Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 38.006
|
čitano: 10.937.423
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
online
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav.

Vidjeh sinoć na Njuškalu, neka zalagaonica valjda, imaju Motorolu G53 (5G) sa oko 1,5 god garancije za 115 Eura. 

Pomislio sam da je netko popravio polupan mobitel (garancija ne vrijedi) pa je zato ta cijena međutim, ovdje jedan kolega prodaje G52 za 120 Eura sa više od 1,5 god garancije pa se čini da Moto nije na visokoj cijeni...

Može li se ikako skužiti da je mobitel popravljan? 

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
G53 je inače lošiji od G52, tako da svakako preporuka ovog što se prodaje na forumskoj tržnici...
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Koja od ova dva i zašto?

(vrlo su slična ...)

1 Redmi note 12 pro
2 Poco X5 pro
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

OnePlus Nord 2T je trenutno na akciji za 349 eura i definitivno se njega mora uzeti u obzir za solidan mid range 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 mjeseci
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zuper kaže...

OnePlus Nord 2T je trenutno na akciji za 349 eura i definitivno se njega mora uzeti u obzir za solidan mid range 

 Gdje je na akciji?

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Oneplus website

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.5.2023 22:53 (vepar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ajd da i ja pitam. 

Šta da uzmem ženi nakon Poco f1.

Najbitnija stavka je kamera, ali ne želim da ima slabiji procesor od ovoga na poco-u sada. 

Za nekih 300-tinjak eura. Može i njuškalo vakumirano/malo korišteno.  Xiaomi ne bi opet uzimao (njoj ne smeta, ali meni smeta 🙂).

Gleda kćerkin Iphone 11 i ona bi kameru u razini te. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.5.2023 9:35 (hardcoree).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

honor 70

 
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Uh, zaboravio sam. Ne bi baš zakrivljeni ekran + stereo zvučnici su obavezni. 

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Gore spomenuti Nord 2T, Galaxy A34.

Galaxy A54 ako je na njuškalu oko 350 eura

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
@hardcoree

Pixel 6a zapakiran na njušci 350€.

Moj PC  
2 5 hvala 1
7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...
@hardcoree

Pixel 6a zapakiran na njušci 350€.

 Rađe ga sam kupi preko Amazona za manje para nego od tog preprodavača.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.5.2023 17:10 (It'sMe932).
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

kojeg, amazon.de?

Galaxy S21
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

taj 6a je slab. ja imam 2 godine star samsung S21 i on je po veličini isti a u svemu bolji. procesor je sličan. cijena ista. i radi 5G.

 

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=11229&idPhone2=10626

Galaxy S21
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.5.2023 11:41 (ivanm75).
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Kolega traži novi ili malo korišten uređaj. S21 je star više od 2god, i teško je pronaći gotovo nov za 350 eur. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.5.2023 17:32 (vepar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
It'sMe932 kaže...
vepar kaže...
@hardcoree

Pixel 6a zapakiran na njušci 350€.

 Rađe ga sam kupi preko Amazona za manje para nego od tog preprodavača.

Kupio baš prošli tjedan neotvoreni 6a s njuškala za 340 eura, vjerujem da se radi o tom preprodavaču kojeg spominješ.

Pixel 6a te na Amazon.de ispadne, na dan 14. 5. 2023., 354,83 eura i još čekaš da ti ga dostave, ako ti ga dostave.

Naime, ja sam prvo narucio pixela 29. 3. i do 10. 5. mi ga nisu poslali. Tri puta sam otkazivao narudzbe i ponavljao ih kako mi je bilo rečeno od strane Customer Supporta i jednostavno nisu mogli procesuirati narudzbu (kao uvijek nisu imali na skladištu, a od tih 40 dana, barem 30 dana je pisalo sold & dispatched by amazon, on stock), a masku i staklo su poslali odmah 29.3. te sam ih dobio za tjedan dana). Obećali su mi i pokriti dostavu i razliku cijene (tipa kad sam ga prvi put narucio bio je jeftiniji za 12 eura nego drugi puta kad sam naruciovao), a treći put su mi rekli da ce mi dati 10% popusta. Vjerujem da sam ja jedan među rijetkima koji je imao ovakav problem, ali eto.

 

Loyalty to country ALWAYS. Loyalty to government, when it deserves it. Non bene pro toto libertas venditur auro. http://battlelog.battlefield.com/bf4/soldier/Llamaboy_Cro/stats/1228616394/pc/
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...

Kolega traži novi ili malo korišten uređaj. S21 je star više od 2god, i teško je pronaći gotovo nov za 350 eur. 

 Ja prodao svoj star godinu i pol za 230 eura. Top stanje.

8 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Čisto da pitam. Znam da sam rekao da ne kupujem xiaomi, ali... Gsm arena dosta hvali Xiaomi 12 lite što se fotografije tiče, a i općenito. Solidan procesor, ok ekran, brzo punjenje, stereo zvučnici, dobra kamera, ajde de baterija. 

Nalazim ga za 200 eura po oglasima gotovo novog. Što propuštam? Iskustva, kvaka, što ne valja, osim što ima Miui 😉?

Tu ga isto nitko nikad ne preporučuje.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.5.2023 23:10 (hardcoree).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Ja ga uzeo tako starog 3 mjeseca pred malo manje od mjesec dana i ja sam zadovoljan. Ekran top, chipset je za mene dobar (ne gejmam), odziv super, baterija je ok ali se brutalno brzo puni pa to postaje manje bitno i kamere su mi ok. Ja nisam znalac da mogu reći koja slika je super, koja je average, meni je ok.  Ja sam na MIUI već godinama, tako da problema nemam. Uglavnom, za pare koje sam dao, znači upola cijene od recimo Samsung A54, ja sam prezadovoljan. Po meni je jedini minus što ga moraš držati u maskici, jer ako padne, odmah se neki klinac ošteti na okviru.  Osobno mislim da je tako za 200 i nešto eura 5/5 deal. 

7 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Xiaomi 12 5G Dual SIM 256GB 8GB RAM Plavi, cijena Hrvatska (mobileshop.eu)

 

Čini mi se dobra cijena. Ima li išta bolje za ovu cijenu, ili da samo ovo uzmem?

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

ak ti dijagonala od 6,25'' nije premala ...

5 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
hardcoree kaže...

Ajd da i ja pitam. 

Šta da uzmem ženi nakon Poco f1.

Najbitnija stavka je kamera, ali ne želim da ima slabiji procesor od ovoga na poco-u sada. 

Za nekih 300-tinjak eura. Može i njuškalo vakumirano/malo korišteno.  Xiaomi ne bi opet uzimao (njoj ne smeta, ali meni smeta 🙂).

Gleda kćerkin Iphone 11 i ona bi kameru u razini te. 

 Pixel 6a

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Xiaomi 12 je općenito ok, snažan hardver i dobre kamere, ali loša baterija i SD8 Gen1 se grije poprilično...Kućište je malo pa nije bilo lako riješiti hlađenje. Sličan problem imao je i Zenfone 8...
Moj PC  
4 0 hvala 2
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav ekipa...

Prije točno godinu dana sam djevojci uzeo A52s 5G Violet kako ste mi i predložili ovdje. Mobitel je pravi bombon, odlično ju služi. Malo listam temu i ne vjerujem da je taj mobitel i dalje u preporukama za kupovinu :)

Uglavnom, sestra kupuje novi mobitel i skupila je nekih 250-300€ koje bi izdvojila za novi uređaj. Imate li što predložiti?
Nije toliko zahtjevna, bitna kamera i da mobitel ne šteka (da nema nekih bugova i gluposti). A52s se tu pokazao jako dobrim, kakvi su onda ovi novi A33 itd.?

 

Hvala i živjeli!

 

 
0 0 hvala 0
17 mjeseci
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...
Xiaomi 12 je općenito ok, snažan hardver i dobre kamere, ali loša baterija i SD8 Gen1 se grije poprilično...Kućište je malo pa nije bilo lako riješiti hlađenje. Sličan problem imao je i Zenfone 8...

 Za one koji ne igraju igrice vjerujem da zagrijavanje nije problem.

 

Doduše izbora ima puno a i sam vec danima nikako da prelomim, fokus mi je na kamerama, bateriji i 120hz iako ne zelim ni neki drek od chipseta da se razumijemo.

 

 

Do.kakvih 600e izbori su sljedeci

 

ZTE Axon 40 Ultra 8/128 (mana prednja kamera iako je rijetko koristim, manje popularan brand i 100-150e skuplji od ostalih)

Xiaomi 12 8/256 (overall najkompletniji, mana baterija kapacitet)

Poco F5 Pro 8/256 (allrounder s naglaskom na slabije kamere)

Pixel 7A 8/128 (prednost kamere, mana baterija kapacitet, punjenje i ekran)

 

Imali li.itko jos kakvu pametnu soluciju?

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.5.2023 16:24 (Legacy).
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Oppo Find X5 na Mobileshopu 444€ EU garancija. Imam ga i zadovoljan. SD888 je ukroćen, nema pregrijavanja, baterija odlična. Sigurno dan korištenja i oko 6h sot....
Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...
Xiaomi 12 je općenito ok, snažan hardver i dobre kamere, ali loša baterija i SD8 Gen1 se grije poprilično...Kućište je malo pa nije bilo lako riješiti hlađenje. Sličan problem imao je i Zenfone 8...

 

 Prodao sam Samsung S22+ zbog loše baterije i zagrijavanja, a kupio nov xiaomi 12.

Baterija s istim igranjem i ostalim korištenjem traje skoro duplo duže od S22+ i zamisli, ne grije se pretjerano...

 

To što pročitate probleme s tim uređajima po sajtovima ne znači da su svi primjerci u banani već rijetki, no o njima se najviše trkelja...

 

Eto, nekome je S22+ vrlo dobar, moj primjerak je u startu imao izmjereni kapacitet baterije 4267 Mah umjesto blizu 4500.

 

Xiaomi 12 na testu Max kapacitet 4500, izmjeren 4478 ...

Xiaomi 12 serija ima izvedenu odličnu LiquidCool tehnologiju hlađenja s parnim komorama i sa tri sloja masivnih grafitnih ploča preko kojih se vrši rasipanje topline, te ponekad telefon može biti topao, no ne padaju mu performanse...

 

 

 

合氣道 Paradoxically, the ability to be alone is the condition for the ability to love.
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.5.2023 17:29 (Zaporožac).
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ne pratim Jutjubere osim TechTablets. On mi je najpouzdaniji...Ne znam kako koristiš telefon i šta imaš instalirano, ali SD8 Gen1 je problematičan. S22 i Exynos nisu za komparaciju iz poznatih razloga...

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
H3rc0 kaže...

Pozdrav ekipa...

Prije točno godinu dana sam djevojci uzeo A52s 5G Violet kako ste mi i predložili ovdje. Mobitel je pravi bombon, odlično ju služi. Malo listam temu i ne vjerujem da je taj mobitel i dalje u preporukama za kupovinu :)

Uglavnom, sestra kupuje novi mobitel i skupila je nekih 250-300€ koje bi izdvojila za novi uređaj. Imate li što predložiti?
Nije toliko zahtjevna, bitna kamera i da mobitel ne šteka (da nema nekih bugova i gluposti). A52s se tu pokazao jako dobrim, kakvi su onda ovi novi A33 itd.?

 

Hvala i živjeli!

 

 Nezahvalno je preporučiti zamjenu ili sličan mobitel kao a52s. Ja bi ga skoro još uvijek gledao i za sestru. Malo je stariji, ali... 

 

Oneplus nord 2 je vrlo solidan telefon za 300 eura. To bi bila preporuka. 

 

A53 jedina prednost što je noviji, ali exynos procesor...

A54 ti je van budžeta i isto exynos.

Pogledaj možda i Samsung A34. On ima dimensity. 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.5.2023 20:54 (hardcoree).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice