Top 5 kultnih mobitela

poruka: 79
|
čitano: 12.554
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Top 5 kultnih mobitela".
12 godina
offline
Re: Top 5 kultnih mobitela
Onjegin kaže...

HTC HD2 po ovim standardima je tipični standardni smrdljivi uređaj, nešto poput prosječnog tostera.

XDA, custom rom i sl. pojmovi su ti ocito nepoznanica :P

ne blamiraj se...

 

a toster sigurno drzis u ljevom dzepu :P

14 godina
neaktivan
offline
Re: Top 5 kultnih mobitela
Onjegin kaže...
BlueMax kaže...

HTC HD2 je mobitel na kojeg idu svi moguci OS-ovi. Izdan je 2009. s Windows Mobile 6.5 a danas na njemu bez ikakvih problema radi Kit-Kat, Ubuntu, WP7, WP8, iOS. Mobitel za kojeg postoji najveca zajednica developera ikad. Mobitel koji ovisno o stanju ocuvanosti polovan dostize cijenu od 300€ i vise.

Evo kupio sam 10 HTC HD2 po Bosni za oko 70-80 Eura.

 

Gdje ih mogu prodati retardiranim developerima za 300€?

 

{#} {#} {#}

 

Moja lista iđe ovako:

1. Apple iPhone 4

2. Motorola V3

3. Nokia N95

4. SonyEricsson K750i

5. Ericsson T28

 

Mojih top 5

1. Apple iPhone 4 (sjeo na guzicu kada sam ga kupio, siguran sam da će mi ostat najbolji kojeg sam imao.)

2. Motorola V300 (prvi preklopni s kamerom, fora mobitel, igrao sam neku debilnu igru s taksijem.)

3. Benq Siemens EL71 [nakon Siemensa C65, ovo je za mene bila prava revolucija. 1.3 MPX kamera s bljeskalicom, ekran bolji od bilo kojeg SonyEricssona tada(čak 200 ppi), glasan zvučnik i glazbene tipke.]

4. Samsung galaxy S3 (trenutni smartphone, donio mi je ugodno iskustvo gledanja filma na mobu.)

5. Nokia 5310 xpress music (Proveo sa mnom kraj osnovne i većinu srednje. Još radi. Predobar zvučnik, ekran i utor za sluške u to vrijeme.)

 

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
10 godina
offline
Top 5 kultnih mobitela

Ova lista vise izgleda na "izbacite uljeza".

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Top 5 kultnih mobitela
Bok mojih prvih 5: 1 iphone 4 , 2 iphone 5s (5 nije dobilo mjesto) 3. K800 i (još radi) 4 nokia 6650 d(ona tanka preklopna nokia) 5 siemens sx1 (imao je veliki ekran i tipke okolo, naravno imao je i sliku tadašnje cure gore, neki su mi zavidjeli na mobitelu, a neki na curi) to su bila dobra vremena, bio sam mlad, mršav, zgodan, vozio poršea...danas ima previše kila, premalo kose i vjerojatno kupujem iphone 6 kada izadje :-)
11 godina
neaktivan
offline
Re: Top 5 kultnih mobitela
Imam ne ima, šala je na moj račun :-)
Dovoljno sam dobar da se volim šaliti na svoj račun.
Ps. Dobar članak svi smo se sjetili nekih starih mobitela, vjerojatno nam se svima razvukao osmijeh na lice, a to je bitno :-)
16 godina
offline
Top 5 kultnih mobitela

Ja bi medju ovaj top5 obavezno uvrstio minimalno jednu Symbian Nokiu.

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Top 5 kultnih mobitela

dobro, majkumu, je l tu netko (osim časnih iznimaka) čita napis prije komentiranja? u njemu je SUBJEKTIVAN stav autora i na kraju od komentatora išče SUBJEKTIVAN stav. tehničke specifikacije ionako (ali stvarno; upotrebljivost ovakvih naprava o njima najmanje ovisi - sve diktiraju tzv. "operateri") nisu bitne, osim za nabijanje cijena, a ostalo je stvar osobnog ukusa - ili ga imaš ili ne. a de gustibus ... mislim, k'o klinci u vrtiću {#}

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.5.2014 8:35 (Ajar).
Moj PC  
1 2 hvala 0
13 godina
offline
Top 5 kultnih mobitela

A di su legendarni uratci Nokia, Motorole i Ericsona?

 

A da pokušaš pisati u Gloria-i, ovo ti baš i ne ide.{#}

Stručnjak za odmaganje...
 
6 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Top 5 kultnih mobitela

iPhone 4 mora biti ispred 4s ako gledamo na legende, u to vrijeme najkompletniji mob na trzistu.

 

I na koju je foru HTC desire uspio doci na listu?

iPhone 4 ga je u to vrijeme smrvio  8 puta, dok je danas iPhone 4 jos uvijek koristiv, Desire-a je pregazilo vrijeme jos prije 2 god.

 

1. iPhone 4 - ovo je lockano!

2. Sony Ericssoni serije k750, d750 do serije k800,w800. Te k serije su bile ekvivalentne danasnjim top modelima, vrh ponude.

3. Nokia 3310 - ako pricamo o legendama, onda je ovo legenda, svatko tko je rodjenih 95-ih i ranije zna za ovaj mob. To je pojam za mob.

4. Siemens C45 - poznata C serija

5. Nokia N95 - napravljena ispred svoga vremena

 

 

http://isvijet.com.hr
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.5.2014 10:39 (Edge).
 
4 1 hvala 0
16 godina
offline
Top 5 kultnih mobitela

Jel vi tog petrica drzite na placi da bi namjerno pravio svoje retardirane clanke kako bi povecao broj komentara/klikova ili je tamo zbog neke kumske veze i neda se van?

Taj lik mi totalno srozava kvalitetu BUG-a.

 

Citati njegovo misljenje ili misljenje ukakanog 3-godisnjaka je isto.

Dosta zalosno imo...

- Psiho246
Moj PC  
2 6 hvala 0
16 godina
offline
Top 5 kultnih mobitela

Znaci lik se ne drzi vlastitih kriterija, to jest on ih nema, on doslovno samo kenja gluposti.

 

Prvi model Siemens SL45i je odabrao kao prvi mobitel sa mp3 i SD karticom. Ok.

 

Drugi model je SE W800 kao prvi njihov Walkman model. Ok ali pazite ovo. On se ne sjeca kakvu je kameru imao ovaj mobitel ali ona je "dobra". Pazite, jedan "profesionalac" (sarlatan zapravo) nije sposoban otic na gsm arenu i provjerit cinjenice. Doslovno minuta posla, ako ne i manje.

 

S ovime je on zavrsio s mobitelima iz dalje povijesti, te krece sa mobitelima iz recentne povijesti.

Umjesto postignuca na tehnoloskoj razini, sto mu je donekle bio kriterij pri odabiru prethodna dva modela (uz obavezan kriterij da je on posjedovao taj mobitel xD) kriteriji mu se mijenjaju po prodajnim rezultatima ili drugim, nepoznatim stvarima.

Znaci na listi top 5, njemu su 3 mobitela ne starijih od 4 godine, a izmedu dva Android "kultna" modela su razlike gotovo neprimjetne u danasnjem kontekstu. Ono desire ima 512 rama a SGS2 1 GB.

 

Iako dosta ljudi sumnja da je Petric na appleovoj platnoj listi u ovom kontekstu barem po meni iPhone 4, barem od ova 3 zasluzuje najvise biti tu iako zasto bas 4s? Sta 4 nije imao jednako "savrseno kuciste" (znaci na tom mobitelu je kuciste najdalje od savrsenstva), sta nije bio takoder fluidan?

 

"Stakleno, perfektno dizajnirano kućište, procesor koji jednakom fluidnošću i dan danas, nakon gotovo tri godine, vrti zadnju verziju iOS-a, fotoaparat kojem, usprkos niskoj rezoluciji, teško može parirati čak i većina ovogodišnjih flagshipa te niz drugih superiornih karakteristika čine iPhone 4S najvažnijim, najutjecajnijim, najprestižnijim, najkultnijim i najboljim smartfonom svih vremena."

 

Daj gledajte taj tekst. Hrpa neprofesionalnog dreka. Najprestizniji, najutjecajniji, najsavrseniji, najbolji, najvazniji i ne zaboravimo citav niz "drugih superiornijih karakteristika" (koje izgleda nisu medu ovim "naj" karakteristikama).

 

Petricu, petricu...ako ikad bude peticija da te se izbaci iz buga ja cu volontirat svoje vrijeme da skupim potpise kako bi ocistili Bug od uljeza. {#}

 

Edit: Netko je super napisao. Odi radit za Gloriju!

- Psiho246
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.5.2014 11:50 (Psiho246).
Moj PC  
14 3 hvala 0
16 godina
online
Top 5 kultnih mobitela

Prvi mobitel koji sam imao bio je Nokia 6110, koja se jos i danas vuca po kuci, poslje toga sam imao preko 20 mobitela.

Svasta sam probao i nosao.

Mobitl koji sam najduze nosao bio je samsung T100, i bio sam prezadovoljan mobitelm, jedan od najboljih sto sam nosao.

Takoder i Sony z5, koji je takoder dugo bio u sluzbi do slucajnog kupanja :)

 

 

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Top 5 kultnih mobitela

moja lista bi bila ovak nekak:

 

5.Nokia 3310-legendarni mob sa izmjenjivim maskicama,legendarnom igrom...

4.Sony Ericsson T28-odličan mob u ono vrijeme s elegantnim otvaranjem poklopca na tipku i igrom tetris

3.Sony Ericsson K750-3.2mpx kamera

2.Samsung E700-jedan od prvih mobitela s dva ekrana u boji i sa VGA kamerom

1.Samsung Galaxy I-moj prvi android mob i nakon iphona odlučil da je android po meni bolji OS

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Top 5 kultnih mobitela
jozo65 kaže...

Motorola StarTAC 130 i Nokia 3310 

bravo

popularna "beba" je bila nenadmašiva

a bilo bi dobro da se napravi uporedni prikaz vlasnika Golf dvice i 3310-ke :)

oš kupt ciglu
15 godina
offline
Top 5 kultnih mobitela

Na moju listu bi ubacia nokiu N95, cudo od mobitela!

I umisto iPhonea 4S bi stavia onaj prvi iPhone (2G?), jer je bia nesto novo u svoje vrime, funkcionalni touch screen u vrime kad smo svi upirali po tipkama, cili koncept aplikacija i app store, jednostavno kupovanje i instalacija aplikacija... a 4S je samo bolja verzija cool proizvoda, nista posebno nije doslo s njim, nisam primjetia neku "revolucionarnu" razliku kad sam presa sa 3S na 4S...

 

E i mislim da ce se tu nac i Galaxy note, kao prvi sa funkcionalnim i upotrebljivim stylusom - mob na kojem taj stylus stvarno ima smisla i olaksava koristenje. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.5.2014 13:19 (mateo).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Top 5 kultnih mobitela

kultni:

Nokia 9210 Communicator

Moto Razr V3

SE K750i

N95

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Top 5 kultnih mobitela

Sve super, do potpuno promasenog prvog mjesta.

Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Top 5 kultnih mobitela

Pola ovih mobitela na listi su kultni samo po pomodarskom statusu i cijeni.

 

Uostalom kao što su mnogi tu napisali, kakva je ovo lista bez Nokie 3310.

 

 

Knowing is not enough; we must apply. Willing is not enough; we must do.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Top 5 kultnih mobitela

Alaj ga je Petric zakuhao ...

battlelog: b4stardo_CRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice