Ebay - pitanje (Carina) zaključana tema

poruka: 406
|
čitano: 232.053
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)

bok mene zanima dali mi se isplati narucit prek e baya komad elektronike koji kosta 150 dolara,kutija je malo veca od cipela hehe,koje sve jos troskove mogu ocekivat

14 godina
protjeran
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)
danexxx kaže...

bok mene zanima dali mi se isplati narucit prek e baya komad elektronike koji kosta 150 dolara,kutija je malo veca od cipela hehe,koje sve jos troskove mogu ocekivat

Možeš ocekivat carinu i PDV,ako ces morat platit oboje ne znam koliko ti se isplati kupovat.

 

A sta bi kupio?

Skype: internet.gospodin
14 godina
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)

korg padkontrol,a na rabljenu robu ide isti namet?

15 godina
offline
Ebay - pitanje (Carina)

Mislim da ces proci besplatno...

 

Ja sam uzeo par ipoda, mobitel svasta nesto... bez carine i pdv-a

I'm going woo woo
14 godina
protjeran
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)
danexxx kaže...

korg padkontrol,a na rabljenu robu ide isti namet?

Nema veze sta je rabljeno,kada to carinik vidi otici ce na internet i u katalogu ce pogledat kolko to vrijedi i onda ce odredit carinu.

Skype: internet.gospodin
14 godina
offline
Ebay - pitanje (Carina)

Koliko bih mogao ocekivati carinu na PIC programator od oko 30 USD ?

Pise delivery oko 2 USD

Dali na elektroniku neidu neka dodatna davanja ?

Listen very carefully, I shall say this only once......................He who dares wins!
14 godina
protjeran
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)
Master Tino kaže...

Koliko bih mogao ocekivati carinu na PIC programator od oko 30 USD ?

Pise delivery oko 2 USD

Dali na elektroniku neidu neka dodatna davanja ?

Vrlo vjerovatno neces nis morat platit...

Skype: internet.gospodin
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)

 

Gledam upravo stranice njemačke pošte, i tamo piše da se međunarodni paketi preko pošto šalju DHL-om. Da li ti tako inače šalješ svoje stvari u Hrvatsku?

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.3.2010 8:06 (Gogo021).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)
HellBoy 82 kaže...

carina se ne naplacuje preko granice kad kupujes preko ebay-a vec samo postarina a pogotovo za polovne proizvode ne. kad uzimas nove nitko ti nece carinu naplatit ako proizvod  nije vise od 1000 eura.

Ja zivim u njemackoj i cesto se koristim ebayom i puno puta sam uzimao kucanske aparate i tehniku poput dvd playera  i  manjih tv-a i slao staroj u hrvatsku i nikad nisam imao problema sa carinom niti sam dobivao kakvu postu da trebam nesto dodatno platiti paketi su uredno dolazili u roku od 7- 14 dana tako da mislim da ni drugi nebi trebali imat straha sa carinom .SretnoNamigiva

Gledam upravo stranice njemačke pošte, i tamo piše da se međunarodni paketi preko pošto šalju DHL-om. Da li ti tako inače šalješ svoje stvari u Hrvatsku?

15 godina
neaktivan
offline
Ebay - pitanje (Carina)

hehe... citam ja ovo malo i meni to sve zbunjola :)

evo ovak imam par pitanja u vezi tog E-baya, pa da krenem:

Znaci, zelio bih kupit neku mooding opremu za komp koje na e-bayu ima ko smeca, pa me zanima posto nikada nisam kupovao preko e-baya kako zapravo funkcionira sustav plačanja.

Koliko sam shvatio plačanje prodavaču ide preko Paypala, a ja na paypal uplatim pare.

1. Kako znam da necu biti prevaren od strane prodavača?

2. Dali ja plačam i postarinu tom prodavaču?

3. Posto sam iz Krapine, na koju ce mi carinu stici roba ako kupim nesto za 500kn i ako mi oni to ocarine

4. Kolika je carina na to

5. Kako mutiti sa racunima, potvrdama i sl.

e i da, kaj bi bilo kad bi ja npr. uzeo jedan paket na sebe u vrijednosti 160kn, jedan na tatu od 160kn, jedan na buraza od 160kn od istog prodavaca, budu mi tad zaracunali carinu oni zli striceki cariniki?

Gle malu vocku poslije kise, uzmem motiku i nema je vise....
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.3.2010 18:03 (mb_fak_team).
14 godina
protjeran
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)
mb_fak_team kaže...

1. Kako znam da necu biti prevaren od strane prodavača?

2. Dali ja plačam i postarinu tom prodavaču?

3. Posto sam iz Krapine, na koju ce mi carinu stici roba ako kupim nesto za 500kn i ako mi oni to ocarine

4. Kolika je carina na to

5. Kako mutiti sa racunima, potvrdama i sl.

1.Ako kupuješ od onih koji su prodaju puno stvari i imaju 99-100% positive feedback nece te prevarit zato što im je bitno da su mu svi kupci zadovoljni kako bi ostatak ljudi i dalje kupovao od njega.

2.Za poštarinu piše ili moras placat ili je free.

3.To ne znam ali valjda ce doc u Zagreb na Glavni kolodvor!!!

4.Carina je za skoro svaki predmet drukcija.

5.Zamoliš prodavaca da na paket lupi GIFT i mozda neces morat platit carinu...

Skype: internet.gospodin
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.3.2010 18:06 (RoTT).
15 godina
neaktivan
offline
Ebay - pitanje (Carina)

pa carina na 500kn okvirna..... da znam racunat otprilike,

e i da... kako carinik zna koliko sam ja to platio??

Gle malu vocku poslije kise, uzmem motiku i nema je vise....
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.3.2010 18:28 (mb_fak_team).
14 godina
protjeran
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)
mb_fak_team kaže...

pa carina na 500kn okvirna..... da znam racunat otprilike

mislim da na informatičku opremu nema carine al kaj tocno narucujes moras vidjet jel se na to placa ili ne.

 

kako zna?otvori internet i vidi kolko to kosta i vrijedi.

Skype: internet.gospodin
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.3.2010 18:33 (RoTT).
15 godina
neaktivan
offline
Ebay - pitanje (Carina)

cekaj malo, oni imaju to sve prek svojih kataloga,...

znam kad je moj sused kupio auto u belgiji koji je kostao 50k eura, dao je covjeku 10k eura na ruke keša,

znači ovaj mu prodao po papirima za 40k eura,... a nasi ludi carinici ne shvacaju da u recesiji cjene auta su negdje i do 50% niže i

ocarinio mu Mercedesa po kotalogu na 70k eura i mos ga jebat... tak da mi suseda carina vise kostala nek auto :)

sad im ti to objasni :)

Gle malu vocku poslije kise, uzmem motiku i nema je vise....
14 godina
protjeran
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)
mb_fak_team kaže...

cekaj malo, oni imaju to sve prek svojih kataloga,...

znam kad je moj sused kupio auto u belgiji koji je kostao 50k eura, dao je covjeku 10k eura na ruke keša,

znači ovaj mu prodao po papirima za 40k eura,... a nasi ludi carinici ne shvacaju da u recesiji cjene auta su negdje i do 50% niže i

ocarinio mu Mercedesa po kotalogu na 70k eura i mos ga jebat... tak da mi suseda carina vise kostala nek auto :)

sad im ti to objasni :)

Da ako kupis hard od 1TB koj kosta 100 eura on ga nade na internetu i vidi da kosta 100 eura po toj cjeni koju nade na netu stavi porez 23 posto i u carinskoj tarifi nade carinu koja ide na taj porizvod i to je to.

Skype: internet.gospodin
15 godina
offline
Ebay - pitanje (Carina)

Imam jedno pitanje. Jel itko od vas imao problema sa nekim prodavacem i trazio povrat novca od paypala/ebaya. Ja do sada (srecom) nisam imao nikada nikakvih problema. Zanima me kada bih (eventualno) naletio na problematican slucaj, sto mogu ocekivati?

I'm going woo woo
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)

Meni su vratili lovu na paypal racun. Sve cesce mi roba ne stize, tj. neko (posta ili carina) lijepi vise paketa zajedno, pa sve dodje onome ciji je paket na vrhu. Zvao me neki lik da mu je dosla moja posiljka.

Neznam jel to posta kriva ili carina. Do sada nisam platio nikada carinu.

14 godina
neaktivan
offline
Ebay - pitanje (Carina)
I meni isto sve cesce u zadnje vrijeme nedolazi roba.Od zadnjih 10 narudzbi,5 ih nikad nije doslo a i nece...trazio sam od sellera(prodavaca)da mi vrati novce,dobio sam ih nazad...neznam gdje je problem...njihova posta(hong kong post inace su jako losu,pretpoatavljam zato sto je ogromno trziste pa imaju veliku guzvu) ili nasa posta,carina a mozda i prokleti susjedi koji kradu iz sanducica postu koju postar nedonese na vrata jer mu se neda penjat.
Neznam sta se dogadja ali lagano gubim zivce...proslu godinu nisam imao niti jedan problem sa dostavom a imao sam preko 300 narudzbi ali zato ove KATASTROFA!!!
15 godina
offline
Ebay - pitanje (Carina)

Kineska nova godina ti je malo usporila stvar. Meni je paket dosao iz Hong Konga nakon skoro 2 mjeseca. Inace sam iz Hong Konga dobivao stvari u roku od 2 - 3 tjedna. Kinezima kada je nova godina sve jednostavno stane, ne rade po tjedan dana, onda nakon toga nastane guzva i eto di zapne.

 

U ostalom, trazis od covjeka tracking id ili platis koji dolar vise da salje preporuceno (sa tracking id-em) tako da bar koliko toliko mozes pratit sto se dogadja iako to nije bas tocno (kada sam prijatelju narucivao komad za vanbrodski motor pisalo je da je komad u africi, vec sam poceo vristat, a vec mi je sutra dosao na vrata). 

 

Mislim da si dobro pokriven preko paypal/ebay tako da i ako ne dodje nisi nista popusio. Iako su paketi iz Kine poceli dolazit ovih dana tako strpi se jos koji dan...

I'm going woo woo
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.3.2010 9:11 (tnakir).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)

Pozdrav svima, kasno sam se uključio ali tek danas imam novi slučaj. kupio sam hard disk za 51 $ i nakon 40 dana čekanja stigne mi paket iz Splita sa carine i moram platiti carinu 100 kuna. Ima li neko savjet kome se obratiti u ovakvim slučajevima? Ne kužim na osnovu čega su izračunali carinu?

16 godina
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)
eagle553 kaže...

Pozdrav svima, kasno sam se uključio ali tek danas imam novi slučaj. kupio sam hard disk za 51 $ i nakon 40 dana čekanja stigne mi paket iz Splita sa carine i moram platiti carinu 100 kuna. Ima li neko savjet kome se obratiti u ovakvim slučajevima? Ne kužim na osnovu čega su izračunali carinu?

To je prije porez nego carina. Porez ide na nabavnu vrijednost robe skupa s transportnim troškovima.

15 godina
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)
eagle553 kaže...

Pozdrav svima, kasno sam se uključio ali tek danas imam novi slučaj. kupio sam hard disk za 51 $ i nakon 40 dana čekanja stigne mi paket iz Splita sa carine i moram platiti carinu 100 kuna. Ima li neko savjet kome se obratiti u ovakvim slučajevima? Ne kužim na osnovu čega su izračunali carinu?

Odi u split na carinu (posta ispod jokera). Isprintaj racun sa paypala, kad dodjes tamo ako ti ovaj lik na carini ne viruje ulogiraj se na paypal i na ebay i pokazi mu tamo vrijednost paketa. Mozda prodje...

I'm going woo woo
14 godina
neaktivan
offline
Ebay - pitanje (Carina)

Sta mislite da li bi rucni sat mogao proci bez carine,naznaceno je kao gift i kutija je velika otprilike 10X10X10cm,inace sam platio 97$ odnosno 121$sa postarinom?!

16 godina
neaktivan
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)
Quilombo23 kaže...

Sta mislite da li bi rucni sat mogao proci bez carine,naznaceno je kao gift i kutija je velika otprilike 10X10X10cm,inace sam platio 97$ odnosno 121$sa postarinom?!

pa da si pročitao išta od proplih postova znao bi i sam odgovor na to pitanje..

 

jedino pametno što ti mogu /možemo) reći je da taj dan kad bi trebala stići ili kutija ili obavijest o porezu/carini obučeš sretne gaće jer nekog drugog, barem u Lijepo Našoj, načina izbora stvari za carinjenje baš i nema..

Djevojke postaju žene kada duboko u sebi osjete dovoljno čvrst razlog za to.
14 godina
neaktivan
offline
Ebay - pitanje (Carina)

Citao sam i uvidio da nest pregledaju nest ne,al ov je ono licna procjena sobzirom na velicinu paketicai gift(znam da puno neznaci al et)OsmijehKontam sve al utjesime covjeceOsmijeh

16 godina
neaktivan
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)
Quilombo23 kaže...

Citao sam i uvidio da nest pregledaju nest ne,al ov je ono licna procjena sobzirom na velicinu paketicai gift(znam da puno neznaci al et)OsmijehKontam sve al utjesime covjeceOsmijeh

ne da ne znači puno, nego ne znači ništa... :D

 

pa... di baš tražiš utjehu od mene?!!?... aj dobro, prijatelju moj ne brini ti ništa... oni ne carine i ne porezuju niti jedan paket manji od 10.5x10.5x10.5 :D

Djevojke postaju žene kada duboko u sebi osjete dovoljno čvrst razlog za to.
15 godina
offline
Ebay - pitanje (Carina)

Nema veze velicina kutije. Meni je carinilo sat, a sto ostalih stvari (u vecoj kutiji) nije.

I'm going woo woo
15 godina
neaktivan
offline
Ebay - pitanje (Carina)

ma carine kak se im digne ona stvar Belji se

Gle malu vocku poslije kise, uzmem motiku i nema je vise....
14 godina
neaktivan
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)
tnakir kaže...
eagle553 kaže...

Pozdrav svima, kasno sam se uključio ali tek danas imam novi slučaj. kupio sam hard disk za 51 $ i nakon 40 dana čekanja stigne mi paket iz Splita sa carine i moram platiti carinu 100 kuna. Ima li neko savjet kome se obratiti u ovakvim slučajevima? Ne kužim na osnovu čega su izračunali carinu?

Odi u split na carinu (posta ispod jokera). Isprintaj racun sa paypala, kad dodjes tamo ako ti ovaj lik na carini ne viruje ulogiraj se na paypal i na ebay i pokazi mu tamo vrijednost paketa. Mozda prodje...

 Hvala , probaću. Već sam bio na pošti i raspitao se. Kažu da se carina plaće na ukupnu vrijednost sa poštarinom i još tu nabace oko60 kuna otvaranje paketa i provjeravanje i. t.d. i ko zna šta još sve mogu nabaciti, ali uglavnom to ovisi  o tipu koji radi i kakvog je trenutnog raspoloženja.

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Ebay - pitanje (Carina)
mb_fak_team kaže...

ma carine kak se im digne ona stvar Belji se

 slažem se sa tvojom izjavom

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice