Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.838
|
čitano: 4.467.375
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
marijanooo kaže...

Kakav vam se cini ovaj monitor?

https://www.instar-informatika.hr/mo...3415W/product/

Po cijele dane sam uz komp zbog posla, ne igram igrice i ne gledam filmove. Treba mi jedan veliki monitor, 27 inca+, i zelim da je od Della. Imate neku bolju preporuku?

ili radije mozda uzeti 2 ova: https://www.links.hr/hr/monitor-27-l...crni-100333175
Je taj najbolji Dellov 27inčni koji se nudi kod nas?

 Nitko nema komentara na ovo? :)

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
marijanooo kaže...
marijanooo kaže...

Kakav vam se cini ovaj monitor?

https://www.instar-informatika.hr/mo...3415W/product/

Po cijele dane sam uz komp zbog posla, ne igram igrice i ne gledam filmove. Treba mi jedan veliki monitor, 27 inca+, i zelim da je od Della. Imate neku bolju preporuku?

ili radije mozda uzeti 2 ova: https://www.links.hr/hr/monitor-27-l...crni-100333175
Je taj najbolji Dellov 27inčni koji se nudi kod nas?

 Nitko nema komentara na ovo? :)

 na zadnje dvije stranice su odgovori na sva tvoja pitanja! Zaboravi Dell, po pitanju "dobivenog" je zaostao 5g u odnosu na konkurenciju.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...
marijanooo kaže...
marijanooo kaže...

Kakav vam se cini ovaj monitor?

https://www.instar-informatika.hr/mo...3415W/product/

Po cijele dane sam uz komp zbog posla, ne igram igrice i ne gledam filmove. Treba mi jedan veliki monitor, 27 inca+, i zelim da je od Della. Imate neku bolju preporuku?

ili radije mozda uzeti 2 ova: https://www.links.hr/hr/monitor-27-l...crni-100333175
Je taj najbolji Dellov 27inčni koji se nudi kod nas?

 Nitko nema komentara na ovo? :)

 na zadnje dvije stranice su odgovori na sva tvoja pitanja! Zaboravi Dell, po pitanju "dobivenog" je zaostao 5g u odnosu na konkurenciju.lp

 Možeš pojasnit? Po čemu je zaostao? Meni ne treba gaming monitor, ne znam ako to šta mijenja. Čiji modeli su po tebi danas najjači kad su monitori u pitanju?

12 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
marijanooo kaže...

 Možeš pojasnit? Po čemu je zaostao? Meni ne treba gaming monitor, ne znam ako to šta mijenja. Čiji modeli su po tebi danas najjači kad su monitori u pitanju?

 pa napisao sam, po cijeni u odnosu na konkurenciju, nisi napisao sta trazis(do koliko love), linkove koje si stavio ne rade! najeftiniji uredski dell od 27"@1080p kosta 2000kn s 6/8ms, "U" serija(ultra sharp) koja nesto vrijedi  krece od 3500kn pa na vise..to isto ti nudi Benq za 1500kn, procitaj zadnje 2-3 stranice ili ako zelis mrvicu ostriju sliku a 31"+ dijagonalu onda ovaj AOC !lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.1.2018 22:42 (Stjepanj).
13 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Stjepanj kaže...
marijanooo kaže...

 Možeš pojasnit? Po čemu je zaostao? Meni ne treba gaming monitor, ne znam ako to šta mijenja. Čiji modeli su po tebi danas najjači kad su monitori u pitanju?

 pa napisao sam, po cijeni u odnosu na konkurenciju, nisi napisao sta trazis(do koliko love), linkove koje si stavio ne rade! najeftiniji uredski dell od 27"@1080p kosta 2000kn s 6/8ms, "U" serija(ultra sharp) koja nesto vrijedi  krece od 3500kn pa na vise..to isto ti nudi Benq za 1500kn, procitaj zadnje 2-3 stranice ili ako zelis mrvicu ostriju sliku a 31"+ dijagonalu onda ovaj AOC !lp

 Oops, sorry, nisam skuzio da linkovi ne rade.

 

ovo je link na prvi od 34 inča: https://www.instar-informatika.hr/monitor-dell-flat-panel-34-u3415w-ultrawide-hdmi-mini-dp-dp-3440x1440/U3415W/product/

 

Ovo je alternativa, 2 ovakva: https://www.links.hr/hr/monitor-27-led-dell-u2715h-wqhd-ips-8ms-350cd-m2-1000-1-hdmi-mdp-dp-usb-3-0-pivot-crni-100333175

 

Nemam neko ograničenje u budžetu, bitno mi je da uzmem najbolje šta se nudi za ovo šta meni treba > grafovi, browseri, excel i sl. po cijele dane. Nekako sam uvijek smatrao Dell najboljim monitorom. Zadnji Benq šta sam imao na poslu me uništio skoro

12 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

pa taj WQHD ti ima fine specke, odlican gamut, istina dobit ces kod Dell-a nesto kvalitetniju obradu, plastiku i nesto "bolju" sliku(u odnosu na slabije serije) jer je ovaj iz Ultra Sharp serije(i sam sam imao jednog) ako bas zelis Dell-a a lova ti nije problem  uzmi njega, 34" UW ti je idealan ako trebas puno prostora no ovaj ti je jos i zakrivljen osobno nisam koristio no koliko citam za ozbiljan "posao" nisu dobri(jer je doticna zakrivljenos prevelika na toliku duzinu pa nekima kod crteza, tablica i sl. smeta) pa mozda pricekaj jos koji komentar ili sam pogledaj kaj vele bespucima interneta, cijenom od 1000€ na njemu on meni nema nista opravdavajuce da je i od zlata! Kaj se tice tvog  komentara za tamo neki neimenovani model Benq nema ti smisla ocrnjavati cijeli brand!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2018 1:35 (Stjepanj).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Moze preporuka za monitor 1920x1080 24..do 1000kn

 
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Koji monitor kupiti
mrba kaže...

Moze preporuka za monitor 1920x1080 24..do 1000kn

 

Klik ili klik

13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Treba mi monitor koji što manje umara oči je sam na njemu 7-8 sati na dan. Služio bi za programiranje, office programe i malo crtanja. Trenutno radim na 19'' 16:10 i uzeo bi 24'' 16:9. Grafička ima dva DVI-I izlaza.

 

Ovo su neki modeli koje sam našao, mislim da bi mi najviše odgovarao prvi BENQ, da li netko zna da li je dobra slika na njemu. Možete preporučiti i neki skuplji, ali neznam da li bi dobio nešto za ova za šta meni treba.

 

BENQ GW2470HM

AOC i240SXH

AOC I2476Vxm

Dell SE2416H

Dell E2417H

 

Ako bi išao na 27'' su ovi modeli, ali nisam siguran da li mi treba toliki monitor jer bi novi koristio zajedno sa starim monitorom.

 

BENQ EW2775ZH

AOC P270SH

 

To mi je monitor za posao pa ne mogu tražiti da mi kupe neki skupi, ali i ovi su puno bolji od starog. Doma imam 29'' 21:9 i 20'' 16:10 pa se ne mogu nikako naviknuti na tako mali monitor, a i teško mi je radit na njemu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2018 21:51 (loko_1).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Koji monitor kupiti

Bok, momci! Evo gledam si uzeti monitor pa su mi u oko upala ova dva monitora:

https://www.instar-informatika.hr/monitor-samsung-27-llc27f390fhux-zakrivljeni-vga-hdmi-full-hd-best-buy/0222520/product/
https://www.instar-informatika.hr/monitor-aoc-315-q3279vwf-gaming-freesync-2k-akcija/aoc-q3279vwf/product/

Uvik su me privlacili ovi zakrivljeni, ali ne znam vrijedi li to te novce. A za ovaj drugi mi se cini da bi mogao biti i overkill sa svoja 32".
Na kompu uglavnom gejmam i to najvise kamione, utrke i FPS-ove. 
Trenutno imam monitor od 24" pa bi volio sad nesto vece uzeti. Ako vi imate kakav prijedlog, a da je tu negdje cijenom, slobodno napisite.

Hvala!

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji monitor kupiti
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Koji monitor kupiti

Moze preporuka WQHD ekrana, prodao sam svoj.
144+++ Hz bi volio da ima. G-SYNC!!
Gledao sam Benq i Asus.
27" bi mi na knap bilo na stolu!

Buđet trenutni oko 600 Eura vidio bi sto imate, ali racunajte G-Sync, 27" 140+ Hz! Tako da moze i izvana computer universe, alza i slicno.

Bez Extreme Digitala please... :/!

everyday i'm shuffling...
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.1.2018 13:57 (Luka123).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Luka123 kaže...

Moze preporuka WQHD ekrana, prodao sam svoj.
144+++ Hz bi volio da ima. G-SYNC!!
Gledao sam Benq i Asus.
27" bi mi na knap bilo na stolu!

Buđet trenutni oko 600 Eura vidio bi sto imate, ali racunajte G-Sync, 27" 140+ Hz! Tako da moze i izvana computer universe, alza i slicno.

Bez Extreme Digitala please... :/!

 
Da sam sebe citiram, ima li nesto ovako jeftinije?

https://www.mall.hr/lcd-monitori/asus-ips-gaming-monitor-pg279q?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

everyday i'm shuffling...
13 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ljudi, ima li netko preporuku 4k monitora dijagonale 30-43"? Volio bih cijenom ostati ispod 6k kn. Hvala

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Luka123 kaže...
Luka123 kaže...

Moze preporuka WQHD ekrana, prodao sam svoj.
144+++ Hz bi volio da ima. G-SYNC!!
Gledao sam Benq i Asus.
27" bi mi na knap bilo na stolu!

Buđet trenutni oko 600 Eura vidio bi sto imate, ali racunajte G-Sync, 27" 140+ Hz! Tako da moze i izvana computer universe, alza i slicno.

Bez Extreme Digitala please... :/!

 
Da sam sebe citiram, ima li nesto ovako jeftinije?

https://www.mall.hr/lcd-monitori/asus-ips-gaming-monitor-pg279q?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 ima:

 

https://www.mall.hr/lcd-monitori/aoc-ips-monitor-ag271qg?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

6 godina
protjeran
offline
Koji monitor kupiti

Trazio sam neki jeftikaner all around monitor i iskopao ovo

 

Ima dva slicna modela, razlika u par slova u nazivu. Ovaj drugi ima jedan ms manji odziv, ali bi, ako se ne varam, video playback bio u 30 fps, a preko ovoga 60 fps, tako da mi je ovaj nekako bolji...

 

Ako mi rikne ovi moj, ovo cu najvjerojatnije ubost sebi...

 

specs (u ducanu nisu tocno navedene)

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.1.2018 20:41 (Gorstak79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Uhh, sad me zulja dati malo vise za Asusa ili AOC, specifikacije vidim iste. A aoc sam imao priliku imati jeftina plastika je bila na fullhd ekranu! Do ponedjeljka odlucim pa javim sto sam narucio! Mislim da cu asusa!

everyday i'm shuffling...
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Luka123 kaže...

Uhh, sad me zulja dati malo vise za Asusa ili AOC, specifikacije vidim iste. A aoc sam imao priliku imati jeftina plastika je bila na fullhd ekranu! Do ponedjeljka odlucim pa javim sto sam narucio! Mislim da cu asusa!

 imas i TNaca dobrih npr HP omen

10 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pitanjce, ako je monitor spojen na računalo DVI kabelom i uštekaš slušalice u monitor, hoće li se zvuk čuti ili mora biti spojen preko HDMIja?

 

I može preporuka za neki best buy do 850-900 kn, da nije TN, 22''-24'', da ima HDMI (i možda DVI, neznam hoću li zadržat matičnu ili kupit novu). Namjena internet, office, filmovi. Prije nekog vremena bio je u điru BENQ 2270 za tu cijenu, ima li nešto bolje sada?

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.1.2018 22:37 (Sandi4).
 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Koji monitor kupiti
Ovoga kupi u Alza shopu
Vrhunski monitor ali je i vrhunska cijena
Vrijedi svake kune
Pozz
https://m.alzashop.com/27-acer-predator-xb271hubmiprz-d3808020.htm
Samsung S8+
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Luka 123 ja imam evo 4 god aoc2369vm i plastika nigdje ne škripi a monitor je bio 1200kn...tak da ne vjerujem da su na agonija koji im je top off the line išli fusat nešto 

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

napokon zamjenio 11 godina star iMac sa Intel NUCom i sada tražim monitor za njega.. trebam 24", neće se na njemu igrati.. surfanje, malo obrade fotki i malo CADa...

nešto best buy tražim

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozz ljudi u dogledno vrime cu uzet monitor....prioritet mi je wide ...gleda sam samsung 49" ali nema g sync ... ili neki asus aoc ili acer 35" s g syncom sta preporucate aoc je najjeftiniji skoro duplo od samsunga ali to necu gledat , uze bi pa da sam miram 5godina

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ja bi radije uzeo aoc nego samsung

razorblade
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
loko_1 kaže...

Treba mi monitor koji što manje umara oči je sam na njemu 7-8 sati na dan. Služio bi za programiranje, office programe i malo crtanja. Trenutno radim na 19'' 16:10 i uzeo bi 24'' 16:9. Grafička ima dva DVI-I izlaza.

 

Ovo su neki modeli koje sam našao, mislim da bi mi najviše odgovarao prvi BENQ, da li netko zna da li je dobra slika na njemu. Možete preporučiti i neki skuplji, ali neznam da li bi dobio nešto za ova za šta meni treba.

 

BENQ GW2470HM

AOC i240SXH

AOC I2476Vxm

Dell SE2416H

Dell E2417H

 

Ako bi išao na 27'' su ovi modeli, ali nisam siguran da li mi treba toliki monitor jer bi novi koristio zajedno sa starim monitorom.

 

BENQ EW2775ZH

AOC P270SH

 

To mi je monitor za posao pa ne mogu tražiti da mi kupe neki skupi, ali i ovi su puno bolji od starog. Doma imam 29'' 21:9 i 20'' 16:10 pa se ne mogu nikako naviknuti na tako mali monitor, a i teško mi je radit na njemu.

 Može mi netko odgovoriti na pitanje. Koliko znam monitori od BENQ bi trebali najmanje umarati oči, a pretpostavljam da je i slika na njima dobra.

12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Gorstak79 kaže...

Trazio sam neki jeftikaner all around monitor i iskopao ovo

 

Ima dva slicna modela, razlika u par slova u nazivu. Ovaj drugi ima jedan ms manji odziv, ali bi, ako se ne varam, video playback bio u 30 fps, a preko ovoga 60 fps, tako da mi je ovaj nekako bolji...

 

Ako mi rikne ovi moj, ovo cu najvjerojatnije ubost sebi...

 

specs (u ducanu nisu tocno navedene)

 
Gluposti, ako je monitor 60Hz, onda playback odgovara kompresiji videa. Ako gledas youtube 720p60, ili 1080p60 = 60 Hz.
Ako ti je playback bio u 30 Hz koristi DP kabel jer mozda monitor podrzava 60Hz samo preko DP kabela, ako nemas DP na monitoru onda je vrijeme za kupnju novoga, a ovaj nebi monitor koji si iskopao nebih kupio nikad :)!

LP!

everyday i'm shuffling...
12 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Obecao sam javiti sto sam narucio pa eto:

Nakraju sam narucio https://www.mall.hr/lcd-monitori/asus-led-monitor-vg248qe-24

No zgrabio sam ga jucer za 2100kn , cijena je porasla danas za 40 kn. Isao sam na WQHD monitor i 27", 144Hz, 1 ms, ali nakraju sam se odlucio na "jeftiniju" opciju FULL HD 24" 144Hz, 1ms.
Dosad sam imao WQHD IPS, malo ce se tesko biti privknuti na TN, ali nista strasno jer gledao sam recenzije monitora etc. jedan od best buy 2014-5. I dan danas ga ljudi kupuju tako da mislim da nisam napravio pogresku, u najgorem slucaju ga mogu vratiti u roku 15 dana =D?!

LP.

everyday i'm shuffling...
6 godina
protjeran
offline
Re: Koji monitor kupiti
Luka123 kaže...
Gorstak79 kaže...

Trazio sam neki jeftikaner all around monitor i iskopao ovo

 

Ima dva slicna modela, razlika u par slova u nazivu. Ovaj drugi ima jedan ms manji odziv, ali bi, ako se ne varam, video playback bio u 30 fps, a preko ovoga 60 fps, tako da mi je ovaj nekako bolji...

 

Ako mi rikne ovi moj, ovo cu najvjerojatnije ubost sebi...

 

specs (u ducanu nisu tocno navedene)

 
Gluposti, ako je monitor 60Hz, onda playback odgovara kompresiji videa. Ako gledas youtube 720p60, ili 1080p60 = 60 Hz.
Ako ti je playback bio u 30 Hz koristi DP kabel jer mozda monitor podrzava 60Hz samo preko DP kabela, ako nemas DP na monitoru onda je vrijeme za kupnju novoga, a ovaj nebi monitor koji si iskopao nebih kupio nikad :)!

LP!

 

Nek si ti meni ziv i zdrav, lako cemo za ostalo :)

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice