Sud odlučio: API nije zaštićen

poruka: 8
|
čitano: 2.627
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sud odlučio: API nije zaštićen".
16 godina
neaktivan
offline
Sud odlučio: API nije zaštićen

Nekako mi je ovo malo kontradiktorno:

 

"Prihvaćanjem Oracleove tvrdnje bilo bi onemogućeno bilo kojoj tvrtki ili pojedincu stvaranje bilo kakvog softvera slične namjene za koji netko ustvrdi da kopira „strukturu, sekvencu i organizaciju“ nekog drugog softvera, a ne sam kod.

U vezi s presudom se oglasio i Oracle koji je najavio žalbu. Po njima, ovakva presuda bi potkopala i uništila inovaciju u SAD-u i otežala obranu prava na intelektualno vlasništvo u SAD-u i čitavom svijetu."

 

LOL. Eto ti na Oracle, bas mi je drago. Nja nja nja.

C provides a programmer with more than enough rope to hang himself. C++ provides a firing squad, blindfold and last cigarette.
 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Sud odlučio: API nije zaštićen

Evo suza mi ide zbog Oraclea.

 

Gadovi. Tuzili bi rodjenu mater ako bi bilo profita u tome.

 

Ovi Ameri postali 100% Ferengiji.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.6.2012 18:11 (syncmaster245b).
 
11 0 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Sud odlučio: API nije zaštićen

Ma ovdje je sve bilo jasno od prvog dana tužbe, bar meni.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sud odlučio: API nije zaštićen

Nikada mi Larry Ellison nije bio po gustu. Nekako sam uvijek imao dojam da se radi o pokvarenjaku koji svoje slabosti skriva iza agresivnih napada na konkurenciju.

Drago mi je da su izgubili (i) ovaj spor.

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sud odlučio: API nije zaštićen
ChrisB kaže...

Nikada mi Larry Ellison nije bio po gustu. Nekako sam uvijek imao dojam da se radi o pokvarenjaku koji svoje slabosti skriva iza agresivnih napada na konkurenciju.

Drago mi je da su izgubili (i) ovaj spor.

Govoriš o velikanu Ellison-u kao da ti je kućni prijatlj. Ako sam u pravu , pošalji mi na PM adresu svog stanovanja , dolazim na piće , ja častim. Veliki se bore za sve i svašta pa tako i u ovom slučaju. Konkretno mi je draga presuda ali ovo ""Nikada mi Larry Ellison nije bio po gustu. Nekako sam uvijek imao dojam da se radi o pokvarenjaku""  zvuči kao da čitam strip o Zagoru i  Čiki.

Ozbiljno , ako radiš feštu s Larijem , daj me zovi  ,svejedno što je gubitnik ?!?!?! nekako bih htio prozborit koju s tim PaPkOm.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.6.2012 0:34 (nik_02).
16 godina
offline
Re: Sud odlučio: API nije zaštićen
nik_02 kaže...
ChrisB kaže...

Nikada mi Larry Ellison nije bio po gustu. Nekako sam uvijek imao dojam da se radi o pokvarenjaku koji svoje slabosti skriva iza agresivnih napada na konkurenciju.

Drago mi je da su izgubili (i) ovaj spor.

Govoriš o velikanu Ellison-u kao da ti je kućni prijatlj. Ako sam u pravu , pošalji mi na PM adresu svog stanovanja , dolazim na piće , ja častim. Veliki se bore za sve i svašta pa tako i u ovom slučaju. Konkretno mi je draga presuda ali ovo ""Nikada mi Larry Ellison nije bio po gustu. Nekako sam uvijek imao dojam da se radi o pokvarenjaku""  zvuči kao da čitam strip o Zagoru i  Čiki.

Ozbiljno , ako radiš feštu s Larijem , daj me zovi  ,svejedno što je gubitnik ?!?!?! nekako bih htio prozborit koju s tim PaPkOm.

 pa što ti nije jasno, njemu nije tip simpatičan. meni severina ide na onu stvar. mom susjedu se ne sviđa ronaldo.

misliš da bi oni zato trebali svima bit kućni prijatelji?

..

glede presude, ja mislim da bi se trebalo presudom omogućiti upravo suprotno od onoga o čemu kuka Oracle.
Uostalom, java je razvijena u Sunu, Oracle nije ni to bio u stanju realizirati, nego kupiti gotovo, stoga o kakvoj

inovaciji oni pričaju i suzbijanju iste presudom?

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.6.2012 1:29 (overhaul).
16 godina
offline
Re: Sud odlučio: API nije zaštićen
nik_02 kaže...
ChrisB kaže...

Nikada mi Larry Ellison nije bio po gustu. Nekako sam uvijek imao dojam da se radi o pokvarenjaku koji svoje slabosti skriva iza agresivnih napada na konkurenciju.

Drago mi je da su izgubili (i) ovaj spor.

Govoriš o velikanu Ellison-u kao da ti je kućni prijatlj. Ako sam u pravu , pošalji mi na PM adresu svog stanovanja , dolazim na piće , ja častim. Veliki se bore za sve i svašta pa tako i u ovom slučaju. Konkretno mi je draga presuda ali ovo ""Nikada mi Larry Ellison nije bio po gustu. Nekako sam uvijek imao dojam da se radi o pokvarenjaku""  zvuči kao da čitam strip o Zagoru i  Čiki.

Ozbiljno , ako radiš feštu s Larijem , daj me zovi  ,svejedno što je gubitnik ?!?!?! nekako bih htio prozborit koju s tim PaPkOm.

Zasto mislis da moras nekoga osobno poznavati da ti njegovi javni postupci ne bi bili po gustu?! To je moj subjektivni dozivljaj covjeka koji cijeli nastup svoje kompanije kroz desetljeca postojanja gradi na neprekidnom i vrlo agresivnom pljuvanju apsolutno svih konkurenata, uz velicanje svojih produkata koji imaju toliko mana da me uvijek ispocetka fascinira KAKO uopce korporativni svijet moze to tolerirati!

 

Da, Oracle jest bio jedan od prvih koji je na svijet donio relacijske baze i SQL, te je time dobio sjajne startne pozicije. Ali istovremeno, obzirom da imam tu "srecu" da sam prisiljen svakodnevno se susretati s njihovim proizvodima kod korisnika, vrlo dobro znam koliko problema donosi u implementaciji, administraciji i odrzavanju. No, dok sam toga svakodnevno svjestan, njihov Vodja pljuje po apsolutno svemu i svakome na koga naleti. A da je to Oracleov corporate culture govori i cinjenica da cim ukucas www.oracle.com prvo ces naletiti na bannere (ne stalno, vec ih promatraj kad bilo tko od izravne konkurencije predstavi novi proizvod) koji na cesto vrlo nepristojan nacin cak i ponizavaju konkurenciju. Povrh toga, navedi mi kada si zadnji puta citao o nekom drugom enterprise proizvodjacu baza podataka i sustava da se nasao na tapeti drzavnih tijela zbog neprekidnog nabrijavanja cijena licenci, ucjenjivanja, laznog kalkuliranja istih, itd?

 

Samo mi nemoj reci "onda neka promjene platformu" jer time ces pokazati svoju razinu znanja o enterpise sustavima. Ili reci, molim te. ;-)

 

Lary Ellison osoba je koja cak i u tako velikom sustavu kao sto je Oracle drzi sve konce u rukama (slicno kao Steve Jobs nekada u Appleu), te zasigurno itekako dobro, u najmanju ruku, zna i/ili odlucuje o takvim stvarima!

 

A i zanimljivo je recimo slijedece - pokusaj mi navesti primjer kada je neka druga IT kompanija konkurenciju nazvala idiotima, kao sto je to Ellison ucinio s HP-om u nizu slucajeva nakon sto su otpustili Marka Hurda s mjesta CEO-a? Da li je to nacin?

 

Dakle, stojim iza svojeg osobnog dojma - nije mi drag, dapace, odbojan mi je.

I ponavljam - iznimno mi je drago da su izgubili ovaj spor u kojem ionako ne mislim da su, temeljem dostupnih informacija, imali uopce osnove za takvu tuzbu i, jos bolje, onakve nebulozne odstetne zahtjeve.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Sud odlučio: API nije zaštićen
ChrisB kaže...

A i zanimljivo je recimo slijedece - pokusaj mi navesti primjer kada je neka druga IT kompanija konkurenciju nazvala idiotima, kao sto je to Ellison ucinio s HP-om u nizu slucajeva nakon sto su otpustili Marka Hurda s mjesta CEO-a? Da li je to nacin?

Nije ništa krivo rekao.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice