Igra 6 giga u 4 giga 7-zip zaključana tema

poruka: 29
|
čitano: 9.241
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Igra 6 giga u 4 giga 7-zip
pitanje

Pozdrav svima. Imam jedan ajmo reci nerijesen problem. Stvar je sljedeca. Nabavio sam od frenda COD4 koj je u 7zip (.7z) formatu. Igra je inace kako vec vjerojatno svatko zna oko 6 giga, al u tom 7z formatu je 3 giga. E sad ako je netko strucnjak za kompresiranje tih 6 giga u 3 ili 4 (bitno da stane na jedan dvd), lijepo bi ga molio da mi objasni kako i s cime da bacim Crysis od 6 giga u taj 7z format pa da bude barem 4 giga. Hvala svima na trudu i pokusaju rjesavanja mog problema.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Igra 6 giga u 4 giga 7-zip

http://www.7-zip.org/

koristi se kao i svaki drugi arhiver

iskoristi današnji dan, što manje se uzdaj u sutražnji
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Igra 6 giga u 4 giga 7-zip

Pa sam si sebi odgovorio,skini   7zip,stavi maksimalnu kompresiju i cekaj da vidis sto ces dobiti.

EDIT: sporiji sam s odgovorom...

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2009 14:41 (Kristyans).
16 godina
neaktivan
offline
Igra 6 giga u 4 giga 7-zip

imaš kgb archiver

ovoih 6 gb možestavit i u 2 gb a i manje =)

al je kompresija jako duga na starijim procevima

[url=http://profile.xfire.com/dantex47][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/2/dantex47.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Igra 6 giga u 4 giga 7-zip
autorov komentar

Napravio sam jedan folder od 6 megabajta za probu da vidim dal ce se sta smanjit.  Probao sve moguce postavke s 7zip programom i uvijek mi je i dalje 6 megabajta u 7zip formatu. Znaci nije se smanjio.

Sa tim manjim fileom sam probao tek tolko da nemoram dugo cekat, Jedino ako sam u postavkama tj odabiru kompresije negdje pogrijesio.

Pa ako je iko nekad radio ili je pravi majstor za taj 7-zip prog bio bi zahvalan ako bi rekao koje postavke u kompresiji da stavim. Ili mozda ta kompresija tek radi sa vecim fileovima. Al zeznuto je cekat da se compresira tih 6 giga  i onda ako jos dobijem opet 6 giga....

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2009 15:23 (Dj_Jelak).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Igra 6 giga u 4 giga 7-zip

Koliko se meni čini tu se radi o Skullptura full ripu...nikad nisam otkrio kako im to uspijeva..imam FIFU 09 koja je ripana na 1,6 GB!!

Ugl se raspakira preko command prompta..xD

Music is my life :)
15 godina
offline
RE: Igra 6 giga u 4 giga 7-zip

Ja sam sada probao kompresirati iz programa na ultra postavci i nista,dobit 4%...

15 godina
offline
RE: Igra 6 giga u 4 giga 7-zip
Dj_Jelak kaže...

Napravio sam jedan folder od 6 megabajta za probu da vidim dal ce se sta smanjit.  Probao sve moguce postavke s 7zip programom i uvijek mi je i dalje 6 megabajta u 7zip formatu. Znaci nije se smanjio.

Sa tim manjim fileom sam probao tek tolko da nemoram dugo cekat, Jedino ako sam u postavkama tj odabiru kompresije negdje pogrijesio.

Pa ako je iko nekad radio ili je pravi majstor za taj 7-zip prog bio bi zahvalan ako bi rekao koje postavke u kompresiji da stavim. Ili mozda ta kompresija tek radi sa vecim fileovima. Al zeznuto je cekat da se compresira tih 6 giga  i onda ako jos dobijem opet 6 giga....

 Pa upravo sto si stavio tako malen fajl ti se i nije smanjilo...Secam se da nam je profa informatike objasnjavao da se pri tako malim fajlovima poslije kompresije mogu dobiti cak losiji rezultati u neki slucajevima, tj da se na kraju dobije malo veca datoteka od originalne...
16 godina
offline
Igra 6 giga u 4 giga 7-zip

probaj sa uharc-om. Pregenijalan arhiver, najviše je orijentiran na multimediju. Pokušaj sa njime. A i opet, nemre 7-zip sve stisnuti, jer neki fajlovi su već prije stisnuti, pa nemre još jednom stisnuti stisnuto

iskoristi današnji dan, što manje se uzdaj u sutražnji
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Alo ljudi!

Imam jedno pitanje gdje ja mogu ovdje ostavit oglas ?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Alo ljudi!
smajli1989 kaže...

Imam jedno pitanje gdje ja mogu ovdje ostavit oglas ?

 http://www.bug.hr/malioglasi/


jel upalio uharc?
iskoristi današnji dan, što manje se uzdaj u sutražnji
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2009 16:31 (denix).
15 godina
neaktivan
offline
Igra 6 giga u 4 giga 7-zip

Ja sam s njim kompresovao instalaciju San Andreasa na 600 MB!

(\__/) (='.'=) (")_(") This is Bunny. Copy and paste bunny into your signature to help him gain world domination.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Igra 6 giga u 4 giga 7-zip

I šta si na kraju napravio (otvaratelju teme)?

podijeli sa nama

iskoristi današnji dan, što manje se uzdaj u sutražnji
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Igra 6 giga u 4 giga 7-zip
autorov komentar

Eh probao bi al neznam kakve postavke da stavim  u onom compress tabu. Opcija ko u prici. A opet isprobavat sve da poludis od cekanja. Hehe

Zato bi trebo nekog ko  je radio s tim 7zip programom da znam koj postavke na kompresiji da stavim.

15 godina
neaktivan
offline
Igra 6 giga u 4 giga 7-zip

pa kao kompression level stavi ultra. to je najveće sažimanje. ali zato će dugo trajat. ovisi o procesoru koji imaš.

ostale postavke ne moraš dirat

Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2009 17:50 (jurluk).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Igra 6 giga u 4 giga 7-zip
autorov komentar

Sad cu probat pa cu vidit koliko cu izvuc. Javim rezultate dok se skompresira. Proc je core duo 3.33. 4 g rama.

15 godina
neaktivan
offline
Igra 6 giga u 4 giga 7-zip

meni je cod 4 s6gb na 4  radilo oko 4h

I7 940 @4.1 , ASUS RAMPAGE II EXTREME , Dominator 12 gb DDR3 1600mhz , EVGA GTX295 & ASUS GTX 295 , HX1000W , Coolermaster 932 HAF + monitor u boji .
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Igra 6 giga u 4 giga 7-zip

probaj stavit u winrar i napravi uif. file(skračeni iso.) treba ti magic iso

Chuck Norris ne jede med on žvače pčele !! 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Alo ljudi!
autorov komentar
denix kaže...


jel upalio uharc?
 Uharc isprobao i ne osjeti se razlika. Od 6 giga dobio sam 5.8.
Sad cu vidit kolko ce bit s ovim 7zip-om.
16 godina
offline
RE: Alo ljudi!
Dj_Jelak kaže...
denix kaže...


jel upalio uharc?
 Uharc isprobao i ne osjeti se razlika. Od 6 giga dobio sam 5.8.
Sad cu vidit kolko ce bit s ovim 7zip-om.
 ako ni to ne uspije, preostaje ti kgb arhiver. Ima čak i filmova za pronaći na netu, u par dijelova po 6 mb u njegovom formatu (nisam probao, ali bi trebali biti funkcionalni), a ima i gta san andreas u 6 kb (mnogi tvrde da dok ga se extraktira, da je korumpiran)

tako da će ti on preostati ako sa ovime ne uspiješ.
normalno, stiskanje će dugo trajati kod njega ako ideš na najjaće
iskoristi današnji dan, što manje se uzdaj u sutražnji
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2009 18:16 (denix).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Igra 6 giga u 4 giga 7-zip
autorov komentar
jurluk kaže...

pa kao kompression level stavi ultra. to je najveće sažimanje. ali zato će dugo trajat. ovisi o procesoru koji imaš.

ostale postavke ne moraš dirat

 Isproban i 7zip i nista. Velicina je ostala ista. Mozda kad bih bacio taj Crysis folder prvo u iso format pa tek onda kompresirat, mozda bih sta dobio.
Da poludis. Al nikako mi nije jasno kak je taj lik COD4 bacio u 3 giga od 6. Uh.
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2009 18:18 (Dj_Jelak).
16 godina
offline
Igra 6 giga u 4 giga 7-zip

eh, za ovo potrošeno vrijeme si mogao rastavit daj dvd na dva dijela, pa onda zapržit na dva dvd-a, a kasnije samo kopiraš, extraktiraš i instaliraš. Najbezbolnije bi ti bilo. Jedino ako je problem u nedostatku dvd-a

iskoristi današnji dan, što manje se uzdaj u sutražnji
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Igra 6 giga u 4 giga 7-zip
autorov komentar

Idem bas isprobat taj kgb arhiver pa da vidim. Nemora mi bit tako malo 64 kilobyta ili par mega, glavno da je solidnih 4 giga da ga smestim na dvd. A ako ni to ne upali nista bacit cu u iso format i na dva dvd-a sta drugo.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Igra 6 giga u 4 giga 7-zip
autorov komentar
denix kaže...

eh, za ovo potrošeno vrijeme si mogao rastavit daj dvd na dva dijela, pa onda zapržit na dva dvd-a, a kasnije samo kopiraš, extraktiraš i instaliraš. Najbezbolnije bi ti bilo. Jedino ako je problem u nedostatku dvd-a

 Nije pitanje nedostatak dvd-a nego imam puno igrica na jednom dvdu pa  mi je nekako prakticnije nego igru metat na dva dvd-a. Al opet ako je COD4  na jednom dvd-u ipak je nekako izvedivo.
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.3.2009 18:22 (Dj_Jelak).
16 godina
offline
Igra 6 giga u 4 giga 7-zip

Ah, probaj kgb archiver, malo eksperimentiraj sa njime, pa možda uspiješ.

dalje nemam ideja

iskoristi današnji dan, što manje se uzdaj u sutražnji
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Igra 6 giga u 4 giga 7-zip

KGB mapu s 6.4GB smanjuje na 3.8GB kod mene za 72 sata  (projekcija,opcija good,Athlon 4400).

Idem probati s nekom slabijom kompresijom pa da vidim sto ce reci,nije da mi treba nego me bas zanima.

15 godina
neaktivan
offline
Igra 6 giga u 4 giga 7-zip
autorov komentar
prihvaćeno rješenje

Nosta, napravit cu ja iso format i razrezat ga tj jedan iso ce bit 4.30 gb a drugi 1.7, i cekat da nabavim jos koju igru pa da od nje stavim polovicu na ovaj dvd koji je na pola pun pa da imam tri dvd-a full. Tako ce bit najbolje. Hvala svima na trudu i prijedlozima.

SmijehSmijehSmijeh

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Igra 6 giga u 4 giga 7-zip

e a da probaš neš malo s winrarom i onda od tog napraviš uif. file to ti je skračeni od iso. file to če skinut mega ja sam sebi s tim uif.fileom jednom skinuo oko 600 mb

Chuck Norris ne jede med on žvače pčele !! 92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Igra 6 giga u 4 giga 7-zip

Imaš i u win-raru opciju da zipa (ok rara točnije) i podjeli na datoteke veličine dvda

kasnije samo trbaš ubacit 1 dvd pokrenut un-rar na komp i kad je gotov s prvim traži te drugi dvd

ubaciš i to je to

[url=http://profile.xfire.com/dantex47][img]http://miniprofile.xfire.com/bg/sh/type/2/dantex47.png[/img][/url]
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice