4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.361
|
čitano: 1.349.071
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 dana
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Pozdrav svima,

Kupio sam Spitza AX ,nalazim se u bih i dostupan mi je HT 5G.

Medjutim ne znam da li sam dobio pokvaren router ili u nečemu griješim?

Odradio sam fw update i update modema medjutim ogromni problemi su ostali.

A problemi su da se ne moze spojiti na 5G ,pokazuje greškom SIM CARD NOT REGISTRATED.

Drugi problem sto ne moze sačuvati APN postavke  tacnije nakon svakog reboota ili isključivanja iz struje vraća na krivi apn.

Za tako skup uredjaj previse problema na samom startu .

Imate li kakav savjet ,osim vraćanja uredjaja?

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.9.2024 22:02 (dexrax).
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
DDavorin kaže...
kresketezere kaže...
DDavorin kaže...
kresketezere kaže...

Sa tavana sam preko iphone 15 pro testirao brzinu na ht unlimited tarifi. Imam opticku vidljivost prema dvije bazne na udaljenosti 1km i 3km doduse ispod cigle sam testirao, ne znam koliki to utjecaj ima? Mjerim 725 Mbps u nedjelju u 18h. Uslikao sam sve parametre. Molim vas moze netko baciti oko. Je li moguce izvuci jos vise sa dobrim antenama i modemom? Uglavnom trazim soluciju za antene na/ispod cigle (ovisno sto je bolje) i modemom na prvom katu al da ima jak wifi i za prizemlje. Je li dobro da ima cell lock da mogu testirati razne kombinacije i manje bitna stavka da podrzaje voip. I da spreman sam slati smsove unatoc turistickoj tarifi koja se nudi :)

 Na koji toranj se spajaš kad mjeriš 700+ brzine koji Id tornja bliži ili dalji?

 Na ovaj dalji od 3km, rezultati sa androida, trebao bi biti isti toranj

 Ako si spojen na taj 550670 toranj i imaš 700+Mbps taj toranj sigurno nije 3 km od tvoje lokacije. Na androidu isto mjeriš 700+ ili si mjerio samo na i15. G-MoN app ne zna gdje je toranj na koji se spajaš tako da nije stvarna udaljenost prikazana na app.

Da, na androidu sam isto mjerio 700+ a na cellmapperu za 550670 isto pokazuje da je to ovaj na 3km, prikazani podaci bi trebali biti ispravni

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.9.2024 23:00 (kresketezere).
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Kakve je boje kružić tog tornja 550670 na cellmapper karti?

12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
dexrax kaže...

Pozdrav svima,

Kupio sam Spitza AX ,nalazim se u bih i dostupan mi je HT 5G.

Medjutim ne znam da li sam dobio pokvaren router ili u nečemu griješim?

Odradio sam fw update i update modema medjutim ogromni problemi su ostali.

A problemi su da se ne moze spojiti na 5G ,pokazuje greškom SIM CARD NOT REGISTRATED.

Drugi problem sto ne moze sačuvati APN postavke  tacnije nakon svakog reboota ili isključivanja iz struje vraća na krivi apn.

Za tako skup uredjaj previse problema na samom startu .

Imate li kakav savjet ,osim vraćanja uredjaja?

 Koju tarifu koristiš? Mora zadržati APN nisi ga save.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.9.2024 9:55 (DDavorin).
11 dana
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Koristim turisticku tarifu koja na mobu ima 5g.

Sacuvao sam je vise puta na sve moguce nacine,nakon reboota ili nestanka struje uvijek vrati na mms.gprs ili kako vec ...

Uglavnom ne ostane ona internet.ht.hr

I sto je zanimljivo ima par profila koji dodji sa fw po defoultu i nakon sto ih obrisem oni se ponovo pojave nakon reboota.

 

 

2 godine
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
DDavorin kaže...

Kakve je boje kružić tog tornja 550670 na cellmapper karti?

 Evo ovako izgleda, last seen prije dva dana

12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Da oba su crvena ,a to znači nisu na pravoj lokaciji. Na cellmapper karti idi klik na settings i makni kvačicu sa Display Tower Icons.

cm cm
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.9.2024 11:38 (DDavorin).
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
dexrax kaže...

Koristim turisticku tarifu koja na mobu ima 5g.

Sacuvao sam je vise puta na sve moguce nacine,nakon reboota ili nestanka struje uvijek vrati na mms.gprs ili kako vec ...

Uglavnom ne ostane ona internet.ht.hr

I sto je zanimljivo ima par profila koji dodji sa fw po defoultu i nakon sto ih obrisem oni se ponovo pojave nakon reboota.

 

 

 Ako misliš da si sve dobro odradio onda je do uređaja.

2 godine
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
DDavorin kaže...

Da oba su crvena ,a to znači nisu na pravoj lokaciji. Na cellmapper karti idi klik na settings i makni kvačicu sa Display Tower Icons.

 Prava lokacija je doslovno 50m zapadno, znam gdje je bazna, na g-monu bi trebali biti pouzdani podaci

12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Taj 550670 i 550669 su na istom tornju. Treba još mapirati da se pojave frekvencije B7 i B1 jer postoje na jednom od tih tornjeva. Stavit ću ih na pravo mjesto. Ovako je kod mene na G-MoN nije pronašao ćeliji na na A1 ni HT. App koje su nam dostupne ni jedna ne može sama locirati baznu stanicu može jedino ako su unešeni podaci na server same app tako radi cellmapper i net monster.Konkretno net monster ima clf bazu koja se nadograđuje unosom korisnika. Daj mi točnu lokaciju tornja jeli to iza tifona ne vidi se na google maps dobro.

EDIT: Stavljeni na pravo mjesto

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.9.2024 14:35 (DDavorin).
2 godine
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Da, na dobro mjesto si stavio. Sto mi je sad ciniti, da nabavim vanjsku jedinicu ili antene, je li velik benefit ako su na vani u odnosu na ispod ciste cigle, da uzmem neki router sa cell lock pa da se igram bandovima, mozda ako prisilim spajanje na blizi imam vece brzine? Btw i sa ovih 750 bi bio zadovoljan samo bi trebao sloziti odgovarajuci setup

12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
kresketezere kaže...

Da, na dobro mjesto si stavio. Sto mi je sad ciniti, da nabavim vanjsku jedinicu ili antene, je li velik benefit ako su na vani u odnosu na ispod ciste cigle, da uzmem neki router sa cell lock pa da se igram bandovima, mozda ako prisilim spajanje na blizi imam vece brzine? Btw i sa ovih 750 bi bio zadovoljan samo bi trebao sloziti odgovarajuci setup

 Uzmi ZTE MC801a pošto mobom imaš tako dobar DL nemaš potrebe za vanjskom jedinicom ili routerom koji ima priključke za vanjske antene da rade sa 4G 5G. A koji toranj ti je bliži koji br tornja

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.9.2024 17:01 (DDavorin).
2 godine
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
DDavorin kaže...
kresketezere kaže...

Da, na dobro mjesto si stavio. Sto mi je sad ciniti, da nabavim vanjsku jedinicu ili antene, je li velik benefit ako su na vani u odnosu na ispod ciste cigle, da uzmem neki router sa cell lock pa da se igram bandovima, mozda ako prisilim spajanje na blizi imam vece brzine? Btw i sa ovih 750 bi bio zadovoljan samo bi trebao sloziti odgovarajuci setup

 Uzmi ZTE MC801a pošto mobom imaš tako dobar DL nemaš potrebe za vanjskom jedinicom ili routerom koji ima priključke za vanjske antene da rade sa 4G 5G. A koji toranj ti je bliži koji br tornja

Tavan mi nije bas pristupacan a i treba mi wifi na katu i prizemlju tako da mi ne odgovara da router stoji na tavanu. Jel bi bilo dobro onda da nabavim mimo antene? Blizi toranj je 550946

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.9.2024 18:46 (kresketezere).
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Ako misli koristiti antene onda trebaš drugi router kojem rade priključci sa 4G i 5G. Pa nema tog tornja na cellmaper karti kao ima ga kad ga upišem u tržilicu ali se ne vidi na karti  ima premalo podataka za njega treba mapirati da se pojavi da ga stavim na pravo mjesto.

11 dana
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Preporuka za takav router a da nije Spitz?

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.9.2024 22:28 (dexrax).
15 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Pozdrav svima
Na mobitelu imam 5g brzinu, a laptop ima 4g
pitanje, kako na laptopu dobiti 5g
što uzeti
hvala
 
0 1 hvala 0
2 godine
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
DDavorin kaže...

Ako misli koristiti antene onda trebaš drugi router kojem rade priključci sa 4G i 5G. Pa nema tog tornja na cellmaper karti kao ima ga kad ga upišem u tržilicu ali se ne vidi na karti  ima premalo podataka za njega treba mapirati da se pojavi da ga stavim na pravo mjesto.

 Koji router onda da uzmem? Trebao bi biti na istom mjestu kao 550372, koje podatke trebas?

12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Routeri kojima rade 4G i 5G priključci su ovi pa biraj

1

 

2

 

3

 

A od vanjskih jedinica

 

1

 

2

 

3

 

Instaliraj cellmaper app na android mob uključi ga i provozaj se autom ili pješice i na taj način ćeš skupiti podatke i uplodaš na server te podatke sa cellmapper app. Ako nisi koristio cellmapper app za mapiranje ovdje imaš uputu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.9.2024 12:28 (DDavorin).
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
dexrax kaže...

Preporuka za takav router a da nije Spitz?

 zyxel nr5103e

12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
swlroby kaže...
Pozdrav svima
Na mobitelu imam 5g brzinu, a laptop ima 4g
pitanje, kako na laptopu dobiti 5g
što uzeti
hvala

 Uzmeš 5G M.2 modem i imaš 5G na laptopu.

15 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
DDavorin kaže...
swlroby kaže...

 Uzmeš 5G M.2 modem i imaš 5G na laptopu.

 Hvala na odgovoru

ima možda USB prikljucak

12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Ima ovaj ili ovaj

11 dana
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

A ovaj 

FWA505-EU0102F

Koja je razlika osim cijene?

12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

To je mode zyxel nr5103e v2 noviji model ima nešto bolji wifi od 5103E to mu je jedina prednost nema 2,5gbps lan portove samo 1 Gbps samo 2 priključka za vanjske antene znači ne može 4x4 MIMO sa vanjskim antenama.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.9.2024 16:16 (DDavorin).
16 godina
online
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
swlroby kaže...
Pozdrav svima
Na mobitelu imam 5g brzinu, a laptop ima 4g
pitanje, kako na laptopu dobiti 5g
što uzeti
hvala

 Hotspot na mobitelu i spojiti laptop

16 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Evo isprobao sam jutros drugi SIM (T-comov) u Spitz-u (prvi je Telemach) i neće da digne konekciju. Prepoznaje mrežu i sve vrijednosti su ok ali kod automatskih postavkih upisuje krivi APN i samo piše getting DNS i tako u nedogled. Kad prebacim na ručno i upišem ispravni APN opet piše ''Connecting'' i neće da uspostavi konekciju. Što je najluđe, toranj na koji se spajam je T-comov, a kartica je prebačena iz Huaweia B818 u Spitza i neće da se spoji. Nemam pojma u čemu je kvaka. Telemach radi bez problema ali brzina je ograničena na 150/30. 

Starlink is Skynet!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Pogledaj post od kolege dexrax  ima isto problema na spitzu sa HT

6 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Poz
Uzeo sam gigabox+ u t comu i xiaomi koji dolazi u paketu
Brzina mi ide cak i do 780 ali zna cesto pasti na 100 pa cak i ispod
Jer ima koji ruter da se isplati uzet da bi brzina bila stabilnija?
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Mozda nije do routera nego ti power saver na tornju gasi vise bandove

Evo i ovdje da se zna, HT od ponedjeljka stavio agresivni power saver koji gasi sve zivo, gasi B7, B1, B3@10MHz po cijele dane, gasi MIMO na njima tako da vecinom radi SISO i spusta modulaciju signala sto sve rezultira sa manje agregacija i niskim brzinama

Ja do PON na 4CA (B3+B1+B3+B20) na MIMO i max modulaciji imao do 360 Mbps (4G), sada spao po cijele dane na 3CA B3@20Mhz+B20+B28 SISO i 64QAM nizu modulaciju i stalno oko 75 Mbps

Davorin je na drugom forumu spominjao da mu gase cijeli toranj

Stavi SIM od gigaboxa u mob i testiraj brzine, ako su isto niske, toranj ti je ugasio pol bandova i sve spustio i nece ti pomoc drugi router

Jedino mozes razmatrat router sa cell lockom ako imas vise tornjeva pa isprobavat druge i koje bandove imaju upaljene
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.9.2024 19:40 (Tirkiz).
13 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Da, i kod mene su počeli isto.

Iskreno, nisam to ni primjećivao dok nisam jutros pročitao.

Išao sam raditi speed test oko 7:30 i brzina nije prelazila 60-65 Mbps u DL. Poslije negdje 8:30 sve se vratilo na staro, oko 400 Mbps u DL.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice