Bežični backup cijelog Android mobitela na NAS

poruka: 7
|
čitano: 2.611
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Bežični backup cijelog Android mobitela na NAS

Doma imam 3 Android mobitela i 2 laptopa. Želja mi je složiti NAS na koji će se moći:

  1. a) napraviti cjelokupni backup svih datoteaka sa sva 3 Android mobitela (kontakti, pozivi, poruke, video, audio, datoteke, dakle kompletni clon) tako da ne ovisim o Googlu i drugim cloud backup rješenjima
  2. b) napraviti backup svih željenih direktorija sa 2 laptopa
  3. c) da se backup radi automatski preko wifi
  4. d) da na NAS-u za svaki uređaj odnosno njegov backup postoji zaseban folder ili dio. Tako da na NAS-u mogu razlikovati uređaje.

 

Zapravo me najviše brine može li se napraviti ono pod a). Pa tko zna…

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bežični backup cijelog Android mobitela na NAS
Ovog sam se bojao.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bežični backup cijelog Android mobitela na NAS
Did12 kaže...

Doma imam 3 Android mobitela i 2 laptopa. Želja mi je složiti NAS na koji će se moći:

  1. a) napraviti cjelokupni backup svih datoteaka sa sva 3 Android mobitela (kontakti, pozivi, poruke, video, audio, datoteke, dakle kompletni clon) tako da ne ovisim o Googlu i drugim cloud backup rješenjima
  2. b) napraviti backup svih željenih direktorija sa 2 laptopa
  3. c) da se backup radi automatski preko wifi
  4. d) da na NAS-u za svaki uređaj odnosno njegov backup postoji zaseban folder ili dio. Tako da na NAS-u mogu razlikovati uređaje.

 

Zapravo me najviše brine može li se napraviti ono pod a). Pa tko zna…

Pozdrav! I sam sam nov u svijetu NAS-ova ali mogu podjeliti svoje iskustvo i zapažanje. Ja imam gotovo riješenje, Synology DS218+ NAS sa 2 4TB HDD-a. Za Synlology kažu da to jednom podesiš i zaboraviš i stvarno je tako. Ja sam si složio backupe svega što mi je bitno i mirnije spavam. Od svega što si naveo jedino to pod a) ne radim, radim backup samo slika jer mi je to najbitnije. Za ovo ostalo nisam vidio ništa u njihovim rješenjima pa bi za to vjerojatno trebao neki drugi software. Sve ostalo imam i radi super. Znači backup slika s mobitela preko wifija, backup željenih mapa sa računala (s tim da mi je to podešeno da radi u realnom vremenu, čim napravim izmjenu, a na samom NAS-u mi za te backupe radi verzije tih datoteka da se mogu vratiti na prijašnju ako trebam), backup svakog uređaja se nalazi u zasebnoj mapi.

12 godina
offline
Re: Bežični backup cijelog Android mobitela na NAS
Did12 kaže...

Doma imam 3 Android mobitela i 2 laptopa. Želja mi je složiti NAS na koji će se moći:

  1. a) napraviti cjelokupni backup svih datoteaka sa sva 3 Android mobitela (kontakti, pozivi, poruke, video, audio, datoteke, dakle kompletni clon) tako da ne ovisim o Googlu i drugim cloud backup rješenjima

 

Zapravo me najviše brine može li se napraviti ono pod a). Pa tko zna…

 a)

SyncMe (zelena ikona, dvije strelice. Ako slučajno postoji više programa s istim imenom)

Možeš podešavati sync s kojeg direktorija, koje vrste datoteka, na koji komp, u koji direktorij, koliko često... Radi sync na običan sherani disk na pc u mreži, moraš sam provjeriti za NAS.

 

E, ovo je kopija fizičkih datoteka, a ne kontakta i poziva, OSIM ako su i oni zapisani u nekoj datoteci, a to uspiješ otkriti kojoj.

 

P.S.

Nekoć davno sam koristio jedan program za Android koji je radio kopiju poziva, SMS-a... na pc, ali to je bilo prije 5-6 godina, nemam pojma dal još uvijek postoji i kako se zove.

Provjerim pa javim.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
Bežični backup cijelog Android mobitela na NAS

Ne mogu pronaći, ali sam naletio na ovo:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sentaroh.android.SMBSync2

Sretno!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
online
Re: Bežični backup cijelog Android mobitela na NAS
Ja bih backup radio alatima proizvođača i onda kopirao po uređajima.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bežični backup cijelog Android mobitela na NAS
Hvala ekipa, sad znam u kojem smjeru ići. Žao mi je što ne postoji neko jednostavno cjelovito hw/sw rješenje mog problema, ali bit će dobro i ovako.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice