Moj prvi jeftiniji kineski mobitel

poruka: 6
|
čitano: 2.713
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Moj prvi jeftiniji kineski mobitel

Dakle, za sve one koji odlucili otpiliti Samsung, iPhone, Sony, LG i slicne...

Za sve one koji su se dugo opirali uci u ovaj svijet kineskih jeftinijih mobitela...

Znam da ima tema kineski mobiteli i slicno...

Ova tema bi trebala biti malo uza...

 

 

Nekoliko osnovih kriterija i rasprava samo o mobitelima slicnih karakteristika...
Ne 6.33 inch ekrane, ne 4 GB modeli, ne 10 jezgreni procesori i slicno...

 

Znaci uglavnom o mobitelima koji su za nas jedni, suplji dzep... :D

 

Evo ovak, da malo napravim neki kraci osvrta na par jeftinijih mobitela koje bi preporucio svakome kao i samome sebi... :D

 

1. Ulefone Paris - za cijenu od cca 120tak $ nudi super karakteristike... 5.0 inch display, HD 1280*720 IPS OGS 2.5D Gorilla glass 3, MTK 6753 8 jezgreni procesor, Mali T720, Android 5.1, 2 GB Ram, 16GB Rom, 13+5 MP camera.

2. Doogee Valencia 2 Y100 PRO - za cca 100$ - 5.0 inch display, HD 1280*720 IPS OGS 2.5D Gorilla glass 3, MTK 6735 4 jezgreni procesor, Mali T720, Android 5.1, 2 GB Ram, 16GB Rom, 13+5 MP camera.

3. ZTE Blade A1 C880U - za cca 110$ - 5.0 inch display, HD 1280*720 IPS OGS Gorilla glass 3, MTK 6735 4 jezgreni procesor, Mali T720, Android 5.1, 2 GB Ram, 16GB Rom, 13+5 MP camera. + SENZOR/citac otiska prsta

4. Oukitel K4000 - cca 99$5.0 inch display, HD 1280*720 , MTK 6735 4 jezgreni procesor, Mali T720, Android 5.1, 2 GB Ram, 16GB Rom, 13+5 MP camera. + 4000 mAh baterija

 

 

Ovo je nekoliko jeftiniji a opet, po meni, sasvim solidnih telefona...

Mozda sam negdje slucajno naveo krivi podatak, nemojte zamjeriti...

 

Stvarno ima ok mobitela u cijenovnom rangu oko 100$... E sad, neki popusti, akcije i slicno... Mora biti jos bolje...

Ovo su cijene uglavnom sa skladista u kini sto znaci da ide pdv na taj iznos i carinski trosak... E sad... Vjerojatno se da jos po EU skladistima pronaci ovih mobitela...

Cijena u EU skladistima je vjerojatno malo veca ali mislim da ne bi trebala biti nesto pretjerano veca...

 

Ajmo zajednickim snagama pokusati sastaviti neku kracu listu od npr. top 3 mobitela...

 

Ovo moze biti neki pocetni "kapital" :D

 

Cijena nek nam bude maximalno 120$ u kini = cca 140$ u EU...

Ostali kriteriji neka budu - 2GB Rama, iskljucivo 5.0" ekran... A ostalo, sto bolje... :D

 

Na ovaj nacin pomoci cemo velikoj vecini koja trazi mobitel u ovom cjenovnom rangu i ovakvih karakteristika...

 

Pustit cu ovu temu recimo 24 sata da sto vise prijedloga skupimo, pa cemo malu anketu napraviti i onda zaljepit to debelim slovima u sto vecem fontu... :D

Kasnije u temi mozemo dodavati nove modele kako se koji budu pojavljivali.

 

Nadam se da ce ovo biti barem mala pomoc.

 

P.S. Isto tako, mozemo navesti u komentarima par najbolji EU shopova sa dostavom u HR + neizbjezni ALI TopOne i HonorBuy...

 

Podrzavate li ovu temu ili ne?

13 Podrzavam
0 Ne podrzavam
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Moj prvi jeftiniji kineski mobitel

Nabavil sam prije par dana Doogee Valenciu 2 Y100 PRO.Za ono kaj meni treba(Facebook,mail,Youtube,tu i tamo gledanje livestreama)savršeno radi,nikad nikakvih štekanja itd.Igrice još nisam probal nikakve instalirat,ali ne bi trebalo biti problema oko toga.Kamera(makar nisam neki fotograf nit radim selfije)je iznad očekivanja.Jedina zamjerna mi je ta da mobitel sa zadnje strane nije ravan nek je onak malo savinut ak kužite kaj oću reći(mene osobno malo smeta al jbg).

 

Prije tog mobitela sam imal Doogee X5,koji je malo slabiji od Valencie.Također nikakvih problema s gore navedenim aplikacijama,i neke 3D driving simulacije su radile bez greške.Kamera je jedino malo slabija.

 

Imam i kod sebe Zoppo ZP999 koji je iznad novčanog ranga kojeg ovdje spominjemo(košta oko 3k),ak zanima nekoga mogu ga istestirat pa javim.

 

Moj izbor je Doogee Valencia 2 Y100 PRO,ovaj prvi na listi je po specifikacijama bolji,al nemrem niš za njega reći jer ga nisam koristil(još).

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.5.2016 16:28 (Hexovale).
 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Moj prvi jeftiniji kineski mobitel
Hexovale kaže...

Nabavil sam prije par dana Doogee Valenciu 2 Y100 PRO.Za ono kaj meni treba(Facebook,mail,Youtube,tu i tamo gledanje livestreama)savršeno radi,nikad nikakvih štekanja itd.Igrice još nisam probal nikakve instalirat,ali ne bi trebalo biti problema oko toga.Kamera(makar nisam neki fotograf nit radim selfije,je iznad očekivanja.

 

Prije tog mobitela sam imal Doogee X5,koji je malo slabiji od Valencie.Također nikakvih problema s gore navedenim aplikacijama,i neke 3D driving simulacije su radile bez greške.Kamera je jedino malo slabija.

 

Imam i kod sebe Zoppo ZP999 koji je iznad novčanog ranga kojeg ovdje spominjemo(košta oko 3k),ak zanima nekoga mogu ga istestirat pa javim.

Super, tocno to i trazimo... Znaci iskustva korisnika koji imaju neki od mobitela koji su u ovom nasem "izboru" + naravno, svako drugo iskustvo je dobrodoslo...

Ja recimo mogu podjeliti iskustvo o Zopo (2modela), Oppo (2 modela), Xiaomi (6-7 modela), Meizu (3 modela), Gigabyte (1 model), Acer (3 modela)...

Za pocetak bi da ostanemo u cijenovnom rangu od maximalno 140$ za mobitele iz EU skladista - ILI moze i HR webshopova (mozda nas iznenade sa kakvim popustom pa upadnu u ovaj cjenovni rang).

 

Kroz kojih tjedan dana i 2-3 ciklusa punjenja baterija mozes nam svoj osvrt napisati o DooGee Valencia kojeg imas...

Cisto da vidimo kako ce se baterija ponasati...

Da li ima random reseta, da li se grije i vrlo bitno kakva je kvaliteta razgovora...

7 godina
neaktivan
offline
Re: Moj prvi jeftiniji kineski mobitel
Wh1T3L10n kaže...
Hexovale kaže...

Nabavil sam prije par dana Doogee Valenciu 2 Y100 PRO.Za ono kaj meni treba(Facebook,mail,Youtube,tu i tamo gledanje livestreama)savršeno radi,nikad nikakvih štekanja itd.Igrice još nisam probal nikakve instalirat,ali ne bi trebalo biti problema oko toga.Kamera(makar nisam neki fotograf nit radim selfije,je iznad očekivanja.

 

Prije tog mobitela sam imal Doogee X5,koji je malo slabiji od Valencie.Također nikakvih problema s gore navedenim aplikacijama,i neke 3D driving simulacije su radile bez greške.Kamera je jedino malo slabija.

 

Imam i kod sebe Zoppo ZP999 koji je iznad novčanog ranga kojeg ovdje spominjemo(košta oko 3k),ak zanima nekoga mogu ga istestirat pa javim.

Super, tocno to i trazimo... Znaci iskustva korisnika koji imaju neki od mobitela koji su u ovom nasem "izboru" + naravno, svako drugo iskustvo je dobrodoslo...

Ja recimo mogu podjeliti iskustvo o Zopo (2modela), Oppo (2 modela), Xiaomi (6-7 modela), Meizu (3 modela), Gigabyte (1 model), Acer (3 modela)...

Za pocetak bi da ostanemo u cijenovnom rangu od maximalno 140$ za mobitele iz EU skladista - ILI moze i HR webshopova (mozda nas iznenade sa kakvim popustom pa upadnu u ovaj cjenovni rang).

 

Kroz kojih tjedan dana i 2-3 ciklusa punjenja baterija mozes nam svoj osvrt napisati o DooGee Valencia kojeg imas...

Cisto da vidimo kako ce se baterija ponasati...

Da li ima random reseta, da li se grije i vrlo bitno kakva je kvaliteta razgovora...

 Pričal sam sa starim sad i veli da nikakvih random resetova nikad nije bilo(on ga je koristil 8 mjeseci),kvaliteta razgovora je ok(doduše ni na jednom mobitelu nisam nikakvih problema imal oko toga pa nisam tu relevantan).Jedino kaj mi nije jasno je to da sam stavil mobitela punit,napravil si hotspot da se mogu spojit s laptopom i mobitel se nije na 100% napunil(puni se kojih 9h i baterija je na 75%).

10 godina
neaktivan
offline
Re: Moj prvi jeftiniji kineski mobitel
Hexovale kaže...

 Pričal sam sa starim sad i veli da nikakvih random resetova nikad nije bilo(on ga je koristil 8 mjeseci),kvaliteta razgovora je ok(doduše ni na jednom mobitelu nisam nikakvih problema imal oko toga pa nisam tu relevantan).Jedino kaj mi nije jasno je to da sam stavil mobitela punit,napravil si hotspot da se mogu spojit s laptopom i mobitel se nije na 100% napunil(puni se kojih 9h i baterija je na 75%).

Sto se tice toga nezz... Nesto ocito pozadinski dosta trosi bateriju... Da li je nesto u pazadini od APPova ili je HotSpot... Nisam siguran... Treba pogledati na mobu sto konkretno trosi bateriju...

 

Skupljamo prijedloge za TOP 3 mobitela do 140$... Aaaaajmoooo :D  :D

10 godina
neaktivan
offline
Moj prvi jeftiniji kineski mobitel

Evo jos par komada koji ulaze u obzir :

 

1. Lenovo A8 - cca 100$ - 5 inch HD display, MediTek MT6597 (1.7ghz), 2GB Ram, 2500mAh baterija, Mali 450...

2. Huawei Honor 3C - cca 110$ - 5 inch display, MTK 6582 (1.3gHz), Mali 400, 2GB ram...

 

I za avanturiste :

 

3. Blackview BV5000 - oko 120$ - 5 inch HD display, MTK 6735P, Mali 720, 2GB Ram + baterija 5000mAh...

 

Za sada imamo 7 komada... Potraga je i dalje na snazi :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice