4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.435
|
čitano: 1.385.196
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Haha morati cu vise od 20 procitati da :)
Zanimljivo da mobiteli do 5, a routeri samo skuplji vise od 2.. ali ok sa mobitelima se nece preopteretiti nista..

Odlično probati cu to poslije kuci, bas lako izgleda, hvala puno za video!

Imali smo tu u Medulinu na lokaciji di radim homebox od A1 i brzina 1Mb max, nije se ni radio mogao slusati, i tako cca 3 mjeseca.
I onda sam maknuo to, uzeo telemach sim i stavio u stari router zte Mf283+ i odmah oko 30 Mb isti dan..

Tako da jos je ostao tek dostavljeni Huawei 535 koji moram vratiti pa cisto da probam koliko ce ici sa skriptama.
Hvala jos jednom.
Poruka je uređivana zadnji put sri 2.8.2023 11:36 (ToNi185).
13 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav

 

U makarskoj 3 nova 5g tornja trebalo bi ih locirati i pozicionirati na cellmaperu ako netko ima volje.

 

Hvala

call of duty mw2
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Vjerojatno nisam prvi koji traži ovakav oblik pomoći...

A1 mreža, pokućni net, Huawei B535, doslovno neupotrebljiv cijeli dan, Tv preko neta svakih 15 min traži reload, netflix rez na kockice, PS online gaming na 300+ms...Probao i mijenjati agregacije, nekad čak i lošije...ovako je naravno od početka sezone...niti na mobu nije situacija ništa bolja, do 5mbs DL...

Nisam vezan ugovorom i ne znam što dalje, na HT bilo prošlo ljeto isto tako loše...

Da li bi antene pomogle, toranj na koji se spajam trenutno je eNB ID 2207...

Unaprijed hvala ako je itko voljan pomoći .

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
neci43 kaže...

Vjerojatno nisam prvi koji traži ovakav oblik pomoći...

A1 mreža, pokućni net, Huawei B535, doslovno neupotrebljiv cijeli dan, Tv preko neta svakih 15 min traži reload, netflix rez na kockice, PS online gaming na 300+ms...Probao i mijenjati agregacije, nekad čak i lošije...ovako je naravno od početka sezone...niti na mobu nije situacija ništa bolja, do 5mbs DL...

Nisam vezan ugovorom i ne znam što dalje, na HT bilo prošlo ljeto isto tako loše...

Da li bi antene pomogle, toranj na koji se spajam trenutno je eNB ID 2207...

Unaprijed hvala ako je itko voljan pomoći .

 možeš li slikati parametre signala i naravno speed test?

6 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Evo ss cell mappera i speed test...ovo je stariji jedan datum...danasnja brzina isto koja je čak i dobra, jučer(nedjelja) je bilo kriminalno

14 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

racunaj da je spica sezone i da stranci koji dolaze su vecinom T mobile ili vodafon i svi su u roamingu i na podacima tak da je sve zaguseno

nase mreze jedva guraju nase korisnike a sad su tu i stranci

to ti je ko da 8 cheha gura slamke u jednu flasu cole od pola litre i svi srcu....

ljepa slika naseg "beskonacnog mobilnog podatkovnog koristenja - strimaj-sheraj-lajkaj-bindgaj" ko dve case spojene spagom

 

a osim toga po ljetu se gledaju guze u bikinijima a ne mobitel

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Jasno je sve to meni...nadam se i dalje da postoji neko rješenje i preskok baznih stanica koje su zakrčene...zanima me koliko daleko mogu uloviti neku drugu stanicu i koju možda....

Gledaju se guze po danu uživo, a po noći iste te u večernjim haljinicama kako se slikaju po fensi mjestima, a za to mi treba dobar net.

12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
neci43 kaže...

Jasno je sve to meni...nadam se i dalje da postoji neko rješenje i preskok baznih stanica koje su zakrčene...zanima me koliko daleko mogu uloviti neku drugu stanicu i koju možda....

Gledaju se guze po danu uživo, a po noći iste te u večernjim haljinicama kako se slikaju po fensi mjestima, a za to mi treba dobar net.

 Tebi je najveći problem jačina signala. Jel znaš gdje je toranj na koji se spajaš? K oliko je udaljen od tvoje lokacije, imaš li prepreka za optičku vidljivost itd itd....

6 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ako je točna lokacija ta na cell mapperu, onda znam di se nalazi...u udolini sam maloj i sigurno s prizemlja nemam dobar signal...ne znam koliko bi dobio s vrha kuće koje bi išlo i na +8m.

Čudno mi je i zašto je signal slabiji na tom zadnjem mjerenju, jer je znao biti i oko -90dbm.

12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Točan je cellmapper karta. Da trebaš probati na tavanu tj pronaći najbolju poziciji. Jačina signala ti varira ako je sve na istom mjestu ako se promijeni primarna frekvencija.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.8.2023 22:20 (dennocro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
online
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Evo vam pa slinite 

 

Može i 2 gigabita na HT 5G NSA (ZG)

https://www.speedtest.net/result/a/9475412570

 

HT je u ZG-u i na obali uključio 4x4 MIMO na B3, uključen je i u ostatku HR ali pali se samo kada je veće opterećenje.

Oni koji imaju rootan mob i znaju koristiti Network Signal Guru neka bace oko, stave samo B3, vide dal toranj koristi 4x4 MIMO i mjere brzine.

Moj PC  
5 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Vezano uz ovo...pomicanje rutera bez antena nije pomoglo, a s antenama je isto upitno jer je bazna prenisko u odnosu di sam ja...

Ono što sam testirao je Telemach i bazna je poprilično blizu i imam pogled na nju...koristi HT infrastrukturu ako se ne varam.

 

Sljedece moje pitanje je kako automatski reaktivirati onih 10gb dnevno za uslugu na Huawei B535, čitao sam nešto unatrag da je potreban Linux i sl...ima šta preko rutera direktno.

 

 

3 godine
online
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
neci43 kaže...

Vezano uz ovo...pomicanje rutera bez antena nije pomoglo, a s antenama je isto upitno jer je bazna prenisko u odnosu di sam ja...

Ono što sam testirao je Telemach i bazna je poprilično blizu i imam pogled na nju...koristi HT infrastrukturu ako se ne varam.

 

Sljedece moje pitanje je kako automatski reaktivirati onih 10gb dnevno za uslugu na Huawei B535, čitao sam nešto unatrag da je potreban Linux i sl...ima šta preko rutera direktno.

 

 

 

 

Taj toranj sa tvoje slike mi izgleda HT-ov.

U privitku moja slika kako prepoznati tornjeve naših telekoma.

I da, ako Telemach nema svoj toranj na tvom području, onda ga imaš preko tog HT-ovog tornja kao nacionalni roaming.

A vidim na Cellmapperu da nema nijednog Telemach tornja na tvom području ili nije mapiran.

 

Na mobu isprobaj SIM kartice sva tri telekoma i vidi koji ima najjači signal i brzine dok gledaš na taj toranj.

Ako nemaš SIM-ice, posudiš od nekoga na 10 min ili na tuđem mobu instaliraš ove app i testiraš pa obrišeš.

 

Signal možeš vidjeti preko aplikacije Cellmapper ili NetMonster

I onda finalno razmotri preko koga bi uzeo net.

 

 

Vanjske usmjerene antene mogu jako pomoći čak i ako je neka prepreka, ali to je sve igra, puno testiranja i živaca.

 

 

 

Nema ništa direktno preko routera za SMS brzinu, da ima, već bi se to znalo.

Samo neki PC ili server koji je upaljen 24/7 i vrti skriptu koja iz routera čita SMS-ove i šalje za brzinu.

 

 

Ako trošiš puno data prometa u danu, radije razmotri HT Unlimited GB di se šalje unaprijed SMS za svakih 50 GB nego ovo kod Telemacha di ti još i nakratko spuste brzinu (kako kome) pa nakon SMS-a moraš čekati do par min da ti dignu brzinu.

Kako prepoznati koji je telekom po izgledu tornja? (najčešći primjeri, danas na istom tornju mogu biti i sva tri telekoma) Kako prepoznati koji je telekom po izgledu tornja? (najčešći primjeri, danas na istom tornju mogu biti i sva tri telekoma)
6 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Hvala Tirkiz...

Potvrdio si sve ono što sam već i probao i rekao...

Cellmapperom i ocitam neke podatke iako sam početnik.

Bazna stanica je od HTa, to sam i rekao gore...

Jačina signala je -75 što mi je top.

Problem mi je taj pad brzine nakon potrošenih GB, uz gaming još i gora situacija.

 

Isprobano:

HT na svojoj toj anteni u najbolje dane daje do 10mbs što mi nikako nije jasno zašto...nešto se unatrag pisalo i o uštedi i gašenju bandova(ali opet zašto je Telemach toliko jači).

A1 je već opisano slab i preopterecen i najbliža antena je niže visine od moje, tako da sam vjerojatno i tu pušiona...

 

EDIT:ipak sam isprobao opet HT(prošle sam godine ugasio uslugu jer je bilo preoptereceno i prosjek oko 1,5mbs), prešao na A1 i evo ovo ljeto oni štekaju...čini se da su u HT ipak popravljali nešto.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.8.2023 14:10 (neci43).
3 godine
online
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
neci43 kaže...

Hvala Tirkiz...

Potvrdio si sve ono što sam već i probao i rekao...

Cellmapperom i ocitam neke podatke iako sam početnik.

Bazna stanica je od HTa, to sam i rekao gore...

Jačina signala je -75 što mi je top.

Problem mi je taj pad brzine nakon potrošenih GB, uz gaming još i gora situacija.

 

Isprobano:

HT na svojoj toj anteni u najbolje dane daje do 10mbs što mi nikako nije jasno zašto...nešto se unatrag pisalo i o uštedi i gašenju bandova(ali opet zašto je Telemach toliko jači).

A1 je već opisano slab i preopterecen i najbliža antena je niže visine od moje, tako da sam vjerojatno i tu pušiona...

 

EDIT:ipak sam isprobao opet HT(prošle sam godine ugasio uslugu jer je bilo preoptereceno i prosjek oko 1,5mbs), prešao na A1 i evo ovo ljeto oni štekaju...čini se da su u HT ipak popravljali nešto.

 

Jesi još uvijek na B535 ili nekom drugom routeru?

Imaš li vanjske antene i koje (nisam to uspio pronaći tvojim u starim postovima, a možda mi je i promaklo)?

 

Na cellmapperu tebi najbliže ima HT toranj u mjestu Babići koji ima i sada novootkriveni band B7 za kapacitet (čitaj: daje veće brzine)

Sa tim bandovima bi trebao na HT-u imati dobre brzine ali ne znam jel to taj toranj koji ti vidiš.

 

Probaj testirati HT u routeru, ako imaš vanjske antene, uperi ih na taj toranj što sam ti zaokružio i isprobaj pojedinačno svaki band pa agregacije, obično je već na 3+3 (zadaješ samo 3 pa će router sam raditi agregaciju 3+3) dosta solidne brzine a na 7+1 bi trebao imati super brzine.

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Na B535 sam...da...antene nemam na žalost.

Ovaj toranj u pretprošlom mom postu je taj, gledam na njega ionako i ne bi trebao biti loš signal i bez antena, drugog tornja u okolici nema, do tog A1 kojeg jedva lovim.

Probat ću s karticom HT u ruteru pa vidjeti šta kaze.

Hvala puno.

 

 

Kako bi trebao onda uslugu od HT uzeti, unlimited mobilnu...za kućnu upotrebu traži SMSove jel da?

3 godine
online
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
neci43 kaže...

Na B535 sam...da...antene nemam na žalost.

Ovaj toranj u pretprošlom mom postu je taj, gledam na njega ionako i ne bi trebao biti loš signal i bez antena, drugog tornja u okolici nema, do tog A1 kojeg jedva lovim.

Probat ću s karticom HT u ruteru pa vidjeti šta kaze.

Hvala puno.

 

 

Kako bi trebao onda uslugu od HT uzeti, unlimited mobilnu...za kućnu upotrebu traži SMSove jel da?

 

Testiraj, stavi router na prozor di vidiš taj toranj.

Ako već znaš koristiti onu skriptu za bandove, vidi ID tornja na koji se spaja, moguće je i da se spaja na neki udaljeni toranj a ne baš taj do tebe što bi moglo objasniti loše brzine (ako ih izmjeriš).

Stavi na B7 i trebao bi se spajati na taj toranj.

 

 

Za tarifu, ovisi koliko trošiš.

Ako si do 300/400 GB na mjesec, može ti biti ok HT Gigabox di nemaš petljanja sa SMS-ovima za brzinu.

Ako trošiš više, onda HT Unlimited GB di možeš cuclati i TB, samo moraš riješiti i tu automatiku sa SMS-ovima ili u početku ručno provjeravati i slati SMS-ove iz routera.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.8.2023 9:09 (Tirkiz).
14 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Tirkiz kaže...

Evo vam pa slinite 

Može i 2 gigabita na HT 5G NSA (ZG)

 ne slinim nego psujem

proklet bio na danasnji dan TM, nece$ razbojnice, itd

neci43 kaže...

Ono što sam testirao je Telemach i bazna je poprilično blizu i imam pogled na nju...koristi HT infrastrukturu ako se ne varam.

 trebas znati da ako si na tele mach a spaja se na HT jer nema telac signala, nacionalni roaming za podatkovne tarife tj. samo internet ide preko HT 3G signala, ne 4G

to je zastita ht-a da im telac ne usporava mrezu i opterecuje bazne stanice, i to je samo za PODATKOVNE - mobilne internet tarife (tipa pokucni, ja imam npr. telac za turiste 10 dana unlimited net isto tako)

ako imas normalan broj (glasovna tarifa), preko toga je normalan roaming na 4G (bar mislim)

Kupujem DVD FC2,3,4, Crysis2,3...PM me
3 godine
online
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Kolege koji su mapirali HT N78 tornjeve po Istri, molim vas da mi napišete koji točno mob koristite, je li rootan i je li kupljen u nekom telekomu ili u slobodnoj prodaji.

Može i u poruku ako ne želite javno.

 

Treba nam da istražimo koji modem koriste jer neki ne mogu nikako da love te gNB tornjeve na NR only a neki ne mogu ni da očitaju bandwidth na N78 u NetMonsteru.

Pa da to sve malo istražimo i vidimo u čemu je razlika da znamo za daljnje mapiranje N78.

 

Hvala

 

 

 

 

 

EDIT:

Eno i u ZG-u HT 5G tornjevi (cellmapper HT 5G karta

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.8.2023 23:14 (Tirkiz).
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

a52s model, nije rootan al ga mogu rootati al kad zahladi tek, sad je toplo :) kupljen u slobodnoj prodaji. ako te jos sta zanima javi

Moj PC  
1 0 hvala 1
3 godine
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Uzeo sam od A1 5g homebox uslugu i dobio ruter FRITZ!Box 7530 sa antenom.

Postoji li neki nacin da pratim parametre signala, jer na samom ruteru nisam nasao.

 

Htio bi da me izbace iz CGNAtT-a sta da im posaljem mail na ovu adresu "sluzba.za.korisnike@A1.hr"?

 
0 0 hvala 0
3 godine
online
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
dlibreman kaže...

Uzeo sam od A1 5g homebox uslugu i dobio ruter FRITZ!Box 7530 sa antenom.

Postoji li neki nacin da pratim parametre signala, jer na samom ruteru nisam nasao.

 

Htio bi da me izbace iz CGNAtT-a sta da im posaljem mail na ovu adresu "sluzba.za.korisnike@A1.hr"?

 

Ištekaš mrežni kabel od vanjske jedinice ("vanjske antene") iz Fritza i spoji taj LAN kabel u svoj komp. U network adapter pogledaj koju IP ima vanjska jedinica, mislim da je 172.20.168.1

Otvori u browseru taj IP.

Sada ne znam jel ima neki login ili se odmah može ući, neka netko javi.

Tamo imaš opcije za bandove i cell lock, sigurno i status jačine signala.

 

Da, pošalji na mail zahtjev za isključivanje CGNAT-a i strpljivo čekaj i nekoliko tjedana. Moraš im navesti šumu podataka, koja usluga, tvoj OIB, adresa, poziv na broj sa računa....

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.8.2023 12:09 (Tirkiz).
4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Tu očitavaš i podešavaš parametre signala:
http://172.20.168.1/udm/user/index.html
Tu samo možeš očitavati:
http://a1.modem/udm/user/network/celluar.html tako je kod mene. Moraš biti na wifi od tog 5G.
4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Inače, imam problema sa A1 5G signalom /autdor/. Jedno 2-3 mjeseca je išlo, nestao signal na N78 i nikako da ga opet uhvatim, dok ga odlično hvata kod susjeda 20 m dalje. Radim na 4G ali i to je toliko slabo da navečer brzina na 4G jedva 1-5 mbps, užas. Preopterećeno zbog puno korisnika i veliki broj turista /Poreč/. Brzo će optika, kopaju i polažu kablove, nadam se.
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.8.2023 14:23 (Rocki).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav, može pomoć. 

Uzeo sam Huawei B535 232, u njemu je sad kartica od Tcoma.

Brzina upload i download mi je jako mala. Download oko 10 nekad više nekad manje, upload oko 2. 

Jel se može kako ubrzati?

Gledam preko Cellmappera prvi toranj je mjesto do mene. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.8.2023 16:45 (marxone).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
online
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
marxone kaže...

Pozdrav, može pomoć. 

Uzeo sam Huawei B535 232, u njemu je sad kartica od Tcoma.

Brzina upload i download mi je jako mala. Download oko 10 nekad više nekad manje, upload oko 2. 

Jel se može kako ubrzati?

Gledam preko Cellmappera prvi toranj je mjesto do mene. 

 

Najbolja pomoć jeste čitati stare postove jer ovo ponavljamo xxxxx puta :D

 

Pokreni ovu skriptu u browseru, unutra imaš video kako se pokrene, vidi na koji toranj je spojen, možda se nije spojio na najbliži nego neki daleki.

Mijenjaj bandove i agregacije te testiraj svaki put brzine dok ne nađeš najbolju kombinaciju.

https://drive.google.com/file/d/1RlfNCP9z_Qvz0kx4wlxJxMu9GMQCPDVd/view

 

Stavi taj SIM iz routera u mob i vidi jesu li isto tako loše brzine ili daleko bolje i na koji toranj se spaja mob.

 

Kad ti je upload veći od download brzine, znači da je toranj zagušen. Tipično za ljeto.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.8.2023 16:47 (Tirkiz).
14 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Probao sam sad ubacit karticu u mob i test napravit. 

Znači puno manje daje kartica koju su mi dali za pokucni.

Ovu kad zavrtim poslovnu tcom vrti do 100/10 plus minus, ova za pokucni 17/7.

 

 3ca slika je od poslovne/pretplata, ostale od pokucnog

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.8.2023 17:23 (marxone).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
online
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Stavi tu poslovnu SIM u router i uživaj :D

 

Je, pokućni su inače veliki generatori prometa pa ih znaju "gušiti" kako bi ostatak naroda i poslovnjaci mogli imati normalni net na tornju.

12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

marxone  To što nazivaš pokućnim pretpostavljam da misliš na gigabox. Pošto gigabox nema pristup 5G, a poslovna tarifa koju imaš ima pristup 5G mreži i otuda imaš veće brzine pošto se poslovna spaja na 5G mrežu. A i moguće da se sa gigaboxom spojio na opterečeniji toranj, a sa poslovnom na manje opterečeni toranj i opet otuda razlika u brzini.... Nema nikakvog gušenja gigaboxa sve tarife imaju isti prioritet.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.8.2023 21:06 (DDavorin).
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice