Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.395.707
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Casablancas kaže...

 Oko 100€, vidio to samo ne znam što je najbolje, pure power 12 M nema zero db, strix ima ali ne vidim da je atx 3.0 i PCIE 5.0, ali ne znam jel mi to uopće potrebno ili je to samo future proofing?

novi standardi nisu uvjet, uz grafu dobiješ adapter 

 

pcie 5.0 standard znači da napajanje samo ima utor i kabel koji direktno spajaš u grafu bez adaptera - tako je bolje, ali nije uvjet

atx 3.0 znači da može izdržati puno veće spajkove napona nego ona sa atx 2.0

 

s minimalnim budgetom od 100e se nemaš što misliti, uzmi strixa i koristi adapter

 

 

14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Bok. Može preporuka napajanja za konfiguraciju pod Moj PC. Imam Cooler Master MWE Gold 550 staro 3 godine, ali zadnjih tjedana je počelo zezat. Komp se gasi tokom rada, ne upali se odmah, upali nakon nekoliko sati. Po mogućnosti da je dućan u Rijeci, ali može i narudžba preko neta. Zasad mi zapelo za oko Asus ROG Strix 750G po preporuci iz prijašnjeg posta od kiwi_91

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.6.2023 8:46 (šaki01).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Nakon godinu dana korištenja Corsair RM1000x (2021 edition) mogu samo reći da sam oduševljen. Tiho, učinkovito i još 9 godina jamstva 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.6.2023 9:55 (Brki1994).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Brki1994 kaže...

Nakon godinu dana korištenja Corsair RM1000x (2021 edition) mogu samo reći da sam oduševljen. Tiho, učinkovito i još 9 godina jamstva 

 kad se već hvalimo, i ja sam zadovoljan sa svojim seasonic prime 750 gold

tiho, učinkovito i dvije godine garancije više od tvojeg 

7 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
picajzla0707 kaže...
Brki1994 kaže...

Nakon godinu dana korištenja Corsair RM1000x (2021 edition) mogu samo reći da sam oduševljen. Tiho, učinkovito i još 9 godina jamstva 

 kad se već hvalimo, i ja sam zadovoljan sa svojim seasonic prime 750 gold

tiho, učinkovito i dvije godine garancije više od tvojeg 

 

Moramo se pohvaliti, tome služi ovaj forum 

 

I want to believe
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
šaki01 kaže...

Bok. Može preporuka napajanja za konfiguraciju pod Moj PC. Imam Cooler Master MWE Gold 550 staro 3 godine, ali zadnjih tjedana je počelo zezat. Komp se gasi tokom rada, ne upali se odmah, upali nakon nekoliko sati. Po mogućnosti da je dućan u Rijeci, ali može i narudžba preko neta. Zasad mi zapelo za oko Asus ROG Strix 750G po preporuci iz prijašnjeg posta od kiwi_91

 To tvoje napajanje je inače sasvim solidno napajanje i nije staro. Ako se ne varam, nema li 5 godina garancije? Inače, komp što imaš pod Moj PC nije zahtjevan i troši oko 250- 300W iz zida u gamingu, tako da to nije puno. Dakle, tebi je dosta bilo koje kvalitetno od oko 500W pa na dalje. Ja bi na tvome mjestu prvo probao utvrditi točno do čega je i da reklamiraš napajanje ako je to uzrok problema. 

 

 Što se tiče novog, ono Asus je i više nego dosta, tako da ne možeš tu fulati ako ideš na promjenu. No svakako utvrdi još ako možeš o čemu je riječ da ne kupuješ novo napajanje bez veze. 

14 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
itomic009 kaže...
šaki01 kaže...

Bok. Može preporuka napajanja za konfiguraciju pod Moj PC. Imam Cooler Master MWE Gold 550 staro 3 godine, ali zadnjih tjedana je počelo zezat. Komp se gasi tokom rada, ne upali se odmah, upali nakon nekoliko sati. Po mogućnosti da je dućan u Rijeci, ali može i narudžba preko neta. Zasad mi zapelo za oko Asus ROG Strix 750G po preporuci iz prijašnjeg posta od kiwi_91

 To tvoje napajanje je inače sasvim solidno napajanje i nije staro. Ako se ne varam, nema li 5 godina garancije? Inače, komp što imaš pod Moj PC nije zahtjevan i troši oko 250- 300W iz zida u gamingu, tako da to nije puno. Dakle, tebi je dosta bilo koje kvalitetno od oko 500W pa na dalje. Ja bi na tvome mjestu prvo probao utvrditi točno do čega je i da reklamiraš napajanje ako je to uzrok problema. 

 

 Što se tiče novog, ono Asus je i više nego dosta, tako da ne možeš tu fulati ako ideš na promjenu. No svakako utvrdi još ako možeš o čemu je riječ da ne kupuješ novo napajanje bez veze. 

 Hvala na savjetu, da ima 5 god. garancije, mislio sam prvo da je 3. Ići ću prvo na reklamaciju pa ćemo vidjet dalje

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
picajzla0707 kaže...

 kad se već hvalimo, i ja sam zadovoljan sa svojim seasonic prime 750 gold

tiho, učinkovito i dvije godine garancije više od tvojeg 

Njegov je veći, ali tvoj je zato kvalitetniji.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Tehničar :D
10 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav ekipa 

Razmišljam s vremenom napraviti upgrade GPU-a na RX 6700 XT (možda čak uzmem i nešto slabije, jače definitivno ne) pa bi rado zamijenio PSU, da ne bi bilo...
Znam da je napajanje važna komponenta, ali ne daje mi se više od 70-80 EUR ako ne treba . Može se za tu lovu nači nešto što bi bilo dovoljno za moj PC? Ako ne, onda preporučite nešto skuplje.
Nije mi čak ni bitno da je modularno i ne treba imati one "zero RPM" gluposti (trenutni CoolerMaster mi zaronda svaki put kad pokrene ventilator i to me samo živcira), no cijenim tišinu i ne volim coil whine 

Mislio sam samo uzeti Seasonic B12 BC-550, ali čitam da su njihovi ulazni modeli šrot pa da se ne zeznem. 

Hvala na preporukama 

Ne umijem pisat
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

U HR bi mi favorit bio Asus TUF Gaming 650 W (od 70 € (Mall.hr s kodom); 6 god. jamstva), ali on ima fanless mod pa ako ti to paljenje ventilatora jako smeta, onda možda XPG Pylon 650 W (od 75 €; 5 god. jamstva) ili Seasonic B12 BC-650 (od 75 €; 5 god. jamstva). Ne bih baš rekao da je Seasonic toliko loš, ali nije njihova platforma i unutra je mix kondenzatora od kojih su neki i od brendova koji se nađu uglavnom samo u nižem rangu napajanja pa nije baš ni nešto bajno.

 

Ako je opcija kupnja izvana, u DE postoji CSL-ov brend BoostBoxx i njihovi modeli PowerBoost Gold 600 W (60 € + 15? € dostava), 600 W modular (65 € + 15 €) i 700 W modular (70 € + 15 €). Problem je jedino kratko jamstvo od 1 god., ali to je najjeftinija Gold opcija, tj. jedina za koju vidim da ulazi u taj cjenovni rang do oko 80 €. Platforma je solidne kvalitete (CWT), a jedino je šteta što nema sve japanske kondenzatore. Iako niti jedno gore navedeno napajanje ih nema, ali dulje jamstvo ulijeva određeno povjerenje.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.7.2023 19:37 (kiwi_91).
10 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hvala na ovako iscrpnom odgovoru 

Svakako bi uzimao u domaćim trgovinama pa ću uzeti nešto od prva tri.

Ne umijem pisat
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
kiwi_91 kaže...

U HR bi mi favorit bio Asus TUF Gaming 650 W (od 70 € (Mall.hr s kodom); 6 god. jamstva), ali on ima fanless mod pa ako ti to paljenje ventilatora jako smeta, onda možda XPG Pylon 650 W (od 75 €; 5 god. jamstva) ili Seasonic B12 BC-650 (od 75 €; 5 god. jamstva). Ne bih baš rekao da je Seasonic toliko loš, ali nije njihova platforma i unutra je mix kondenzatora od kojih su neki i od brendova koji se nađu uglavnom samo u nižem rangu napajanja pa nije baš ni nešto bajno.

 

Ako je opcija kupnja izvana, u DE postoji CSL-ov brend BoostBoxx i njihovi modeli PowerBoost Gold 600 W (60 € + 15? € dostava), 600 W modular (65 € + 15 €) i 700 W modular (70 € + 15 €). Problem je jedino kratko jamstvo od 1 god., ali to je najjeftinija Gold opcija, tj. jedina za koju vidim da ulazi u taj cjenovni rang do oko 80 €. Platforma je solidne kvalitete (CWT), a jedino je šteta što nema sve japanske kondenzatore. Iako niti jedno gore navedeno napajanje ih nema, ali dulje jamstvo ulijeva određeno povjerenje.

Samo ne Asus ili Seasonic B12 BC seriju, puno prenizak Hold Up time ili to je sve samo ne dobro napajanje=ne bi kupil niti pod razno.Cijela ta serije ima loše podebljano, to je sramota da je po testovima tolko nisko.Lelon kondenzatori iz četvrte klase, toga ima dosta u tim krampastim Asus napajanjima.Loše dizajnirana serija napajanja, kvaliteta nije izbalansirana ili neukusan čušpajz sa lošim kondenzatorima i niskom sramotom od podebljanog.

 

https://hwbusters.com/psus/asus-tuf-gaming-750w-bronze-psu-review/

 

https://hwbusters.com/psus/asus-tuf-gaming-550w-bronze-psu-review/

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/stariji-cvrsti-diskovi-trajniji-novih-pro/293730.aspx?page=0&jumpto=6610244&sort=asc&view=flat

 

 

 

 

Ja sam jedno vrjeme mislil kupit SilentiumPC Vero L3 seriju od 500W. Dakle prije nego nam je svima pala sikira u med(kome je trebalo napajanje), pa smo uzeli Chiftec Power Play Gold seriju=dok se nije rasprodalo.To su ok napajanja, dakle unutra su svi Teapo kondenzatori koji spadaju u nekakvu drugu klasu.12cm ventilatori imaju hidraulične ležajeve, dakle nisu oni obični sleeve jeftikaneri koji ne traju dugo.Nema tu nekog spomena vrjednog prigovora, kad pogledaš kakvo smeče od kondenzatora je nagurano u Seasonic BC seriju napajanja.

 

https://ithardware-pl.translate.goog/testyirecenzje/premierowy_test_silentiumpc_vero_l3_600_w_i_700_w_z_dc_dc_i_80_plus_bronze-11912-18.html?_x_tr_sl=auto&_x_tr_tl=en&_x_tr_hl=en&_x_tr_pto=wapp

 

https://www.racunala.hr/atx-napajanja-147/147/?manuf=627

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/kucista-napajanja/napajanja-vasu-konfiguraciju-po/51397.aspx?page=725&jumpto=6590583&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.7.2023 14:31 (rambox).
10 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hvala i tebi na prijedlogu 

Eto, pojma nemam kaj je dobro, a kaj ne. Nikad ne bi rekao da je "neko tamo" SilentiumPC napajanje bolje od Seasonica. Čak sam skoro i uzeo B12 BC-550 prije nego što sam i postavio pitanje tu na forum, a izgleda da bi se gadno za*ebo.
Moram pod hitno natrag početi pratiti HW 

Znači SilentiumPC Vero L3 600W bi trebao biti dovoljan za moje potrebe? Možda bi čak uzeo i SilentiumPC Vero M3 700W koji bi mi čak i s dostavom bio unutar budgeta, ali ne znam dal ima smisla, tj. potrebe? Razlika je vjerojatno samo u 100 W više i polu-modularnim kablovima..?

 

Edit: izgleda da Vero M3 700W nije dostupan iako iznad piše da je dostupan na webshopu.

Ne umijem pisat
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.7.2023 15:58 (Bruner).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Imam to Asus i radi odlično, imao prije toga silentium supremo i isto radilo savršeno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.7.2023 16:00 (forumaš).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

rambox

 

Asus ima platformu od Great Wall-a, tj. istu onu koja je bila u ranijim revizijama Corsair TX modela (novije revizije imaju unaprijeđenu), tako da je ona provjerena i s dobrim komponentama. Hold Up vrijeme kod varijante od 550 W je relativno nisko (cca. 11,3 ms od referentnih 17 ms), 750 W stoji nešto bolje s 13,8 ms, a 650 W je u sredini sa svojih 12,4 ms. Ne vjerujem da će mu to raditi probleme jer je ta vrijednost vjerojatno viša od 17 ms pri max. opterećenju njegove konfiguracije Ryzen 7 2700X + RX6700XT (bench: <450-500 W; Gaming: <350-400 W). Lelon kondenzatori nisu top klase, no relativno su poznati i nađu se po napajanjima različitih proizvoda (televizori, monitori, routeri...). Dobro je što su sve serije korištene u ovom napajanju deklarirane na 105 °C, a one na sekundarnom dijelu su i "Long Life" s +4000 sati @105 °C pa bih osobno imao povjerenje u njih i 6-godišnje jamstvo koje Asus daje na napajanje. Naravno, bilo bi odlično da su japanski, ali takvo što je trenutno dostupno tek iznad 100 €, a da je platforma na razini kvalitete ovih navedenih i da ima +5 god. jamstva.

 

Seasonicov renome ipak daje određeno povjerenje u napajanje i tu njihovu odluku da stave platformu nekog trećeg proizvođača i kondenzatore nižeg ranga. Možda je neopravdano vjerovati im, ali sumnjam da bi riskirali svoju reputaciju, a i profit s ponudom napajanja koje se kvari unutar jamstvenog roka (5 god.). Ako imaju neke druge opcije (a ovdje imaju), osobno ne bih izabrao Seasonic, ali trenutno je situacija na tržištu takva da je to jedan od boljih izbora u tom cjenovnom rangu.

 

SilentiumPC Vero L3 600 W može isto biti jedna od budžet opcija ovdje, ali to napajanje ne bih vidio kao bolje od ovih prethodno navedenih. DC-DC regulacija, solidni Teapo kondenzatori i ventilator s kvalitetnijim ležajem i neagresivnim profilom rada su prednosti, no platforma i tranzistori nepoznatih proizvođača + relativno loša regulacija napona u postavljenoj recenziji (u odnosu na druga testirana napajanja) naslućuju na budžet rang napajanja, a i kraće jamstvo od 3 god. stvara određenu nesigurnost i smanjuje vrijednost pri eventualnoj preprodaji u budućnosti.

14 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hold up vrijeme je bitno ako koristiš UPS, vrijeme u slučaju nestanka struje tak da se stigne prebacit komp na bateriju od UPS-a. Meni je to totalno nebitno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav trebao bih preporuku napajanja za konfu pod moj pc.

Nedavno uzeo rx 6700xt i izgleda da ovo 450w ne moze drzat grafulju jer se pc zna nekad ugasit.

Imam u lokalnoj trgovinu tu u gradu ovaj Fortron hexa 650w bronze sa 3 godine garancije sto mislim da bih bilo dovoljno za ovaj pc.

 

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Ra%C4%8Dunala-i-periferija/Ra%C4%8Dunalne-komponente/Napajanja/Napajanje-Fortron-HEXA-85%2B-PRO-650W-Bronze/p/EK000376093

 

Ili ako ima netko preporuku do 100 eura koje napajanje uzet.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

 Ja imam/imao sam (sad sam na R5 5600) isti komp kao ti pa znam točno koliko "troši" i kakvo napajanje mu treba.  Dakle, u gamingu (a to je špica power usega za veliku većinu korisnika) ti ide od oko 250W pa do oko 300W potrošnje čitavog kompa iz zida. Dakle, kvalitetno napajanje od 450W recimo to drži bez problema. Taj Fortron je baš solidno budget napajanje i nema problema s tvojim kompom. 

 

 Što se tiče opcija do 100 eura, malo prolistaj prethodne stranice i nađi neke od više njih preporučenih u tome budgetu pa si biraj koje ti je dostupno (što trgovina, što način plaćanja). 

Moj PC  
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
itomic009 kaže...

 Ja imam/imao sam (sad sam na R5 5600) isti komp kao ti pa znam točno koliko "troši" i kakvo napajanje mu treba.  Dakle, u gamingu (a to je špica power usega za veliku većinu korisnika) ti ide od oko 250W pa do oko 300W potrošnje čitavog kompa iz zida. Dakle, kvalitetno napajanje od 450W recimo to drži bez problema. Taj Fortron je baš solidno budget napajanje i nema problema s tvojim kompom. 

 

 Što se tiče opcija do 100 eura, malo prolistaj prethodne stranice i nađi neke od više njih preporučenih u tome budgetu pa si biraj koje ti je dostupno (što trgovina, što način plaćanja). 

 Grafa je na oko 220w pa do 250w na 1150mv

Bilo je i ovo thermaltake okej jer je drzalo rx 580 koja je uz overclock vukla do 200w.Ali ocito joj je ovih 50w doslo glave 😁

Ma uzet cu onda tog fortrona.Sad da dajem 30eura vise ako nema potrebe

12 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Bruner kaže...

Hvala i tebi na prijedlogu 

Eto, pojma nemam kaj je dobro, a kaj ne. Nikad ne bi rekao da je "neko tamo" SilentiumPC napajanje bolje od Seasonica. Čak sam skoro i uzeo B12 BC-550 prije nego što sam i postavio pitanje tu na forum, a izgleda da bi se gadno za*ebo.
Moram pod hitno natrag početi pratiti HW 

Znači SilentiumPC Vero L3 600W bi trebao biti dovoljan za moje potrebe? Možda bi čak uzeo i SilentiumPC Vero M3 700W koji bi mi čak i s dostavom bio unutar budgeta, ali ne znam dal ima smisla, tj. potrebe? Razlika je vjerojatno samo u 100 W više i polu-modularnim kablovima..?

 

Edit: izgleda da Vero M3 700W nije dostupan iako iznad piše da je dostupan na webshopu.

 XPG Pylon je bolji od Vere sa dužom garancijom. 650W ti je više nego dovoljno

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Acex kaže...
itomic009 kaže...

 Ja imam/imao sam (sad sam na R5 5600) isti komp kao ti pa znam točno koliko "troši" i kakvo napajanje mu treba.  Dakle, u gamingu (a to je špica power usega za veliku većinu korisnika) ti ide od oko 250W pa do oko 300W potrošnje čitavog kompa iz zida. Dakle, kvalitetno napajanje od 450W recimo to drži bez problema. Taj Fortron je baš solidno budget napajanje i nema problema s tvojim kompom. 

 

 Što se tiče opcija do 100 eura, malo prolistaj prethodne stranice i nađi neke od više njih preporučenih u tome budgetu pa si biraj koje ti je dostupno (što trgovina, što način plaćanja). 

 Grafa je na oko 220w pa do 250w na 1150mv

Bilo je i ovo thermaltake okej jer je drzalo rx 580 koja je uz overclock vukla do 200w.Ali ocito joj je ovih 50w doslo glave 😁

Ma uzet cu onda tog fortrona.Sad da dajem 30eura vise ako nema potrebe

 Ta tvoja je onda neka bezpotrebno overclockana tvornički, ali i to se da sredit.  Ali svejedno stoji i dalje sve napisano pa ti vidi. 

10 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Na 1050 mv je,krivo sam napiso.

Ali ipak sam uzeo 550w jer nije bilo na stanju 650w.

Mozda sam se zajebao ali bude dosta valjda za grafe do 250w tdp.

Zasad odvrtio furmak pola h i sve šljaka.Na starom napajanju vec nakon 5 min pc se gasio.

 

5 godine garancije.Stari thermaltake je 8 godina u kompu,ovaj ako bude upola bit ce super

2 godine
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Grafička 250W, CPU 100W (pretpostavljam), ram, ssd i ventilatori cca 50W. To ti je 400W. Na to dodaj 100W za power spikove i taman.

5 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav!

Zanima me je li FSG HYDRO K PRO 750W 80+ Bronze dovoljno dobro napajanje za Intel i5 13400f + RTX 3080 konfiguraciju?

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Acex kaže...

Na 1050 mv je,krivo sam napiso.

Ali ipak sam uzeo 550w jer nije bilo na stanju 650w.

Mozda sam se zajebao ali bude dosta valjda za grafe do 250w tdp.

Zasad odvrtio furmak pola h i sve šljaka.Na starom napajanju vec nakon 5 min pc se gasio.

 

5 godine garancije.Stari thermaltake je 8 godina u kompu,ovaj ako bude upola bit ce super

 Ma nemas frke, dovoljno je to bez problema za normalnu upotrebu. 

arnep kaže...

Pozdrav!

Zanima me je li FSG HYDRO K PRO 750W 80+ Bronze dovoljno dobro napajanje za Intel i5 13400f + RTX 3080 konfiguraciju?

 Je, dovoljno je. To kategorija budget jakih napajanja, ali je Fortron poznati brend i nema frke. To je dosta zahtjevan komp, ali ako ne ides u neke extreme i overclockanje, sve cool. 

12 godina
online
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav!

Pitanje, imam SFX napajanje, Corsair SF450.

https://www.corsair.com/us/en/p/psu/cp-9020104-na/sf-series-sf450-450-watt-80-plus-gold-certified-high-performance-sfx-psu-cp-9020104-na

Kupljeno rabljeno, nemam kabele za PCIe.

Paše li gore bilo kakav PCIe kabel, mora biti Corsair, ili mora baš biti od tog napajanja? Ne znam dal su sami konektori prema nekom standardu...

 

Hvala unaprijed!

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav ekipa. Uzeo sam bratu polovan pc da se igra bolje nego do sad. Sto se tice napajanja nisam bas strucan a vidio sam da se ovaj brand cesto preporucuje ovdje pa me zanima kakvi su, odnosno kakvo je ovo napajanje u konfiguraciji i jel dovoljno za nekakav upgrade u buducnosti?

 

 

MBO: Gigabyte X570 I AORUS PRO WIFI miniATX
CPU: AMD Ryzen 7 3700X 
CPU Cooler:  Noctua NH-L9a-AM4, Premium Low-profile 
RAM: Corsair Vengeance LPX 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz 
PSU: SilverStone SST-SX650-G - SFX Serie, 650W 80 Plus Gold 
GPU: Radeon RX 5700 XT Challenger (8GB)
SSD: Kingston NV2 (500 GB, M.2)
Case: Cooltek TG-01 RGB (Mini ITX, ATX, mATX)

 

Hvala. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

To je poznati brand i dobro napajanje. Pod uvjetom da nije staro više od 5 godina i gaženo 24/7, ne bi trebao imati problema.

 

Što se tiče ostatka kompa, to je taman izbalansirano sasvim fino i realno imaš još možda jednu priliku za GPU upgrade ubuduće i to je to, onda je end of life. Pogotovo ako je u pitanju 1440p monitor, onda imaš još "prostora" za nešto tipa RX 6800 ili RTX 4070 recimo i to je plafon za taj komp (i s njima si realno overkill za taj CPU ali ne previše, ako je u pitanju 1440p pogotovo). 

 

Dakle, ako se igraš na 1080p ili 1440p @75Hz, onda si dobar s tom RX 5700 XT, ako je u pitanju veći refresh rate, onda gledaj ove dvije koje sam ti spomenuo, preferirano realno RX 6800 i to je to onda za taj komp. Sve poslje toga je relano upgrade komplet platforme.

10 godina
online
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Hvala na brzom odgovoru. Ma ovo je manjem bratu sasvim dovoljno, mozda kasnije grafu ubacit samo ali prvenstveno me zanimalo napajanje kakvo je. 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice