Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O) izdvojena tema

poruka: 21.810
|
čitano: 3.390.584
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav svima,

trebao bi kupiti novo napajanje jer sam kupio novu grafičku 3090 i ruši se u nekim (novim) igrama, čak i nakon undervoltanja.

Komp ima puno ssd-ova, hardova, proc i9 10900kf, 32 gb rama, po nekim informacijama iz hw monitora vuče 970 wata.

 

moj izbor:

 

Napajanje Be quiet! Pure Power 12 M, 1200W, 80+ Gold, modularno, ATX (instar-informatika.hr)

 

da li je to ok ili ima što bolje i jeftinije?

 

edit: sad baš gledam moja kartica rtx 3090 ichill x4 ima samo 2x4 pin konektora, možda mi ne treba atx 3.0.  pcie 5.0. napajanje? 

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.9.2023 13:55 (OggyvonKenobi).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Koje točno napajanje imaš? Jer možda nije do napajanja uopće problem....

 

Ovo je više nego dovoljno:

 

Napajanje XPG Core Reactor 850W, 80+ gold, modular - 10god garancije - 135€

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.9.2023 10:29 (FakeDeath).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ne znam koje je jer bi trebao otvoriti komp, znam samo da je 850 w

7 mjeseci
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Eh to je to, novi ažurirani 12VHPWR konektori pod nazivom 12V-2×6 su bulletproof, sad cekam napajanja da sam u fullu next gen future proof sa konfom 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 mjeseci
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Everything you need to know about 12V-2x6 vs. 12VHPWR

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.10.2023 0:00 (Jacked).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Kupio sam sa oglasa napajanje Seasonic 1000W Ultra Titanium i dobio jedan 24 pin, jedan 8 pin kabel za CPU, dva kabela sa jednim 8 pin konektorom za GPU, jedan kabel sa 4 molexa, jedan kabel sa 4 SATA i to je sve.

Imam 1000W napajanje i fali mi pola kabela. Može preporuka di naručiti custom kabele neke koji valjaju? Znam za Cablemod, ali ne znam kako to dobaviti do RH.

 

https://www.njuskalo.hr/napajanja/seasonic-ssr-1000tr-prime-ultra-titanium-napajanje-1000w-80-titanium-oglas-40655188

 

To je ovaj oglas.

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.10.2023 17:10 (Valentin17).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
jopaa991 kaže...

Pozdrav ekipa. Uzeo sam bratu polovan pc da se igra bolje nego do sad. Sto se tice napajanja nisam bas strucan a vidio sam da se ovaj brand cesto preporucuje ovdje pa me zanima kakvi su, odnosno kakvo je ovo napajanje u konfiguraciji i jel dovoljno za nekakav upgrade u buducnosti?

 

 

MBO: Gigabyte X570 I AORUS PRO WIFI miniATX
CPU: AMD Ryzen 7 3700X 
CPU Cooler:  Noctua NH-L9a-AM4, Premium Low-profile 
RAM: Corsair Vengeance LPX 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz 
PSU: SilverStone SST-SX650-G - SFX Serie, 650W 80 Plus Gold 
GPU: Radeon RX 5700 XT Challenger (8GB)
SSD: Kingston NV2 (500 GB, M.2)
Case: Cooltek TG-01 RGB (Mini ITX, ATX, mATX)

 

Hvala. 

To ti je super računalo. Nadogradiš li jednog dana procesor na barem R7 5700X, a idealno na 5800X3D, u kontekstu igara, može se koristiti to računalo do 2030. (samo da bude sve ispravno). Tada možeš staviti i puno jaču grafičku jednog dana (mada je i RX 6800 vrlo jaka), uz adekvatno napajanje, jasno. Doda se još koji SSD po potrebi i extra.

7 mjeseci
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Valentin17 kaže...

Može preporuka di naručiti custom kabele neke koji valjaju? Znam za Cablemod, ali ne znam kako to dobaviti do RH.

 Šta imas neznat, odeš na cablemod EU store i narucis sta trebas, imaju dostavu u HR. Oosobno bi se prvo javio direktno Seasonicu oni imaju dobar support i pitao jel ti mogu poslati nove kablove, ako ne pitas koliko bi kostalo da od njih kupis...

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Jacked kaže...

 Šta imas neznat, odeš na cablemod EU store i narucis sta trebas, imaju dostavu u HR. Oosobno bi se prvo javio direktno Seasonicu oni imaju dobar support i pitao jel ti mogu poslati nove kablove, ako ne pitas koliko bi kostalo da od njih kupis...

Hvala, budem se probao javiti Seasonicu. Iskreno nisam znao da Cablemod ima EU trgovinu.

7 mjeseci
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Ma imas taj cablemod danas raširen po svuda, u Njemačkoj svi ovi poznatiji HW ducani imaju njihove kablove i ekstenzije u ponudi. Samo problem kaj dok platis te kablove i dostavu taj seasonic polovni ispada loša kupnja, mogo si novo u ducanu kupit maltene 

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.10.2023 13:11 (Jacked).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Jacked kaže...

Ma imas taj cablemod danas raširen po svuda, u Njemačkoj svi ovi poznatiji HW ducani imaju njihove kablove i ekstenzije u ponudi. Samo problem kaj dok platis te kablove i dostavu taj seasonic polovni ispada loša kupnja, mogo si novo u ducanu kupit maltene 

Ma znam da, sje... sam se jer sam vjerovao u ovo što piše u oglasu da napajanje ima pripadajuće kablove.

7 mjeseci
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Javi baš kaj su ti rekli iz Seasonica

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Jacked kaže...

Javi baš kaj su ti rekli iz Seasonica

Poslao sam im mail i ako/kad odgovore javim ovdje. Hvala ti puno.

13 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Javila mi se Seasonic podrška preko maila, predložili su mi da kontaktiram njihovog partneta koji prodaje orginal kabele, zove se Sander Computer Systems (https://sander-europe.eu/). Poslao sam njima uput da vidim koliko bi me došli preostali kabeli. Budem vidio kaj budu rekli, možda čak iskemijam nešto da uzem samo jedan kabel za CPU, četri kabela 8 pin za GPU, dva kabela sa 4 SATA konektora jer možda čak napajanje upadne u neki server. Svakako budem uzeo onaj 12VHPWR za noviji GPU.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.10.2023 8:34 (Valentin17).
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Valentin17 kaže...

Kupio sam sa oglasa napajanje Seasonic 1000W Ultra Titanium i dobio jedan 24 pin, jedan 8 pin kabel za CPU, dva kabela sa jednim 8 pin konektorom za GPU, jedan kabel sa 4 molexa, jedan kabel sa 4 SATA i to je sve.

Imam 1000W napajanje i fali mi pola kabela. Može preporuka di naručiti custom kabele neke koji valjaju? Znam za Cablemod, ali ne znam kako to dobaviti do RH.

 

https://www.njuskalo.hr/napajanja/seasonic-ssr-1000tr-prime-ultra-titanium-napajanje-1000w-80-titanium-oglas-40655188

 

To je ovaj oglas.

 Nadam se da si mu stisnuo ocjenu 1 ako si išao preko payprotecta, taj lik je prodavao hrpu vga rx 6800, kazem znam da su majnale no kakvi su ventovi i kartica/bios i sl. i kaze becar nisu majnale....ne smeta mi sto jesu, no odmah sam vidio da laze i mulja bzze

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Wiz3m4n kaže...

 Nadam se da si mu stisnuo ocjenu 1 ako si išao preko payprotecta

Nisam išao zato što sam glup.

16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

A jbmu, steta, to je neka bedevija zesca

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Wiz3m4n kaže...

A jbmu, steta, to je neka bedevija zesca

Sje... me one zvjezdice koje daju kupci pa sam se zaletio.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.10.2023 9:25 (Valentin17).
16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

I ja sam se skoro zaletio, no nakon par pitanja odustao, sit sam i svojih laži a kamoli tuđih 

 

Dobro da nije rekao da ni ne zna šta je mining, da su mu sa neba doletile kartice i pale na jastuk, skoro pa tako nesto, reko bok do viđenja, živili!

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Wiz3m4n kaže...

I ja sam se skoro zaletio, no nakon par pitanja odustao, sit sam i svojih laži a kamoli tuđih 

A jebga, kaj možeš. Ja sam pitao za garanciju, kaže nema. A za kabele je naveo u oglasu da napajanje dolazi sa pripadajućim kabelima, ja ne znam jesam ja toliko glup, ali ja sam pretpostavio da napajanje ima sve kabele sa sobom po tom njegovom opisu. Jedino dobro je kaj je prvo tražio 120 eura pa sam pričekao da padne cijena na 100 eura. 

7 mjeseci
protjeran
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Valentin17 kaže...

Javila mi se Seasonic podrška preko maila, predložili su mi da kontaktiram njihovog partneta koji prodaje orginal kabele, zove se Sander Computer Systems (https://sander-europe.eu/). Poslao sam njima uput da vidim koliko bi me došli preostali kabeli. Budem vidio kaj budu rekli, možda čak iskemijam nešto da uzem samo jedan kabel za CPU, četri kabela 8 pin za GPU, dva kabela sa 4 SATA konektora jer možda čak napajanje upadne u neki server. Svakako budem uzeo onaj 12VHPWR za noviji GPU.

 Mislim da bude to sića neka cim direkt od proizvodaca kupujes koji ionako samo na veliko radi i je prodaje direktno po trgovinama.

13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Jacked kaže...

 Mislim da bude to sića neka cim direkt od proizvodaca kupujes koji ionako samo na veliko radi i je prodaje direktno po trgovinama.

Nadam se da bude tako jer je... šteta mi napajanja koje ne možeš iskoristit.

11 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Prodaj dalje, pokoni.....

fade to gray
16 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

je, muka je to sa tim kablovima koji fale, teđko ih nabavit i bezobrazno su skupi, recimo da ti fale 3 kabla i želiš ih kupiti sa poštom te iziđu koliko si dao i za cijelo rabljeno napajanje

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
metallic kaže...

Prodaj dalje, pokoni.....

Ma prodat to tako ne mogu, budem probao pribavit kabele, kasnije možda ga poklonim nekoj mušteriji ili iskoristim takvoga za NAS sa adapterima molex na SATA.

Wiz3m4n kaže...

je, muka je to sa tim kablovima koji fale, teđko ih nabavit i bezobrazno su skupi, recimo da ti fale 3 kabla i želiš ih kupiti sa poštom te iziđu koliko si dao i za cijelo rabljeno napajanje

Baš budem vidio kaj mi budu rekli ovi kojima sam zadnje poslao mail.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.10.2023 6:08 (Valentin17).
15 godina
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Pozdrav, kupujem komp sad, Ryzen 7700X i RTX3090 i mislio sam za napajanje uzeti Seasonic 850W FOCUS GX 850 ATX 3.0. Uzeo sam malo jace napajanje ako cu u buducnosti uzeti jaci GPU + CPU. Je li to dobar izbor, imate neke druge preporuke?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Jacked kaže...

 Mislim da bude to sića neka cim direkt od proizvodaca kupujes koji ionako samo na veliko radi i je prodaje direktno po trgovinama.

Evo stvarno bio si u pravu, uzeo 4 kabela sa jednim 6+2 pina za GPU na kraju, 2 kabela sa 8 pina za CPU i 4 kabela sa 4 SATA konektora. Izašlo me je 38 eura sa poštarinom.

Dobio sam podatke za uplatu na mail i to je to, čak jako brzo odgovaraju na poruke što mi je super tako da svaka preporuka. Još javim kad stigne paket do mene da je sve u redu prošlo.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.10.2023 17:11 (Valentin17).
7 mjeseci
protjeran
offline
Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)

Tata zna, ipak je glavni strucnjak na forumu iz svih sfera 

EDIT

Jesi provjerio ove kablove koje imas da rade uredno?

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.10.2023 17:11 (Jacked).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Napajanja za vašu konfiguraciju (P&O)
Jacked kaže...

Tata zna, ipak je glavni strucnjak na forumu iz svih sfera 

Hvala još jednom na savjetu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 9.10.2023 17:12 (Valentin17).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice