Lenovo ZUK Z1

poruka: 9
|
čitano: 5.575
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Lenovo ZUK Z1

Zanimljiv mobitel koji je predstavljen prije 2 mjeseca dolazi sa CyanogenModom 12.1 (Android 5.1.1 "Lolipop") i odličnim specifikacijama za prilično nisku cijenu (gledano uloženo-dobiveno). Trenutno se može kupiti za 299,99$ (oko 2063 HRK) na HonorBuyu i po sličnoj cijeni na mnogim drugim webshopovima (koji imaju skladišta u EU, da se izbjegne porez i carina). U HR ga prodaju Extreme digital po cijeni od 2913 HRK - http://www.edigital.hr/pametni-telefoni/zuk-z1-(dual-sim)-pametni-telefon-space-gray-(android)-p500042.html?bid=&partner=10002 i Neutrino mobile po cijeni od 2999 HRK - https://neutrinomobile.hr/lenovo-zuk-z1-z1221-64gb-dual-black.html.

 

Ovo su neke od specifikacija mobitela:
- Dual SIM (Nano-SIM)

- IPS LCD ekran veličine 5,5 incha, rezolucije 1080 x 1920 piksela (~401 ppi)

Android OS, v5.1.1 (Lollipop), službeno najavljeno kako će podržavati i Android v6.0 (Marshmallow)

- Snapdragon 801 chipset (Quad-core 2.5 GHz Krait 400 CPU, Adreno 330 GPU) - isti koji ima i OnePlus One i Samsung Galaxy S5

- 64GB ROM

- 3GB RAM

- 13MP stražnja, 8MP prednja kamera

- USB Type-C 3.0 konektor

- senzor otisaka prstiju

- nezamijenjiva 4100 mAh baterija

 

Ostale specifikacije možete ovdje vidjeti: http://www.gsmarena.com/lenovo_zuk_z1-7511.php

 

Planiram nabaviti ovaj mobitel, pa me zanimaju iskustva ako ga netko ima?

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2015 14:19 (felina).
 
3 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Lenovo ZUK Z1
Imas na domaću recenziju na jednom od sajtova koji pokrivaju računala. Oni su bili jako zadovoljni, ali j sam pomalo skeptičan. Ipak je to ZUKu prvi mobitel...
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo ZUK Z1

Pročitao sam već recenziju na portalu racunalo.com, ali svejedno želim čuti još mišljenja i iskustva od nekih korisnika. A i da malo raspravimo o mobitelu :) 

I ja sam pomalo nesiguran pošto je to njihov prvi mobitel, no pogledao sam sve moguće recenzije i izgleda da je ZUK napravio odličan posao.

 

13 godina
offline
Re: Lenovo ZUK Z1
felina kaže...

Pročitao sam već recenziju na portalu racunalo.com, ali svejedno želim čuti još mišljenja i iskustva od nekih korisnika. A i da malo raspravimo o mobitelu :) 

I ja sam pomalo nesiguran pošto je to njihov prvi mobitel, no pogledao sam sve moguće recenzije i izgleda da je ZUK napravio odličan posao.

 

 Toni Jerković na Smartphonehrvatska ga trenutno ima i bit će recenzija sutra ili prekosutra. I mene zanima ovaj mob. Čini se odličan, osim što malo kaska s kamerom, ali ima dobar i pouzdan hardware, jaku bateriju i brdo prostora za pohranu, i ono najvažnije Cyanogen OS. Mislim da radi Cyanogena mob ne može biti loš. I cijena mu je adut - oko 2000 kn.

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2015 20:34 (jurica_m).
12 godina
offline
Re: Lenovo ZUK Z1
Na Njušci ih prodaju za skoro 3000. Ne znam, komentari na gsm areni za ZUK1 nisu nesto dobri, a FB stranica CynoG je puna kritika o problematicnom OSu. A i cudno je da Lenovo koji ima svoje mobitele tak da mi je nejasno sta hoće sa novim brendom ZUK. Mene taj mobač isto zanima, ali neke stvari oko njega su cudne...
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Lenovo ZUK Z1
jurica_m kaže...
felina kaže...

Pročitao sam već recenziju na portalu racunalo.com, ali svejedno želim čuti još mišljenja i iskustva od nekih korisnika. A i da malo raspravimo o mobitelu :) 

I ja sam pomalo nesiguran pošto je to njihov prvi mobitel, no pogledao sam sve moguće recenzije i izgleda da je ZUK napravio odličan posao.

 

 Toni Jerković na Smartphonehrvatska ga trenutno ima i bit će recenzija sutra ili prekosutra. I mene zanima ovaj mob. Čini se odličan, osim što malo kaska s kamerom, ali ima dobar i pouzdan hardware, jaku bateriju i brdo prostora za pohranu, i ono najvažnije Cyanogen OS. Mislim da radi Cyanogena mob ne može biti loš. I cijena mu je adut - oko 2000 kn.

 Super, hvala na informaciji! Kamera je malo lošija kada se slika u nedovoljno osvijetljenom prostoru, ali sa dovoljno svjetla je iznad prosječna, tako barem recenzije kažu. Sigurno ne može biti loš zbog Cyanogena, meni se baš sviđa taj OS. Ima fora stvarčica, a posebno mi se sviđa onaj menu gdje su sve aplikacije uređaja koji je posložen po abecedi :D

 

Did12 kaže...
Na Njušci ih prodaju za skoro 3000. Ne znam, komentari na gsm areni za ZUK1 nisu nesto dobri, a FB stranica CynoG je puna kritika o problematicnom OSu. A i cudno je da Lenovo koji ima svoje mobitele tak da mi je nejasno sta hoće sa novim brendom ZUK. Mene taj mobač isto zanima, ali neke stvari oko njega su cudne...

 

U HR se mobitel može kupiti od u prvom postu navedenih prodavača po cijeni od oko 3000kn, dok ga online možeš kupiti za 2000kn bez ikakvih poreza i carine. Jedini problem je, ako ga kupiš online, kako ćeš slati mob ako mu se nešto desi unutar garancije (koja vrijedi 2 god.). I ja sam pronašao da je bilo bugova u OS-u, no koliko sam shvatio, izdana je hrpetina OTA updatova i dosta toga je riješeno.

8 godina
neaktivan
offline
Lenovo ZUK Z1

Evo jedne domaće recenzije, za sve one znatiželjne: http://www.smartphonehrvatska.com/2015/11/06/zuk-z1-recenzija/ :)

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Lenovo ZUK Z1
Nije da ga je u recenziji ZUK Z1 nesto posebno oduševio... Nešto se šuškalo da bi ZUK koristio prodajno-servisnu mrežu Lenova, ali nema potvrde tih najava.
12 godina
offline
Re: Lenovo ZUK Z1
Evo da malo dignem temu jer vidim nitko ništa ne piše... Kao da ju ZUKu kupce preoteo OnePlusX?
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice