Vodič za odabir kućišta izdvojena tema

poruka: 6.681
|
čitano: 1.399.410
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
zober kaže...

Eksterijer je nešto drugo, i tu se ukusi razlikuju.

 

Ali da je Shinobi bolje od preporučene dvojice su takvi smijehovi da boli glava.

 

Shinobi da ima bolji airflow? A za razliku od Core 3000 i Zalmana Z9 ima zatvorenu cijelu prednju stranu i jedva vuće zrak u sebe, dolazi s jadnim filterima za prašinu, nema niti potenciometar, dolazi samo s jednim ventom (Core 3000 s 3, a Zalman s 4), a kvaliteta izrade je na nivou kućišta od 300 kn. I za kraj siva mat boja i di god ga primiš ostane otisak prstiju zbog tupave "soft touch površine".

 

Jasno mi je da hvališ svog konja i sve to, ali ne uvjeravaj čovjeka da je bolji kad nije.

To nije moj konj. Imao sam ga. Pričaš gluposti. Shinobi je tako dizajniran. Vuče zrak naprijed sa strane i od dolje, nisi ga vidio pa neznaš. Dolazi sa dva ventilatora i može podnijeti još 5. 

Pogledaj testove i vidjet ćeš airflow. A kvaliteta ?? Kvalitetniji je od Z9 sto puta, a od Core 3000 baš i nije.

 

I ne ostaju tragovi, laprdaš.

Ne pravim se lud, pravim se da nisam !
15 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

bok ljudi!

 

namjeravam uzet kuciste do oko 500 kn. za novu konfiguraciju.

komponente kako stvari stoje bi bile i5 3570k i 7870...

bitno mi je da je dosta tiho, da nije skupljač prašine i da ima usb 3.0!

e sad dvoumim se između zalmana z11 koji je 530 kn ili mozda bolje uzet cooler master elite 431 posto je on oko 430 kn. jos koj vent kupit i bacit u njega!?

ne znam kakve je kvalitete to kuciste jer neki kazu da je dosta tanak i lagan i ima dojam kao skart, a neznam ni kakav je z11 pa molim pomoc pri odabiru mozda ima jos kakvo kuciste u tom rangu??

Skole
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.7.2012 2:42 (skočko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

A iskreno nisam siguran ako mozes googlaj ovu iz mog PC-a jer ja sam na mobu pa nemogu trazit :P

[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Šta imam gledat testove sva 3 kućišta su mi prošla kroz ruke i Shinobi je najgori,a da ne spominjem usporedbu sa Haf-om 912 i 690-tko koji su cca 50 kn skuplji. Možeš ti njih stavit 5 unutra, a kolki je to dodatni trošak onda, a u početku si mogao dobiti case s više ventova i sveukupno boljom opremom.

 

Svejedno je, nek si uzme Shinobia slobodno pa nek se poslje lupa glavom u zid.

13 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
zober kaže...

Šta imam gledat testove sva 3 kućišta su mi prošla kroz ruke i Shinobi je najgori,a da ne spominjem usporedbu sa Haf-om 912 i 690-tko koji su cca 50 kn skuplji. Možeš ti njih stavit 5 unutra, a kolki je to dodatni trošak onda, a u početku si mogao dobiti case s više ventova i sveukupno boljom opremom.

 

Svejedno je, nek si uzme Shinobia slobodno pa nek se poslje lupa glavom u zid.

To ćemo vidjeti. Vidio sam i Hafa (kod frenda) i Z9 mi je prošao kroz ruke, Shinobi je u rangu Hafa i bolji je od Z9.

Ne pravim se lud, pravim se da nisam !
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
zober kaže...

Šta imam gledat testove sva 3 kućišta su mi prošla kroz ruke i Shinobi je najgori,a da ne spominjem usporedbu sa Haf-om 912 i 690-tko koji su cca 50 kn skuplji. Možeš ti njih stavit 5 unutra, a kolki je to dodatni trošak onda, a u početku si mogao dobiti case s više ventova i sveukupno boljom opremom.

 

Svejedno je, nek si uzme Shinobia slobodno pa nek se poslje lupa glavom u zid.

Pita si za maticnu al nije bitno jer cu mijsnjat malo pomalo sve tako da cd.bit.sigurno ATX iako mislin da je ova moja mATX...

Ajde ujutro cu stavit opet glasanje kad bude visd njih online pa cemo vidit sta ce pobjedit...

Ako smin znat tvoj prijedlog? moze i malo vise od 500kn al ne sad da bude 600 haha

[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
11 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav!

Planiram uzeti Intel i5 2500K procesor i hladnjak Scythe Katana 3, i ovu grafičku:

http://www.instar-informatika.hr/graficka-sapphire-radeon-hd-7950-dual-x-flex-edition-3-gb-gddr5-akcija-raspolozivo-odmah/sap-hd7950-3gb-flx 

Sad me zanima hoće li ta grafička i hladnjak stati u Zalmana Z9 Plus?

Pitam iz dva razloga, prvi je zato što to kućište dolazi sa 2 ventilatora koja dodatno zauzimaju prosto i drugo zato što je grafička ogromna.
Stoga, molim za savjet oko toga i još mi savjetujte neko kućište za tako nekih 400-550 kn. 

Hvala! 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
peterstern9 kaže...

Pozdrav!

Planiram uzeti Intel i5 2500K procesor i hladnjak Scythe Katana 3, i ovu grafičku:

http://www.instar-informatika.hr/graficka-sapphire-radeon-hd-7950-dual-x-flex-edition-3-gb-gddr5-akcija-raspolozivo-odmah/sap-hd7950-3gb-flx 

Sad me zanima hoće li ta grafička i hladnjak stati u Zalmana Z9 Plus?

Pitam iz dva razloga, prvi je zato što to kućište dolazi sa 2 ventilatora koja dodatno zauzimaju prosto i drugo zato što je grafička ogromna.
Stoga, molim za savjet oko toga i još mi savjetujte neko kućište za tako nekih 400-550 kn. 

Hvala! 

Stati će, slobodno kupi.

Ne pravim se lud, pravim se da nisam !
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
skočko kaže...

bok ljudi!

 

namjeravam uzet kuciste do oko 500 kn. za novu konfiguraciju.

komponente kako stvari stoje bi bile i5 3570k i 7870...

bitno mi je da je dosta tiho, da nije skupljač prašine i da ima usb 3.0!

e sad dvoumim se između zalmana z11 koji je 530 kn ili mozda bolje uzet cooler master elite 431 posto je on oko 430 kn. jos koj vent kupit i bacit u njega!?

ne znam kakve je kvalitete to kuciste jer neki kazu da je dosta tanak i lagan i ima dojam kao skart, a neznam ni kakav je z11 pa molim pomoc pri odabiru mozda ima jos kakvo kuciste u tom rangu??

Uzmi ili Zalmana Z11 Plus ili ovog Sharkoona Taurona koji mi izgleda odlicno !

 

- dolazi s 2 x 120mm LED prednjim ventovima

               1 x 120mm straznjim ventom

               1 x 170mm gornjim ventom

- USB 3.0 , USB 2.0 , audio I / O

- fan kontroler

- vrlodobar cable managment

- filteri na prednjoj strani

- bocna stranica s plexi prozorom

 

peterstern9 kaže...

http://www.instar-informatika.hr/graficka-sapphire-radeon-hd-7950-dual-x-flex-edition-3-gb-gddr5-akcija-raspolozivo-odmah/sap-hd7950-3gb-flx 

Sad me zanima hoće li ta grafička i hladnjak stati u Zalmana Z9 Plus?

Stoga, molim za savjet oko toga i još mi savjetujte neko kućište za tako nekih 400-550 kn.

 

Ta grafa ce stati u Zalmana Z9 Plus !

 

Do 550 KN si jos pogledaj Fractal Design Core 3000 , CM CM692 , Sharkoon Tauron !

Music As A Weapon !!
12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Evo reka sam stavit glasanje dns ajde da vidimo sta bi vi uzeli jer ovdje imam sudaranje misljenja...t

Uzimam kuciste od 400-500kn al moze i malo vise od 500 necu propast od 50kn

6 Zalman Z9+
8 Zalman Z11+
1 Bitfenix shinobi
2 Fractal design core 3000
0 Nesgo drugo? Dajte prijedlog
[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Meni se Zalman Z11 najvise sviđa od ponuđenih , iako nemres fulat da bilo koje uzmes od njih !

 

U postu iznad tvojeg sam isto preporucio par kucista pa si pogledaj !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Eto sad su svi za Z11 a jucer su rekli da nevalja losa izrada ovo ono...

Aj koji od ovih ima najbolji airflow i najtisi je?

[URL=http://www.neobux.com/?r=Kelster][IMG]http://images.neobux.com/imagens/banner9.gif[/IMG][/URL]
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Jedan kolega ga je kupio pa njega pitaj , on ce ti najbolje odgovorit sve sto te zanima o Z11+ !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta

Ili Core 3000 ili Z9+.

 

Zalman Z11 lijepo zgleda na slikama, al kad sam ga vidio uživo zgadio mi se jer prenezgrapno izgleda, sa svih strana izbočine.

 

Ako imaš Links ili neki dučan u blizini zaleti se i pogledaj ih jer ih znaju imat izložene pa ćeš si pomoć jako u odabiru.

12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

 Meni se također zbog toga Zalman Z11 Plus ne sviđa. Najljepši od ponuđenih mi je Fractal Design Core 3000, jednostavnih, ravnih linija.

 

 

 

 

OutlawZ NiGGa, 2Pac R.I.P (Rap is Pac) ||| Music As A Weapon!
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Z9 plus, i za razliku u cijeni ga napuniš ventovima

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Kakvo mišljenje imate o ovom kucistu, ja sam svoj thermaltake v3 zamjenio za taj :)

Sharkon t9 black Sharkon t9 black
Sharkon t9 black Sharkon t9 black
[www.tpbg.co.cc] Games Download [www.vertex-hosting.com] Website And Game Hosting
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Po meni dobro si napravio !

 

T9 je malo vecih dimenzija, dolazi s vise ventova , ima USB 3.0 , bocnu stranicu s plexi prozorom , vjerujem da je i kvalitetnije izrade ...

 

 

Music As A Weapon !!
Moj PC  
4 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

koje je bolje

1 haf 912 plus
12 zalman z11 plus
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Teska dilema jer su oba kucista odlicna !

 

 

Z11+  - nesto vecih dimenzija , dolazi s vise ventova , ima USB 3.0 !

 

Haf912+  - podrzava duze grafe kad se skine HDD kavez , ima bolji cable managment , kvalitetnije je izrade , E-sata !

 

 

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

a neko drugo kućište koje je skuplje do 200 kn max...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
nOObIlO kaže...

a neko drugo kućište koje je skuplje do 200 kn max...

Bez razmisljanja Corsair Carbide 500R !

Music As A Weapon !!
13 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

trebam kucsite do 500 kn, nije mi bitno koliko ventilatora ima ugrađeno unutra, več mi je važnije koliko se max može ugradit, naravno da mi je bitan i izgled :) pogledao sam ove na prvoj stranici al mi svi izgledaju nekako malo sloteva za vent, samo 1 napred :/

hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
jaawas kaže...

trebam kucsite do 500 kn, nije mi bitno koliko ventilatora ima ugrađeno unutra, več mi je važnije koliko se max može ugradit, naravno da mi je bitan i izgled :) pogledao sam ove na prvoj stranici al mi svi izgledaju nekako malo sloteva za vent, samo 1 napred :/

hvala

Fractal Design Core 3000

 

- dolazi s 3 venta i jos se mogu stavit 4 komada - sveukupno 7 ventova!

 

Zalman Z9+

 

- dolazi s 4 venta i jos se mogu stavit 3 komada - sveukupno 7 ventova !

 

 

Malo preko 500KN :

 

Coolermaster CM692

 

- dolazi s 2 venta i jos se mogu stavit 8 komada - sveukupno 10 ventova !

Music As A Weapon !!
16 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Pozdrav, pošto se radi o kućištu, zanima me jel ko probal maknut gornji kavez za hardove na CM 690ll ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

znaci kuciste mislim kupit neko od oko 500kn jer ovo mi je smijesno.. :D mislim fractal design core 3000.. svida mi se jer je jednostavan ili z9+.. svidaju mi se i antec kucista ali nema ih u nas .. moze neko s jednostavnim linijama... da nije napadno...

If you can't make it good, at least make it look good. (c) Bill Gates
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Vodič za odabir kućišta

Ako trazis neko s jednostavnim linijama do 500kn , onda je tu Fractal Design Core 3000 najbolji izbor  ! Odlican airflow , jednostavan dizajn , zadovoljavajuce dimenzije , filteri protiv prasine , fan kontroler ...

Music As A Weapon !!
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Vodič za odabir kućišta

hvala.. mislia sam njega .. gleda i 692 II .. ali nije nesto mi.. nevolim onakvi tip..shinobi san isto gleda ali fractal mi je najdrazi... 

If you can't make it good, at least make it look good. (c) Bill Gates
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
Razmisljam nesto uzet kuciste, imam nesto para viska pa me zanima sta mogu ocekivat od polovnih kucista za 300kn eventualno 350kn, na sta bi mogao naletit za tu cifru? Danas prodan fractal core 3000 za 320kn, srce me zabolilo.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Vodič za odabir kućišta
sLim95 kaže...
Razmisljam nesto uzet kuciste, imam nesto para viska pa me zanima sta mogu ocekivat od polovnih kucista za 300kn eventualno 350kn, na sta bi mogao naletit za tu cifru? Danas prodan fractal core 3000 za 320kn, srce me zabolilo.

 Gledaj CM690 s ventovima. Ono ide za te pare.

 

 

The Dark Knight
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice