Cross motori...

poruka: 267
|
čitano: 225.359
|
moderatori: XXX-Man, pirat, vincimus, Lazarus Long, DrNasty
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Cross motori...

Ima gdje u hrv do 3000kn kakvi novi cross 110/125 ccm,il neki slicni model ? ( sa dostavom )

dafuq! =)
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2012 17:51 (BloOm3R!).
Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Cross motori...

Za te pare ne dobiš ni razvaljenog CTX-a bez papira, a kamoli još s dostavom...

 

Možda neki atx, to biš možda i našao s papirima, ali treba malo prerade za kros.

Svi smo mi Mentalist.
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.6.2012 19:44 (Jakovp).
 
5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Cross motori...
BloOm3R! kaže...

Ima gdje u hrv do 3000kn kakvi novi cross 110/125 ccm,il neki slicni model ? ( sa dostavom )

Jedino sa zaribanom masinom ili vilicama u rezervoaru, triba se vise izdvojiti za tako nesto :D

Zrdavko Mamić je moj idol!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Cross motori...
Joco55 kaže...
luka_cro kaže...

a mene zanima kak ide honda cr 500 2t koja ima 70ks....

Brutalno i suviše opasno!

 

Nisam je vozio ali znam da je sve iznad 125 2T opasno za vozit.

 

Prije su se u MotoGP-u vozili 500 2T motori ali ih je bilo preteško za vozit, pogledaj neku stariju utrku i sve će ti bit jasno.

 

Problem je bio enormna eksplozivnost, jednostavno tolika količina snage se u jednom trenutku nebi mogla prenijeti na podlogu i dolazilo bi do "High-Side" padova, što je i slučaj i danas ali u znatno manjoj mjeri.

  Ja imam cr 500 vec 12 god.i mogu potvrditi valjda 20-30 padova radi toga.Prejak motor.A i ja imam 72 kg.

11 godina
neaktivan
offline
Cross motori...

novi sam na forumu....imam motor husqvarnu cr 250 i nemam struju za taj motor ako iko ima ili zna di bi moga nac takvu struju ili od neceg slicnoga da upasiram

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Cross motori...
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.11.2013 16:30 (Crossfan).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Cross motori...

dal je neko sa ebaya naručivao dijelove za zongshen 250 zračnjak,cross?

cilindar,klip,ostalo da je neka trgovina da je jeftinija nego kod nas?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Cross motori...

Jel ima negdjebu hr ili bih kupit yamaha pw 80

Jeftine igre ----> https://www.g2a.com/r/slimeboy01
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Cross motori...

bok trebam pomoć kupujem quad,pa me zanima nes o njemu ,na ostalim bugovima nisam nis naso pa se nadam da cu ovdje nes pronac o  njemu,ak nes znate molim da mi kazete

http://www.njuskalo.hr/cetverokotaci/atv-bulldog-400xtr-4x4-mogucnost-zamjene-oglas-7294879

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Cross motori...

Pozdrav ljudi , zanima me kako vi odrzavate svoje motore, poslije svake voznje.  Nakon kolko mjenjate ulja ? I sve o tome

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Cross motori...
Evo ovako molio bi vas sve prisutne za pomoc i od srca vam hvala :D
Imam motor Motorhispania Furia 50,motor sam rastepo do serafa,pofarbo,sve fino slozeno i na kraju naidem na jedan problem,problem je u fergazeru.fergazer ima jedan pipac na sebi koji jednostavno nemam(ne znam) di spojiti,a star je u tome da kad blindiram pipac motor povuce prva druga i ugusi se,kad je pipac otvoren opce ne vuce,samo se gasi..kolko sam ja skuzio trebalo bi ga spojit negdje da si on sam regulira otvaranje i zatvaranje i da motor moze normalno vuc..inace motor pali bez greske,a sad ako netko moze sugerirat nesto bio bi vam zahvalan :D
8 godina
neaktivan
offline
Cross motori...

Dali ima tko špice za felgu 140mm za felgu 14cola.

Ili ako tko zna di kupit špice, ili pak ako tko ima felgu za prodat . Hvala 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Cross motori...

Da li netko poznaje ove jeftinije cross motore poput zongshen, orion, locnin 125ccm? do 5000kn na njuskalu. Jel valja to sta? Ili nakon par voznji pucaju rame, kvarovi itd? Se isplati to kupovati?

Najbolji program za zaradu na internetu -> https://outloud.us/landingpage/8192
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Cross motori...
Bjezi od toga, ako se mislis vozit po stazi pogotovo...
★★★★★ ako sam ti pomogo stisni HVALA!!!★★★★★
15 godina
offline
Re: Cross motori...
Imao bi problema dosta sa njima, kvarovi i to jelda..

Sta bi onda preporucili za mene pocetnika neka volja me ulovila da bi uzeo krosera..gledao sam ktm sx 125/250 imaju po 20-30kw to je brutala bar mi se tako cini. Mozda neka yamaha isto tako ili nesto trece? Jesu puno skuplji ali i kvalitetniji sigurno.
Koja je razlika izmedu 2takta i 4 takta kod motora? Koji su bolji?

Na kraju, ktm/yamaha i slicni motori, koliko su skupi za odrzavanje mjesecno recimo? Kolika im je potrosnja goriva na 100km?

Hvala :)

Najbolji program za zaradu na internetu -> https://outloud.us/landingpage/8192
16 godina
offline
Re: Cross motori...

za pocetnika najbolje 250ccm 4 takt. s tim da i kod njega moras dosta paziti. 2 taktnog treba razvrtavat u visoke okretaje da ide. to te moze nekad iznenadit i splasit.

 

osobno bi uzel yamahu. za odrzavanje neznam, jer nisam nikad imal cross motor ali mi bliski prijatelj ima. i znam da je generalka dosta skupa a radi se na oko 80-100rh. e sad nije ni to tocno kaj sam navel jer ovisi o nacinu voznje i xyz faktora. ali znam da ispod 200-300€ tesko...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
9 godina
neaktivan
offline
Re: Cross motori...
Lord_Marko kaže...

za pocetnika najbolje 250ccm 4 takt. s tim da i kod njega moras dosta paziti. 2 taktnog treba razvrtavat u visoke okretaje da ide. to te moze nekad iznenadit i splasit.

 

osobno bi uzel yamahu. za odrzavanje neznam, jer nisam nikad imal cross motor ali mi bliski prijatelj ima. i znam da je generalka dosta skupa a radi se na oko 80-100rh. e sad nije ni to tocno kaj sam navel jer ovisi o nacinu voznje i xyz faktora. ali znam da ispod 200-300€ tesko...

 

ako si antonio carioli možda na te sate generalka, ako nisi tada puta 4, 5, 6 ovisno o vozaču

 

 

 

sve marke su ti tu negdje, šta god uzmeš nećeš pogriješiti (moj osobni izbor bi uvijek pao na ktm-a), 2t su zastarijele mašine (na tim se moja generacija vozila ajmo reći zadnja), tako da bolje idi na 4t da budeš u koraku s vremenom... ja osobno sam jako volio 2t ali kad čovjek počne vozit 4t malo kome dođe da se vrati na 4t, za održavanje je jeftiniji 2t ali jedan 2t će izdržati i 10 početnika tako da ako uzmeš da je u dobrom stanju nema straha :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.8.2015 21:02 (smotaniveliki).
12 godina
neaktivan
offline
Cross motori...

Jel ima tu nekakva ekipa ili klub u Zg da se vozi na cross-evima? Ne znam dali uopce ima staza i gdje se smije vozit.

Ljubomorne duše mogu da mi puše
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Cross motori...

Pozdrav 

Planiram kupiti krosera 125 cc - kineza .  Gledam po njuškalu cjena se kreče od  4000 do 5000 kn ( novi ) .

Pa me zanima vaše mišljenje dali se to isplati kupiti .

...
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cross motori...

ne. Dva sata ces srafit a 1 sat se vozit. problem oko nabave rezervnih djelova...

OLD FORDS NEVER DIE...THEY JUST GET FASTER /// Ride or die, remember? /// If Clarkson says that the Focus RS is brilliant, who am I to disagree..
14 godina
offline
Cross motori...

Zna mozda netko od vas gdje nabaviti kros gume za Zongshena 200? Dimenzije su 110/100 - 16 i 90/100 - 19.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Cross motori...


like and subscribe pliss :)

alexc
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Cross motori...

Do kolko max. rh moze ici 4T  motor? A kolko 2T ? 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Cross motori...

Mašina:

 

2T (do 100 radnih sati)

- ukupna masa manja (oko 80kg)

- zamjena termo grupe (cilindar, klip,radilica, ležajevi i semernzi) jeftinija i jednostavnija nego kod 4T

- ovisno o kvalitetu ulja za mješavinu goriva kao i ulju u mašini

- ovisno o režimu rada

- jednostavnost mašine kao i održavanje

 

4T (do 100 radnih sati)

- ukupna masa malo veća (oko 100kg)

- treba obavljati dodatne servise ventila

- svakih 5-8h zamjena ulja i uljnog filtera

- dosta skuplja cijena dijelova mašine

- bolje doziranje snage

- ovisno o režimu rada kao i kvalitetu ulja i goriva

- sama koncepcija masine je dosta složenija

 

Ostali dijelovi su isti ili jako slični.

Održavanje lanca i lančanika, amortizacije, upravljanja...

11 godina
neaktivan
offline
Cross motori...

Uzeo bi cross...e sad koliko je razlika marke do marke...honda-kawasaki-yamaha...

I koliko je skuplje za odrzvat 250cm i 450cm...razlikakao takcih vidim da nije pretjerano velika...znam da je i 250cm sasvim dovoljno al ajd...

I prodajem zongshena 250cm 4t...heh

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Cross motori...
Jel ima kaj dobro tj kvalitetni do 5k od ovih boljih marki ? Naravno polovno i starije? Da moze potegnut
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice