. mjere. Mislim da bih riskirao pa se samoinicijativno samoizolirao poslije. Kad već njega nema, dosta knjiga inače nabavljam na bookdepositoryu, imaju free dostavu i povoljnije je često nego kod nas. Ako vam ne smeta engleski jezik, preporuka.

 

ovo za konkuretne izdavače i knjižare stvarno ne znam. i općenito poslovanje algoritma i postupanje prema radnicima, dobavljačima, partnerima - stvarno ne znam ništa o tome. Ono što znam je da su redovito prevodili razne fantasye, a sa gledišta kupca to mi je bilo jedino važno. Ovo za crni hrpt kužim, iako meni ne smeta, ali je istina, cijela polica s knjigama mi je crna. Na font stvarno nemam nikakve zamjerke. Sad ti strani izdavači rade stvašta, odlično dizajniran izgled knjiga, boxove, stvarno to na polici zna izgledati super.

 

u svakom slučaju bi volio da algoritam i dalje posluje, ili da izviri bilo tko ko bi bio tako jači i redovito izbacivao nove knjige, odnosno prijevode jel. Gledam recimo ovaj Hangar7, od njih sam kupio desetak knjiga, pa pogledam zadnju stranicu i vidim da im je naklada od 250-350 primjeraka. Ne znam stvarno kak im se to može isplatiti. Algoritam ih je imao redovio po tisuću ili više.

 

15 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Cansee kaže...

Ekipa koja vodi Brandon Sanderson fan stranicu (17th Shard) je danas objavila interaktivnu mapu Roshara, planeta na kojem se događa radnja Stormlight Archives sage. Mapa je predobra, ovo je baš jedan odličan i koristan projekt.

 

Ima datume raznih bitnih događaja, tako da itekako pazite na spoilere na mapi oni koji nisu čitali knjige, jer je obrađeno sve do kraja treće knjige, Oathbringera, također je mapa na pravi klik pokazuje trenutno stanje svijeta, što je definitivno samo po sebi spoiler.

 

na ovom linku je objašnjenje: https://www.17thshard.com/news/sitenews/announcing-an-interactive-map-timeline-of-roshar-r649/

 

a ovdje je interaktivna mapa https://roshar.17thshard.com/#/en-US

 Mapa izgleda fantasticno, ne smijem klikat po imenaima jer si mogu spojlat nesto posto sam prije nekoliko dana krenio citat knjigu. Kliknio sam slucajno na Kharbranth posto se radnja pocetka knjige tamo odvija, bacim krajickom oka na events i na prvom eventu si spojlam iducih 20 stranica. Al nije strasno jer sam pretpostavio da ce tako zavrsit. 

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
9 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
AmonZero kaže...
Cansee kaže...

Ekipa koja vodi Brandon Sanderson fan stranicu (17th Shard) je danas objavila interaktivnu mapu Roshara, planeta na kojem se događa radnja Stormlight Archives sage. Mapa je predobra, ovo je baš jedan odličan i koristan projekt.

 

Ima datume raznih bitnih događaja, tako da itekako pazite na spoilere na mapi oni koji nisu čitali knjige, jer je obrađeno sve do kraja treće knjige, Oathbringera, također je mapa na pravi klik pokazuje trenutno stanje svijeta, što je definitivno samo po sebi spoiler.

 

na ovom linku je objašnjenje: https://www.17thshard.com/news/sitenews/announcing-an-interactive-map-timeline-of-roshar-r649/

 

a ovdje je interaktivna mapa https://roshar.17thshard.com/#/en-US

 Mapa izgleda fantasticno, ne smijem klikat po imenaima jer si mogu spojlat nesto posto sam prije nekoliko dana krenio citat knjigu. Kliknio sam slucajno na Kharbranth posto se radnja pocetka knjige tamo odvija, bacim krajickom oka na events i na prvom eventu si spojlam iducih 20 stranica. Al nije strasno jer sam pretpostavio da ce tako zavrsit. 

 

e to je to, "opasno" je tko se boji spoilera. Da ostali ne shvate krivo, može se pogledati mapu bez problema, ali ako se klikne na nešto od ponuđenog može se vrlo lako naići na spoiler, u samom naslovu događaja.

 

a tebi želim ugodno čitanje, mislim da ćeš baš uživati. Neka te ne prepadne dužina, itekako se isplati i vrijeme i volja za sve pohvatati, jer su knjige odlične. Eto meni je baš žao što neću stići pročitati još jednom sve tri prije nego izađe četvrta, to bi bilo odlično. E i jedan savjet, nemoj se brinuti kad nešto ne skužiš odmah, pogotovo na početku, nećeš imati još sve potrebne informacije, tako da samo nastavi i čitaj i bit će sve ok ;)

13 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)

Ma to, cijele police crne :) Najbolja su mi usporedba Dark Tower i Martin dok ih je radio Algoritam i sada. Sada su mi drastično bolji. Što je najgore, Algoritam propao u pola izdavanja, a ne mogu zamijeniti seriju iz osobnih razloga.

 

Srpsko izdavaštvo mi je brutala, što se tog tiče. Zbilja imaju sve odmah (npr. srpski prijevod Witchera mislim da je bio davnih dana), lijepa izdanja...

 

Ne znam ni ja ništa detaljno, znam da je kad su propadali bilo dosta komentara i članaka po medijima da su bili monopolisti jer su bili i nakladnik i knjižara. Što se tiče ovih malih serija što spominješ, vjerojatno im je lakše ići tako na nekoliko manjiih i plasirati tako nego jednu veliku. Ovako ako i faila, lakše podneseš. Ako ima tko inside informacije, baš me zanima kako funkcionira taj svijet.

 

 

The most interesting information comes from children, for they tell all they know and then stop.
9 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Arto kaže...

Ma to, cijele police crne :) Najbolja su mi usporedba Dark Tower i Martin dok ih je radio Algoritam i sada. Sada su mi drastično bolji. Što je najgore, Algoritam propao u pola izdavanja, a ne mogu zamijeniti seriju iz osobnih razloga.

 

Srpsko izdavaštvo mi je brutala, što se tog tiče. Zbilja imaju sve odmah (npr. srpski prijevod Witchera mislim da je bio davnih dana), lijepa izdanja...

 

Ne znam ni ja ništa detaljno, znam da je kad su propadali bilo dosta komentara i članaka po medijima da su bili monopolisti jer su bili i nakladnik i knjižara. Što se tiče ovih malih serija što spominješ, vjerojatno im je lakše ići tako na nekoliko manjiih i plasirati tako nego jednu veliku. Ovako ako i faila, lakše podneseš. Ako ima tko inside informacije, baš me zanima kako funkcionira taj svijet.

 

 

 

Srbi dosta više prevode, s tim da ne vjerujem da oni čitaju ovako kao nacija više nego mi, mislim da smo tu negdje, ali eto prevode dosta fantastike. S tim da je često upitna kvaliteta prijevoda, barem mi je tako rekao jedan tip iz Beograda kad sam ga pitao na redditu. On čita redovito knjige na engleskom iako su te iste knjige prevedene na srpski. 

S tim da ja isto imam Witchera na srpskom i taj prijevod mi je odličan, navodno da su prevodili direktno sa poljskog, ispalo je super. 

 

A ovo što sam boldao, za algoritam, i mene definitivno zanima, tako da ako ima neko da zna samo recite

3 godine
neaktivan
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Otkazanim Interliberom pokrenut je u istom vremenskom razdoblju online sajam "Knjiga svima i svugdje".

Pa ako bude srece kupit jeftinije LoTR box set, Rothfuss-ovo Ime Vjetra, Stromlight archives...
13 godina
offline
Fantastika i SF (knjige)

Kao sto je vec spomenuto premalo je toga prevedeno na hrvatski, valjda nije isplativo.

Po mom misljenju daleko najbolja odluka je da naucite citati engleski (ako vec ne znate) i jos dodatno da nabavite Kindle ili neki drugi e citac i nista vam onda nece stajati na putu.

 

Ja, iako volim fantastiku sam dosta vremena samo ostao samo na nekim klasicima tipa Gospodar Prstenova ili Dune. Nakon sto sam se prebacio na engleski otkrio sam hrpu odlicnih pisaca.

Prvo bih izdvojio Sandersona te njegov Mistborn (prva triologija) serijal koji me, malo je reci odusevio.

Trenutno sto citam i sto bih preporucio je Lightbringer serijal od Brenta Weeksa koji mi je odlican.

9 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
viskovic kaže...

Kao sto je vec spomenuto premalo je toga prevedeno na hrvatski, valjda nije isplativo.

Po mom misljenju daleko najbolja odluka je da naucite citati engleski (ako vec ne znate) i jos dodatno da nabavite Kindle ili neki drugi e citac i nista vam onda nece stajati na putu.

 

Ja, iako volim fantastiku sam dosta vremena samo ostao samo na nekim klasicima tipa Gospodar Prstenova ili Dune. Nakon sto sam se prebacio na engleski otkrio sam hrpu odlicnih pisaca.

Prvo bih izdvojio Sandersona te njegov Mistborn (prva triologija) serijal koji me, malo je reci odusevio.

Trenutno sto citam i sto bih preporucio je Lightbringer serijal od Brenta Weeksa koji mi je odlican.

 

Za Lightbringer sam čuo da je odličan ali nisam dosad imao prilike čitati, ali definitivno je na listi. Jesi čitao i Stormlight ili nešto drugo od Sandersona?

13 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Cansee kaže...
viskovic kaže...

Kao sto je vec spomenuto premalo je toga prevedeno na hrvatski, valjda nije isplativo.

Po mom misljenju daleko najbolja odluka je da naucite citati engleski (ako vec ne znate) i jos dodatno da nabavite Kindle ili neki drugi e citac i nista vam onda nece stajati na putu.

 

Ja, iako volim fantastiku sam dosta vremena samo ostao samo na nekim klasicima tipa Gospodar Prstenova ili Dune. Nakon sto sam se prebacio na engleski otkrio sam hrpu odlicnih pisaca.

Prvo bih izdvojio Sandersona te njegov Mistborn (prva triologija) serijal koji me, malo je reci odusevio.

Trenutno sto citam i sto bih preporucio je Lightbringer serijal od Brenta Weeksa koji mi je odlican.

 

Za Lightbringer sam čuo da je odličan ali nisam dosad imao prilike čitati, ali definitivno je na listi. Jesi čitao i Stormlight ili nešto drugo od Sandersona?

 Da, osim samog Mistborn serijala, procitao sam i Elantris, the Way of Kings i Words of Radiance.

 

Takodjer preporucujem The Passage serijal, meni odlican isto, pogotovo prvi dio.

Jeste citali The Expanse? Meni bas i nije legao, odustao nakon 3. knjige.

 

12 godina
offline
Fantastika i SF (knjige)

Lightbringer pocinje odlicno, oko sredine postaje puno losiji, a zavrsava grozno. Velika steta, al svejedno ga preporucam za procitati.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
16 godina
offline
Fantastika i SF (knjige)

Baš sam uzeo Dinu da ju pročitam prije filma, dobra mi je, ali ne pušim čitav hype oko tog svijeta, ne mogu baš reći da sam se navukao.

S druge strane, Silmarillion mi je valjda najbolje štivo koje sam ikada pročitao, s guštom sam ga čitao barem jednom godišnje, a mislim da ću opet nastaviti s tom praksom - svaki put nađem neki novi sloj priče, koji mi poveže neke stvari.

Čitam na egleskom, prijevodi su mi u principu jako loši, no ja to vučem još od prije dvadeset godina. Ne znam je li se išta promijenilo u tom smislu, ali jednostavno mi to nije to na hrvatskom.

Gledam te!
9 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
viskovic kaže...
Cansee kaže...
viskovic kaže...

Kao sto je vec spomenuto premalo je toga prevedeno na hrvatski, valjda nije isplativo.

Po mom misljenju daleko najbolja odluka je da naucite citati engleski (ako vec ne znate) i jos dodatno da nabavite Kindle ili neki drugi e citac i nista vam onda nece stajati na putu.

 

Ja, iako volim fantastiku sam dosta vremena samo ostao samo na nekim klasicima tipa Gospodar Prstenova ili Dune. Nakon sto sam se prebacio na engleski otkrio sam hrpu odlicnih pisaca.

Prvo bih izdvojio Sandersona te njegov Mistborn (prva triologija) serijal koji me, malo je reci odusevio.

Trenutno sto citam i sto bih preporucio je Lightbringer serijal od Brenta Weeksa koji mi je odlican.

 

Za Lightbringer sam čuo da je odličan ali nisam dosad imao prilike čitati, ali definitivno je na listi. Jesi čitao i Stormlight ili nešto drugo od Sandersona?

 Da, osim samog Mistborn serijala, procitao sam i Elantris, the Way of Kings i Words of Radiance.

 

Takodjer preporucujem The Passage serijal, meni odlican isto, pogotovo prvi dio.

Jeste citali The Expanse? Meni bas i nije legao, odustao nakon 3. knjige.

 

 

Onda je na redu Oathbringer, jel? Ta knjiga je stvarno čista uživancija, a osobno mi je Stormlight možda i najbolji fantasy koje sam čitao

13 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Cansee kaže...
viskovic kaže...
Cansee kaže...
viskovic kaže...

Kao sto je vec spomenuto premalo je toga prevedeno na hrvatski, valjda nije isplativo.

Po mom misljenju daleko najbolja odluka je da naucite citati engleski (ako vec ne znate) i jos dodatno da nabavite Kindle ili neki drugi e citac i nista vam onda nece stajati na putu.

 

Ja, iako volim fantastiku sam dosta vremena samo ostao samo na nekim klasicima tipa Gospodar Prstenova ili Dune. Nakon sto sam se prebacio na engleski otkrio sam hrpu odlicnih pisaca.

Prvo bih izdvojio Sandersona te njegov Mistborn (prva triologija) serijal koji me, malo je reci odusevio.

Trenutno sto citam i sto bih preporucio je Lightbringer serijal od Brenta Weeksa koji mi je odlican.

 

Za Lightbringer sam čuo da je odličan ali nisam dosad imao prilike čitati, ali definitivno je na listi. Jesi čitao i Stormlight ili nešto drugo od Sandersona?

 Da, osim samog Mistborn serijala, procitao sam i Elantris, the Way of Kings i Words of Radiance.

 

Takodjer preporucujem The Passage serijal, meni odlican isto, pogotovo prvi dio.

Jeste citali The Expanse? Meni bas i nije legao, odustao nakon 3. knjige.

 

 

Onda je na redu Oathbringer, jel? Ta knjiga je stvarno čista uživancija, a osobno mi je Stormlight možda i najbolji fantasy koje sam čitao

 

Da, Oathbringer je iduci :).

Nazalost premalo je vremena, a previse dobrih knjiga.

Na goodreadsu samo gomilam "Want to read" policu

9 godina
offline
Fantastika i SF (knjige)

jučer sam bio na cugi sa jednim kolegom koji je inače isto veliki zaljubljenik u fantastiku. Na žalost zbog obaveza se rijetko viđamo, al eto takav je život

 

uglavnom, on je znao malo više o ovoj situaciji sa Algoritmom. Kaže mi da je taj vlasnik u biti donosio dosta krive odluke u poslovanju, na početku se zadužio dosta i otvorio 5 ili 6 poslovnica po RH, što je bilo još i prihvatljivo u to vrijeme, ali se on u međuvremenu još više zaduživao i onda otvarao još poslovnica, što nikako nema smisla jer to nije dućan, neće baš svatko ući tamo. A otvarao je nove poslovnice nakon što je u RH počelo doba interneta i ljudi su već počeli kupovati mnoge stvari preko neta. Također je odjednom prevodio previše knjiga, bez nekog razmišljanja kako će se prodavati. Uglavnom, imao je dosta raznih troškova, i previše zaposlenika - prodavača, a sve redom poslovnice su mu bile u centrima grada ili trgovačkim centrima gdje je zakup itekako skup. Kog će ti vraga dvije poslovnice u Osijeku??? Pa u Zagrebu su ti dvije previše, tko god ide kupiti određenu knjigu zna da ima Algoritam u centru Zagreba i to je to. Mogao je itekako puno posla preko web shopa obavljat, i eto danas mnogi nakladnici tako rade. Također je ostao dužan mnogima, uključujući prevoditelje, čak je u medijima bilo da nije prevoditeljima plaćao tri godine nakon obavljenog posla. Primarno mu je bila cilj što veća zarada u što kraćem roku, a to je nešto što nikad nema trajnost. Također mi je taj kolega rekao da je taj vlasnik pokušao maksimalno monopolizirati tržište i da je bio vrlo nefer prema drugim knjižarama. Jebiga, treba imati i ljubavi prema knjigama, znam da to zvuči bijedno kad je posao u pitanju, ali u ovom konkretnom poslu treba je biti.

9 godina
offline
Fantastika i SF (knjige)

Hangar7 ima kao i ostale knjižare i nakladnici web shop popust, kao online interliber

 

https://www.agentcash.com/shops/inverzija

 

Ima dobrih dilova, ja sam jučer naručio Doba propasti - Adrian Tchaikovsky (imam prvu, Djeca vremena, knjiga je odlična a zaboravio je tu spomenuti, obje knjige skupa su 190 kn), Boja iz svemira i druge priče - H.P. Lovecraft - 70 kn, i uzeo sam Mistborn Brandona Sandersona za 120 kn, iako sam knjigu pročitao i imam je na kindleu, ali sam htio malo potaknuti domaće nakladništvo

14 godina
online
Re: Fantastika i SF (knjige)
Cansee kaže...

jučer sam bio na cugi sa jednim kolegom koji je inače isto veliki zaljubljenik u fantastiku. Na žalost zbog obaveza se rijetko viđamo, al eto takav je život

 

uglavnom, on je znao malo više o ovoj situaciji sa Algoritmom. Kaže mi da je taj vlasnik u biti donosio dosta krive odluke u poslovanju, na početku se zadužio dosta i otvorio 5 ili 6 poslovnica po RH, što je bilo još i prihvatljivo u to vrijeme, ali se on u međuvremenu još više zaduživao i onda otvarao još poslovnica, što nikako nema smisla jer to nije dućan, neće baš svatko ući tamo. A otvarao je nove poslovnice nakon što je u RH počelo doba interneta i ljudi su već počeli kupovati mnoge stvari preko neta. Također je odjednom prevodio previše knjiga, bez nekog razmišljanja kako će se prodavati. Uglavnom, imao je dosta raznih troškova, i previše zaposlenika - prodavača, a sve redom poslovnice su mu bile u centrima grada ili trgovačkim centrima gdje je zakup itekako skup. Kog će ti vraga dvije poslovnice u Osijeku??? Pa u Zagrebu su ti dvije previše, tko god ide kupiti određenu knjigu zna da ima Algoritam u centru Zagreba i to je to. Mogao je itekako puno posla preko web shopa obavljat, i eto danas mnogi nakladnici tako rade. Također je ostao dužan mnogima, uključujući prevoditelje, čak je u medijima bilo da nije prevoditeljima plaćao tri godine nakon obavljenog posla. Primarno mu je bila cilj što veća zarada u što kraćem roku, a to je nešto što nikad nema trajnost. Također mi je taj kolega rekao da je taj vlasnik pokušao maksimalno monopolizirati tržište i da je bio vrlo nefer prema drugim knjižarama. Jebiga, treba imati i ljubavi prema knjigama, znam da to zvuči bijedno kad je posao u pitanju, ali u ovom konkretnom poslu treba je biti.

 Kad vidim potražnju za Algoritmovim izdanjima, isplatilo bi se otkupiti licence, prijevode itd. i nastaviti tiskati knjige.

Btw. prodaje li tko Tolkien ili HP knjige?

HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
9 godina
offline
Fantastika i SF (knjige)

Jučer je izašla novela iz svijeta Stormlight Archive Brandona Sandersona, zove se Dawnshard. Radnja je između treće knjige (Oathbringer) i četvrte (Rhythm of War) koja izlazi za 6 dana, tako da je odlično došlo onima koji se spremaju na čitanje četvrte, npr. meni.

 

Inače te novele znaju proći ispod radara mnogima, a to često bude šteta, jer znaju otkrivati svašta. Evo npr. tko je čitao Mistborn prvu trilogiju bi obavezno trebao pročitati novelu Mistborn: Secret History, jer se tu dobiju informacije koje su krucijalne za događanja trilogije, šteta što se to nekako nije naglasilo na kraju treće knjige, kužim da su to mnogi promašili.

16 godina
offline
Fantastika i SF (knjige)

Malo u duhu black friday-a: besplatan dr. Jekyll and mr. Hyde na amazon.co.uk.

Ahhhh, ne da mi da kupim to u HR... 

Gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.11.2020 10:31 (Veliki Brat).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Cansee kaže...

Jučer je izašla novela iz svijeta Stormlight Archive Brandona Sandersona, zove se Dawnshard. Radnja je između treće knjige (Oathbringer) i četvrte (Rhythm of War) koja izlazi za 6 dana, tako da je odlično došlo onima koji se spremaju na čitanje četvrte, npr. meni.

 

Inače te novele znaju proći ispod radara mnogima, a to često bude šteta, jer znaju otkrivati svašta. Evo npr. tko je čitao Mistborn prvu trilogiju bi obavezno trebao pročitati novelu Mistborn: Secret History, jer se tu dobiju informacije koje su krucijalne za događanja trilogije, šteta što se to nekako nije naglasilo na kraju treće knjige, kužim da su to mnogi promašili.

 Secret History je kao neki prolog/epilog, ili bi je trebalo pročitati prije neke knjige u trilogiji? Baš sam krenuo s Mistborn trilogijom pa pitam

9 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Martyr_Logarius kaže...
Cansee kaže...

Jučer je izašla novela iz svijeta Stormlight Archive Brandona Sandersona, zove se Dawnshard. Radnja je između treće knjige (Oathbringer) i četvrte (Rhythm of War) koja izlazi za 6 dana, tako da je odlično došlo onima koji se spremaju na čitanje četvrte, npr. meni.

 

Inače te novele znaju proći ispod radara mnogima, a to često bude šteta, jer znaju otkrivati svašta. Evo npr. tko je čitao Mistborn prvu trilogiju bi obavezno trebao pročitati novelu Mistborn: Secret History, jer se tu dobiju informacije koje su krucijalne za događanja trilogije, šteta što se to nekako nije naglasilo na kraju treće knjige, kužim da su to mnogi promašili.

 Secret History je kao neki prolog/epilog, ili bi je trebalo pročitati prije neke knjige u trilogiji? Baš sam krenuo s Mistborn trilogijom pa pitam

 

Prvo pročitaš Mistborn trilogiju, dakle Final Empire, pa Well of Ascension, pa Hero of Ages i onda nakon toga Mistborn Secret History OBAVEZNO. Znači točno tim redom

13 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Cansee kaže...

Inače te novele znaju proći ispod radara mnogima, a to često bude šteta, jer znaju otkrivati svašta. Evo npr. tko je čitao Mistborn prvu trilogiju bi obavezno trebao pročitati novelu Mistborn: Secret History, jer se tu dobiju informacije koje su krucijalne za događanja trilogije, šteta što se to nekako nije naglasilo na kraju treće knjige, kužim da su to mnogi promašili.

 U, pridružujem se ovome. Recimo The Emperors Soul mi je genijalan.

The most interesting information comes from children, for they tell all they know and then stop.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Cansee kaže...
Martyr_Logarius kaže...
Cansee kaže...

Jučer je izašla novela iz svijeta Stormlight Archive Brandona Sandersona, zove se Dawnshard. Radnja je između treće knjige (Oathbringer) i četvrte (Rhythm of War) koja izlazi za 6 dana, tako da je odlično došlo onima koji se spremaju na čitanje četvrte, npr. meni.

 

Inače te novele znaju proći ispod radara mnogima, a to često bude šteta, jer znaju otkrivati svašta. Evo npr. tko je čitao Mistborn prvu trilogiju bi obavezno trebao pročitati novelu Mistborn: Secret History, jer se tu dobiju informacije koje su krucijalne za događanja trilogije, šteta što se to nekako nije naglasilo na kraju treće knjige, kužim da su to mnogi promašili.

 Secret History je kao neki prolog/epilog, ili bi je trebalo pročitati prije neke knjige u trilogiji? Baš sam krenuo s Mistborn trilogijom pa pitam

 

Prvo pročitaš Mistborn trilogiju, dakle Final Empire, pa Well of Ascension, pa Hero of Ages i onda nakon toga Mistborn Secret History OBAVEZNO. Znači točno tim redom

 Super, to me zanimalo, hvala!

9 godina
offline
Fantastika i SF (knjige)

ekipa jel netko ovdje možda čitao Fatemarked serijal od Davida Estesa? Stalno mi nudi na kindleu, pa sam otišao malo guglat i vidim da ljudi dosta hvale

14 godina
offline
Fantastika i SF (knjige)

Završio Gentleman Bastard trilogiju od Scott Lynch. Odlične knjige. Preporučam svima.

Sada ću zbog Cyberpanka 2077 morati ponoviti Gibsona. Čitao davno Neuromancer ali sam skoro sve zaboravio. Skinio cijelu Sprawl trilogiju pa krećem.

9 godina
offline
Re: Fantastika i SF (knjige)
Drago127 kaže...

Završio Gentleman Bastard trilogiju od Scott Lynch. Odlične knjige. Preporučam svima.

Sada ću zbog Cyberpanka 2077 morati ponoviti Gibsona. Čitao davno Neuromancer ali sam skoro sve zaboravio. Skinio cijelu Sprawl trilogiju pa krećem.

 nekako mi je u magli taj Gentlmen Bastard, kao da sam čuo za to, ali ne znam o čemu se radi, jel to onaj neki flintlock fantasy ili tako nešto?

12 godina
offline
Fantastika i SF (knjige)

Ja sam prvu knjigu procitao i nije mi nesto posebno sjela, procitao bih u nuzdi da nemam nis drugo ostatak, al srecom trenutno je dobro vrijeme s hrpom toga za citat :)

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice