Thomson TG782i u bridge modeu!?

poruka: 6
|
čitano: 7.039
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Thomson TG782i u bridge modeu!?

Pozdrav.
Muku mučim sa T-COM službom za korisnike al nikako se pomaknuti sa mjesta pa možda dobijem više pomoći ovdje...

 

Dakle imam T-COMov THOMSON TG 782i. Na thomson je spojena žica iz zida i iz njega žicom ide na comp i STB za max tv. Također THOMSON služi za spajanje uređaja koji to podržavaju na wifi.
Ono što mi treba je internet veza na katu kuće za određene uređaje koji nemaju wifi, pa sam, da izbjegnem bušenje stropa, za tu svrhu nabavio ASUS WL-520g koji wifijem želim spojiti sa THOMSONom, a potom iz ASUSA sa UTP kablovima spojiti sa uređajima. Dakle pokušavam routere postaviti u bridge mode.

 

I tu nastaje problem. Koliko sam progooglao, opcije za stavljanje THOMSONa u bridge mode nalaze se u SETUP menuu do kojeg ne mogu nikako doći.
Klikom na setup otvara se prozor sa tekstom "Warning: Running Easy Setup is not possible. There are no templates present."

 

Da li ikako mogu promijeniti mod rada iz access point u bridge mode bez da koristim taj setup koji nije moguće pokrenuti? Ili trebam reklamirati uređaj?

Da li uopće THOMSON treba biti u bridge modeu budući da se ASUS treba spojiti na njegov wifi (što za sad nisam uspio postići)?

 

Hvala na pomoći.

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Thomson TG782i u bridge modeu!?

Nazoveš korisničku podršku i zatražiš da ti prebace router u bridge mod.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Thomson TG782i u bridge modeu!?

Jesam. I to su napravili kao.
Ali kad u postavkama za thomsona kliknem na interfaces u home network menuu on i dalje piše da je access point a ne wds.
Ili to ni ne treba pisati nigdje? :-/

12 godina
offline
Thomson TG782i u bridge modeu!?

koliko sam ja shvatio ti želiš da ta dva routera budu međusobno bežično povezana a da ostale uređaje spajas lanom na novi router. to mozes napraviti tako da router prebacis u client mod (asus router) te upises naziv svoje mreze, kanal i sifru i on se spoji na thomsona i to je to. ja primjerice imam tako napravljeno tj televiziju koja nema wifi spajam preko nekog linksysa koji je u client modu na moj glavni adsl router. ide ovako adsl router -- wifi-- linksys -- lan-- tv.  to super radi ali to je samo privremeno rjesenje dok se utp kabel ne provuce. ipak je za mene najbolje rjesenje zica i to uvjek preferiram

ps. router ima tomato toastman firmware

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Thomson TG782i u bridge modeu!?
JohnDoe kaže...

Jesam. I to su napravili kao.
Ali kad u postavkama za thomsona kliknem na interfaces u home network menuu on i dalje piše da je access point a ne wds.
Ili to ni ne treba pisati nigdje? :-/

 To ti je lako testirati. Napravi pppoe konekciju na kompu i probaj se spojiti preko modema. Znači mrežne postavke i naparviš novu dial up konekciju u koju upišeš korisničko ime i lozinku...kao što smo se nekada spajali. Ako konekcija prođe imaš router u bridge modu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.6.2014 19:36 (XXX).
14 godina
offline
Thomson TG782i u bridge modeu!?

Kako je i rečeno. Stavi ASUS u client mode.

Ako nema tu opciju digni DD-WRT na njega.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice