Tele 2 i Revolucija

poruka: 84
|
čitano: 13.821
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tele 2 i Revolucija".
14 godina
offline
Re: Tele 2 i Revolucija
Arnold Layne kaže...

jel ima t-com kakvo ogranicenje na internet FLAT ? 

 

ja sam doso do 750gb u jednom mjesecu i nisam cuo da bi nekom slali upozorenja ili slicno

Mijesas kruske i jabuke. Pricamo o t-mobile-u a ne t-comu... Npr ja na t-mobileu imam ja mislim u obitelj M tarifi 512 mb ( ili 1giga ) pa se brzina smanjuje... To je "flat"..

12 godina
odjavljen
offline
Re: Tele 2 i Revolucija
Fake_Alert kaže...
Arnold Layne kaže...

jel ima t-com kakvo ogranicenje na internet FLAT ? 

 

ja sam doso do 750gb u jednom mjesecu i nisam cuo da bi nekom slali upozorenja ili slicno

Mijesas kruske i jabuke. Pricamo o t-mobile-u a ne t-comu... Npr ja na t-mobileu imam ja mislim u obitelj M tarifi 512 mb ( ili 1giga ) pa se brzina smanjuje... To je "flat"..

nist ja ne mjesam ja pitam za t.com 

nema veze sa tmobile

pitam to pitanje jer se raspravlja o ogranicenjima ,ali eto ja pitam za ADSL 

http://revohd.com
14 godina
offline
Re: Tele 2 i Revolucija
Arnold Layne kaže...
Fake_Alert kaže...
Arnold Layne kaže...

jel ima t-com kakvo ogranicenje na internet FLAT ? 

 

ja sam doso do 750gb u jednom mjesecu i nisam cuo da bi nekom slali upozorenja ili slicno

Mijesas kruske i jabuke. Pricamo o t-mobile-u a ne t-comu... Npr ja na t-mobileu imam ja mislim u obitelj M tarifi 512 mb ( ili 1giga ) pa se brzina smanjuje... To je "flat"..

nist ja ne mjesam ja pitam za t.com 

nema veze sa tmobile

pitam to pitanje jer se raspravlja o ogranicenjima ,ali eto ja pitam za ADSL 

Nisu jos nista rekli za to :) I bolje da nisu s obzirom na kvalitetu -> Cijenu..

16 godina
online
Re: Tele 2 i Revolucija
Bitanga kaže...
Drazen kaže...

I dalje je to velik lopovluk jer flat rate - neograniceno znaci samo jedno - bez ikakva limita. No, kakva drzava takvi i zakoni i ponasanje firmi.

 

Nisi valjda bio naivan i povjerovao u to.

 

Naime to nitko nikada neće ponuditi, jer je to raj za razne fraudove.

Npr. ništa te ne košta da digneš svog virtualnog operatera i omogućavaš ljudima da telefoniraju preko tvoje kartice.

 

Veći je problem što banana država dozvoljava lažno reklamiranje,

ne samo operaterima (jer svi su takvi) nego npr i deterdžentima koji jednim potezom ruke brišu 100dnevne naslaga masti :-)

Ti si nekaj gadno pobrkal,{#} znači i Njemačka je banana država fučkaj ga pa takvih reklama imaš posvuda ili si to zaboravil možda.Nekaj drugo je puno bitnije recimo prašak koji dolazi izvana(Ariel), za naše tržište nije isti ko onak za EU tržište več je lošiji. To je poznata činjenica zato kupujmo Labud i Saponia prašak, a ove stranjske bučkarije i muljaže nek voda nosi fučkaj ga.{#}

 

Apsolutni Flat Rate normalno ne postoji nigdje, a ovo oko Tele2 je skretanje pažnje sa bitnijih tema u Hrvatskoj. To je namjerno stvoren problem koji to i nije zapravo, kad se sve zbroji i oduzme ništa strašno samo mnogima to još nije jasno ljudi moji pa naša vlast i država njaviše mulja i zakida svoje građane tu je glavni problem.{#}

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
15 godina
online
Re: Tele 2 i Revolucija
rambox kaže...

Ti si nekaj gadno pobrkal,{#} znači i Njemačka je banana država fučkaj ga pa takvih reklama imaš posvuda ili si to zaboravil možda.Nekaj drugo je puno bitnije recimo prašak koji dolazi izvana(Ariel), za naše tržište nije isti ko onak za EU tržište več je lošiji. To je poznata činjenica zato kupujmo Labud i Saponia prašak, a ove stranjske bučkarije i muljaže nek voda nosi fučkaj ga.{#}

 

 

 

Je, ako tolerira ovakve gluposti.

Logično je da se takve reklame zabrane jer su totalna laž i prevara. Vidoviti Milan je mala beba za ovo. ;-)

15 godina
offline
Tele 2 i Revolucija

pa ljudi moji ta ogranicenja postoje svugdi u svijetu, i u americi nemaju pravi flat na mobu, ni u njemackoj, ni u svicarskoj ni u bilo kojoj drugoj visoko razvijenoj zemlji, nema to veze s hrvatskom, to su krivi operateri.

 

mislim da za adsl nema ogranicenja.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tele 2 i Revolucija
bmikic kaže...

Osobno imam potpuno suprotno iskustvo. Vip je imao losu pokrivenost, a imao sam broj kod njih 10 godina. Cesto sam znao usporedjivat signale onih koji imaju t-mobile, imali su puno bolji signal. Da ne kazem kako me je vip pljackao sa svojim "povoljnim" tarifama. Ukljucujuci i zaracunavanje jednog poziva od 1,5 sat koji se nije ni dogodio, ali dobro....

Sada sam na tele 2 i potpuno sam zadovoljan. Pokrivenost je dobra, cijenom sam zadovoljan (trosim manje nego sam trosio na vip-u). Vip-ovce i t-mobile-ovce sam prekrizio, ne zelim imati posla s njima. Jedino tele2-ovce za sada dolaze u obzir.

i ovce i novce! {#}

12 godina
odjavljen
offline
Re: Tele 2 i Revolucija
mar123 kaže...

pa ljudi moji ta ogranicenja postoje svugdi u svijetu, i u americi nemaju pravi flat na mobu, ni u njemackoj, ni u svicarskoj ni u bilo kojoj drugoj visoko razvijenoj zemlji, nema to veze s hrvatskom, to su krivi operateri.

 

mislim da za adsl nema ogranicenja.

ma nije problem u ogranicenju nego u laznom reklamiranju 

kada kazu neograniceno to mora bit neograniceno bez ikakvih gluposti

http://revohd.com
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tele 2 i Revolucija
mar123 kaže...

hahahha najboljoj ku*ac, bolje receno najgoroj, kao prvo t-mobile je zasad najbolji, sljedi ga vip a onda ovo smece prevarantsko(svi su oni takvi ali tele 2 najvise, kad vidim onu ovcu na tv-u dođe mi da stolicu bacim u njega). imam tarifu na t-mobile sljedecu, flat internet(to tele smece nema), 150 minuta prema svim mrezama, prema t-mobile beskonacno, 5o sms-ova, nema uspostave, i to placam 60 kn, i ako zelim mogu dat jos 50 kn i onda imam sve flat, znaci internet, svi pozivi, poruke bez uspostave za 110 kn, koja jos mreza to ima?

koja je to tocno tarifa i opcija?

15 godina
offline
Tele 2 i Revolucija

extra total plus s-to je ono osnovno i inace je 125 kn ali sam dobio popust 50%(pretplatnici od 18 do 28 godina ili oni koji su presli s pretplate iz neke druge mreze na ovu). i imaju opciju flat koja kosta 50 kn i onda je sve flat(pozivi,sms,internet).

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Tele 2 i Revolucija

Da se radi o punjenju Tomato kartica, limitirali bi samo pozive prema Tomato brojevima. Ovako ser* kvake i s nama pričaju kao da smo idioti.

www.bug.hr/forum/suspended/ *** Ne očekuj populističke komentare.
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Tele 2 i Revolucija
mar123 kaže...

pa ljudi moji ta ogranicenja postoje svugdi u svijetu, i u americi nemaju pravi flat na mobu, ni u njemackoj, ni u svicarskoj ni u bilo kojoj drugoj visoko razvijenoj zemlji, nema to veze s hrvatskom, to su krivi operateri.

 

mislim da za adsl nema ogranicenja.

 

Tome su krivi prevaranti i lopovi. Isto kao i za većinu drugih sloboda koje su nam države ukinule tokom godina.

Uvijek se nađe budala koja će nešto zloupotrijebiti. Isto tako je i sa pozivima.

 

Rekao sam, samo digneš svoju malu centralu i prema van ideš preko Tele2 simice ili nekoliko njih.

Eto, zato nitko nema flat.

 

Za adsl to nije toliko izraženo (još) jer nema interconnection chargeva među ISPovima kao kod mobilnih operatera, i nema roaminga. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Tele 2 i Revolucija
bistri kaže...

Zanimljiv slucaj, sva sreca pa imamo hakom koji da nije bilo 314zdarije na fejsbuku nebi prstom mako ko obicno.

http://www.hakom.hr/UserDocsImages/2012/odluke_rjesenja/Rje%C5%A1enje%20o%20inspekcijskom%20nadzoruTele2%20Revolucija-20120702.pdf

 

Pogledaj datume u dokumentu. Ali glavno da se malo pljucka i po HAKOM-u...

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tele 2 i Revolucija
Arnold Layne kaže...

jel ima t-com kakvo ogranicenje na internet FLAT ? 

 

ja sam doso do 750gb u jednom mjesecu i nisam cuo da bi nekom slali upozorenja ili slicno

Misliš da ga prije ili poslije ne bi dobio? Druga je stvar ako je njihovo ograničenje puno više od onoga što ti realno uopće možeš nabiti u jednom mjesecu sa ovakvim brzinama.

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
15 godina
offline
Tele 2 i Revolucija

Ja radim u službi za korisnike t-mobile-a  i čuo sam tonu priča korisnika za samu firmu ali i konkurenciju...zaključak: Svi operatori nas kradu, na nama je da nađemo onoga koji nas krade manje, i zadaje najmanje glavobolja. Nema tu neke mudrolije, svi obećavaju svašta, vi nađite ono što vam odgovara i gotovo...

 

I da, u t-mobile-u nema više te flat opcije za aktivirati za 50kn da imate "neograničene" pozive(i tu je bilo mislim 3000min ili tako neka brojka, ne sjećam se više), može biti da su iz ovih razloga ju i ukinuli...

Stoja
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.8.2012 0:07 (Stoja).
Moj PC  
3 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Tele 2 i Revolucija
Stoja kaže...

Ja radim u službi za korisnike t-mobile-a  i čuo sam tonu priča korisnika za samu firmu ali i konkurenciju...zaključak: Svi operatori nas kradu, na nama je da nađemo onoga koji nas krade manje, i zadaje najmanje glavobolja. Nema tu neke mudrolije, svi obećavaju svašta, vi nađite ono što vam odgovara i gotovo...

 

I da, u t-mobile-u nema više te flat opcije za aktivirati za 50kn da imate "neograničene" pozive(i tu je bilo mislim 3000min ili tako neka brojka, ne sjećam se više), može biti da su iz ovih razloga ju i ukinuli...

nema je vise za nove korisnike ili je nema ni za nas koji smo to potpisali jer ako je ja vise nemam, opet cu im bacit tuzbu.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Tele 2 i Revolucija

@Drazen - apsolutno se slažem!

Ja bi stavio do 1000 minuta prema VIPnet-u.

Tele2 je još uvijek mala mobilna mreža na tržištu RH i Vip i T-Mobile će ju pojesti. Ja se ne bi išao igrat s takvom opcijom.

Ovi u Vipu su pametni, stavili su "savršenu tarifu" za aktivaciju na mjesec i pol dana i ciao.

Mislim da ako Tele2 pod hitno ne stavi limit na Vipnet da će sama sebi "iskopati grob" na tržištu RH.

Iako nisam Tele2 korisnik (nekad bio) ovaj put radije stojim na njihovoj strani nego na strani Vipnet-a ili T-Mobile-a jer je preočito da su ljudi sklapali ugovore s Tele2 na tarifi "Revolucija" kako bi sebi i ukrajnoj liniji Vipnetu d.o.o. donjeli materijalnu korist prodajom Tomato SIM kartica tj. pozivanjem istih sa Tele2. TO JE ZLOUPORABA i tome se mora stati na kraj.

15 godina
offline
Re: Tele 2 i Revolucija
mar123 kaže...

nema je vise za nove korisnike ili je nema ni za nas koji smo to potpisali jer ako je ja vise nemam, opet cu im bacit tuzbu.

Oni korisnici koji su je do sada aktivirali, njima najnormalnije ostaje aktivna i neće im se isključiti dok sam korisnik ne zatraži isključenje. A ostali koji je nisu uključili/novi korisnici - prošo voz...

Stoja
15 godina
neaktivan
offline
Re: Tele 2 i Revolucija
ivek095 kaže...

jer je preočito da su ljudi sklapali ugovore s Tele2 na tarifi "Revolucija" kako bi sebi i ukrajnoj liniji Vipnetu d.o.o. donjeli materijalnu korist prodajom Tomato SIM kartica tj. pozivanjem istih sa Tele2. TO JE ZLOUPORABA i tome se mora stati na kraj.

  A tome se stane na kraj tako da se limitira broj minuta brema SVIM mrežama? Na kojim si ti drogama?

www.bug.hr/forum/suspended/ *** Ne očekuj populističke komentare.
15 godina
offline
Re: Tele 2 i Revolucija
Random. kaže...
i

  A tome se stane na kraj tako da se limitira broj minuta brema SVIM mrežama? Na kojim si ti drogama?

problem je što se nemože samo prema tomatu blokirati, nego zajedno sa njim ide i vip, što je totalna debilana, i meni bi takva tarfia bila niš koristi kada imam jako puno ljudi koji su na vipu nego što su na tomato...

 

 

Stoja
13 godina
neaktivan
offline
Re: Tele 2 i Revolucija
Random. kaže...
ivek095 kaže...

jer je preočito da su ljudi sklapali ugovore s Tele2 na tarifi "Revolucija" kako bi sebi i ukrajnoj liniji Vipnetu d.o.o. donjeli materijalnu korist prodajom Tomato SIM kartica tj. pozivanjem istih sa Tele2. TO JE ZLOUPORABA i tome se mora stati na kraj.

  A tome se stane na kraj tako da se limitira broj minuta brema SVIM mrežama? Na kojim si ti drogama?

Djelomično se slažem.... i da nisam na NIKAKVIM drogama......  Samo iznosim mišljenje i ne moraš me vrijeđati odmah.

Svima je poznata tarifa "Na tuđi račun". Ljudi su kupovali Tomato kartice da ih pumpaju putem Revolucije i prodaju, te tako sebi priskrbe korist. (zlouporaba)

Ako nisi znao....... Prema ugovorima sklopljenima između Hakoma i mobilnih operatera u RH svaki je operater drugome dužan platiti ako se ne varam 0,67kn/min ukoliko se ostvaruje poziv u drugu mrežu.

Najveći broj poziva iz Tele2 ide upravo u Vipnet i to masovno na Tomato kartice s već navedenom tarifom.

Nije da imam nešto protiv Vipneta, dapače njihov sam korisnik, ali smatram da su upravo oni primorali Tele2 na poteze kojima smo zadnjih dana svjedočili i tako onemogućavaju zdravu konkurenciju. Potpuno uništavanje konkurenta i prisiljavanje na njegovo povlačenje nije zdravo tržišno natjecanje.

Sad dolazimo do onoga zašto se djelomično slažem:

T-Mobile nema takvu tarifu  i samim time nije moguća zlouporaba dok to Vip (Tomato) ima.

T-Mobile je u novim pretplatničkim tarifama (FLAT opcija) postavio znatno niži limit za pozive prema Vip mreži - 1000 min od onoga prema ostalim mobilnim i fiksnim mrežama - 5000 min jer nisu ni oni ludi.

 

Sve u svemu - Tele2 je malo prenaglio. Premali operater za takvu tarifu.

Još za kraj - trbalo bi  staviti u Hakomovoj bazi odvojeno Vip i Tomato pa da se limitira samo Tomato

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.8.2012 1:09 (ivek095).
15 godina
neaktivan
offline
Tele 2 i Revolucija

Ne vidim nikakvu svrhu Revolucije, kad T-com mladim ljudima daje povoljniju opciju.

 

Uzmeš Extra total+ S (najmanju), ako imaš između 18-28 god, plaćaš ju 50% smanjeno dok god ti traje ugovor. Dakle izađe te 63kn mjesečno, za 50kn možeš aktivirati flat na pozive i dobiti brdo poruka i još 10 kn radijska frekvencija. Pored toga, ne plaćaš ni uspostavu poziva.

 

Dakle efektivno sa Extra total+ S, dobiješ za 120 kn sve "flat". Internet doduđe nakon 512MB, pada na 64 kbps, ali pošto sam kad god sam doma na wlanu, nikada nisam napravio više od toga.

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Tele 2 i Revolucija

Poznajem covjeka koja je uzeo jedan 060 broji, 4 tomato kartice i 4 revolucije (jednu na ime svakog clana obitelji).

 

Sa tim revolucijama je nabijao novac na tomato kartice, 5000min jednako 5000kn na tomato racunu, da bi na kraju sa tih 5000kn na tomato racunima zvao svoji vlastitit 060 broji i tako dobivao isplate na racun od nekih 10.000kn mjesecno.

 

Covjek si je kupio auto ovakvom prevarom.

TD za glupost
 
1 1 hvala 6
11 godina
neaktivan
offline
Re: Tele 2 i Revolucija
nCh! kaže...

Ne vidim nikakvu svrhu Revolucije, kad T-com mladim ljudima daje povoljniju opciju.

 

To je mali dio kolača kojim su naješkali mlade korisnike bonova. Savršenih-Revolucionara je najviše u dobi preko 28.  Zaposlen, redovna primanja...uglavnom im nije problem imati svaki mjesec 150kn.  Sve drugo je na Bombonima i Pomama ;)  Pali gasi wifi i gledaj u Watchdog kako stoje bajti. 

http://en.wikipedia.org/wiki/Eurasian_Siskin
15 godina
protjeran
offline
Re: Tele 2 i Revolucija
Balvan8 kaže...
Branimir82 kaže...

Svejedno je riječ o daleko najboljoj trifi u hrvatskoj.pa T-mobile za taj iznos nudi 5 sms poruka i minutu razgovora

ja mislim da je Vipova "Savršena" tarifa bolja nego Tele 2 "Revolucija". Vip ima 1Gb interneta i nakon toga se smanji brzina, dok Tele2 ima 500Mb i nakon prijeđenih 500Mb cijena je 5kn/Mb, te je Vip puno bolje pokrivena mreža nego Tele2.

Bio sam na Revoluciji i presao na Savrsenu upravo zbog toga. VIP ima nesto bolju pokrivenost, narocito hsdpa te nema onu iritantnu pojavu prilikom koje 30% odlaznih poziva zavrsi tako da ne cujes sugovornika, dok on tebe savrseno cuje :)

 

90% poziva upucujem prema Tele2 mrezi, svi koje zovem su na tele2 a mali broj na t-mobile, na vipu nemam skoro nikoga... zaradi tele2 na interkonekciji jako puno u mom slucaju :P

12 godina
offline
Re: Tele 2 i Revolucija
Random. kaže...

Da se radi o punjenju Tomato kartica, limitirali bi samo pozive prema Tomato brojevima. Ovako ser* kvake i s nama pričaju kao da smo idioti.

Nemres limitirat samo prema tomato brojevima.

12 godina
offline
Re: Tele 2 i Revolucija
mar123 kaže...

pa ljudi moji ta ogranicenja postoje svugdi u svijetu, i u americi nemaju pravi flat na mobu, ni u njemackoj, ni u svicarskoj ni u bilo kojoj drugoj visoko razvijenoj zemlji, nema to veze s hrvatskom, to su krivi operateri.

 

mislim da za adsl nema ogranicenja.

To je kriva fizika, a ne operateri. Frekvencijski spektar je ograniceni resurs, za razliku od zicanog prijenosa gdje mozes gotovo unedogled povecavati propusnost. I zato nikad nece biti potpunog flata na bezicnoj mrezi.

16 godina
online
Re: Tele 2 i Revolucija
F10EXX kaže...
mar123 kaže...

pa ljudi moji ta ogranicenja postoje svugdi u svijetu, i u americi nemaju pravi flat na mobu, ni u njemackoj, ni u svicarskoj ni u bilo kojoj drugoj visoko razvijenoj zemlji, nema to veze s hrvatskom, to su krivi operateri.

 

mislim da za adsl nema ogranicenja.

To je kriva fizika, a ne operateri. Frekvencijski spektar je ograniceni resurs, za razliku od zicanog prijenosa gdje mozes gotovo unedogled povecavati propusnost. I zato nikad nece biti potpunog flata na bezicnoj mrezi.

 

A kod žičanog prijenosa se ne koristi frekvencijski spektar?? Frekvenciijski spektar nema veze s tim, ima MEDIJ. I u jednom i u drugom slučaju se koriste kojekakve modulacije signala za prijenos informacija, razlika je u mediju.

Možeš koristit isti spektar frekvencija i prenosit signal žično i bežično i naravno da će žično biti bolje.

I naravno da je i žičani prijenos ograničen, a to što flat na ADSL-u stvarno djeluje kao flat je iz razloga što ga ne iskorištava svaki korisnik 100%, te ga zato i mogu ponuditi. Koliko možeš skinuti ograničeno je brzinom, a kad bi svi maksimalno iskorištavali dostupnu propusnost, jako brzo bi ukinuli flat, ili digli cijene u nebesa.

12 godina
neaktivan
offline
Tele 2 i Revolucija

Za ovu mrežu nije nikakvo čudo da reklamiraju jedno, a prodaju nešto sasvim drugo... Tako su se prošle godine pod nazivom "Welcome to Croatia" prodavali kartice sa 50kn na računu, a navodno su pozivi prema "svim fiksnim mrezama u svijetu" trebali koštati 0,01 €. "Zaboravili" su jasno naznačiti da ova tarifa ne važi za (vjerovatno zlonamjerne) posjetioce iz Bosne i Hercegovine, Srbije, Crne Gore i Kosova, koji bi možda odlučili kupiti ovu karticu i zloupotrijebiti je da zovu svoju rodbinu u susjednim državama, dok se odmaraju negdje na Hrvatskoj obali. Trebalo je tu biti i 100MB besplatnog interneta, za koje se također ispostavilo da ne postoje... umjesto "ovce i novce" trebali bi imati slogan tipa "mu_a pod bubrege" ili nešto slično.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Tele 2 i Revolucija
szdravko kaže...

Za ovu mrežu nije nikakvo čudo da reklamiraju jedno, a prodaju nešto sasvim drugo... Tako su se prošle godine pod nazivom "Welcome to Croatia" prodavali kartice sa 50kn na računu, a navodno su pozivi prema "svim fiksnim mrezama u svijetu" trebali koštati 0,01 €. "Zaboravili" su jasno naznačiti da ova tarifa ne važi za (vjerovatno zlonamjerne) posjetioce iz Bosne i Hercegovine, Srbije, Crne Gore i Kosova, koji bi možda odlučili kupiti ovu karticu i zloupotrijebiti je da zovu svoju rodbinu u susjednim državama, dok se odmaraju negdje na Hrvatskoj obali. Trebalo je tu biti i 100MB besplatnog interneta, za koje se također ispostavilo da ne postoje... umjesto "ovce i novce" trebali bi imati slogan tipa "mu_a pod bubrege" ili nešto slično.

 

To se meni dogodilo u Engleskoj, ista spika. Potrosio 100 kuna i dobio 10 min. prema Hrvatskoj iako sam mislio da ce biti 1000 min. (tako je pisalo).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice