Dešavanja u Libiji

poruka: 178
|
čitano: 21.744
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Dešavanja u Libiji

Sirija je sljedeca na tapetu. Saudijska Arabija ide amerikancima niz dlaku, tamo imaju vojne baze, suradjuju sa njima, daju im naftu po njihovim uvjetima. Takodjer, naftni bazen u arabiji je pri kraju. Onaj u Iraku i Libiji se tek naceo.

Smrt kapitalizmu. Sloboda narodu.
14 godina
neaktivan
offline
Dešavanja u Libiji

Ma htio sam samo ukazati na dvostruke i selektivne standarde "slobode i demokracije" by USA, EU&co.

http://av-gurus.blogspot.com/
15 godina
offline
Re: Dešavanja u Libiji
brixy kaže...

Ma htio sam samo ukazati na dvostruke i selektivne standarde "slobode i demokracije" by USA, EU&co.

Zar to treba dokazivat? Ako radis po njihovom u redu je, ako radis protiv njihovih interesa bye bye... Jasno ko dan.

Smrt kapitalizmu. Sloboda narodu.
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.8.2011 12:20 (tnakir).
14 godina
neaktivan
offline
Dešavanja u Libiji

Nato  i USA nemaju veze s ustankom libijaca, oni su se pobunili prije nego što su im oni "Priskočili u pomoć". Jer jednostavno više nisu mogli trpiti Gadafijevu politiku: "Use, nase i podase".

F.C LIVERPOOL
16 godina
neaktivan
offline
Re: Dešavanja u Libiji
Praetorian1 kaže...

Nato   i USA nemaju veze s ustankom libijaca, oni su se pobunili prije nego što su im oni "Priskočili u pomoć". Jer jednostavno više nisu mogli trpiti Gadafijevu politiku: "Use, nase i podase".

  Ma to je šaka od nekoliko stotina čobana kojima su prije nabrojane kapitalističke velesile zamazale oči, kako bi imali "opravdani razlog" da interveniraju, tj. da nađu opravdanje, jer eto ipak nije kulturno otvoreno ući u konflikt s nekom nacijom, jer bi netko možda i mogao pomisliti da su tuneki drugi interesi u pitanju.

Ovako ispada da oni samo pomažu "pobunjenicima" da uspostave mirnu i pravednu tvorevinu.

 

"Yesterday is a history, tommorow a mistery, but today is a gift. Thats why it's called present"
15 godina
offline
Dešavanja u Libiji

USA terorist no1 u svemiru

koliki mi je da ga pola moran držat u živideru
15 godina
neaktivan
offline
Dešavanja u Libiji

N orth

A merican

T errorist

O rganization

15 godina
offline
Dešavanja u Libiji

Pogledajte ovaj zanimljivi video. Pogledajte cijeli. Zanimljiv mi je onaj dio gdje se spominju gubici NATO-a. Ali svejedno se postavlja pitanje koliko je to istina jer opće je poznata stvar da i jedna i druga zaraćena strana će plasirati svoju istinu o svojim i neprijateljskim gubicima. Mada sam skloniji mišljenju da su Amerikanci i NATO itekako skloni umanjivanju svojih gubitaka da bi stvorili neki, nazovimo to mit o njihovoj nadmoći i nepobjedivosti.

 

Samo mi je smiješan komentar da je Srbija kao i Libija osjetila NATO agresiju i da srpski narod zna što je agresija. Zato Hrvatska kao i Bosna i Hercegovina znaju još i više što je to agresija. Da su imali neke koristi, NATO bi ranije intervenirao u Srbiji, ali na žalost nije.

13 godina
neaktivan
offline
Dešavanja u Libiji

Zgodan mail sam dobio, slijedi C/P

 

> Evo kako neke stvari postaju jasnije..
>
>
> Europska Unija i Amerika duguju Libijskoj državi
> 200 milijardi dolara
> za isporučenu naftu.
> 2012 godine ističu koncesije velikih naftnih kompanija
> koje polažu
> pravo na Libijsku naftu.
> Gadafi je zatražio vraćanje duga i zaprijetio je ...da
> će u suprotnom
> sklopiti međudržavne ugovore
> s drugim zemljama i kompanijama. Zbog toga je došlo do
> ovog neviđenog
> razaranje Libije. Je li libijski građanin imao razloga
> buniti se protiv režima Muamera el
> Gadafija? Mislim da nije.
> Ako gledamo standard libijskog naroda i povlastice
> koje im pruža
> država imali su vrlo lijep i lagodan život. Živjeli su
> kao mali bogovi. Libija ima 6,5 miliona stanovnika, a ima 14
> miliona registriranih automobila. Ako neko hoće studirati u
> bilo kojoj državi u svijetu on podnosi molbu i
> država mu osigurava stan, hranu, automobil, besplatno
> školovanje i
> mjesečnu stipendiju od 2300 dolara.
> U Libiji se ne plaća voda, struja, plin i porez, a krediti
> se daju bez
> kamata. Ako u roku od pet godina
> ne možete vratiti kredit, država ga otpisuje ili vraća
> za vas. Ako
> hoćete kupiti auto vi dajete 20-30% od cijene,
> a ostalo dotira država.
> U Libiji za 10 dolara možete kupiti 85 litara
> benzina ili nafte.
> U Libiji je hrana
> gotovo besplatna, 10kg kruha košta 0,15 dolara.
> U Libiji njihovi
> građani ne rade fizičke poslove, sve su stranci.
> Živila sam 10 godina u Libiji po raznim gradovima i
> nikada nisam vidila
> ni jednog prosjaka na ulici.
> Libijci ne idu raditi po bijelom svijetu jer za to nemaju
> potrebe. U
> Libiji ni jedan građanin nije izbačen ili mu
> je oduzet stan ili auto zato što nije mogao vratiti
> kredit, što nije
> rijedak slučaj po ovim takozvanim
> demokratskim zemljama koje su se okomile na Libiju.
> Iskreno, žalim
> Libijski narod jer će se pretvoriti u
> najamnu radnu snagu, raditi za 100 dolara i gdje će im ove
> povlastice
> biti sve ukinute, a o lagodnom životu
> kakav su živjeli moći će samo sanjati.
> Par činjenica o životu u Libiji
> pod Gadafijem: - beskamatni krediti;
> u toku studiranja prima se prosječna plaća za to
> zanimanje; - ako ne
> nađeš posao nakon završenog fakulteta,
> država plaća kao da radiš u struci; - po stupanju u
> bračnu zajednicu,
> država poklanja stan ili kuću;
> - kupovina vozila po tvorničkoj cijeni; - nikome ne duguju
> ni centa; -
> Europska Unija i Amerika duguju
> Libijskoj državi 200 milijardi dolara; - besplatno
> zdravstvo
> (medicinska sestra na svakog pacijenta) i obrazovanje;
> - 25% ljudi visoko obrazovano. Da li je to dovoljno
> činjenica za
> razaranje Libije?
>
> Prof. Dr. Sc. Vjekoslava Sankovic Simcic, MArch.
> President of ICOMOS in BiH
> Emerika Bluma 7/III
> 71000 Sarajevo
> Bosnia and Herzegovina

Cemetary gates
14 godina
offline
Dešavanja u Libiji

Događanja...

Nisam se popeo na vrh hranidbenog lanca da bi bio vegetarijanac
14 godina
neaktivan
offline
Dešavanja u Libiji

ubilo gadafia

link

One bright morning when my work is over I will fly away home ...Bob Marley
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dešavanja u Libiji
Ja sam procitao da je ziv, ali ranjen u obje noge.
13 godina
neaktivan
offline
Dešavanja u Libiji

Mrtav ko Tuđman..vjeruj mi, baš evo gledam strane agencije..

Cemetary gates
16 godina
neaktivan
offline
Dešavanja u Libiji

I sad počinje "zlatno" doba Libije.

Y U FAIL?! ლ(ಠ益ಠლ)
14 godina
neaktivan
offline
Dešavanja u Libiji

ma ionako on više neće doći na vlast pa je to ionako "nebitno"

inače baš mi je drago što su ga makli s vlasti pošto su to žarko htjeli

sad želim da što bolje upoznaju ljepote američke kolonizacije

One bright morning when my work is over I will fly away home ...Bob Marley
16 godina
offline
Re: Dešavanja u Libiji
AA-d00d kaže...

I sad počinje "zlatno" doba Libije.

Tak je da stiže blagodat haračkog Kapitalizma, u kojem se sve plača sad če oni fino Libiji sve porušeno izgradit i fino naplatit kredite kak treba kaj drugo bit če dugova ko vode u Dunavu.{#}{#}

 

Sve je to puno bolje od prijašnje užasne situacije, kad Libija nije bila dužna nikome niti Dolara recimo pa besplatno Školstvo, Zdravstvo i još puno tog prije je bilo stvarno užas kaj drugo.{#}

Sad još vlada zaluđenost pobjedom nad Gadafijem,{#} ali ubrzo če doč nezgodno otrježnjenje u vidu svih blagodati jurišne Demokracije a ko če ubiti vladat njihovom Naftom i Plinom to ne moram nit spomenut.{#}{#}{#}

http://www.reliastream.com/cast/start/niorozco/
15 godina
offline
Re: Dešavanja u Libiji
rambox kaže...
AA-d00d kaže...

I sad počinje "zlatno" doba Libije.

Tak je da stiže blagodat haračkog Kapitalizma, u kojem se sve plača sad če oni fino Libiji sve porušeno izgradit i fino naplatit kredite kak treba kaj drugo bit če dugova ko vode u Dunavu.{#}{#}

 

Sve je to puno bolje od prijašnje užasne situacije, kad Libija nije bila dužna nikome niti Dolara recimo pa besplatno Školstvo, Zdravstvo i još puno tog prije je bilo stvarno užas kaj drugo.{#}

Sad još vlada zaluđenost pobjedom nad Gadafijem,{#} ali ubrzo če doč nezgodno otrježnjenje u vidu svih blagodati jurišne Demokracije a ko če ubiti vladat njihovom Naftom i Plinom to ne moram nit spomenut.{#}{#}{#}

Tko zna je li to istina. Jer morate priznati da ljudi kojima je dobro pod nekom vlašću se ne bi tako pobunili i na kraju skoro svi stali na stranu pobunjenika. Zbog toga je lako moguće da su te priče o besplatnom ovom i onom zapravo priče za "malu djecu".

 

I tko zna što se zapravo događalo u Libiji za vrijeme Gadafija jer da je njima stvarno tako dobro bilo ne bi se toliko ljudi pobunilo protiv njega i ne bi se dogodilo to što se dogodilo i Gadafi bi i dalje bio na vlasti.

 

Eh, da, i dobro je Gadafi rekao da će umrijeti kao mučenik.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.10.2011 12:00 (Izzy).
16 godina
offline
Re: Dešavanja u Libiji
Izzy kaže...
I tko zna što se zapravo događalo u Libiji za vrijeme Gadafija jer da je njima stvarno tako dobro bilo ne bi se toliko ljudi pobunilo protiv njega i ne bi se dogodilo to što se dogodilo i Gadafi bi i dalje bio na vlasti.

 

 

Pa koliko se to ljudi pobunilo? Kako to da NATO i danas tuče ostatke libijske vojske i naoružanih plemena? Po priznanju samog BBC-a u trenutku startanja NATO napada bilo je ne više od tisuću (slovima: tisuću) naoružanih pobunjenika - sastavljenih mahom od Al-Senoussi plemena (kraljevo pleme) i elemenata LIFG-a (http://en.wikipedia.org/wiki/Libyan_Islamic_Fighting_Group) odnosno libijske Al-Qaide. Mobilizacijom berberskih plemena na jugu i desantnim operacijama u Misurati kada je odbijen napad plemena i libijske vojske na luku napadnut je Tripoli koji više nije imao tko braniti jer je fokus obrane bio na Al-Bregi i u Zlitenu. 7 mjeseci NATO je uništavao svaki pokret libijske vojske, policije i lojalnih (preko 90%) plemena. 

Dakle da ponovim - o kojim ti pobunjenim ljudima pričaš? Daj linkove sa slikama masa iz Tripolija gdje se slavi oslobođenje. Na slikama je samo i isključivo Benghazi. Postoje svjedočanstva AI i HRW-a o ubojstvima lojalnih civila u Benghaziju. Svatko tko je odbio izaći na trg na "sletove" ili izvjesiti pobunjeničku zastavu sa prozora bio je ubijen na licu mjesta. U toku upada u Tripoli u njemu se nalazilo preko 100.000 izbjeglica iz Misurate, Tawerghe i Benghazija.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.10.2011 14:48 (funat).
14 godina
neaktivan
offline
Dešavanja u Libiji

Meni nisu neke stvari jasne...
Napisali ste tamo na prvim stranicama da je Gadafi bio dobar vladar, da su svi bili sretni, da nije bilo sirotinje, da je drzava otplacivala kredite, da kad napunis 18 godina dobivas stan, auto... da za 10 dolara mozes kupiti 85 litara goriva, za 0.15 dolara 30 kg kruha itd.

Zasto se je onda narod (ako se je) pobunio (kao sto vidimo na tvu)? Zasto su svi (vecina) sretni i slave zato sto je mrtav ?
Ako su zivjeli u kao u ''raju'', nisu nista radili...zasto bi se pobunili? Koja bi to sila natjerala toliki narod da se pobuni protiv necega sto je dobro za njih? 

 

Jasno mi je da je Gadafi htio prekinuti poslovne veze sa Eu i USA ako ne otplate dugove ali zasto narod nije bio uz njega?

 

Znam da upadam kao padobranac, ali znatizeljan sam...

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro | origin: rebelszuka
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.10.2011 14:58 (rebelsy).
16 godina
offline
Dešavanja u Libiji

Nije bio BBC nego NY Times. 

 

http://www.nytimes.com/2011/03/24/world/africa/24minister.html?_r=1

 

Kasnije je ta snaga pojačana dovlačenjem plaćenika i arapskih ilegalnih useljenika iz getoa Londona i Pariza. Na Al-Jazeeri je 9 od 10 interviewa s pobunjenicima riječ o ljudima iz Europe. 

Postepenim osvajanjem terena uz pomoć NATO avijacije i naknadnim priključivanjem Berbera (kojima je očito obećana veća uloga u vlasti ili autonomija), na dostupnom terenu je vršena mobilizacija lokalnih stanovnika. 

Najveći problem je bio transport - libijska avijacija je uništena, mornarica potopljena, a kopneni transport bombardiran 24h. Libijska prostranstva su ogromna, a pobunjenici su velike razdaljine prelazili ili Toyotama pod NATO kišobranom ili NATO helikopterima. Time je razlika u mobilnosti između libijskih snaga i kvislinga povećana za nekoliko redova veličine. Pravi odnos snaga vidio se kada bi se sukobili u naseljima - propalo je barem 5 ofanziva na Bregu i 2 na Zliten. Uspio je tek prodor s juga i preko tuniske granice. 

16 godina
offline
Re: Dešavanja u Libiji
rebelsy kaže...

Meni nisu neke stvari jasne...
Napisali ste tamo na prvim stranicama da je Gadafi bio dobar vladar, da su svi bili sretni, da nije bilo sirotinje, da je drzava otplacivala kredite, da kad napunis 18 godina dobivas stan, auto... da za 10 dolara mozes kupiti 85 litara goriva, za 0.15 dolara 30 kg kruha itd.

Zasto se je onda narod (ako se je) pobunio (kao sto vidimo na tvu)? Zasto su svi (vecina) sretni i slave zato sto je mrtav ?
Ako su zivjeli u kao u ''raju'', nisu nista radili...zasto bi se pobunili? Koja bi to sila natjerala toliki narod da se pobuni protiv necega sto je dobro za njih? 

 

Jasno mi je da je Gadafi htio prekinuti poslovne veze sa Eu i USA ako ne otplate dugove ali zasto narod nije bio uz njega?

 

Znam da upadam kao padobranac, ali znatizeljan sam...

 

Narod se nije pobunio. Naoružane skupine poput LIFG-a su pokrenule terorističke napade na snage sigurnosti što je pokrenulo spiralu nasilja. Pogledaj London i Grčku - nije to tako teško postići. 

Sve nakon toga je odradio NATO - prvo su ukrali libijski novac (koji su u medijima proglasili "Gaddafijevim"), zatim su tim novcem financirali napad na Libiju. Napad su predvodili LIFG i Al-Senoussi pleme, te pri kraju elementi Berbera s juga. Većina ostalih snaga bili su arapski plaćenici, europski Arapi i Al-Qaida koja je prelazila iz Alžira i Egipta. Misurata je obranjena NATO operacijama (štit s mora, snajperisti, plaćenici i lokalni fanatici).

16 godina
offline
Dešavanja u Libiji

Kome još UVIJEK nije jasno - neka si zamisli sljedeću stvar. Neka si zamisli srpsku pobunu u Hrvatskoj koju avijacijom podržavaju Rusija, Kina i Ukrajina te Srbija u ulozi Katara.

Koliko bi 1991. Hrvatska trajala? 8 mjeseci kao Libija? ili 8 dana.

13 godina
neaktivan
offline
Dešavanja u Libiji
Cemetary gates
15 godina
odjavljen
offline
Dešavanja u Libiji
Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
16 godina
neaktivan
offline
Re: Dešavanja u Libiji
skank666 kaže...

Sad će vidit NATO što znači podržati arapsko proljeće... Doći će radikalni islamisti na vlast i dobit izlaz na Mediteran i onda ćemo imati s*anje.

Long live Open Source and GNU/Linux!
16 godina
offline
Re: Dešavanja u Libiji
lzgr kaže...
skank666 kaže...

Sad će vidit NATO što znači podržati arapsko proljeće... Doći će radikalni islamisti na vlast i dobit izlaz na Mediteran i onda ćemo imati s*anje.

 

 

radikalni islamisti na vlasti u arapskim zemljama su bili cilj. što će im progresivni nacionalno osviješteni vođe koji će im pokušavati biti konkurencija - u Africi i na Bliskom Istoku Zapadu trebaju emirati, šeihati i mala zadrta fundamentalna kraljevstva, a ako to ne ide onda kaotične poludržave čije će postojanje uvijek biti izgovor za vojnu prisutnost. teokratska, po plemenskim linijama podijeljena i kaotična Libija i jest bila konačni cilj.

 

13 godina
offline
Dešavanja u Libiji

Ovo sve što vidimo u medijima, to su sve niže sfere događanja, da bi shvatili što se događa zapravo iz toga, evo vam jedan tekst iz kurana za početak, određeni ljudi (autori) će shvati poruku ovog teksta iz kurana:

 

(na Sudnjem danu) samo (onako) kao što stoji onaj koga je šejtan spopao (svojim) ludililom. To je zato što su oni govorili da je trgovina isto što i kamata.

 

Oni koji jedu kamatu stajat će (na Sudnjem danu) samo (onako) kao što stoji onaj koga je šejtan spopao (svojim) ludilom. To je zato što su oni govorili da je trgovina isto što i kamata. A Bog je dozvolio trgovinu, a zabranio kamatu. Kome dođe pouka od njegova Gospodara pa sustegne (od kamata) njemu pripada što je pristegao (do zabrane kamata). A odluka o tome (pripada) Bogu. Tko se povrati (uzimanju kamata) taj će drugovati s vatrom u kojoj će ostati vječno.

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.10.2011 0:20 (zitzko).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Dešavanja u Libiji

pred dosta sam negdje naisao na neki text koji opisuje muslimansku ekonomiju i bio mi je jako zanimljiv ali sad ga ne mogu naci nikako...

znam da je bilo nesto o zabranjivanju kamata i lihvarenja...  sto god da jos napisem bila bi laz jer se bas i ne sjecam pa ako netko ima kakav link nek ga lupi tu negdje... thx

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice