Google Pixel 7/Pro

poruka: 298
|
čitano: 144.035
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Google Pixel 7/Pro

Pa Pixel 7 ima 5G čip, ali nije podržan kod naših mobilnih operatera. Dovoljno je da prekonfiguriraju bazne stanice. 

U pola EU 5G radi https://pixel.withgoogle.com/5G/što znači da može i kod nas.

 

I`m silicon-based life-form
14 godina
offline
Google Pixel 7/Pro

to nema veze sa operaterom niti stanicama već sa googleom. Koji radi eksluzivu kao Iphone. Ako google sutra želi vama pustit 5g ili volte/vowifi napravit će to sa prvim sljedećim updateom.

 
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Google Pixel 7/Pro
kowach kaže...

Pa Pixel 7 ima 5G čip, ali nije podržan kod naših mobilnih operatera. Dovoljno je da prekonfiguriraju bazne stanice. 

U pola EU 5G radi https://pixel.withgoogle.com/5G/što znači da može i kod nas.

Pogledaj tu kartu na stranici i onda pogledaj gdje se Pixel uređaji službeno prodaju. Ukratko; 5G radi samo u zemljama u kojima se uređaj službeno prodaje od strane Google-a. Pošto Google Pixel uređaji nisu namijenjeni za hrvatsko tržište, ništa od 5G bez roota. Nema to veze s baznim postajama, čisto Google-ova politika.

 

Apple radi istu stvar; imaju bijelu listu mreža na koje 5G mreže se iPhone smije povezati. Sve 5G mreže su kompatibilne s iPhone-om, ali ako se mreža ne nalazi na toj bijeloj listi, iPhone se odbija spojiti. Tako do nedavno Telemach 5G nije radio na iPhone-u, ali proradio je s najnovijim ažuriranjem iOS-a.

Memphis kaže...

to nema veze sa operaterom niti stanicama već sa googleom. Koji radi eksluzivu kao Iphone. Ako google sutra želi vama pustit 5g ili volte/vowifi napravit će to sa prvim sljedećim updateom.

Ma ne radi se o nikakvoj ekskluzivi nego pokušavaju preventirati ljude da izvoze Pixel uređaje van u zemlje u kojima se on službeno ne prodaje.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.5.2023 11:09 (Marko :D).
16 godina
offline
Google Pixel 7/Pro

Onda je to politička odluka. Ja i dalje krivim naše operatere jer se nisu dogovorili Googleom da omogući 5G kod nas.

I`m silicon-based life-form
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Google Pixel 7/Pro

Ponovno, Google je tako odlučio i ništa što im naši operateri kažu tu odluku neće promijeniti. Zašto Google ne prodaje svoje uređaje svugdje u EU, to već treba pitati njih. Doduše, ne znam je li uopće to njihovo ograničavanje legalno u EU. Koliko znam, Google Store-ovi iz drugih država EU ne dozvoljavaju kupovinu van te određene države, a to je prema zakonu EU ilegalno.

 

Citiram stranicu Vijeća Europe;

 

"Geografsko blokiranje diskriminirajuća je praksa koja potrošačima na internetu onemogućuje pristup proizvodima i uslugama iz neke druge države članice te kupnju tih proizvoda i usluga. Kako bi se otklonila ta prepreka, EU uvodi uredbu o geografskom blokiranju."

 

https://www.consilium.europa.eu/hr/policies/geo-blocking/

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.5.2023 18:49 (Marko :D).
13 godina
offline
Google Pixel 7/Pro

Ne znam kaj ste tak navalili na 5g, ja ga imam u svom mobitelu ugasenog jer previse baterije cica na 5g.. Minus je al apsolutno mi nikakav razlog ne predstavlja da ga ne kupim zbog toga jer bi ionako imao to ugaseno. Kad naprave mobitel koji trosi jednako baterije na 5g kao i na ostalim mrezama i kad ta mreza bude pokrivena po hrv a ne samo po vecim gradovima onda cemo razgovarat o tome jel to razlog da se ne kupi takav uredaj ili ne

Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Google Pixel 7/Pro
domac5 kaže...

Ne znam kaj ste tak navalili na 5g, ja ga imam u svom mobitelu ugasenog jer previse baterije cica na 5g.. Minus je al apsolutno mi nikakav razlog ne predstavlja da ga ne kupim zbog toga jer bi ionako imao to ugaseno. Kad naprave mobitel koji trosi jednako baterije na 5g kao i na ostalim mrezama i kad ta mreza bude pokrivena po hrv a ne samo po vecim gradovima onda cemo razgovarat o tome jel to razlog da se ne kupi takav uredaj ili ne

"Cica" previše baterije sada, dok je kod svih mreža aktivan 5G NSA; onog dana kad se pokrene 5G SA, neće više "cicat" toliko baterije. Ne znam za druge operatere, ali Telemach je najavio da će do početka ljeta ove godine svi korisnici biti prebačeni na 5G SA, pa mi je logično da se ljudi pitaju zašto ne mogu koristiti nešto što su platili kod kupovine uređaja, i što uredno plaćaju svaki mjesec.

15 godina
offline
Re: Google Pixel 7/Pro
Memphis kaže...
domac5 kaže...

Ne znam kaj ste tak navalili na 5g, ja ga imam u svom mobitelu ugasenog jer previse baterije cica na 5g.. Minus je al apsolutno mi nikakav razlog ne predstavlja da ga ne kupim zbog toga jer bi ionako imao to ugaseno. Kad naprave mobitel koji trosi jednako baterije na 5g kao i na ostalim mrezama i kad ta mreza bude pokrivena po hrv a ne samo po vecim gradovima onda cemo razgovarat o tome jel to razlog da se ne kupi takav uredaj ili ne

Da nisi bistar to smo već vidli al ovak neš mlatit treba biti talent. Platiš telefon 1000 eura i ne možeš koristi 5G to nije minus. 

 Da li nas je itko natjerao da kupimo uređaj koji se u Hrvatskoj službeno ne prodaje, a znamo koja je politika od strane Google-a što se tiće 5G-a u nepodržanim zemljama? U politiku da li Google to smije ili ne smije raditi ne ulazim, ali plakanje da 5G nije dostupan u zemlji u kojoj se taj uređaj službeno ne prodaje je djetinjasto. Također na izjavu o "cicanju" baterije na 5G neću komentirati, ali Pixel serije (6 i 7) "cicaju" puno više baterije u standby-u i normalnom korištenju uređaja zbog "fantastičnog" Samsung modema, u usporedbi s ostalim uređajima.

To be or not to be
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Google Pixel 7/Pro
mirdaVG kaže...
Memphis kaže...
domac5 kaže...

Ne znam kaj ste tak navalili na 5g, ja ga imam u svom mobitelu ugasenog jer previse baterije cica na 5g.. Minus je al apsolutno mi nikakav razlog ne predstavlja da ga ne kupim zbog toga jer bi ionako imao to ugaseno. Kad naprave mobitel koji trosi jednako baterije na 5g kao i na ostalim mrezama i kad ta mreza bude pokrivena po hrv a ne samo po vecim gradovima onda cemo razgovarat o tome jel to razlog da se ne kupi takav uredaj ili ne

Da nisi bistar to smo već vidli al ovak neš mlatit treba biti talent. Platiš telefon 1000 eura i ne možeš koristi 5G to nije minus. 

 Da li nas je itko natjerao da kupimo uređaj koji se u Hrvatskoj službeno ne prodaje, a znamo koja je politika od strane Google-a što se tiće 5G-a u nepodržanim zemljama? U politiku da li Google to smije ili ne smije raditi ne ulazim, ali plakanje da 5G nije dostupan u zemlji u kojoj se taj uređaj službeno ne prodaje je djetinjasto. Također na izjavu o "cicanju" baterije na 5G neću komentirati, ali Pixel serije (6 i 7) "cicaju" puno više baterije u standby-u i normalnom korištenju uređaja zbog "fantastičnog" Samsung modema, u usporedbi s ostalim uređajima.

 Ne znam jel te ko tjero ili nije me briga. Svako za svoje novce kupuje kaj hoćeš u to ne ulazim. Nije vam bitan 5g i volte a svaki ddrugo post o tome kako ga osposobit. Za pixel je to veliki minus što 5g nije dostupan. Tak da možete vi piskarat kaj hoćete. Telefon za te novce mora imat dostupne sve moderne i trend tehnologije bez obzira jel to tebi ne treba ili treba ili ti je bezveze. Tak da me poštedite tih priča iz fan kluba.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.5.2023 12:10 (Memphis).
15 godina
offline
Re: Google Pixel 7/Pro

Mobitel službeno nije dostupan u našoj zemlji, Google-ova je politika da nema 5G support-a u nepodržanim zemljama, što znači da nema ni bilo kakvog support-a od njihove strane. To je jedini problem u cijeloj priči, jer sam mobitel ima dostupne sve "moderne i trend" tehnologije, ali zna se gdje i kome... Tako da tvoj stav prema samom uređaju nema smisla, ali prema Google-u je potpuno opravdan i s time se slažem. Onaj tko uzima Pixel seriju uređaja kod nas mora biti svjestan takvih stvari i proučiti neke stvari vezano za to da nismo u službeno podržanoj zemlji. Ja osobno sam ga uzeo jer se ne gubi garancija kod otključavanja bootloader-a, custom ROM support-a, manja cijena od konkurencije i u mom slučaju VOLTE i 5G rade na oba dvije kartice od prvog dana.

To be or not to be
14 godina
offline
Re: Google Pixel 7/Pro
mirdaVG kaže...

Mobitel službeno nije dostupan u našoj zemlji, Google-ova je politika da nema 5G support-a u nepodržanim zemljama, što znači da nema ni bilo kakvog support-a od njihove strane. To je jedini problem u cijeloj priči, jer sam mobitel ima dostupne sve "moderne i trend" tehnologije, ali zna se gdje i kome... Tako da tvoj stav prema samom uređaju nema smisla, ali prema Google-u je potpuno opravdan i s time se slažem. Onaj tko uzima Pixel seriju uređaja kod nas mora biti svjestan takvih stvari i proučiti neke stvari vezano za to da nismo u službeno podržanoj zemlji. Ja osobno sam ga uzeo jer se ne gubi garancija kod otključavanja bootloader-a, custom ROM support-a, manja cijena od konkurencije i u mom slučaju VOLTE i 5G rade na oba dvije kartice od prvog dana.

 vjerojatno sa takvim stavom neće nikad ni bit. Daleko su oni od iphonea za takvo majmuniranje. Ok fala na objašnjenju al to znam i bez tebe kaj to znači ako nije podržan.

Ima smisla jer neću plaćat za nešto što mi nije dostupno zbog izmišljotine samog proizvođača. 

16 godina
offline
Re: Google Pixel 7/Pro
Memphis kaže...

Ima smisla jer neću plaćat za nešto što mi nije dostupno zbog izmišljotine samog proizvođača. 

LOL, ti nećeš plaćat. Pa telefon tebi nije niti namijenjen, tko te uopće pita da ga kupiš.

 

Znači Google službeno kaže: Naš telefon nije za vas iz te-i-te države.

To i dalje ne mijenja ništa u smislu kvalitete samog uređaja (kao što ti je već objašnjeno).

Gledam te!
14 godina
offline
Re: Google Pixel 7/Pro
Veliki Brat kaže...
Memphis kaže...

Ima smisla jer neću plaćat za nešto što mi nije dostupno zbog izmišljotine samog proizvođača. 

LOL, ti nećeš plaćat. Pa telefon tebi nije niti namijenjen, tko te uopće pita da ga kupiš.

 

Znači Google službeno kaže: Naš telefon nije za vas iz te-i-te države.

To i dalje ne mijenja ništa u smislu kvalitete samog uređaja (kao što ti je već objašnjeno).

 Da neću plaćat kaj ti tu nije jasno. Telefon me ne zanima niti da se prodaje kod nas tak da uopće nebitno jel ga google želi meni prodat ili ne. Kvaliteta im je ionako smeće svaki model se raspada ili ima neki problem. Tak da ne vrijedi tih para osim za entuzijaste kao i u svemu.

13 godina
offline
Re: Google Pixel 7/Pro
Memphis kaže...
Veliki Brat kaže...
Memphis kaže...

Ima smisla jer neću plaćat za nešto što mi nije dostupno zbog izmišljotine samog proizvođača. 

LOL, ti nećeš plaćat. Pa telefon tebi nije niti namijenjen, tko te uopće pita da ga kupiš.

 

Znači Google službeno kaže: Naš telefon nije za vas iz te-i-te države.

To i dalje ne mijenja ništa u smislu kvalitete samog uređaja (kao što ti je već objašnjeno).

 Da neću plaćat kaj ti tu nije jasno. Telefon me ne zanima niti da se prodaje kod nas tak da uopće nebitno jel ga google želi meni prodat ili ne. Kvaliteta im je ionako smeće svaki model se raspada ili ima neki problem. Tak da ne vrijedi tih para osim za entuzijaste kao i u svemu.

 Kak ti to znas kad te ne zanima i nisi ga nikad imo? 

13 godina
offline
Google Pixel 7/Pro

Aha, rekli su ti i procito si na internetu pa znas sve ko da si i imo

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Google Pixel 7/Pro
Memphis kaže...

Da neću plaćat kaj ti tu nije jasno. Telefon me ne zanima niti da se prodaje kod nas...

Sve mi je jasno, bez brige, do te mjere da si presmiješan.

Komentiraš na temi o telefonu koji te ne zanima i nećeš ga kupiti iako ti ga nitko ne prodaje. Urnebes!

Gledam te!
5 godina
offline
Google Pixel 7/Pro

Lijepo sniženje 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Google Pixel 7/Pro
FiTop kaže...

Lijepo sniženje 

 Na kojoj stranici

5 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Google Pixel 7/Pro

zar nije onda bolje za 509 € uzeti 7a ?

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Google Pixel 7/Pro

Ne znam, ja svejedno čekam do 12. mj pa ću vidit, al za ovu razliku od 50e je vjerojatno bolje 7-icu uzet? Svjetliji ekran, Gorilla Victus, brže wireless punjenje

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Google Pixel 7/Pro
Stric_Jura kaže...

zar nije onda bolje za 509 € uzeti 7a ?

 Pa samo 90Hz ekran vrijedi tu razliku novaca

13 godina
offline
Google Pixel 7/Pro

Jos da fixaju da ne dropa randomly pozive, bilo bi super.

Ovako mi svako malo dodje SMS o propustenom pozivu.

 
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Google Pixel 7/Pro

Ja koristim Pixel 7 od kad je izaso i ni jednom mi se to nije dogodilo...

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.7.2023 18:35 (mika2210).
7 mjeseci
neaktivan
offline
Google Pixel 7/Pro

Google Pixel 8 vjerojatno dolazi sa 7 godina ažuriranja Androida

Google Pixel 8 and 8 Pro rumored to get 7 years of Android updates

 
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Google Pixel 7/Pro
Imam 5G! Na HT-u
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Google Pixel 7/Pro

Imam i ja ;)

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Google Pixel 7/Pro
Root ili?
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Google Pixel 7/Pro
PiXeLsss kaže...
Root ili?

Ne ne, origigi samo sam prešao s bete na public sada kada je izašla normalna android 14 verzija.

7 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Google Pixel 7/Pro
love2ml86 kaže...
PiXeLsss kaže...
Root ili?

Ne ne, origigi samo sam prešao s bete na public sada kada je izašla normalna android 14 verzija.

 Jesu li prema ovome otključali 5G mrežu za one zemlje u kojima nije dostupan Google Pixel

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.10.2023 18:33 (Witcher94).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice