Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 20.430
|
čitano: 4.853.034
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
ivan72478 kaže...

toxic Iskreno, nisam ne znam koliko mi je ergonomija bitna, ovo mi je prvi monitor koji uzimam, spajat cu ga na laptop.

Ali svakako mi se cini, da monitor bez ikakvih mogućnosti namjestanja ne moze bit dobar izbor

 U istoj recenici neznas koliko ti je ergonomija bitna a uzeo bi za gledanje filmova efektivnih 22" no 32" ti se cini losim izborom zbog ergonomije ? zamisli nemres okrenuti panel tih par % jer ces ga vjerojatno zaljepiti super ljepilom za stol kao i svi normalni ljudi? Pa nije monitor madracnhf a i 22" i 32" za filmove je razlika nebo i zemlja toliko o ergonomiji da ces morati lezati/sjediti na 1m od monitora da bi nesto i vidio.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.10.2018 16:20 (Stjepanj).
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Imamo jedan zanimljiv monitor viska, samo za one koji vole finu rezu i high RR. 

Radi se o novom alienware-34-curved-gaming-monitor-aw3418dw.

 

PP za sve ostale info.

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
DzigiBau kaže...

Uzeo danas super popularnog AOC-a 32" u Austriji za 199€ u Mediamarktu. Trebat će mi vjerojatno tjedan dana da se naviknem na veličinu, ali mislim da neće biti problema, inače sam zadovoljan slikom jako. Jedino imam problem s netflixom, znači laptop mi je spojen na monitor i kad pokrenem bilo što s netflix-a preko monitora on se jednostavno odpoji od laptopa i pokaže da nema signala i ne može se ponovo povezati dok ne restartiram laptop. Čitao sam malo o ovome na netu, i znam da nije do monitora, ali nije mi jasno u čemu je problem, možda refresh rate ili grafička? Kad laptop spojim na tv netflix normalno radi.

 Ako nije na 60Hz , najvjerojatnije da je to razlog 

8 godina
offline
Koji monitor kupiti

jel valja ovo ista? link

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
dabar_solta_V2 kaže...

jel valja ovo ista? link

kako ne, za 4k i ovu dijagonalu odlicna cijena vidim da gledas 4k, to za tebe?lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
error_666 kaže...
DzigiBau kaže...

Uzeo danas super popularnog AOC-a 32" u Austriji za 199€ u Mediamarktu. Trebat će mi vjerojatno tjedan dana da se naviknem na veličinu, ali mislim da neće biti problema, inače sam zadovoljan slikom jako. Jedino imam problem s netflixom, znači laptop mi je spojen na monitor i kad pokrenem bilo što s netflix-a preko monitora on se jednostavno odpoji od laptopa i pokaže da nema signala i ne može se ponovo povezati dok ne restartiram laptop. Čitao sam malo o ovome na netu, i znam da nije do monitora, ali nije mi jasno u čemu je problem, možda refresh rate ili grafička? Kad laptop spojim na tv netflix normalno radi.

 Ako nije na 60Hz , najvjerojatnije da je to razlog 

 

Da, vratio sam sa 75 Hz na 60 i sve radi. Znači netflix ne može raditi na 75 Hz?

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
DzigiBau kaže...

 

Da, vratio sam sa 75 Hz na 60 i sve radi. Znači netflix ne može raditi na 75 Hz?

 a preko cega gledas netflix, vidim da razliciti browseri/app podrzavaju razlicite rezolucije(nazalost za podrsku o refresh rate-u nemaju nikakve informacije vjerojatno isti drek), kabal s kojim si spojio monitor na laptop?, koliko vidim u pravilu ako zelis veci refresh rate na monitoru da bi netflix radio mora biti spojen s DP-om.lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.10.2018 0:17 (Stjepanj).
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ako može info odakle je najsigurnije naručiti IIyamu Prolite X(B)2483HSU.

Na nabavi mi daje samo dva shopa koji su mi totalna nepoznanica.

U poznatim domaćim shopovima taj model nisam vidio u ponudi.

https://www.nabava.net/monitori/iiyama-prolite-x2483hsu-b3-monitor-cijena-amva-238-169-49226011

Hvala

7 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
mrgud1 kaže...

Ako može info odakle je najsigurnije naručiti IIyamu Prolite X(B)2483HSU.

Na nabavi mi daje samo dva shopa koji su mi totalna nepoznanica.

U poznatim domaćim shopovima taj model nisam vidio u ponudi.

https://www.nabava.net/monitori/iiyama-prolite-x2483hsu-b3-monitor-cijena-amva-238-169-49226011

Hvala

 

iiyama nije vise sto je bila prije deset i vise godina...sad su konfekcija kao i ostali, mada taj model ima vrlo dobru matricu. Ne bih preporucio nabavku....

žene ga vole
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Gorstak79 kaže...

iiyama nije vise sto je bila prije deset i vise godina...sad su konfekcija kao i ostali, mada taj model ima vrlo dobru matricu. Ne bih preporucio nabavku....

 laprdaš gluposti kao i obično

upravo taj model sam imao na testiranju nekoliko dana i to je najbolji amva monitor koji sam ikad vidio, a vidio sam ih poprilično

od boje koja ne zaostaje za ips monitorima, odličnog kontrasta do minimalnih negativnosti amva panela, taj monitor je vrh u klasi full hd amva monitora

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...
ivan72478 kaže...

toxic Iskreno, nisam ne znam koliko mi je ergonomija bitna, ovo mi je prvi monitor koji uzimam, spajat cu ga na laptop.

Ali svakako mi se cini, da monitor bez ikakvih mogućnosti namjestanja ne moze bit dobar izbor

 U istoj recenici neznas koliko ti je ergonomija bitna a uzeo bi za gledanje filmova efektivnih 22" no 32" ti se cini losim izborom zbog ergonomije ? zamisli nemres okrenuti panel tih par % jer ces ga vjerojatno zaljepiti super ljepilom za stol kao i svi normalni ljudi? Pa nije monitor madracnhf a i 22" i 32" za filmove je razlika nebo i zemlja toliko o ergonomiji da ces morati lezati/sjediti na 1m od monitora da bi nesto i vidio.lp

 Monitor mi služi prvenstveno za faks, a tek onda za gledanje filmova

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
picajzla0707 kaže...
Gorstak79 kaže...

iiyama nije vise sto je bila prije deset i vise godina...sad su konfekcija kao i ostali, mada taj model ima vrlo dobru matricu. Ne bih preporucio nabavku....

 laprdaš gluposti kao i obično

upravo taj model sam imao na testiranju nekoliko dana i to je najbolji amva monitor koji sam ikad vidio, a vidio sam ih poprilično

od boje koja ne zaostaje za ips monitorima, odličnog kontrasta do minimalnih negativnosti amva panela, taj monitor je vrh u klasi full hd amva monitora

 Gdje je kupljen taj koji si imao na testiranju?

Razmišljao sam i o 27" modelu kojeg ima u našim shopovima ali nisam siguran zbog rezolucije 1080p na 27".

P.S. u ponudi su dva modela s istim imenom a različitom cijenom, a ne mogu dokučiti u čemu je razlika, pa ako netko zna.

https://www.pcshop.hr/monitor-iiyama-27-prolite-x2783hsu-169-full-hd-1920x1080-amva-led-tft-4ms-300-cdm2-d-subdvi-dhdmiusb/35740/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

https://www.pcshop.hr/monitor-iiyama-27-prolite-x2783hsu-169-full-hd-1920x1080-amva-led-tft-4ms-300-cdm2-d-subdvi-dhdmiusb20x3-hdcp-speakers/X2783HSU/product/

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Nema u toj iiyami nista spektakularno to je megapopularni Benq-ov panel iz nekadasnjeg best-buy amwa 27" 1080p gw2760 modela koji se trpao i u 24 i kasnije verzije njihovih modela", razlika u cijeni ti je zbog dobavljaca, uzmi jeftiniji iako ga ja nebi uzeo vec provjereni benq.lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
mrgud1 kaže...

 Gdje je kupljen taj koji si imao na testiranju?

Razmišljao sam i o 27" modelu kojeg ima u našim shopovima ali nisam siguran zbog rezolucije 1080p na 27".

P.S. u ponudi su dva modela s istim imenom a različitom cijenom, a ne mogu dokučiti u čemu je razlika, pa ako netko zna.

https://www.pcshop.hr/monitor-iiyama-27-prolite-x2783hsu-169-full-hd-1920x1080-amva-led-tft-4ms-300-cdm2-d-subdvi-dhdmiusb/35740/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

https://www.pcshop.hr/monitor-iiyama-27-prolite-x2783hsu-169-full-hd-1920x1080-amva-led-tft-4ms-300-cdm2-d-subdvi-dhdmiusb20x3-hdcp-speakers/X2783HSU/product/

 kupljen je u alzashopu, to je još bila prva revizija, a sad se prodaju b3 revizije

 

za 27'' ti ne mogu reći ništa jer ga nisam vidio uživo, a što se tiče različite cijene - razlika je u podnožju, koje je na skupljem modelu nešto bolje i čvršće, možda još ponešto, nisam siguran

i što se tiče panela, što spominje stjepko, da, radi se o au optronics panelu, no vrlo vjerojatno binane serije jer imam doma dva benq amva monitora, još jednog ima kolega kod kojeg sam često, par komada sam još imao priliku vidjeti i niti jedan nema tako dobru sliku kao ta iiyama

dapače, moj 22'' benq i 27'' benq niti nakon kalibracije nemaju tako dobre boje, niti približno, i izgledaju isprano naspram iiyame

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Imas na displayspecification koji je panel u odredenom modelu pa pogledaj taj svoj drugi 27" na kojem velis da nisu "boje" bolje.lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepko, govorim isključivo o 24" iiyami koju sam imao priliku koristiti. Nažalost nemam 24" benq pri ruci, imam doma 22" i 27", za što nema koristi gledati specke jer po veličini je očito nisu isti kao 24" na iiyami. U svakom slučaju razlika je ogromna, boje na iiyami su daleko bolje, vidio sam to ja, moja žena kija mi je mjesec dana grintala da je iiyama ljepša, prijatelj koji je tu iiyamu zamijenio za 27" benq, a vidjeli su i grafičari u mojoj firmi, koji su rekli da je više nego dobra za grafičku obradu, za razliku od drugih amva monitora.
7 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

nisam ovaj do sada vidjao na nabavi...cini mi se ok...

mene tuđi životi ne interesuju, ja sam i od moj u šok
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Gorstak79 kaže...

nisam ovaj do sada vidjao na nabavi...cini mi se ok...

 I meni, samo koliko vidim na nabavi je pivot naveden, dok na svim stranica trgovina nije

6 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Kupio sam AOC 24V2Q i odlican je, iako sam htio 27V2Q, ali nije ga bilo nigdje i rekli su da nece u skorije vrijeme. Ima sve sto sam trazio IPS, Free Sync, 75 HZ, stabilno je postolje, ne mice se uopste na stolu, super je dizajn. Jos sam ga ulovio na debelom popustu 127 

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.10.2018 13:34 (Dinno).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Dinno kaže...

Kupio sam AOC 24V2Q i odlican je, iako sam htio 27V2Q, ali nije ga bilo nigdje i rekli su da nece u skorije vrijeme. Ima sve sto sam trazio IPS, Free Sync, 75 HZ, stabilno je postolje, ne mice se uopste na stolu, super je dizajn. Jos sam ga ulovio na debelom popustu 127 

 Kupio sam isti model. Sve preporuke takodjer. Odusevila me kvaliteta prikaza slike. IPS glowa nema

5 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

pozdrav

trebao bi malu pomoć za rx 580 8gb koji monitor uzet.Bacio sam oko na ova dva

AOC MONITOR 27'' Q2778VQE ili AOC 24.5" G2590VXQ a moze i nešto treće oko te cijene.

Hvala

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Koji monitor kupiti
7 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

ovome samo fali display port i da je sto kuna niza cijena...

mene tuđi životi ne interesuju, ja sam i od moj u šok
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav, trebam preporuku monitora za novo sastavljeno racunalo ( i78700k i gtx 1070 ti).

Trenutno imam monitor koj je pod “moj pc” te sam poceo traziti najisplativiji upgrade, mislim da bi mi bilo idealno nesto od recimo 27 incha, 2k? Igraju se vecinom shooteri (pubg,csgo) te gledam dosta filmova.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
win4crazzy kaže...

Pratim temu već nekih 30tak stranica i još uvijek sam neodlučan u vezi monitora. 

Treba mi nešto za glazbenu produkciju, ne znam koja bi mi veličina odgovarala, jer trenutno koristim samsungov T220 22" i on mi zadovoljava sve moguće potrebe, al' nešto mi govori da bi mi bilo puno lakše producirati na većem monitoru i/ili većoj rezoluciji što je i jedan od razloga zašto kupujem novi monitor. Igre ne igram, filmove rijetko kad gledam, treba jedino uzeti u obzir da pored produkcije koristim malo photoshop i programe za video edit, al' ništa previše i ništa na profesionalnom nivou.

Meni je zapao za oko stalno spominjani 31.5" AOC i 32" iiyama ProLite pa ne znam da l' da idem na nešto od toga ili da uzimam neki manji monitor, jer ne znam hoće li mi 31-32 inča biti preveliko....nisam baš pametan 

Što se tiče budžeta, 2500-3000kn bi mi bila neka granica, al' mislim da na temelju navedenih zahtjeva mogu proći dosta ispod te gornje granice budžeta

 

Grafička je R9 280x ukoliko je i taj podatak potreban

 itko? neki prijedlog, savjet?

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
7 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
win4crazzy kaže...
win4crazzy kaže...

Pratim temu već nekih 30tak stranica i još uvijek sam neodlučan u vezi monitora. 

Treba mi nešto za glazbenu produkciju, ne znam koja bi mi veličina odgovarala, jer trenutno koristim samsungov T220 22" i on mi zadovoljava sve moguće potrebe, al' nešto mi govori da bi mi bilo puno lakše producirati na većem monitoru i/ili većoj rezoluciji što je i jedan od razloga zašto kupujem novi monitor. Igre ne igram, filmove rijetko kad gledam, treba jedino uzeti u obzir da pored produkcije koristim malo photoshop i programe za video edit, al' ništa previše i ništa na profesionalnom nivou.

Meni je zapao za oko stalno spominjani 31.5" AOC i 32" iiyama ProLite pa ne znam da l' da idem na nešto od toga ili da uzimam neki manji monitor, jer ne znam hoće li mi 31-32 inča biti preveliko....nisam baš pametan 

Što se tiče budžeta, 2500-3000kn bi mi bila neka granica, al' mislim da na temelju navedenih zahtjeva mogu proći dosta ispod te gornje granice budžeta

 

Grafička je R9 280x ukoliko je i taj podatak potreban

 itko? neki prijedlog, savjet?

 

Ja osobno volim da mi je reza veca ili ista u odnosu na inche. 24" 1080p je neki normala, i to kosta oko keku kuna. 32" je zeru previse za 1440p, 27" bi bilo idealno, ali takve bas i ne vidim neke jeftine modele. A opet, bas da bih kupio 24" 1080p, i ne bih, jer mi je to kao refresh otprije des godina, takvi su se i prije des godina prodavali. Da sad kupujem, kupio bih neku 4k 43" budget tv, oko 3000kn i bacio bih pogled na rtings.com da vidim ima li takva dostupna kod nas.

 

(usput, to sam vec i napravio, i kupio bih najvjerojatnije LG UK6400 da imam para)

mene tuđi životi ne interesuju, ja sam i od moj u šok
5 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

pozdrav, trebam preporuku monitora za racunalo ( i5 6402p i gtx 1060 6gb) na ljeto ce doci neki novi cpu. volio bih neki 27inch(ali ne mora biti) i 1440p za nekih 2000 kn ako je moguce. Igram sve od fps pa do rts.

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.10.2018 18:45 (kristian9873).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
kristian9873 kaže...

pozdrav, trebam preporuku monitora za racunalo ( i5 6402p i gtx 1060 6gb) na ljeto ce doci neki novi cpu. volio bih neki 27inch i 1440p za nekih 2000 kn ako je moguce. Igram sve od fps pa do rts.

 

Pa i nije ti ta grafa baš za 1440p, ako ćeš već nešto mjenjati na ljeto rađe idi na novi GPU, neki GTX1070 kao minimum, još bolej ako možeš ići do GTX1070Ti/1080

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...
kristian9873 kaže...

pozdrav, trebam preporuku monitora za racunalo ( i5 6402p i gtx 1060 6gb) na ljeto ce doci neki novi cpu. volio bih neki 27inch i 1440p za nekih 2000 kn ako je moguce. Igram sve od fps pa do rts.

 

Pa i nije ti ta grafa baš za 1440p, ako ćeš već nešto mjenjati na ljeto rađe idi na novi GPU, neki GTX1070 kao minimum, još bolej ako možeš ići do GTX1070Ti/1080

 Ne mora nuzno biti 1440p ali onda ne znam koliko vrijedi uzet monitor od 27

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
ibme74 kaže...
kristian9873 kaže...

pozdrav, trebam preporuku monitora za racunalo ( i5 6402p i gtx 1060 6gb) na ljeto ce doci neki novi cpu. volio bih neki 27inch i 1440p za nekih 2000 kn ako je moguce. Igram sve od fps pa do rts.

 

Pa i nije ti ta grafa baš za 1440p, ako ćeš već nešto mjenjati na ljeto rađe idi na novi GPU, neki GTX1070 kao minimum, još bolej ako možeš ići do GTX1070Ti/1080

 gtx 1060 6gb gura 1440p bez vecih problema, nije da mora u svakom naslovu nabijati 4xaa,

trenutno svijetski best-buy u svijetu medu monitorima:

VA

https://www.nabava.net/search.php?q=aoc+q3279vwf

IPS

https://www.nabava.net/search.php?q=Q3279VWFD8

Ovdje vam je i tema o doticnom, 99% ljudi je iznimno zadovoljna.

lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.10.2018 19:13 (Stjepanj).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice