Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje

poruka: 228
|
čitano: 205.210
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje

Ja koristim Philips OneBlade i iskreno, vrh za ovo sto meni treba (trim brade na 3 mm svakih 1-2 tjedna). Brije gotovo savrseno, identicno ziletu, a nastavci za trim su vrlo tocni (1 day, 3 day i 5 day brada). Jedina mana sto se mora puniti 8h za 45 min rada pa nije bas prikladan za svakodnevno brijanje.

 

Nikakvih rezanja ni iritacija, iako imam ful osjetljivu kozu. I jos je jeftin :) Tako da def svesrdna preporuka od mene...

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
5 godina
offline
Re: Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje

Ja svoj braun punim jednom  mjesecno pola sata ;)

Pa ti vidi ;)

Plus ako uzmes model koji nije wet and dry onda moze raditi i na punjacu ;)

I brije bolje nego brijaci sa 3 ostrice.... Koza je kao djecija guza. Sto bi narod rekao brije cent ispod koze ;)

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.3.2019 8:53 (Posmatrač).
11 godina
offline
Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje

Pozdrav!

 

Imam problema s brijanjem, odnosno ne koristim neke poznate brendove i imam nekako cudan rast dlaka na bradi pa me zanima koji biste preporucili brijac, odnosno zilete, a ne elektricni?

Da li je stvarno neophodan gillette mach3 ili fusion za dobre rezultate bez krvarenja, jer gotovo uvijek krvarim kad se brijem?

 

Hvala!

Kovačić
5 godina
offline
Re: Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje

Ja sam koristio mach 3 ali sa elektricnim braun series 5 dobijem bolje rezultate....Mach 3 je vrhunski ali svejedno....

14 godina
offline
Re: Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje
acmilan2 kaže...

Pozdrav!

 

Imam problema s brijanjem, odnosno ne koristim neke poznate brendove i imam nekako cudan rast dlaka na bradi pa me zanima koji biste preporucili brijac, odnosno zilete, a ne elektricni?

Da li je stvarno neophodan gillette mach3 ili fusion za dobre rezultate bez krvarenja, jer gotovo uvijek krvarim kad se brijem?

 

Hvala!

Probaj sa safety razerom (neznam hrvatski naziv). Za razliku od britva sa više oštrica koje podižu dlake i režu ispod kože, ove klasične samo režu po površini kože. Osjećaj glatkoće nakon brijanja je potpuno isti i bolje je za osjetljivu kožu. Trebaš nekoliko puta probati da se shvati ako nisi koristio, treba se brijati bez pritiskanja žileta tj. samo sa težinom cjele britve se klizi po koži. Cijenom su slične kao britve sa 4 i 5 oštrica ali su zamjenski žileti dosta jeftiniji pa ljudi i zbog toga prelaze na njih. Znam da ih ima u svim drogerijama di imaju sredstva za brijanje, a vjerojatno postoje i specijalizirani prodavači (amazon).

 

Do not feed the trolls!!
14 godina
offline
Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje

Ima li netko iskustva s ovim i valja li za te novce? 

 

https://www.elipso.hr/mali-kucanski/brijaci-aparati/PHILIPS-QP6520-20/

 

I kakav je u odnosu na ovaj Braun, za kojeg vidim da ga hvale po internetu:

 

https://www.elipso.hr/mali-kucanski/brijaci-aparati/BRAUN-BT3040/

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.5.2019 14:17 (dmanz).
7 godina
protjeran
offline
Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje

Vec tjedan dana otkako sam presao sa starog Mach 3 na BoldKing britvice, i mogu reci

da su pun pogodak!

 

Brijanje glave, lica, svega je sasvim jednostavno i brzo - nema cupanja, uraslih dlaka i slicno,

i nisam se niti jednom posjekao po glavi, a imam na glavi 10ak madeza koji su inace zeznuti za izbjegavati.

 

Topla preporuka za BoldKing!

 

Nisam ni znao za njih, al sam dobio 50% popust pa rekoh "ajmo narucit starter za 8€ umjesto 16€" (15€ ako se odlucite da automatski salju zamjenske britvice svaki mjesec),

i u ovih tjedan dana - super - brijem glavu i lice svaki dan tako da mogu reci da sam zadovoljan.

 

Takodjer sam dobio i kod za popust od 10€, pa eto, ako netko zeli probat, moze si narucit za 6€ starter set:

https://shop.boldking.com

 

Kod: MTU2NDK2MQ

 

Za 6€ se ne moze dobit nikakva dobra britvica, a ova je stvarno super fleksibilna i idealna za glavu i lice.

 

Cak imaju i par zanimljivih video klipova na Youtubeu:

https://www.youtube.com/channel/UCzs4QAjrsztDAmqDY5C1DhQ

 

Inace, u USA se BoldKing zove "Defender", tako da ako naletite, to je isti proizvod.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
4 godine
odjavljen
offline
Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje

Kako fizeri i dalje ne rade prelomio sam kupiti neku brijaću mašinu i šišat se skoro na nulu. Koristit cu je 2-3 puta mjesečno i nebi davao više od 300-400 kn za nju. Uglavnom koje marke gledati, Remington je među boljima?

Have no fear, Vlad is here
9 godina
offline
Re: Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje

Ja sam prije negdje pola godine u Šparu mislim uzeo Remington mašinicu na popustu za nekih 150 kn, koristim često za kosu i bradu, radi savršeno, jedina mana je što moja nema veće nastavke za dužu kosu.. Imam i neki Remington brijaći aparat već godinama isto radi bez greške. Stari ima Remington mašinicu nekih 10 godina, radi ko prvi dan.


Iz mojeg iskustva s Remingtonom ne možeš pogriješiti, i jeftiniji proizvodi su im očito dobri, barem za moju upotrebu..

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.4.2020 22:59 (Avensac).
7 godina
protjeran
offline
Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje

Samo da javim da Bold King kod jos uvjek vrijedi.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
7 godina
offline
Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje

Bok, ljudi, što mislite o brijaćem aparatu Philips ObeBlade?

Ima li tko kakva iskustvam s istim,  jer zanima me, kakav je i mislio bih ga kupiti. Pogotovo, kada netko ima jako jaku bradu, kao ja. Hvala na odgovoru.

Die and be free of pain or live and fight your sorrow! - Auron
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.7.2020 8:59 (thekeyofdestiny13).
5 godina
offline
Re: Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje
thekeyofdestiny13 kaže...

Bok, ljudi, što mislite o brijaćem aparatu Philips ObeBlade?

Ima li tko kakva iskustvam s istim,  jer zanima me, kakav je i mislio bih ga kupiti. Pogotovo, kada netko ima jako jaku bradu, kao ja. Hvala na odgovoru.

 Ovo reze na povrsini koze....Meni bezveze ako zelis glatku kozu poslije brijanja....

Ja ima braun 5050 i fenomenalan aparat.....

8 godina
offline
Re: Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje
thekeyofdestiny13 kaže...

Bok, ljudi, što mislite o brijaćem aparatu Philips ObeBlade?

Ima li tko kakva iskustvam s istim,  jer zanima me, kakav je i mislio bih ga kupiti. Pogotovo, kada netko ima jako jaku bradu, kao ja. Hvala na odgovoru.

Nema problema sa jakom bradom i bez nastavka skoro pa brije, no naravno nije glatko ko sa britvicama.
Meni je oke jer je dobar za skratit bradu, a nije mi bitno da mi sve bude glatko posto se nit ne mislim brijat svaki dan.

 

Mogo bi bit kvalitetnije napravljen, al dobro nije nit skupo...

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.7.2020 9:47 (Santana).
9 godina
offline
Re: Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje

Koliko često mijenjaš oštrice? Piše da traju 4 mjeseca (sa napomenom 2 brijanja tjedno), ali ne znam baš..

8 godina
offline
Re: Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje
Avensac kaže...

Koliko često mijenjaš oštrice? Piše da traju 4 mjeseca (sa napomenom 2 brijanja tjedno), ali ne znam baš..

 Pa jednu mi je pes pojel, a drugu imam od kad sam kupil. To je sigurno dulje od  4 mjeseca i jos "brije" kak treba

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
14 godina
offline
Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje

Pozdrav ekipa,
kupujem aparat tati za poklon za rodjendan. U zadnje vrijeme fura goatee pa sam mu mislio uzeti neki koji može brijati i trimmati.

Valja li ovaj Braun što? Ili bolje ne ići na te kombo opcije?

HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
7 godina
offline
Re: Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje
kratos091 kaže...

Pozdrav ekipa,
kupujem aparat tati za poklon za rodjendan. U zadnje vrijeme fura goatee pa sam mu mislio uzeti neki koji može brijati i trimmati.

Valja li ovaj Braun što? Ili bolje ne ići na te kombo opcije?

 I mene zanima odgovor.

Die and be free of pain or live and fight your sorrow! - Auron
7 godina
protjeran
offline
Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje

Gledaj da se brijac moze koristiti suh i mokar.

 

Ako zelis Braun, imas ovaj model, podrzava koristenje na mokrom, dakle pod tusom,

i dolazi sa nastavkom za trimmanje.

https://www.nabava.net/brijaci-aparati/braun-series-5-50-m1200s-cijena-111900341

 

 

Znam da ima manje dodataka, ali serija 5 ima rotirajuci vrat glave, i bit ce mu ugodnija za brijanje.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 8:22 (Čitatelj).
14 godina
offline
Re: Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje

Thx. Još sam kasnije pronašao ovoh Philips-a. Malo je više nego što sam planirao dati, ali ako se isplati, mogu se protegnuti.

 

Malo me brine ova oštrica po sredini, kod Brauna. I stari i ja imamo dosta madeža, pa se bojim da ne bi ta ošrica uhvatila nešto. S druge strane, imam neki Phillips sa tim kružnim oštricama i nikad se nisam porezao.

HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
7 godina
protjeran
offline
Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje

Taj ti nije vodo-otporan i samo je za suho brijanje.

Lice jos kako-tako na suho, al vrat i glavu, meni je to uzas.

 

Ako zeli rotirajuci, radije mu uzmi ovaj:

https://www.nabava.net/brijaci-aparati/philips-s5672-41-brijaci-aparat-cijena-44601271

 

Vodootporan je, za mokro i suho brijanje, i ima nastavak za trimanje.

Imam prethodnika, za lice je cisto dobar, trimer je takodjer dobar i za bradu i za kosu,

ali brijanje glave jako dugo traje - tu sam brzi britvicom, Boldkingom.

 

Ako zelis, imam ti kod za Boldking, od 10€, pa mozes tati naruciti i britvice - ne mora ih koristiti

samo za glavu, nego i lice, prsa, pazuh i medjunozje takodjer.

 

Kod: MTU2NDK2MQ

 

Uzmes mu jedan set za 16€, sa kodom te ispadne 6€, cisto dobar deal (postarina za HR je isto 2-3€, od 17€ narudzbe su besplatne).

 

Od britvica savjetujem extra sensitive za glavu, srednju ako ne brije glavu, ili ako ima uzasno tvrdu bradu,

onda standardnu britvicu. Ja koristim najmeksu za glavu i srednju za lice i tijelo.

 

https://www.boldking.com/at/de-de/products/giftbox

 

Ili ovaj poklon za 25€, besplatna dostava, i jos sa kodom te ispadne 15, pa ima sve.

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.9.2020 9:32 (Čitatelj).
14 godina
offline
Re: Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje

Hm, pa piše u opisu da je i za mokro:
"Aquatec pruža ugodno suho i osvježavajuće mokro brijanje. Prilagodite brijanje svojim potrebama. Aquatec Wet & Dry omogućava ugodno suho, ali i osvježavajuće mokro brijanje. Možete se brijati uz gel ili pjenu, čak i pod tušem."

 

Ne brije glavu, samo lice. (za međunožje ne znam ).

 


Ne mogu naručivati, treba mi do subote. U emezzeti sam provjerio, imaju ovaj Philips.

 

HTC 10 | (HTC 8X :) no more)
7 godina
protjeran
offline
Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje

https://www.philips.at/c-p/S6640_44/shaver-series-6000-elektrischer-nass-und-trockenrasierer#see-all-benefits

 

Po ovim specifikacijama se moze koristiti i sa mokrim licom/pjenom,

moze se glava ispirati, ali uredjaj nije za mokru uporabu.

 

Nije wasserdicht.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
11 godina
offline
Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje

U Elipsu Božićna akcija do 40%, mislim da su dobre cijene na Philips One Blade i Body Groom

https://www.elipso.hr/mali-kucanski/brijaci-aparati/?brend_90032=on&min=0&max=99999&prod=

 

A u Intersparu je akcija na One Blade QP2530/20 - 60min rada i Litij-Ion baterijom(4sata punjenje) nije kao neki modeli sa Ni-MH baterijom

https://popusti.njuskalo.hr/akcija/aparat-za-brijanje-philips-qp253020-one-blade-hybrid-752846

3 godine
neaktivan
offline
Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje

Pozdrav ekipa,

imam pitanje u vezi odrzavanja aparata za sisanje. Posjedujem braun sisac koji je kupljen vec sa nanesenim mazivom na osovinu koja pokrece ostrice. Nakon nekog vremena koristenja aparata mazivo je nestalo i sad ne znam gdje bi gabtrebao kupiti i koju vrstu? Ako netko moze pomoci bio bih jako zahvalan.

6 godina
offline
Re: Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje
ja koristim uređaj za šišanje i za bradu...i to ovaj vulgaris obični na struju od 150kn... hebeš žilete i onda krvarenja:)...4 godine od kupovine i dalje kosi:)

i to baš ovaj sa slije
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje
Ffish kaže...

Pozdrav ekipa,

imam pitanje u vezi odrzavanja aparata za sisanje. Posjedujem braun sisac koji je kupljen vec sa nanesenim mazivom na osovinu koja pokrece ostrice. Nakon nekog vremena koristenja aparata mazivo je nestalo i sad ne znam gdje bi gabtrebao kupiti i koju vrstu? Ako netko moze pomoci bio bih jako zahvalan.

 Bilo koju mašinsku mast možeš staviti, samo nemoj grafitnu ili bakrenu jer to ne možeš očistiti s niceg više :D 

8 godina
offline
Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje

Dali je ovo oke brijači aparat, ne vidim točan model. 

 

usput da vas pitam, koliko traje a i košta zamjenska britvica za philips? 

4 godine
protjeran
offline
Re: Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje
T700 kaže...

Dali je ovo oke brijači aparat, ne vidim točan model. 

 

usput da vas pitam, koliko traje a i košta zamjenska britvica za philips? 

 ja baš gledam ovaj.

15 godina
offline
Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje

Pozdrav!

 

Citirati ću kolegu bruno008 sa par stranica unazad:

 

Želio bih si kupiti trimer za dlake na ku..., šu... , ispod pazuha, prsa, trbuh. Imate vi neku preporuku? 

 

Tu se navode neki philips modeli koji se više ne mogu naći.. Nije mi bitan model već da je kvaliteta i da je dovoljno jak, tj. da brijanje ne traje vječno... XD

 

Brijem bradu sa žiletima pa mi je trimer samo za tijelo sasvim dovoljan...

 

15 godina
offline
Re: Brijaći aparati i ostala sredstva za brijanje
kule kaže...
Želio bih si kupiti trimer za dlake na ku..., šu... , ispod pazuha, prsa, trbuh. Imate vi neku preporuku? 

 

Tu se navode neki philips modeli koji se više ne mogu naći.. Nije mi bitan model već da je kvaliteta i da je dovoljno jak, tj. da brijanje ne traje vječno... XD

Ovo i mene zanima.

 

2010. sam kupio Braun BodyCruzer 3

Ovo je bila divota od uredjaja, radi pod vodom, dovoljno jak za sve tipove dlaka i lak za uporabu, jer svi znamo koliko je tesko doesci pojedina dlakava podrucja.

Baterija je izdrzala i 40ak minuta, lako se pere, a i lako puni jer se samo ostavi u postolju.

 

Najbolje od svega - kostao je oko 250kuna tada. Radio mi je do pretprosle godine, a mozda bi i dulje da sam ga vise pazio - cesto se selio pa je malo glava ostrica pocela zujati i čupkati.

 

Od tada sam u potrazi za icime slicnim. Ali uzalud.

 

Phillips one blade su opasni za osjetljiva podrucja, imao saam jos neki phillips od 400kn ali ni taj nije bio all-in-one. Probao sam i neku Iskru od 150kn - to ne kupujte ta me porezala, hvala bogu probao sam na rukama.

Dao bih i vise novaca, ali kad pogodite 8 godina sa uredjajem od 250kn onda mi je bezveze davati 1000kn ako postoji uredjaj slican ovome.

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice