Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

poruka: 333
|
čitano: 162.239
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: Wi-Fi mreza od temelja
seba04 kaže...

Sa nekoliko frendova razmisljam o dijeljenju interneta da smanjimo troskove pa buduci da je moja parica najbolja izgleda da ce od mene ic antene. Raspored na terenu je kao na slici.
Citajuci ovu temu zainteresirala me ubiquiti oprema i mislim da cemo sve temeljiti na njihovim proizvodima. Pomocu onog njihovog kalkulatora za veze dobijem dobre veze sa 1. i sa 2. ako koristim airgrid M na obje strane. U tom slucaju meni trebaju dvije antene i njima svakom jedna cca 2000 kn. Mene sad muci hoce li se susjedi od 3-6 moci spojit na airgrid okrenut prema 2. sa nekim jeftinijim antenama ili direkto npr sa mob?
Druga varijanta je da stavim omni antenu kod seba a da 1 i 2 i dalje imaju air grid. Cini mi se da je to puno skuplje a i antena bi morala bit pod nekim nagibom jer je 1. na brijegu ja recimo u sredini a ostali nize od mene. Nemam predodjbu kakva bi kvaliteta signala bila u tom slucaju. 
Sto bi mi preporucili? Ako neku drugu opremu gledajte da bi cijena za mene bila do 2000, a za ostale do 500.
Unaprijed Hvala!!!

 za te u krugu kasens g9000 isprobana i vrhunska .

 

ostali koji su 300 m hmmm kasen 990wg ali zavisi kakva je i tvoja pristupna tocka , vidljivost , zapreke i tak to . Vidi moj post gore :D

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?
drazelik kaže...

Susjed 1:

hotspot gradski udaljen nekih 1.5-2 km zracne linije

susjeda uz prepreke koji je udaljen od njega 50-100 m s preprekama 4crtice/5

i jos dosta udaljenih signala cak i do 2 km zracne linije

 

Sve to s kasens 990wg

 

Drugi susjed s kasens g9000 hvata mene koji sam od njega udaljen nekih 50-100 m zracne linije s preprekama . Isto toliko mu je udaljen i drugi signal.

 

naravno hvata ih jos hrpu i jako dobar signal .

 

Prva antena je usmjerna (treba je malo namjestiti) dok je druga kruzna .

 

Ako ti je udaljenost tako mala moja preporuka kasens g9000 jer nista jace ti ne treba na tako malu udaljenost . Ne trosi bzvz

samo antenu promijenit ili cijeli ucb stick

10 godina
offline
Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Gdje naci originalni Kasens G9000, gledam na ebayu ih ima puno, na njuskalu nekoliko...ima li netko neki pouzdan link ili sellera za kojeg moze jamciti da mu je prodao original?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

na sto mislis usb ?

imam ja . Osobno sam preuzeo u ZG . Pronadem pa javim . Ima origi i fejk

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?
drazelik kaže...

na sto mislis usb ?

imam ja . Osobno sam preuzeo u ZG . Pronadem pa javim . Ima origi i fejk

Imam kasens g5000 i sad da probam na njega stavit neku drugu antenu il da ga cijelog mijenjam

10 godina
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Kako mislis usb?...kakav jos moze imati prikljucak?

10 godina
neaktivan
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?
10 godina
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Što mislite zašto su WiFi modemi , repetitori , stick-ovi ograničeni na 100 mW (20dBm) ??? ....a ovdje se odlučujete da nabavite malu mikrovalnu pećicu "kasens G9000" od 6w koja kraj vas treba biti stalno uključena ??

Sve mikrovalke rade na 2400 MHz ( piše vam na etiketi na poleđini pećice) i nije bez veze to što je iza prednjeg stakla metalna mrežica da bi EM zračenje ostalo u faradejevom kavezu.

 

Ovo reklamiranje i prodaja preko foruma zabranjenih proizvoda mi se niti malo ne sviđa.{#}

 

Drugi problem što svi zaboravljate da sa silovanjem snage baš puno neće dobiti jer su ti jači uređaji usput i nagluvi u prijemu signala naprema ostalim {#}

 

Treće je da ne postoji antena kružnog zračenja sa pojačanjem većim od 10 dBi ...ali vi navikli ko Mujo...pisalo na bukvi p.... {#}

 

Pojačanje od 10 dB znači da u pravcu zračenja imate 10 puta veću snagu, u ovom slučaju je to 60 W ..... mislim da dalje netrebam ništa pisati...

( sa dolazom snage od 6 W na antenu  pojačanja 18 dB,  izračena snaga bi bila 378.5 Wati EIRP).

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.1.2014 23:40 (AF139).
12 godina
offline
Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

tih 6w je marketinški trik jer usb preko kojeg je kartica spojena ne daje više od 500 mA odnosno potrošnja potrošača nije veća od 2,5 W

 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?
peace_of_cake kaže...

tih 6w je marketinški trik jer usb preko kojeg je kartica spojena ne daje više od 500 mA odnosno potrošnja potrošača nije veća od 2,5 W

{#} ...točno ....isto kao antene kružne od 18dBi . Profi firme daju podatak o pojačanju antene u dBd jer je to mjerljivo naprema dipolu , a ne dBi gdje je "i" imaginarna ....... pa ti izmjeri prema zamišljenom.

Sijetim se starih dana kad su za audio pojačala podatak o snazi davali u Watima RMS ...pa se proizvođači neki našli da pišu "muzičku snagu" jer se računalo 60W RMS = 100W muz. snage.

Poslije nekog vrimena popravljam neko pojačalo iz auta nekom momku...izgorilo int. kolo od 2 x 22W RMS (po podacima proizvođača tog kola) , a na kutiji pojačala piše  2 x 150 w {#}

 

....ali valja ovim mladim napomeniti da za neku opremu piše "outdoor"  jer nesmije biti u sobi ... a da snaga ne znači ništa na 100-200m  ako ti u prijemu smetaju susjedni signali sa 10-20m.

14 godina
neaktivan
offline
Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

imam slican problem kao i vecina , imam opticku vidljivost iznad cijelog grada potpuno otvorenu i sklepao sma neku kantenu koja hvata kafic na nekih 700m ali jako slabo i veza puca nonstop (podsjeca na 56k) ,sad gledam po ebaju neku kasens ks5200, deklariraju 80 dbi , sad neznam za cijenu od 30 dolara cini mi se ok, ako netko ima iskustva sa tom antenom , volio bi da mi napise dali ce igrati u mom slucaju , ili ako netko ima neki drugi prijedlog antene oko nekih 400kn sto uzeti? hvala ekipa

sss.....
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Hajde malo pročitaj zadnje komentare prije ovog tvog.....{#}

 

10 godina
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Dosla mi je antena Kasens 9000 i sve je OK...uspijevam uloviti modem koji mi je dislociran oko 200m sto prije nisam mogao.

14 godina
neaktivan
offline
Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

konkretno me zanima iskustva za taj kasens ks5200

 

i nasao sam doma neki tp-link tl-wa730re , piuse wireless 150mbs range extender , mze li to pomoci ista boljem prijemu signala i kako se to u ostalom spaja?

 

sss.....
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.1.2014 21:41 (ratz_hell).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?
peace_of_cake kaže...

tih 6w je marketinški trik jer usb preko kojeg je kartica spojena ne daje više od 500 mA odnosno potrošnja potrošača nije veća od 2,5 W

A ako se spoji na usb 3.0 hoće li bit poboljšanja kakvih?

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
12 godina
offline
Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

sumnjam da   ce bit   ikakvih poboljsanja

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

DELETE !

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.3.2014 23:27 (jojo_surf).
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

BUMP!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

BUMP !

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Isto tako da ne otvaram novu temu.
Imam 2 routera Tplink 941ND.

Jedan je trenutno kao klijent spojen na Tcomov tg782i.
U njemu je trenutno stvoren virtualni AP tako da su mi 2 kompa spojena na taj router.

Sada bih htio ovaj drugi TPlink spojiti kao klijen na ovaj prvi TPlink,
i onda kao i kod prvog stvoriti virtualni AP na koji bi se onda spajala 2 kompa na toj drugoj lokaciji.

Udaljenost između ta dva tplinka je 300m čiste linije.
Možete li mi preporučiti neku usmjerenu antenu koju bi spojio na taj drugi tplink
a koja bi zadovoljila tu udaljenost?
Isto tako, ta antena će sa routerom biti spojena kabelom od nekih 3-4m, pa koji bi mi kabel
preporučili za to?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?
Uzmi grid antenu ili yagi
13 godina
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

Može preporuka nekog točnog modela ako se iz iskustva zna da je dobra a ne pretjerano skupa?

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?
Znači 300 metara si udaljen?
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?
Najjeftinije ti je 2 ove antene uzeti, jednu staviš na prvi kraj a drugu na drugi http://www.njuskalo.hr/wireless-wlan/wifi-yagi-antena-pojacanje-25-dbi-oglas-8498850
13 godina
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?
thejura kaže...
Znači 300 metara si udaljen?

Da, točno je 300m zračne udaljenosti. Između nema nikakvih prepreka.

 

thejura kaže...
Najjeftinije ti je 2 ove antene uzeti, jednu staviš na prvi kraj a drugu na drugi http://www.njuskalo.hr/wireless-wlan/wifi-yagi-antena-pojacanje-25-dbi-oglas-8498850

Ta antena je katastrofa.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?
Za ovo što njemu treba je odlična,imam je i ja već 2 godine i radi bez problema, a i rekao je da ne želi nešto skupo
15 godina
offline
Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

BUMP !!!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?
jojo_surf kaže...

BUMP !!!!

mozda nesto tipa http://www.protis.hr/products/details/maxlink-01prm19-dish-antenna-19dbi-24ghz--h-v--12-12--konektor-n-female/58657 u kombinaciji sa Access pointom koji podrzava Client mod ili Universal Repeater..

15 godina
offline
Koju Wi-Fi Antenu kupiti?

ma proba san ovu svoju i sad vata signal dosta njih ali slaba je antena ili slab je odisiljac. trebala bi mi jaca antena od ove. ocito puno jaca 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koju Wi-Fi Antenu kupiti?
Nazovi nekog stručnjaka i nek ti on to sve spoji i nabavi...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice