4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.435
|
čitano: 1.385.060
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Johanan kaže...

Pozdrav svima,

zanima me preporuka za vanjski SIM router za vinograd. Trebao bi pokrivati područje od oko 300 metara u svim smjerovima, da se može u njega staviti SIM kartica, a koristio bi se za nadzorne kamere.

 

Hvala na svim preporukama i iskustvima!

 Johanan

Ja imam Huawai B315 pozicija mu je na tavanu zidovi su od cigle, ali vani ne mogu uhvatiti signal na 300 m isto spajam Reolink kamere na njega udaljena je jedna 50 m druga na 60 m na 150 m bi povremeno uhvatila signal, ali je slab.

3 godine
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Johanan kaže...

Pozdrav svima,

zanima me preporuka za vanjski SIM router za vinograd. Trebao bi pokrivati područje od oko 300 metara u svim smjerovima, da se može u njega staviti SIM kartica, a koristio bi se za nadzorne kamere.

 

Hvala na svim preporukama i iskustvima!

 

Za toliki WiFi domet probaj pitati na temi Kućna mreža - AP vs Range Extender vs MESH

 

Nema tog routera koji sam može toliko pokriti, možda ako je vani na stupu na visini 3-5m i čistina u krugu 150 m.

Gotovo sigurno ćeš morati investirati i u barem jedan WiFi AP ili Mesh.

 

Ja kod sebe na 140 m od kuće (čistine) lovim svoj WiFi sa TP-Link Deco X50 Outdoor X3000 na 2,4 GHz sa jednom crticom i fluidno na mobu gledam 11 kamera substream ili jednu 4K kameru u main streamu.

5 GHz mi mob ne lovi na tolikoj udaljenosti iako ga skenerom WiFi-ja vidim ali je signal preslab da se uopće spoji.

9 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Hvala puno na odgovorima i pokušat ću pitati u drugoj temi, ali evo jučer kako sam malo istraživao, naišao sam na specijalizirane outdoor routere koji imaju domet do 300m (ako je čisto i pregledno sve).

Šaljem link na proizvod pa ako ima netko iskustva ili za preporučiti nešto bolje, ili neku treću kombinaciju, bit ću zahvalan:

https://www.wavlink.com/en_us/product/WL-WN573HX1.html

 

 

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Bok, 

Moze preporuka za router 4G-5G, wifi 6, da je na SIM karticu? Potrebno za  Play Station i PC. 
Max 200€. 

Hvala. 

Odmori se u Istini.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Kupio sam ZTE MF 289F. Po svemu sto sam vidio je usporediv sa Huawei B818-263. Platio sam ga 190 eura, gotovina, cekam da dode iduci tjedan pa da mogu istestirat. 

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
13 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Imaš za malo više od 200€ na Iskon.shop-u Žaomi 5G CPE Pro...

Pokazao mi se na jednoj viksi kao jako dobar router, odličan prijam mobilnog signala (doduše na toj lokaciji samo 4G) ali i WiFi mu je brutalan (router postavljen u potkrovlju, a WiFi hvata dvije etaže niže bez beda)

Ili preko oglasnika dobro znani ZTE MC801A
10 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Hvala ljudi,

 

Sad koristim Huawei B618s.

 

Koliki je to upgrade na Huawei B818 ili Xiaomi 5G CPE Pro? 

Htio bi nesto za sljedecih 5g da ne moram svakih 2g kupovati novi router.

 
EDIT: Narucio sam Xiaomi 5G CPE Pro na Iskon za 230€. 

      Nadam se da je bolji od Huawei B818.


      Isprobat cu ga, ako ne valja vratim, pa uzmem            Huawei B818. 

 

Odmori se u Istini.
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.7.2024 10:30 (veseli007).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Može pomoć. Mislim kupiti xiaomi mesh system ax3000 . E sad, zanima me, bili se uklopio sa A1 routerom SDMC ne6037 u mesh sistemu. Imam trosobni stan od 63 m2 i želio bih imati wifi u svakom kutku stana.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.7.2024 9:30 (bodija).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
bodija kaže...

Može pomoć. Mislim kupiti xiaomi mesh system ax3000 . E sad, zanima me, bili se uklopio sa A1 routerom SDMC ne6037 u mesh sistemu. Imam trosobni stan od 63 m2 i želio bih imati wifi u svakom kutku stana.

 Nitko?

13 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
bodija kaže...

Može pomoć. Mislim kupiti xiaomi mesh system ax3000 . E sad, zanima me, bili se uklopio sa A1 routerom SDMC ne6037 u mesh sistemu. Imam trosobni stan od 63 m2 i želio bih imati wifi u svakom kutku stana.

 Ne znam odgovor, al možeš kupiti u dućanu koji dozvoljava povratak pa isprobaj.

Vjerojatno će raditi.

Steam and EA: CyberDemonVZ
9 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Pozdrav, potrebna mi je pomoć vezano za odabir homebox uređaja. Riječ je o homeboxu koji bi roditelji koristili doma za apartmane, tako da nam je bitno da je wifi što stabilniji zbog gostiju.

Za pokrivenost koristimo powerline i to je dosad nam odlično funkcioniralo.

Problem je što je počeo zafrkavati homebox koji trenutno koriste, ponekad nestane interneta, pa ga stalno moraju gasit i palit (to još onda uzrokuje dodatne probleme da powerline adapteri gube konekciju pa se i njih treba resetirat).

Meni je teško skužit u čemu je problem s daljine, stari homebox je kupljen preko A1 i ugovor je istekao, tako da ne žele popraviti/zamijeniti bez novog ugovora (a nova tarifa nudi samo 500GB što je premalo za mjesec dana surfanja gostiju).

Roditeljima je problem pa samo žele čim prije kupit novi da gosti imaju stabilan internet.

Pokrivenost imaju samo za 4G, tako da 5G uređaji nisu mogućnost.

U A1 se može kupit ZTE Homebox MF297D Cat12, ne znam ako bi im to bilo dovoljno dobro ili imate nekih prijedloga što da im nabavim?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

machine321434  Apsolutno trebaš novi router pretpostavljam da imaš ZTE MF 283 ili 286. Preporuka 5G router nema veze što nema kod tebe još 5G ali uskoro će biti i 4G routeri izlaze iz mode polako. A 5G routeri rade i na 4G mreži.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.8.2024 10:17 (DDavorin).
Moj PC  
2 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
DDavorin kaže...

machine321434  Apsolutno trebaš novi router predpostavljam da imaš ZTE MF 283 ili 286. Preporuka 5G router nema veze što nema kod tebe još 5G ali uskoro će biti i 4G routeri izlaze iz mode polako. A 5G routeri rade i na 4G mreži.

 Ja imam Huawei B818-263 i što se stabilnosti tiče u 2 godine otkad je u pogonu nikad niti jednog problema, čak mu je i wifi domet jako dobar tako da sam iz konfiguracije izbacio i Unifi AP LR koji je bio ranije nakačen na ono T-Comovo stock govno od routera sa dometom od 5 m. Namjena mu je također za internet za goste u kući za odmor i na njemu je redovito nakačeno 30+ uređaja i sve radi bez problema. 5G router mislim da ti ne treba jer ima malo modela koji su dostupni na tržištu i skupi su ko svetog Petra kajgana. Gosti iz EU kod nas ionako imaju povoljan roaming tako da koriste svoje mobitele i spajaju se direktno na 4G/5G mrežu.

Starlink is Skynet!
6 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
cvaja997 kaže...

Kupio sam ZTE MF 289F. Po svemu sto sam vidio je usporediv sa Huawei B818-263. Platio sam ga 190 eura, gotovina, cekam da dode iduci tjedan pa da mogu istestirat. 

 Došao je router i... Nisam dobio ništa u odnosu na Huawei B315, Cellmapper za Tele 2 na mojoj lokaciji kaže, LTE, B1, B3 i B28 na 2 tornja koji su "blizu" mene. To sam i označio u postavkama banda routera, probao B1+B3, B1+B28, samo B1, samo B3 i ovo je nekakav "stabilni" maksimum zasada. Razlog zašto sam uopće kupovao ruter ako imam oko 60mbps je što pri oblačnom vremenu, kiši to pada na ispod 5, što mi je nedovoljno. Još ću kupit antene samo da imam jer sad želim ić do kraja, ali izgleda da je to-to. Hmm, po skripti je prigušenje? -104dBm. Loš signal? Da. signal je kriminal. Antene su mi potreba.

AMD,........is that baba Su trying to sell us dog sh*t or what?
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.8.2024 14:24 (cvaja997).
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

 Trebat ćeš i ti uskoro 5G router jer kad smanje broj frekvencija na 4G i prebace ih na 5G za 4G bit će dosta i CAT6 router. Možda ćeš biti zadovoljan i tim novim brzinama na 4G pa ti neće trebati 5G router.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.8.2024 15:50 (DDavorin).
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
cvaja997 kaže...
cvaja997 kaže...

Kupio sam ZTE MF 289F. Po svemu sto sam vidio je usporediv sa Huawei B818-263. Platio sam ga 190 eura, gotovina, cekam da dode iduci tjedan pa da mogu istestirat. 

 Došao je router i... Nisam dobio ništa u odnosu na Huawei B315, Cellmapper za Tele 2 na mojoj lokaciji kaže, LTE, B1, B3 i B28 na 2 tornja koji su "blizu" mene. To sam i označio u postavkama banda routera, probao B1+B3, B1+B28, samo B1, samo B3 i ovo je nekakav "stabilni" maksimum zasada. Razlog zašto sam uopće kupovao ruter ako imam oko 60mbps je što pri oblačnom vremenu, kiši to pada na ispod 5, što mi je nedovoljno. Još ću kupit antene samo da imam jer sad želim ić do kraja, ali izgleda da je to-to. Hmm, po skripti je prigušenje? -104dBm. Loš signal? Da. signal je kriminal. Antene su mi potreba.

 Nemaš ni dobru skriptu za 289F jer prikazuje ti da nema agregacije, a i signale ne prikazuje kako treba. Da signal ti je loš prema ovoj skripti.

14 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Pozdrav,

Uzeo bi si router za na more.

Problem je sta mi je u prizemlju kuca kamena, nema signala ni za google otvorit.

Na katu je cigla i normalno se npr. youtube vrti.

U dvoristu sve oko mene su kamene kuce tako da isto nemam signala za skoro nista, malo je bolja situacija nego u kuci, ali ne dovoljno.

 

 Kuca se nalazi otprilike tu kako je oznaceno na slici.

Dali bi preporucili link ili link sa antenama ili link, ili imate neku drugu preporuku u tom cjenovnom rangu?
Hvala!

Autoclimb kills more people than AIDS
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Trebaš testirati sa kata mobitelom koje su brzine i na koji toranj se spajaš eNB ID tornja te koji operater. Jer ako imaš sa kata dobru preglednost prema Zadru dalo bi se tu nešto iskemijati. Od routera koje si linkao treći link B535-232

9 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Xiaomi CPE 5G PRO, misljenja ili jos bolje iskustva ?
Mogu ga kupiti za cca 130€.
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Pozdrav, 

Ima itko kakva iskustva sa Zyxel nr5103e Hvala!

Odmori se u Istini.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
veseli007 kaže...

Pozdrav, 

Ima itko kakva iskustva sa Zyxel nr5103e Hvala!

 Mislim da nema nitko iskustava sa tim routerom. Nadamo se da će ga netko kupiti pa napisati par riječi i utiske....

11 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Poreč - antene 4g Iskre - signal odličan - udaljenost 1.5km. 4g internet na HT tornju 750089 se doslovno vuce 1-4mbps preko dijela dana i oko 21-23h. Nekad zna ici i do 100mbps, posebno nakon sezone. Znači ocito je stvar u zagusenju.

Prije HT sam probao sa A1 (bio je rani 6. mjesec) i veza je bila dosta losija - (toranj je iste visine ali je 15m nizi zbog terena) i ocito ne lovi jednako dobro.

Kad dodjem blizu A1 tornja i spojim se sa mobom sa 5G - ide preko 600mbps
Kad sa mobom testiram na katu na prozoru - ima 2 crtice 5g i potegne 180-220. Istovremeno 4g kucni net sa antenama i 5 crtica na Huawei B818 routeru se vuce.

Najgore od svega:
HT toranj 750089 - super pozicija - nemaju 5g, 4g ocito zagusen
A1 toranj 2318 - losija pozicija - imauju 5g, ocito nije zagusen
Telemach toranj 41233 - ista pozicija kao i HT - par metara dalje na istoj visini terena - nemaju 5g kucni net

Optika - razvukli krajem 2023, pa stali.

@Rocki jel se to spajas na toranj kod Lidla?
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.8.2024 23:15 (DGS).
4 godine
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
DGS - Da, nekad sam se spajao na baznu stanicu kod Lidla. Imao sam A1 5G koji je solidno radio iako sam od BS udaljen oko 2,5 km. Solidno je radio tek kada sam vanjsku jedinicu podigao na krov kuće i 6 metarski aluminijski stup te okrenuo prema lidlu. A1 5G je na bs kod Lidla u Vrvarima i kod Mihatovići, na sve tri strane radio mi 5G sasvim solidno. Ja
sam vratio A1 opremu jer sam dobio optiku i to još u travnju, tako da sam se riješio 4G i 5G problema. Okolo mene instalateri HT optike rade punom parom pa se nadam da će doći i tebi, samo treba biti uporan. HT 5G kod mene nije imao signala.
Ako su ti stavili plastičnu cijev do kuće/stana, trebaju staviti i opt kabel a nakon toga ruter. Do kuda se sa optikom došlo kod tebe?
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.8.2024 9:23 (Rocki).
9 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Postoji li neka mobilna aplikacija za xiaomi routere kao sto ima za huawei huaCtrl? Odlucio sam da cu uzet xiaomi cpe 5g pro za 130€.
Hardware: the parts of a computer that can be kicked.
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.8.2024 16:05 (deepshitcro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Nisu stavili niš, razvlačili su optiku po stupovima, a kad sam zadnji put razgovarao sa voditeljem HT projekta iz Pazina, rekao mi je da sad moraju proširiti infrastrukturu jer ima skoro dvostruko više kuća od broja koji je bio kod izrade EU projekata (St.Vergotin). S tim da sve te nove kuće nisu ni uključene u EU projekt koji je trebao biti u pogonu do kraja 2023. Ja sam kod gradnje za nas par susjeda organizirao bužire kad su kopali kanalizaciju pa sad Tcom ne mora kopati do svake kuće već može samo provuči optiku kroz postavljene bužire sa glavne ceste do svake kuće u sporednoj ulici.

Zanimljiva stvar:

Susjed do mene ima taj 5G od A1 sa antenom na krovu. Napravio je upravo test i ide mu cca 14mbps. Ja sam odmah testirao na mobu preko 5G (isto A1, znači isti toranj) sa prozora na 1. katu i dobio sam 200Mbps, s tim da je njegova antena na stupu cca metar viša od moje ruke na prozoru. Nije mi jasno kako on može imati 14mbps uz antenu, a ja na istom tornju na mobu dobijem 200mbps

Antena od susjeda A1 5G Antena od susjeda A1 5G
Moje Iskra 4G antene Moje Iskra 4G antene
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
deepshitcro kaže...
Postoji li neka mobilna aplikacija za xiaomi routere kao sto ima za huawei huaCtrl? Odlucio sam da cu uzet xiaomi cpe 5g pro za 130€.

 Ne postoji zasad. Zaštekaš i on radi sve po svom ,a tvoje je da surfaš

8 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

zna li li neko za neki 5g modem na pcie da radi na opnsense.
ima li smisla sastavljat s djelovima s ebaya? ima li uopce smisla ovo?

hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Samo da napisem jednom ako netko trazi kvalitetan 4g ruter, imam u ponudi Huawei B818-263 za 110€ link i imam Gigacube 5g ruter za 200€klik. Oba sa kutijom i svim popratnim sadržajima. Za ostale informacije se slobodno javite putem poruke. LP

Kovačić
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.8.2024 21:30 (acmilan2).
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Bio sam danas u A1, pitao ih mogu li uzeti 5G Biz bez ugovorne obaveze i mogu li odustati ukoliko kad dodju tehnicari na montazu i ispadne da je brzina 20Mbps, a su rekli da ne moze.

 

Zato bi sam kupio 5G router i testirao kako radi.

 

Opcije su ili vanjski router ili kupiti vanjske antene pa ustekati u router.

 

Trenutno imam 4G setup - B818 + Iskra P56. Pretpostavljam da ta Iskra ne moze loviti 3600mhz signal?

 

ZTE 801 - vanjske antene mogu hvatati samo 5G i to ne 700mhz? Ima li neka bolja preporuka za ovu situaciju?

 

Hvala 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
DGS kaže...

Bio sam danas u A1, pitao ih mogu li uzeti 5G Biz bez ugovorne obaveze i mogu li odustati ukoliko kad dodju tehnicari na montazu i ispadne da je brzina 20Mbps, a su rekli da ne moze.

 

Zato bi sam kupio 5G router i testirao kako radi.

 

Opcije su ili vanjski router ili kupiti vanjske antene pa ustekati u router.

 

Trenutno imam 4G setup - B818 + Iskra P56. Pretpostavljam da ta Iskra ne moze loviti 3600mhz signal?

 

ZTE 801 - vanjske antene mogu hvatati samo 5G i to ne 700mhz? Ima li neka bolja preporuka za ovu situaciju?

 

Hvala 

 Iskra p60 za razliku od p56 lovi 3600 btw

BE HAPPY 要開心 : )
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice