Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.276
|
čitano: 1.448.766
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Ma ipak bih išao na novi uređaj.

6 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Xiaomi možda ima bolju kameru "out of the box" ali onaj koji kupuje mobitel mu kamera nije jedina važna stvar nego samo jedna u nizu, i zato dok Xiaomi ne sredi svoj OS, koji je meni osobno jedan od gorih, mii ne pada na pamet više se vračat na njih. Iskreno radije kupim jabuku nego njih, a najluđe je što jabuka nije ništa bitno skuplja od Xiamijevih flagshipova....

Moj PC  
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
nikonja kaže...

Xiaomi možda ima bolju kameru "out of the box" ali onaj koji kupuje mobitel mu kamera nije jedina važna stvar nego samo jedna u nizu, i zato dok Xiaomi ne sredi svoj OS, koji je meni osobno jedan od gorih, mii ne pada na pamet više se vračat na njih. Iskreno radije kupim jabuku nego njih, a najluđe je što jabuka nije ništa bitno skuplja od Xiamijevih flagshipova....

 Vidiš, meni bi tek jabučni sustav bio užas. S druge strane, nemam nikakvih zamjerki na svoj Mi Note 10 MIUI 13. Bilo je u startu iritantnih bugova, ali sve su lijepo popeglali. Mob mi je milina za korištenje čak i nakon skoro 4 godine.

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
nikonja kaže...

Xiaomi možda ima bolju kameru "out of the box" ali onaj koji kupuje mobitel mu kamera nije jedina važna stvar nego samo jedna u nizu, i zato dok Xiaomi ne sredi svoj OS, koji je meni osobno jedan od gorih, mii ne pada na pamet više se vračat na njih. Iskreno radije kupim jabuku nego njih, a najluđe je što jabuka nije ništa bitno skuplja od Xiamijevih flagshipova....

 A kaj konkretno ne valja s tim hyper OS? 

Nisam naletio jos da je taj hyper OS veliki deal breaker.

 

Kod jabuke se zna sto se placa, a tolko bas nije dobra da masno naplacuje proizvod, a o inovacijama kod njih trenutno se moze samo mastat, mada, oni su svijet za sebe pa ih nisam nikad uzeo u obzir, njima je kljucno softver i na to se orijentiraju, sto je pohvalno.

 

 

Imajmo na umu da smartphone ne cini samo softver vec i hardver a i drzanje koraka u razvijanju tehnoloskih noviteta kod smartfona je poznata stvar, a tu jabuka bas ne stoji dobro, mogli bi, al ocito ne zele, a zasto i bi, kad i ovako prodaja ide odlicno, dok se napravi neka usporedba, razlike izmedju aktualnih i prethodnih modela je mizerna, naravno, s jedne strane su prisljeni napravit neki upgrade, al da se njih pita, sumnjam da bi vodili tu politiku, srecom pa postoji konkurencija.

 

Svakom sljedecom generacijom nude nezamjetne promjene uz naravno obvezno povecanje cijena.

9 mjeseci
online
Kamere u smartfonima- Rasprava

ako nekoga zanima ima sad 14 Ultru kinesku verziju na akciji

https://www.giztop.com/xiaomi-14-ultra.html

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Gledam recenzije kamera na honor magic 6pro, pa kamere su out of box odlične, nisam mislio da ću to ikad reć, a nit me to ikad zanimalo, al telefoto kamera rastura Veliki senzor a bome fotke radi vrhunske.

 

Onak na prvu Honor M6P je odličan smartfon camera, mada mi nije jasno zakaj su išli s manjim senzorom kad je u prethodnom modelu senzor bio veći, nisam radio neke usporedbe, al Honor je napravio vrhunski posao s kamerama, kolko sam gledao, odlično se nosi i s fotkanjem ljudi u pokretu što je nekim smartfonima to rak rana.

Moj PC  
1 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

Gledam recenzije kamera na honor magic 6pro, pa kamere su out of box odlične, nisam mislio da ću to ikad reć, a nit me to ikad zanimalo, al telefoto kamera rastura Veliki senzor a bome fotke radi vrhunske.

 

Onak na prvu Honor M6P je odličan smartfon camera, mada mi nije jasno zakaj su išli s manjim senzorom kad je u prethodnom modelu senzor bio veći, nisam radio neke usporedbe, al Honor je napravio vrhunski posao s kamerama, kolko sam gledao, odlično se nosi i s fotkanjem ljudi u pokretu što je nekim smartfonima to rak rana.

 

 

prema ovom sammy ima bolji zoom

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
HCMAA kaže...
zvonac kaže...

Gledam recenzije kamera na honor magic 6pro, pa kamere su out of box odlične, nisam mislio da ću to ikad reć, a nit me to ikad zanimalo, al telefoto kamera rastura Veliki senzor a bome fotke radi vrhunske.

 

Onak na prvu Honor M6P je odličan smartfon camera, mada mi nije jasno zakaj su išli s manjim senzorom kad je u prethodnom modelu senzor bio veći, nisam radio neke usporedbe, al Honor je napravio vrhunski posao s kamerama, kolko sam gledao, odlično se nosi i s fotkanjem ljudi u pokretu što je nekim smartfonima to rak rana.

 

 

prema ovom sammy ima bolji zoom

 

Općenito samsung se po ničem ne izdvaja, 23U je možda bolji radi x10 zoom..

A i što se tiče honora m6p vele da je m5p ipak bolji po pitanju nekih stvari.

 

 

 

Nego, gledao sam malo OP12 koje fotke radi, taj smartfon je nepravedno podcijenjen a jeftiniji je neg razvikani igrači i nudi daleko više toga, naravno kamera nije na vrhu al je malo ispod, tolko, da se može natjecat s ostalim flagšipima a nerijetko im stoji uz bok.

Navodno nakon update kamere, ista je puno bolja, dok su recenzije rađene prije updatea, kamera je bila samo ok.

 

Ono što sam primjetio a i već svaki od vas to zna, uz odličan hardver koji se nalazi u smartfonima, softver je taj koji odlučuje o završnom rezultatu fotke, ona na prvu, nema nekih razlika dok ih se stavi jedni pored druge, al nakon updatea softvera, onda se vide razlike.

 

Kolko sam primjetio, OP12 ne nudi AI opcije, e sad kolko je to dobro ili loše, to nek prosudi svaki za sebe, al to je mob koji definitivno vrijedi uzet u obzir, jako puno nudi za manje novaca nego ostali flagšipi, kamera nije top, zato na drugim poljima briljira uz naravno privlačnu cijenu a koja je opravdavajuća, što za ostale flagšip smartfone to baš ne mogu reći.

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.3.2024 11:33 (zvonac).
4 godine
online
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Zato sam pitao negdje prije ovdje što se misli o OP12 kamerama. OP je počeo dobar posao raditi što se tiće procesinga tj softvera i partnerstva sa supplierom hardvera e sad, kako recenzisti kažu koji su držali taj mobitel u rukama i radili usporedbe sa uređajima više klase: producing soft images - onda si postavim pitanje dal se već zaboravilo zapravo da je to normalno a ne pretjerana obrada i tzv izoštravanje. Zanimljiva činjenica je iako nešto još dijele Oppo i OnePlus idu u kompletno drugom smjeru za obradu slike i Oppo ide krivo...

 

A ovo za AI, to po mom osobnom mišljenju može biti dobro i loše. Nećemo računati opcije editiranja što AI nudi nego baš njegova uloga prilikom fotkanja.

A) definitivno može biti dodatak, processing odraditi maksimalno i nadomjestiti nedostatke malih leća i senzora kamera mobitela, dati detaljnije i bolje slike

B) ono što uslikamo će biti AI generirano, neće biti naša slika, detalji i sitnice na slikama što kamera nije bila u mogućnosti uhvatiti AI će to na svoju ruku generirati

 

Na kraju krajeva, ako se sjetimo kad je OnePlus dignuo uređaje na višu klasu i otišao korak više sa cijenom (OP7 ili 8?), uvijek su bili samo blizu, bez obzira koliko dobre kamere imali hardverski, uvijek im je falilo ono nešto što bi ih ubacilo u konkurenciju, sad su počeli napokon dostizati ekipu i konkurirali višim klasama.

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Mr.Inferno kaže...

Zato sam pitao negdje prije ovdje što se misli o OP12 kamerama. OP je počeo dobar posao raditi što se tiće procesinga tj softvera i partnerstva sa supplierom hardvera e sad, kako recenzisti kažu koji su držali taj mobitel u rukama i radili usporedbe sa uređajima više klase: producing soft images - onda si postavim pitanje dal se već zaboravilo zapravo da je to normalno a ne pretjerana obrada i tzv izoštravanje. Zanimljiva činjenica je iako nešto još dijele Oppo i OnePlus idu u kompletno drugom smjeru za obradu slike i Oppo ide krivo...

 

A ovo za AI, to po mom osobnom mišljenju može biti dobro i loše. Nećemo računati opcije editiranja što AI nudi nego baš njegova uloga prilikom fotkanja.

A) definitivno može biti dodatak, processing odraditi maksimalno i nadomjestiti nedostatke malih leća i senzora kamera mobitela, dati detaljnije i bolje slike

B) ono što uslikamo će biti AI generirano, neće biti naša slika, detalji i sitnice na slikama što kamera nije bila u mogućnosti uhvatiti AI će to na svoju ruku generirati

 

Na kraju krajeva, ako se sjetimo kad je OnePlus dignuo uređaje na višu klasu i otišao korak više sa cijenom (OP7 ili 8?), uvijek su bili samo blizu, bez obzira koliko dobre kamere imali hardverski, uvijek im je falilo ono nešto što bi ih ubacilo u konkurenciju, sad su počeli napokon dostizati ekipu i konkurirali višim klasama.

 Slažem se, kolko sam na brzinu pohvatao, OP se ne bavi tolko "nabrijavanjem" fotki, u smislu, da boje vrište i da su fotke preizoštrene, a potonje je današnji trend koji se nameće, što mi se nikak ne sviđa, srećom pa dost njih izbjegavaju to.

 

Na par mjesta naletio da su kamere poboljšane nakon updejta iste, a nerijetko čitam da ekipa koja ima S23U ili S24U nezadovljna fotkama, te su se prebacili na OP12. Fotke koje radi OP12 nisu atraktivne oku, i zato ne prolazi dobro na sceni, a i većina je naklonjena jačim igračima (ajfonu-samsungu) naravno boldani dvojac ne ostavlja usta širom otvorena dok se gledaju slike, ali softverski jako dobro to sve poliraju i podese, tu su dost jaki, dok OP12 nije baš nekaj jak na tom polju, mada dost obećavaju s tim kamerama a koje su potpisane hasselblade-om, trend koji prati xiaomi sa Leica-om kao i Vivo x100pro sa Zeiss-om, što pozdravljam.

 

OP12 ima master mode koji otvara dodatne opcije i stvarno se može podešavat do u detalje 

OP si je stvarno dao truda oko kamera E sad, ono što me muči je, shutter lag kod OP12, a vele da tu ne stoji dobro, fotkanje ljudi u pokretu i sl, donosi mutne fotke, al navodno postoji opcija action mode za shutter speed. Po defaultu je očito primjetan lag kod okidanja fotki šteta što se OP ne pozabavi s time, da stoji dostojno uz rame Pixela 8.

Mob je tolko dobar, da čak pored ne tako vrhunske kamere ispada jedna od najboljih kupnji, zato jer je nakrcat svime i svačim a cijena je povoljnija od ostalih flagšipa, koji ruku na srce, ne mogu reć da opravdavaju kupnju po suludo visokim cijenama.

 

Sljedeće godine OP radi radikalan zaokret, te će stavit značajno bolje kamere u OP13 te će i sam dizajn kamera bit izmjenjen, tako da će OP13 bit direktna "prijetnja" ostalima, već sad aktualni model je odličan, preodličan.

 

Evo i honor ultimate izbacuje smartfon sa 1" senzorom, a sutra bi trebalo bit predstavljanje, a uskoro i Sony ( 1 VI) dolazi sa normalnijim omjerom (19.5:19) stranica, što ću obavezno uzet u razmatranje, naravno kamere će im bit vrhunske niš manje ne očekujem od sonya, uglavnom, dok se izredajuizbor će biti težak kod odabira

 

OP12 mi je najviše zapeo za oko, al ak je prisutan blur kod fotkanja ljudi u pokretu, e tu je već problem.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.3.2024 19:08 (zvonac).
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

 

Xiaomi 14 vs Xiaomi 13 Pro

 

1/1.31" vs 1" senzor, ovaj je Xiaomi 14 tolko dobar da čak i može vodit bitku sa 13pro koji ima 1" senzor koji bi trebao bit ipak dost bolji, ali gledajući fotke, stekao sam dojam da su te razlika manje.

 

 

Kamera u Xiaomi 14 je jaaaaako dobra 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2024 17:33 (zvonac).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Nije sve u kameri iako je tema takva... Kolega koji je kupio Xiaomi 14 baš nešto nije zadovoljan sa softwareom. Spominjao je danas dosta bugova.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Imam Xperiu 1 III, pred dva tjedna kamera odjednom nedostupna, crni ekran, not available i izađe van. Svjetiljka nedostupna jer ju trenutno koristi kamera. 

Leće kuckaju same od sebe, mjenjanju fokus a kamera ne radi. Probao sa third party aplikacijama pokrenut kameru isto ništa. Restart, kamere klikaju prije nego sam uspio unijet pin. Onemogućio sve aplikacije od kamere i opet ništa. 

Tvornički reset, upalim mob i krenule leće klikat prije neg sam uopće krenuo sa ponovnim postavljanjem. 

Mobitel pod garancijom, niti godinu dana star. Odnio ga u Agramservis a oni poslali u Mađarsku na popravak.

 

Jel čuo netko za takav slučaj? 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

Nikad čuo....budi sretan da je u garanciji kolega 

14 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

@Sil Budući da razmišljam o kupovini 14-ke jako bi me zanimalo koji su to bugovi i da li postoji problem sa onim zamagljivanjem leće o kojemu se bilo pisalo....

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.3.2024 9:18 (Kile84).
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

@Sil, aj pitaj kolegu koje tocno probleme ima na Xiaomi 14.

Bas sam gledal taj mob radi kamere i kompaktnosti.

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 mjeseci
online
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Sil kaže...
Nije sve u kameri iako je tema takva... Kolega koji je kupio Xiaomi 14 baš nešto nije zadovoljan sa softwareom. Spominjao je danas dosta bugova.

 može konkretno koji bugovi su u pitanju.

 

ne znam koliko je ovaj iskren, ali kaže da ga koristi tri tjedna i da software radi odlično

 

a evo i zanimljiva usporedba dva jako dobra mobitela

 

malo zezanja sa tracking opcijom na Ultri

https://www.youtube.com/shorts/axWWLATqIBg

 

 

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

@Sil, aj pitaj kolegu koje tocno probleme ima na Xiaomi 14.

Bas sam gledal taj mob radi kamere i kompaktnosti.

 Specifično je spomenuo dva buga. Jedan gdje wallpaper nestane i bude samo crna pozadina, i drugi bug se tiče Vibera gdje nestane onaj default zvuk obavijesti. Uglavnom, vidim da nije baš najsretniji izborom. Kamere su mu ok, kaže... Možda je u pitanju i privikavanje na UI jer dolazi sa Samsunga koji po mom mišljenju ipak ima ispoliraniji skin.

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Sil kaže...
zvonac kaže...

@Sil, aj pitaj kolegu koje tocno probleme ima na Xiaomi 14.

Bas sam gledal taj mob radi kamere i kompaktnosti.

 Specifično je spomenuo dva buga. Jedan gdje wallpaper nestane i bude samo crna pozadina, i drugi bug se tiče Vibera gdje nestane onaj default zvuk obavijesti. Uglavnom, vidim da nije baš najsretniji izborom. Kamere su mu ok, kaže... Možda je u pitanju i privikavanje na UI jer dolazi sa Samsunga koji po mom mišljenju ipak ima ispoliraniji skin.

 Nisam jos naletio na kritike sto se tice softvera na xiaomi 14, hyper os bi trebao bit odlican, a za kamere gledajuci i citajuci recenzija, trebala bi bit odlicna.

9 mjeseci
online
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Sil kaže...
zvonac kaže...

@Sil, aj pitaj kolegu koje tocno probleme ima na Xiaomi 14.

Bas sam gledal taj mob radi kamere i kompaktnosti.

 Specifično je spomenuo dva buga. Jedan gdje wallpaper nestane i bude samo crna pozadina, i drugi bug se tiče Vibera gdje nestane onaj default zvuk obavijesti. Uglavnom, vidim da nije baš najsretniji izborom. Kamere su mu ok, kaže... Možda je u pitanju i privikavanje na UI jer dolazi sa Samsunga koji po mom mišljenju ipak ima ispoliraniji skin.

 očito je fulao uređaj 

 

zvonac kaže...
Sil kaže...
zvonac kaže...

@Sil, aj pitaj kolegu koje tocno probleme ima na Xiaomi 14.

Bas sam gledal taj mob radi kamere i kompaktnosti.

 Specifično je spomenuo dva buga. Jedan gdje wallpaper nestane i bude samo crna pozadina, i drugi bug se tiče Vibera gdje nestane onaj default zvuk obavijesti. Uglavnom, vidim da nije baš najsretniji izborom. Kamere su mu ok, kaže... Možda je u pitanju i privikavanje na UI jer dolazi sa Samsunga koji po mom mišljenju ipak ima ispoliraniji skin.

 Nisam jos naletio na kritike sto se tice softvera na xiaomi 14, hyper os bi trebao bit odlican, a za kamere gledajuci i citajuci recenzija, trebala bi bit odlicna.

 moj je dojam isti, čak sam gledao recenzente koji su uredno ranije imali puno kritika na MIUI i sada ni oni nisu imali što za prigovoriti, a kamere u tom cjenovnom rangu bi trebale biti jako dobre, korak do samog vrha. no vidjeti ćemo, ja još čekam svoj primjerak, nestašica je i nema ih previše na lageru. nekako mi se čini da je to najveći problem Kineza zadnjih godina, slaba dostupnost.

 

evo gledam Oppo find x7 ultra koji je odličan, ali jednostavno mi se više neda gnjaviti sa kineskim verzijama. ako ću već platiti dobru cijenu onda neka bude globalna verzija, ako firmu nije briga za ostatak svijeta onda ću ih i ja preskočiti. Xiaomi 14 Ultre još nema kod nas, barem ne kod telekoma. Vivo x100 Pro isto tako, a i njegova globalna verzija OSa je dosta "siromašna", iako iskreno ovaj mob mi je i dalje u samom vrhu.

10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Moje iskustvo sa EU romom je nula bugova, za global ne znam. 

Kada se narucuje X14 sa Trading Shenzen moze se izabrati i EU rom.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ljudi, ceka se 14 ultra. Malo sam cackao po 13 pro, cak nije tolko ni velik spram Nord 2.

 

Ovaj put trazim smartfon sa odlicnom kamerom koja ce izdrzat bar tri godine

.

 

Cak sam gledal OP12, al fotic mi se cini jako dobar, samo sto zahtjeva jos softverskog poliranja..

 

@ocean77

Kaj ti tocno nije odgovaralo na 13U?

Jel Xiaomi nudio azuriranja u vezi kamera u smislu poboljsanja iste?

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.3.2024 18:56 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava

 

@ocean77

Kaj ti tocno nije odgovaralo na 13U?

Jel Xiaomi nudio azuriranja u vezi kamera u smislu poboljsanja iste?

 

 

Sve mi je odgovaralo ali ja mobitele drzim max 6 mj i idem dalje. 

U13 mi je mobitel na kojem sam izgubio jako malo na cijeni a imao sam ga relativno dugo i to je to, nema nista posebno u toj prici. 

 

14 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Magic6 Pro na vrhu DxOMark ljestvice...

https://www.dxomark.com/smartphones/
Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

DxO ranking mi je gotovo irelevantan kod izbora kamere. Probao sam masu mobitela koje su oni testirali i malo sto se podudara sa onim sto se meni sviđa.

 

 
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ekipa,

 

Dok čekam da se prašina oko foto mobitela slegne, razmišljao sam malo o Sony Xperia 5 V i Xperia 1 IV...(vrte se oko 700eur)

 

Ima li netko iskustva?

 

Nekako uvijek podbace na automatici...

 
0 0 hvala 0
9 mjeseci
online
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
vepar kaže...
Magic6 Pro na vrhu DxOMark ljestvice...

https://www.dxomark.com/smartphones/

 pogledaš raspored prvih 20, dobro se nasmiješ i zatvoriš tu nebitnu stranicu.

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Chriss kaže...

Ekipa,

 

Dok čekam da se prašina oko foto mobitela slegne, razmišljao sam malo o Sony Xperia 5 V i Xperia 1 IV...(vrte se oko 700eur)

 

Ima li netko iskustva?

 

Nekako uvijek podbace na automatici...

 Bolje onda uzet Xperia 1 V.. Cijena će tak pasti.

 

Osobno, fotke koje radi su odlične, imao sam 5 III i fotke su bile odlične, prirodne bez pretjeranog izoštravanja i tih gluposti.

 

Da Xperia 1 V ima omjer ekrana 20:9, kupio bih ga odmah, al je onaj aspect ratio 21:9 bio ključan, to tolko bode u oko, neopisivo, čak ću pregrmit i veći smartfon i teži nego omjer zaslona koji se nikak ne uklapa u smartfon, sony je nekaj najavio da će ove godine ipak stavit omjer zaslona 19.5:9 ili 20:9, nadam se da će biti nekaj od toga.

Generalno gledajući, sony ima odlične kamere a kolko sam čitao aktualni modeli su namjenjeni (uz naravno manual mode koji ima štošta za pokazat) slikanju u auto modu, prijašnji su više bili orijentirani na manual mode pošto im je to bila najjača točka a auto mode je bio zapostavljen.

10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...
Chriss kaže...

Ekipa,

 

Dok čekam da se prašina oko foto mobitela slegne, razmišljao sam malo o Sony Xperia 5 V i Xperia 1 IV...(vrte se oko 700eur)

 

Ima li netko iskustva?

 

Nekako uvijek podbace na automatici...

 Bolje onda uzet Xperia 1 V.. Cijena će tak pasti.

 

Osobno, fotke koje radi su odlične, imao sam 5 III i fotke su bile odlične, prirodne bez pretjeranog izoštravanja i tih gluposti.

 

Da Xperia 1 V ima omjer ekrana 20:9, kupio bih ga odmah, al je onaj aspect ratio 21:9 bio ključan, to tolko bode u oko, neopisivo, čak ću pregrmit i veći smartfon i teži nego omjer zaslona koji se nikak ne uklapa u smartfon, sony je nekaj najavio da će ove godine ipak stavit omjer zaslona 19.5:9 ili 20:9, nadam se da će biti nekaj od toga.

Generalno gledajući, sony ima odlične kamere a kolko sam čitao aktualni modeli su namjenjeni (uz naravno manual mode koji ima štošta za pokazat) slikanju u auto modu, prijašnji su više bili orijentirani na manual mode pošto im je to bila najjača točka a auto mode je bio zapostavljen.

 

 

Ma daj, tko normalan vise uzima Sony mobitel. 🤣

16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

 

Ma daj, tko normalan vise uzima Sony mobitel. 🤣

 Ha čuj, vidit ćemo što će sony napravit po pitanju kamera. Ne bih ih samo tak otpisao, doduše, trebat će se i dalje dokazivat, pošto su kinezi neumoljivi i rade punom parom, poznati trio rastura s kamerama (14U, vivo x100pro, find x7 ultra).

 

 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice