Ebay - pitanje (Carina) zaključana tema

poruka: 406
|
čitano: 232.082
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Ebay - pitanje (Carina)

Narucio bi sat s ebay-a cijene oko 200-250$, normalno dolazi kutija i papiri. Zanima me koliko bi otprilike platio carinu jer taj sat kod nas kosta 2500kn. Hvala

13 godina
offline
Ebay - pitanje (Carina)

Mene zanima kolika bi bila carina na ovaj MPPT regulator ?

 

Tnx!

Maurer
16 godina
offline
Re: Ebay - pitanje (Carina)
David87 kaže...

Mene zanima kolika bi bila carina na ovaj MPPT regulator ?

 

Tnx!

odgovor je na linku iznad tvoje poruke

13 godina
offline
Re: Ebay - pitanje (Carina)

Ili da si mi jednostavno napisao kolika je carina na elektroniku?! Znam zbrajati i množiti {#}

Maurer
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.2.2013 22:22 (David87).
16 godina
offline
Re: Ebay - pitanje (Carina)
David87 kaže...

Ili da si mi jednostavno napisao kolika je carina na elektroniku?! Znam zbrajati i množiti {#}

pa, napamet ne znam, a tražiti mi se neda (a i vidim da nitko drugi ne odgovara, tak da ćeš prije sam naći). Uostalom, taj odgovor se nalazi na linku u poruci koja je na onom linku prije tvoje poruke.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ebay - pitanje (Carina)

Zanima me, kada uđemo u EU ukida li se carina?

Mislim na carinjenje pošiljaka. 

Planiram naručit neke igre tamo u devetom mjesecu, pa vidim da bi me ispalo 100-150 kn jeftinije ako narucim izvana. Jedino je pitanje ukida li se carina. 

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ebay - pitanje (Carina)
M3do92 kaže...

Zanima me, kada uđemo u EU ukida li se carina?

Mislim na carinjenje pošiljaka. 

Planiram naručit neke igre tamo u devetom mjesecu, pa vidim da bi me ispalo 100-150 kn jeftinije ako narucim izvana. Jedino je pitanje ukida li se carina. 

 

Carina se ukida ako je proizvod narucen iz EU.

Barem su meni tako rekli kada sam zvao.

 

Ali nasa divna HR. Cekati pa vidjeti.

Što hladnije to bolje :)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ebay - pitanje (Carina)

Pas masters. Znaci preostaje nam cekati i drzati fige :D

15 godina
offline
Re: Ebay - pitanje (Carina)
Praedator kaže...
M3do92 kaže...

Zanima me, kada uđemo u EU ukida li se carina?

Mislim na carinjenje pošiljaka. 

Planiram naručit neke igre tamo u devetom mjesecu, pa vidim da bi me ispalo 100-150 kn jeftinije ako narucim izvana. Jedino je pitanje ukida li se carina. 

 

Carina se ukida ako je proizvod narucen iz EU.

Barem su meni tako rekli kada sam zvao.

 

Ali nasa divna HR. Cekati pa vidjeti.

Da,ali mislim da ćemo svejedno morati platiti PDV.

AC Milan - IL CLUB PIU' TITOLATO AL MONDO
11 godina
neaktivan
offline
Ebay - pitanje (Carina)

Evo da ne otvoram novu temu:

Naruci bih komp iz amerike za 1800$,znaci nekih 10500 kn.Koliko bih ukupno morao platit carinu i sva ta davanja?

12 godina
offline
Ebay - pitanje (Carina)

Evo jedno pitanje koje se ne tice Ebay-a nego samo carine. Frend mi je trenutacno u SAD-u, pa je rekao ako hocu nesta da ce mi kupiti i donijeti. Malo sam gledao po neweggu i nasao vga cooler. Cijena mu je cca~100$. Zanima me posto je roba iz Amerike a ne EU jer se placa carina ili ne posto ne prelazi famoznu cifru od 1000kn?

Ako sam ti pomogao opali TD!
13 godina
offline
Re: Ebay - pitanje (Carina)
DjEchak kaže...

Evo da ne otvoram novu temu:

Naruci bih komp iz amerike za 1800$,znaci nekih 10500 kn.Koliko bih ukupno morao platit carinu i sva ta davanja?

puno previse -.-

 

barem 2iljade ak ne i vise

15 godina
offline
Re: Ebay - pitanje (Carina)
DjEchak kaže...

Evo da ne otvoram novu temu:

Naruci bih komp iz amerike za 1800$,znaci nekih 10500 kn.Koliko bih ukupno morao platit carinu i sva ta davanja?

 

Dobar ti je tečaj dolara...

 

Vjerojatno nisi sagledao širu sliku svega toga-što ćeš s garancijom kada ti jedna ako ti jedna od komponenti zakaže?

Slat natrag u USA? I biti idući mjesec, dva bez kompa?

Can't find a better Jam!
16 godina
online
Re: Ebay - pitanje (Carina)
DjEchak kaže...

Evo da ne otvoram novu temu:

Naruci bih komp iz amerike za 1800$,znaci nekih 10500 kn.Koliko bih ukupno morao platit carinu i sva ta davanja?

0% carine, 25% PDV, špedicija.

ukratko, kad se sve uzme u obzir, neisplativo.

FuzzyBrain kaže...

Evo jedno pitanje koje se ne tice Ebay-a nego samo carine. Frend mi je trenutacno u SAD-u, pa je rekao ako hocu nesta da ce mi kupiti i donijeti. Malo sam gledao po neweggu i nasao vga cooler. Cijena mu je cca~100$. Zanima me posto je roba iz Amerike a ne EU jer se placa carina ili ne posto ne prelazi famoznu cifru od 1000kn?

Šalje poštom ili nosi? Ako nosi, 1.000 kn, ali možda nosi i nešto za sebe.

S druge strane, ako se vraća na Pleso sumnjam da će ga pregledavati.

12 godina
offline
Ebay - pitanje (Carina)

Prvo ide iz Vegasa do Frankfurta ili Munchena pa onda od tamo na Pleso. Ma on sebi nebi  nis uzimao samo si je prnje (lace i majce) kupio. Znaci moze 1000kn uvest? Nema veze sta nije proizvedeno u EU? Jer bi mu paranoicni Ameri mogli s**t ako npr u torbi ima graficku?

Ako sam ti pomogao opali TD!
16 godina
online
Re: Ebay - pitanje (Carina)
FuzzyBrain kaže...

Prvo ide iz Vegasa do Frankfurta ili Munchena pa onda od tamo na Pleso. Ma on sebi nebi  nis uzimao samo si je prnje (lace i majce) kupio. Znaci moze 1000kn uvest? Nema veze sta nije proizvedeno u EU? Jer bi mu paranoicni Ameri mogli s**t ako npr u torbi ima graficku?

Ameri ga sigurno neće zezati, a ako ide preko Plesa ga ni naši neće previše gnjaviti (u 99% slučajeva je tako, ako ništa drugo ne kupuje neka nosi račune sa sobom).

12 godina
neaktivan
offline
Ebay - pitanje (Carina)

Zanima me jedna stvar ako uzmem predmet vrijednosti 90$ elektronika i ide usps first class, i cijena bude 15$ na paketu dali cu morat platit carinu? (predmet iz njemacke) ili ako uzmem predmet iz poljske isti i stavim 15$ standard shipping dal cu morat platit carinu? frend je uzimao stvari od 500 kuna iz kine i nije moro platit carinu, a iz njemacke je za 240 kn i morao je 140 kn carine platit.. vidim da na carinskoj stranici pise carina 0% za neke elektornicke elemente?

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.4.2013 20:11 (Lewa).
11 godina
neaktivan
offline
Ebay - pitanje (Carina)

4/11/2013 8:03:00 AM CROATIA 10004 ZAGREB CARINA   Record item customs information

Retention reason : Invoice missing

 

Danas mi je roba na carini , izgleda da cu trebati donjeti račun. iznos robe je 50 dolara.

Da li netko od prilike zna koliko me budu opalili po đepu ?

franc
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.4.2013 10:11 (franc_32).
16 godina
online
Re: Ebay - pitanje (Carina)
Lewa kaže...

Zanima me jedna stvar ako uzmem predmet vrijednosti 90$ elektronika i ide usps first class, i cijena bude 15$ na paketu dali cu morat platit carinu? (predmet iz njemacke) ili ako uzmem predmet iz poljske isti i stavim 15$ standard shipping dal cu morat platit carinu? frend je uzimao stvari od 500 kuna iz kine i nije moro platit carinu, a iz njemacke je za 240 kn i morao je 140 kn carine platit.. vidim da na carinskoj stranici pise carina 0% za neke elektornicke elemente?

Teško je reći jer naši ne pregledavaju i ne naplaćuju davanja na svaki paket preko 160 kn. Carina je 0%, ali PDV je 25.

franc_32 kaže...

4/11/2013 8:03:00 AM CROATIA 10004 ZAGREB CARINA   Record item customs information

Retention reason : Invoice missing

 

Danas mi je roba na carini , izgleda da cu trebati donjeti račun. iznos robe je 50 dolara.

Da li netko od prilike zna koliko me budu opalili po đepu ?

A kakva je roba?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ebay - pitanje (Carina)


A kakva je roba?

ovo sam narucio 5 kom. jer to mi je bio uvjet da dobijem besplatni tracking number

http://www.ebay.com/itm/USB-High-Power-150M-WIRELESS-LAN-Adapter-500MW-802-11N-New-5DB-Antenna-new-/171007558762?pt=US_USB_Wi_Fi_Adapters_Dongles&hash=item27d0d8446a

trebao sam zapravo samo 2 komada za Laptope da pojaca signal za fiskalnu blagajnu. Do sad na laptopu signal bio 1 crta i pucao signal. Router na 2.om katu kuce a trgovina u prizemlju, podrumu i do sad slab signal.

franc
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.4.2013 10:25 (franc_32).
16 godina
online
Re: Ebay - pitanje (Carina)
franc_32 kaže...

Ovdje bi moglo biti svakakvih problema. Od toga da bi mogli posumnjati je li uopće to za privatne potrebe ili daljnju prodaju nadalje.

Sumnjam da ćeš se izvući, posebno uz sitan iznos nabave, nadam se da te neće poslati na puni postupak carinjenja.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ebay - pitanje (Carina)
Old Iggy kaže...

Ovdje bi moglo biti svakakvih problema. Od toga da bi mogli posumnjati je li uopće to za privatne potrebe ili daljnju prodaju nadalje.

Sumnjam da ćeš se izvući, posebno uz sitan iznos nabave, nadam se da te neće poslati na puni postupak carinjenja.

da a i mogli bi me poslati po potvrdu od HAKOM , ako bude ta procedura  onda sam nadrapao

franc
16 godina
online
Re: Ebay - pitanje (Carina)
franc_32 kaže...

da a i mogli bi me poslati po potvrdu od HAKOM , ako bude ta procedura  onda sam nadrapao

Otprilike.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ebay - pitanje (Carina)

Sada zvao branimirovu na tel. 4981-630 , moram doci s carinskim pozivom koji cu vjerovatno dobiti sutra , bez tog poziva ne primaju stranke.

Nije me više strah HAKOMa , http://www.hakom.hr/default.aspx?id=995  , od prošle godine je donesen novi pravilnik za lakši uvoz te wlan opreme

franc
16 godina
online
Re: Ebay - pitanje (Carina)
franc_32 kaže...

Sada zvao branimirovu na tel. 4981-630 , moram doci s carinskim pozivom koji cu vjerovatno dobiti sutra , bez tog poziva ne primaju stranke.

Nije me više strah HAKOMa , http://www.hakom.hr/default.aspx?id=995  , od prošle godine je donesen novi pravilnik za lakši uvoz te wlan opreme

Problem je u tome što oprema mora udovoljavati EU normama, a ne znam imaš li taj CE certifikat. Znači, ne može se baš sve uvesti.

11 godina
neaktivan
offline
Ebay - pitanje (Carina)

Posao s carinom je sad pojednostavljen. Dobio poziv za carinu s carinskim brojem, ime carinika , email di se može poslati račun od PayPal i link s ebay. Nazavo sad carinika i kaže da moram od 49.95 dolara (305kn) platiti samo PDV. Ne moram ici do carine i gubiti vrijeme , već mi se dostavi na adresu račun za platiti pdv i paket .

 

Prije 3 godine se moralo osobno doci na carinu i donjeti isprintani račun Paypal itd itd.

 

Pitao carinika za one razno razne wireless adaptere : Alfe, Wifisky, Kasens 

Rekao je da ne treba više dozvola od HAKOM , samo se plati PDV ako je veci iznos. 

 

franc
15 godina
offline
Ebay - pitanje (Carina)

Aj, mafija bar neš poboljšala... nego jel se još uvijek plaća ono pismo 10 kn koje ti poštar donese na vrata...?

jer je u Sloveniji postupak besplatan...

Can't find a better Jam!
13 godina
offline
Re: Ebay - pitanje (Carina)

Imam pitanje, tj. više bih volio potvrditi da znam postupak kupnje prek e-bay-a jer još nisam ništa kupio tamo. Znači, koliko sam to čitao i proučavao, moram napraviti paypal račun za koji mi je potrebna kartica koji imam i s njom mogu kupovati preko interneta. Ja na paypalu nemam niti sam ikad imao račun, ali koliko znam, tamo mogu stavljati novac s kojim bih onda nešto kasnije kupio, i da li taj novac koji tamo trebam staviti treba biti u nekoj određenoj valuti, ili to nije bitno?

16 godina
offline
Re: Ebay - pitanje (Carina)
Hazar kaže...

Imam pitanje, tj. više bih volio potvrditi da znam postupak kupnje prek e-bay-a jer još nisam ništa kupio tamo. Znači, koliko sam to čitao i proučavao, moram napraviti paypal račun za koji mi je potrebna kartica koji imam i s njom mogu kupovati preko interneta. Ja na paypalu nemam niti sam ikad imao račun, ali koliko znam, tamo mogu stavljati novac s kojim bih onda nešto kasnije kupio, i da li taj novac koji tamo trebam staviti treba biti u nekoj određenoj valuti, ili to nije bitno?

http://www.bug.hr/forum/topic/internet/paypal-pitanja-odgovori/22500.aspx

http://www.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-pitanja-odgovori/29179.aspx

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice