Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 20.426
|
čitano: 4.846.949
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Apsolutno se slažem sa tobom, 120Hz je sasvim dobro....120Hz na oledu nije isto što i na Va ili ips-u, naročito kako kažeđ noviji modeli tv-a koji su 144, iskreno ovu zadnju 4ku nisam pratio

11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav svima,

 

tražim 27" monitor. Iskreno ne znam točno što trebam. Većinu vremena koristim komp samo za čitanje i pretraživanje neta. Izuzetno rijetko igram igrice, jedino što namjeravam skoro igrati je talos principle 2.

 

našao sam ovo prema preporukama iz foruma:

 

dell-g2724d288,52 €

Monitor GIGABYTE G27Q-EK 239,03 €

 

Pretpostavljam da mogu proći jefitnije s obzirom na svoje potrebe.

Ako netko ima kakav prijedlog za jeftiniji monitor ili kvalitetniji slične cijene bio bih jako zahvalan.

 

 

 
0 1 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti
Dash kaže...

Pozdrav svima,

 

tražim 27" monitor. Iskreno ne znam točno što trebam. Većinu vremena koristim komp samo za čitanje i pretraživanje neta. Izuzetno rijetko igram igrice, jedino što namjeravam skoro igrati je talos principle 2.

 

našao sam ovo prema preporukama iz foruma:

 

dell-g2724d288,52 €

Monitor GIGABYTE G27Q-EK 239,03 €

 

Pretpostavljam da mogu proći jefitnije s obzirom na svoje potrebe.

Ako netko ima kakav prijedlog za jeftiniji monitor ili kvalitetniji slične cijene bio bih jako zahvalan.

 

 

 Ako ti je uglavnom za čitanje i net, uzmi IPS i to nemoj potrošiti puno love. Refresh rate i ostale đinđe minđe ti ne trebaju.

14 godina
offline
Koji monitor kupiti

nije li 27'' možda malo premala dijagonala za zakrivljeni ekran?

http://trakt.tv/user/MjezZza
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Pa ovisi, koliko si glavom u monitoru, zar ne?!

maximum effort
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
maxy0 kaže...

nije li 27'' možda malo premala dijagonala za zakrivljeni ekran?

Osobno - je. Definitivno blesavo izgleda na 16:9 ekranu.

It is always darkest just before the dawn.
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Jel ima netko ovog Xiaomija mini led nisam planirao monitor uzimat pošto je trenutni star par mjeseci ali taj mi se čini jako dobar za 400 eura ima sve kaj mi treba.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Zeppelin Graf kaže...
Dash kaže...

Pozdrav svima,

 

tražim 27" monitor. Iskreno ne znam točno što trebam. Većinu vremena koristim komp samo za čitanje i pretraživanje neta. Izuzetno rijetko igram igrice, jedino što namjeravam skoro igrati je talos principle 2.

 

našao sam ovo prema preporukama iz foruma:

 

dell-g2724d288,52 €

Monitor GIGABYTE G27Q-EK 239,03 €

 

Pretpostavljam da mogu proći jefitnije s obzirom na svoje potrebe.

Ako netko ima kakav prijedlog za jeftiniji monitor ili kvalitetniji slične cijene bio bih jako zahvalan.

 

 

 Ako ti je uglavnom za čitanje i net, uzmi IPS i to nemoj potrošiti puno love. Refresh rate i ostale đinđe minđe ti ne trebaju.

 1080p ili 1440p?

12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav

Evo ovako trebao bih preporuku monitora do nekih 400 eura,eventualno 500 ako se bas jako isplati.Koristio bih ga prvenstveno za igranje na ps5 i pcu (laptopu).

Od igri vecinom sim racing

Dijagonala 32 incha.Mislim da mi je u tom cjenovnom rangu mozda najbolje neki 1440p sa 120hz ili 144hz dovoljno.Sad neznam dal VA ili IPS panel.

Hvala na preporukama

ORIGIN: LtMoNkK
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.9.2024 20:04 (Doca15).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
mislioc kaže...

Jel ima netko ovog Xiaomija mini led nisam planirao monitor uzimat pošto je trenutni star par mjeseci ali taj mi se čini jako dobar za 400 eura ima sve kaj mi treba.

 Na forumu za sad nitko ne. I ja to čekam da se netko javi. Ili da se barem pojavi neki review na netu....

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Doca15 kaže...

Pozdrav

Evo ovako trebao bih preporuku monitora do nekih 400 eura,eventualno 500 ako se bas jako isplati.Koristio bih ga prvenstveno za igranje na ps5 i pcu (laptopu).

Od igri vecinom sim racing

Dijagonala 32 incha.Mislim da mi je u tom cjenovnom rangu mozda najbolje neki 1440p sa 120hz ili 144hz dovoljno.Sad neznam dal VA ili IPS panel.

Hvala na preporukama

 M28U-EK 4K IPS(HDMI 2.1 = 4k@120Hz na ps5) ili neki od novijih 2K VA MiniLED monitora tipa AOC-Q27G3XMN spominjanih 2-3 stranice prije.

 Monitori dijagonale 32" ili 34" su malo skuplji i po meni slabije oštrine slike osim ako nisu 4K rezolucije.

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.9.2024 1:33 (ghibli7).
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Uzeo AOC G3 za 400 eurića sa Amazona. Dolazi 19.

 

Nekako kod nas zazirem od kupnje monitora (AOC-a pogotovo). Onaj bleed što je kolega imao, imao sam i ja, te sam prošao cijelu havariju oko povrata (faking Links).

 

Moj kolega s posla je imao identičnu situaciju, na kraju mu je ostalo govno jer nije znao što bi, pa mu je prošao rok za povrat. Reklamaciju na bleed ne priznaju naravno, A I DA uzme drugi vjerovatno bi ga opet posralo.

 

Mislim da tu uvoznik (Asbis ???) nešto muti - gadno.

 

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Matthew26 kaže...
mislioc kaže...

Jel ima netko ovog Xiaomija mini led nisam planirao monitor uzimat pošto je trenutni star par mjeseci ali taj mi se čini jako dobar za 400 eura ima sve kaj mi treba.

 Na forumu za sad nitko ne. I ja to čekam da se netko javi. Ili da se barem pojavi neki review na netu....

 Evo review https://www.tomshardware.com/monitors/gaming-monitors/xiaomi-g-pro-27i-27-inch-qhd-180-hz-gaming-monitor-review

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
mislioc kaže...
Matthew26 kaže...
mislioc kaže...

Jel ima netko ovog Xiaomija mini led nisam planirao monitor uzimat pošto je trenutni star par mjeseci ali taj mi se čini jako dobar za 400 eura ima sve kaj mi treba.

 Na forumu za sad nitko ne. I ja to čekam da se netko javi. Ili da se barem pojavi neki review na netu....

 Evo review https://www.tomshardware.com/monitors/gaming-monitors/xiaomi-g-pro-27i-27-inch-qhd-180-hz-gaming-monitor-review

 Impresivne karakteristike monitora cijene 400 eura.

 Za preporuku. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.9.2024 18:04 (ghibli7).
9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
mislioc kaže...
Matthew26 kaže...
mislioc kaže...

Jel ima netko ovog Xiaomija mini led nisam planirao monitor uzimat pošto je trenutni star par mjeseci ali taj mi se čini jako dobar za 400 eura ima sve kaj mi treba.

 Na forumu za sad nitko ne. I ja to čekam da se netko javi. Ili da se barem pojavi neki review na netu....

 Evo review https://www.tomshardware.com/monitors/gaming-monitors/xiaomi-g-pro-27i-27-inch-qhd-180-hz-gaming-monitor-review

 Pa prva recenzija je super. Treba jos neka malo ipak detaljnija, ali kolko vidim odličan monitor za te novce.

E sad dvojba. AOC ili Xiaomi? 

15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Evo usporedbe Xiaomija sa IPS LG 27GP850-B.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.9.2024 22:24 (ghibli7).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

aoc   pogledaj

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Wiz3m4n kaže...

aoc   pogledaj

 Možda bi trebali dati malo vremena ovom Xiaomiju,a dotad broj prodanih AOCa i povratne informacije kupaca preko amazona sve govore.

 Ipak razlika je što AOC ima VA a Xiaomi IPS panel sa MiniLED osvjetljenjem.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.9.2024 2:24 (ghibli7).
9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ghibli7 kaže...
Wiz3m4n kaže...

aoc   pogledaj

 Možda bi trebali dati malo vremena ovom Xiaomiju,a dotad broj prodanih AOCa i povratne informacije kupaca preko amazona sve govore.

 Ipak razlika je što AOC ima VA a Xiaomi IPS panel sa MiniLED osvjetljenjem.

 Pocele recenzije. I sve su mahom odlicne.... tako da it looks like we have a winner u tom cjenovnom rangu?

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Sva sreća što mi je ta veličina mala, tako da ne moram mozgat šta kupiti, jaka konkurencija u 27 icča 

9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Wiz3m4n kaže...

Sva sreća što mi je ta veličina mala, tako da ne moram mozgat šta kupiti, jaka konkurencija u 27 icča 

 Šta češ uzet?

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

A šta bi uzima, imam sve šta trebam 

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Ajmo malo da cujem misljenja strucnjaka, woled monitor ili qd oled?
Gledam si ove 32” 4k i po istoj cijeni su samsung g8 oled i lg 32 pa ono svaki ima neke svoje pluseve i minuse. Najveci minus im je cijena 🤭
Intel 80286
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

pRIJATELJU JA NISAM NEKI PREVELIK STRUČNJAK NO MOGU TI PRENJETI pardon na cpslock šta ljudi kažu, ja sam shvatio da je na qd bolji i lijepši prikaz boja i same slike dok je woled više jasniji tekst i linije kod tablica i sl. za čitanje i rad...ima i drugih razlika, pa pročitaj, raspisali su se tamo

 

 

viđ vamo

11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Cisto informativno pitanje...

Imam LG 27GR83Q, koji i ovako slabo koristim. Jel se isplati (pokusati) prodati ga i uzeti Xiaomi G Pro 27i za 50€ vise?

Valjd bih mogao dobiti nekih 280€ za njega jer je prakticki nov (kupljen u SD u 4mj).

A imam pristup njemackim shopovima i tamo koliko vidim ima Xiaomi za cca. 300-320€ s kuponima.

 

Isplati li se, ili nije Xiaomi nista bolji od mog LGa?

Realno mi ne treba 240Hz, vidim i sam da sam pretjerao.

Realno bi mi 120Hz bilo skroz ok.

Mora bit 1440p jer planiram uzeti 7900 GRE ili 7900 XT, a te karte nisu bas za 4k 120Hz AAA story games.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Eto razlika kako woled ima savrseno crnu boju a na qledu posvijetli kad u sobi ima dosta svjetlosti. Tako da cu uzeti lg oled zbog savrsenk crne , jer se zato i uzima oled :)

Slike lijevo lg desno samsungov panel

Intel 80286
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.9.2024 16:02 (Horned Reaer).
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Teško i za povjerovat da su scenariji isti....uhhhhh

 

Da nije baja zaboravio Lg-a uštekat u struju 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.9.2024 16:13 (Wiz3m4n).
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Horned Reaer kaže...
Ajmo malo da cujem misljenja strucnjaka, woled monitor ili qd oled?
Gledam si ove 32” 4k i po istoj cijeni su samsung g8 oled i lg 32 pa ono svaki ima neke svoje pluseve i minuse. Najveci minus im je cijena 🤭

 Evo tu su mišljenja stručnjaka i razlike između te dvije vrste OLED monitora. 

https://www.rtings.com/tv/learn/qd-oled-vs-woled

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.9.2024 16:21 (ghibli7).
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Horned Reaer kaže...

Eto razlika kako woled ima savrseno crnu boju a na qledu posvijetli kad u sobi ima dosta svjetlosti. Tako da cu uzeti lg oled zbog savrsenk crne , jer se zato i uzima oled :)

Slike lijevo lg desno samsungov panel

 

Da si stavio ugašen VA ili IPS ekran pored QD OLED-a također bi izgledao tamnije odnosno duboko crno u odnosu na ovaj.

Struktura ploče ili panela uzrokuje ljubičastu nijansu dok je monitor ugašen i izraženije je u osvjetljenijem prostoru jer QD-OLED paneli nemaju polarizirajući sloj. Istina je da QD OLED monitori imaju raised blacks efekt u jače osvjetljenom prostoru,napr.dnevno svjetlo.Osobno to još nisam vidio jer uvjeti gdje koristim monitor nisu takvi.Evo i fotke mog PG32UCDM u osvjetljenoj sobi radi usporedbe(slikano sa POCO F5).

https://www.rtings.com/monitor/tools/compare/asus-rog-swift-oled-pg32ucdm-vs-lg-32gs95ue-b/42065/49551

https://www.makeuseof.com/dont-buy-wrong-oled-monitor/

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.9.2024 3:55 (ghibli7).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice