Stigle Nokije s Windowsima

poruka: 65
|
čitano: 8.851
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Stigle Nokije s Windowsima".
15 godina
offline
Stigle Nokije s Windowsima

Mnogo mi se svidja ova Lumia 800, da nisam uzeo pre dve sedmice telefon ovo bi ganjao definitivno...prva nokia koja mi se svidjela {#}

Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Stigle Nokije s Windowsima

jao imena :D

 

al sve u svemu.. not bad..

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Stigle Nokije s Windowsima

ova Lumia 710 mi se čini zanimljiva,dobra rezolucija,dovoljno veliki ekran i 1,4 GHz procesor. Sve to za 270 eura,odlično.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Stigle Nokije s Windowsima

super, pogotova ova 800

15 godina
neaktivan
offline
Stigle Nokije s Windowsima
4" bi bilo taman...
Ali svakako izgledaju super i svjeze.
Work less, play more.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Stigle Nokije s Windowsima

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Stigle Nokije s Windowsima

270€ malo sutra

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.10.2011 12:39 (Kuzo).
13 godina
offline
Stigle Nokije s Windowsima

Ova 800 izgleda predobro,po dizajnu a i po specifikacijama.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Stigle Nokije s Windowsima

Imena glupa, ali sviđa mi se dizajn. Djeluje poprilično svježe. Još ako bude neka normalna cijena...

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Stigle Nokije s Windowsima

Pa pisu ti cijene, lumia 800 420 eura i dodaj harac domacih trgovaca, bice izmedju 500-600 eura u slobodnoj prodaji. lumia 710 270 eura znaci 350-400 na polici...

Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Stigle Nokije s Windowsima

To je to, sviđa mi se i 800 i 710 samo se nadam da naši dileri sa njuškala ne budu previše pohlepni {#} Samo nisam siguran za specifikacije, na Nokia webu piše da 800 nema SD card slot a da 710 ima, dali je to neka pogreška na njihovom webu ili presedan u WP7 uređajima??

 

http://www.nokia.co.uk/gb-en/products/phone/lumia710/specifications/

Emocije su poput vala, nikad ne zadrže isti oblik…
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Stigle Nokije s Windowsima

Sve 5, ova Lumia 800 super izgleda samo je problem da je to identičan model N9 ( di su dizajneri u Nokiji na kolektivnom godišnjem? )

 

Onda su mogli u u N9 ugradit isti proc kao u 800. Malo me ćudi ova politika Noki.

Rade zanimljive mobitele i sve N9 izgleda odlicno što se tiče softwera, ne sumnjam da je tako i s 800.

Ali brate mili daje malo razlike u uređajima.

 

I cije od 420€ je za takav uređaj je realna. Sad oni dušebrižnici koji će reč da je to prevše i da je iPhone bolji nek odmah u startu začepe jer iPhone stoji 700€ u slobodnoj prodaji.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Stigle Nokije s Windowsima
lumia ce cekat ispod bora
13 godina
protjeran
offline
Stigle Nokije s Windowsima

Odlične su. Nokie su uvijek za mene bile {#}

 

Sviđa mi se Asha :)

hacktivist
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Stigle Nokije s Windowsima

Izgleda da Nokia 800 nema sd card slot, no ima ovo .. "25GB of free SkyDrive space" . Osobno bi rade da su onda stavili vise od 16GB tj. barem nekih 64GB, opet kako stvari stoje najava novih modela ce bit pocetkom godine. Napokon se vraca Nokia, napokon se razbija monotonija iOS-a i Androida, te uletava jos jedan ozbiljan igrac.
In the end there will be only ( c )haoss ...
14 godina
neaktivan
offline
Stigle Nokije s Windowsima

Kao mobitel ova Lumia 800 mi se cini super uređaj. Poštene dimenzije uređaja, lijep dizajn (i onaj od N9 mi se jako dopadao), dobre karakteristike i ekran. 

Lumia 710 mi se nikako ne sviđa osim po cijeni. Dizajn mi je obican, preširoki rubovi oko ekrana i ništa posebno specifikacijski. 

Ali treba priznati da je cijena ok (270€ = 2020kn + PDV + naknada naših jadnih distributera -> 3000kn)

 

S druge strane Lumnia 800 baš i nema neku posebno pristupacnu cijenu. 

Ako usporedimo s jednim od predstavnika SP tržišta - npr.iP4S cijena je slicna (govorim o 16GB modelu jer toliko ima i navedena Nokia),

a platforma manje popularna, slicne zatvorenosti, a uređaj slabiji.

Lumnia 800 585$ (420€=3150kn+PDV+ davanja distributerima) vs iPhone 4S otkljucan (649$=3490kn + PDV + davanja distributerima).

Znaci barem vani radi se o razlici od stvarno malih 340kn. Tko zna kako ce to tocno kod nas biti..

 

Naravno u ovu racunicu možete staviti i bilo koji najbolji Samsung ili HTC i Nokia ni u tom slucaju nece djelovati ništa povoljnije ni bolje.

Da su krenuli s malo agresivnijom i konkurentnijom cijenom, možda bi bilo bolje... Jer ipak Nokia se sad tek treba dokazati i probiti u SP tržište.

''Ne možemo izbjeći svaku kritiku niti je moguće udovoljiti svima '' I.P.II
Moj PC  
3 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Stigle Nokije s Windowsima
alen-c kaže...

Kao mobitel ova Lumia 800 mi se cini super uređaj. Poštene dimenzije uređaja, lijep dizajn (i onaj od N9 mi se jako dopadao), dobre karakteristike i ekran. 

Lumia 710 mi se nikako ne sviđa osim po cijeni. Dizajn mi je obican, preširoki rubovi oko ekrana i ništa posebno specifikacijski. 

Ali treba priznati da je cijena ok (270€ = 2020kn + PDV + naknada naših jadnih distributera -> 3000kn)

 

S druge strane Lumnia 800 baš i nema neku posebno pristupacnu cijenu. 

Ako usporedimo s jednim od predstavnika SP tržišta - npr.iP4S cijena je slicna (govorim o 16GB modelu jer toliko ima i navedena Nokia),

a platforma manje popularna, slicne zatvorenosti, a uređaj slabiji.

Lumnia 800 585$ (420€=3150kn+PDV+ davanja distributerima) vs iPhone 4S otkljucan (649$=3490kn + PDV + davanja distributerima).

Znaci barem vani radi se o razlici od stvarno malih 340kn. Tko zna kako ce to tocno kod nas biti..

 

Naravno u ovu racunicu možete staviti i bilo koji najbolji Samsung ili HTC i Nokia ni u tom slucaju nece djelovati ništa povoljnije ni bolje.

Da su krenuli s malo agresivnijom i konkurentnijom cijenom, možda bi bilo bolje... Jer ipak Nokia se sad tek treba dokazati i probiti u SP tržište.

Samo na ovih 649$ zamjeni $ u € jer u EU je cijena kau u americi samo je stavljen euro a ne dolar

13 godina
offline
Re: Stigle Nokije s Windowsima
ja se ne slazem s tobom. uvijek je nokia bila najkvalitetnija.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Stigle Nokije s Windowsima
ivan599 kaže...

Samo na ovih 649$ zamjeni $ u € jer u EU je cijena kau u americi samo je stavljen euro a ne dolar

U tom slucaju je ipak cjenovna prednost od 1000-1600kn na strani Nokie.

Ali naravno, sve ovisi o našim distributerima. Na kraju bi Nokia mogla biti konkurentna s za toliko nižu cijenu,

a možda bude jednake cijene kao navedeni mobiteli. 

Vidjet cemo za 2-3 mjeseca {#}

I malo su se zeznuli što nisu ranije predstavili mobitele tako da budu dostupni oko Božica svuda kada se najviše i prodaju.

''Ne možemo izbjeći svaku kritiku niti je moguće udovoljiti svima '' I.P.II
13 godina
offline
Re: Stigle Nokije s Windowsima
alen-c kaže...

Kao mobitel ova Lumia 800 mi se cini super uređaj. Poštene dimenzije uređaja, lijep dizajn (i onaj od N9 mi se jako dopadao), dobre karakteristike i ekran. 

Lumia 710 mi se nikako ne sviđa osim po cijeni. Dizajn mi je obican, preširoki rubovi oko ekrana i ništa posebno specifikacijski. 

Ali treba priznati da je cijena ok (270€ = 2020kn + PDV + naknada naših jadnih distributera -> 3000kn)

 

S druge strane Lumnia 800 baš i nema neku posebno pristupacnu cijenu. 

Ako usporedimo s jednim od predstavnika SP tržišta - npr.iP4S cijena je slicna (govorim o 16GB modelu jer toliko ima i navedena Nokia),

a platforma manje popularna, slicne zatvorenosti, a uređaj slabiji.

Lumnia 800 585$ (420€=3150kn+PDV+ davanja distributerima) vs iPhone 4S otkljucan (649$=3490kn + PDV + davanja distributerima).

Znaci barem vani radi se o razlici od stvarno malih 340kn. Tko zna kako ce to tocno kod nas biti..

 

Naravno u ovu racunicu možete staviti i bilo koji najbolji Samsung ili HTC i Nokia ni u tom slucaju nece djelovati ništa povoljnije ni bolje.

Da su krenuli s malo agresivnijom i konkurentnijom cijenom, možda bi bilo bolje... Jer ipak Nokia se sad tek treba dokazati i probiti u SP tržište.

Ovo za iPhone je losa racunica.Trebas racunat u eurima + ce ovi supci od distributera nabit cijenu jos par tisuca kn.Na kraju ce nokia doc oko 4500kn a iPhone 4s ne manje od 7000kn.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Stigle Nokije s Windowsima
gamer34 kaže...

Ovo za iPhone je losa racunica.Trebas racunat u eurima + ce ovi supci od distributera nabit cijenu jos par tisuca kn.Na kraju ce nokia doc oko 4500kn a iPhone 4s ne manje od 7000kn.

Ovo za prerucavanje u € i može proci, ali nema šanse da iP4S od 16gb dođe 7000kn. Recimo da onda ovaj od 32 dođe 8000kn.

Koliko bi koštao onaj od 64gb? 9000 ili 10000kn? Nema apsolutno nikakve šanse za time. To bi probilo određenu psihološku granicu

cijene za bilo koji mobitel. Baš me zanima jesu li uspjeli prodati više od 20 modela prošle generacije za 7000, a kamoli za 8000.

 

Realnije bi bilo da ce cijene za iP4s 16/32/64gb biti kod nas 5000/6000/7000kn(makar sumnjam da ce ga ljudi kupovati i stim cijenama ako budu toliko velike, pretplate su ugl.nacin kupovanja {#})

Valja imati na umu da je te cijene diktirao T-mobile kad je imao ekskluzivu i nije imao konkurenciju u vidu VIP-a i drugih (danas cak i u bonbonu prodaju iP4).

Nokia je kod nas također uvijek imala osjetno više cijene nego vani, pa me stvarno zanima hoce li sada imalo promjeniti politiku.

Baš sam razgovarao s frendicom koja radi u Nokiji. I sama kaže koliko im slabije i lošije ide.

''Ne možemo izbjeći svaku kritiku niti je moguće udovoljiti svima '' I.P.II
14 godina
protjeran
offline
Stigle Nokije s Windowsima

Ja mislim da će situacija biti baš kao kod N8 i C7. odnosno Lumia 800 će biti cca 4300/4500kn a na njuškalu 3300-3500, a Lumia 710 će biti 3500kn a na njuškalu 2700/2800kn

Emocije su poput vala, nikad ne zadrže isti oblik…
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.10.2011 14:46 (Lex Luthor).
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Stigle Nokije s Windowsima

Što se tiče cijena, uobičajeno je za proračun okvirnih cijena u Europi da se uzima 20% poreza i oko 15% marže; slijedimo li navedeno, 270€ "bez poreza i davanja" pretvara se u 369€ (364,5€ zaokruženo na trgovački način {#}), a 420€ pretvara se u 569€, što ga cijenom suprotstavlja Samsungovom Galaxyju S2 koji se trenutno u Europi prodaje za oko 550 eura (kada je izašao u Njemačkoj u svibnju, MSRP je bio 649€, ali se prodavao i za 529€ na akcijama u velikim trgovačkim lancima, dok je uobičajena cijena iznosila od 560 do 600 eura).

 

Kod nas, u T-Mobileu, Samsung Galaxy S2 košta 4798 kuna, odnosno 641 euro, a u Vipu 4999 kuna ili 668 eura, što znači da se naši operateri drže MSRP cijene ili prodaju po cijeni višoj od MSRP, tako da mislim da možemo očekivati Lumiu 800 za 4300-4500 kuna, a 710 za 2800-3000 kuna.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.10.2011 14:50 (hrx).
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Stigle Nokije s Windowsima

{#} koji je to pakleni ritam i zaluđenost sve novijim i novijim.....taman sam prije par mjeseci C 7-OO kupio i sad da opet novo ganjam malo sutra, ova ima da mi traje 3 godine....

somedays you are the statue, somedays you re the pigeon
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Stigle Nokije s Windowsima

Nokia se vraca!

Sad će malo samsung,htc i SE vidjet kak se rade mobiteli, a ne da prodaju ljudima nekakva škripukava smeća, koja kad ih primiš imaš osjećaj da su napravljena od istog materijala ko i plastične čaše iZ supermarketa.

Prava borba će se vodit između JABUKE I NOKI-JE,jesT da je nokija usrala stvari zadnjih 2-3 god ali ako neko može i zna napravit mob koji će konkurirati gayfonu onda je to NOKIA

You, me, or nobody is gonna hit as hard as life!
Moj PC  
3 5 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Stigle Nokije s Windowsima

isto bi ja radije n9 64gb

ko j**e fart aplikacije

vruće je...
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.10.2011 16:58 (apoteka).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Stigle Nokije s Windowsima
roseman kaže...

Nokia se vraca!

Sad će malo samsung,htc i SE vidjet kak se rade mobiteli, a ne da prodaju ljudima nekakva škripukava smeća, koja kad ih primiš imaš osjećaj da su napravljena od istog materijala ko i plastične čaše iZ supermarketa.

Prava borba će se vodit između JABUKE I NOKI-JE,jesT da je nokija usrala stvari zadnjih 2-3 god ali ako neko može i zna napravit mob koji će konkurirati gayfonu onda je to NOKIA

 

Da  li si bas 100% siguran da Nokia proizvodi te telefone? Kao i sve proizvodi se u Kini i ne bi me uopce cudilo da im dela HTC {#}

Nokia nikada nece moci konkurirati Samsungu ili HTCu jer se radi o europskoj firmi koja ima sasvim drugi nacin poslovanja i razmisljanja. HTCu nije nikakav problem izbaciti novi telefon svaki tjedan, a Nokiji je. Takodjer, nemoj zaboraviti da je Nokia u gubicima i da ih mora vratiti. Spustili su cijenu sto znaci da manje zaradjuju, a navedeni (Samsung i HTC) imaju dovoljno lufta ici cijenom dole.

Istina je da Nokia ima ime i da ce ju europljani kupovati vise nego Samsung ili HTC. No Apple je sinonim za ekskluzivu i tako ce ostati. "Faca" je onaj tko ima iPhone, a ne Nokiju. Nazalost!

 

Na kraju WP7. Ici kupovati nesto za sto nema programa niti ce ih biti tako puno kao za Android ili Apple je upitno. Koliko vidim po svom telefonu, samo mogu skidati programe sa Microsoft Marketa sto je, po meni, teska koma. Android se opekel i stavili su opciju da se moze skidati od bilo kuda.

 

Sasvim je stupidno u danasnje doba imati smart phone bez SD kartice. Iako je ona na WP7 lokana da se ne vidi nigdje drugdje ali opet. Tih 25GB na SkyDriveu cini mi se da je radjeno za operatere da si naplate data promet {#}

14 godina
protjeran
offline
Re: Stigle Nokije s Windowsima
Izbacili su smartphone koji se osim cute designeom (ipod nano :)) ama bas nicim ne istice u moru drugih wp7 uredjaja, a za nekima debelo kaska (HTC Titan npr.).
Valjda sirote naivcine u Nokiji misle da je dovoljno uklonit sd card slot i onemogucit mijenjanje baterije pa ce se prodavat ko iphone :))
14 godina
protjeran
offline
Re: Stigle Nokije s Windowsima
Izbacili su smartphone koji se osim cute designeom (ipod nano :)) ama bas nicim ne istice u moru drugih wp7 uredjaja, a za nekima debelo kaska (HTC Titan npr.).
Valjda sirote naivcine u Nokiji misle da je dovoljno uklonit sd card slot i onemogucit mijenjanje baterije pa ce se prodavat ko iphone :))
13 godina
protjeran
offline
Stigle Nokije s Windowsima

Samo mi recite si su ti proizvođaći bilai kad je nokia proizvodila ovo:

8110

9000 komunikator

3210 -kralj mobitela

8810

n90

8800

Ljudi ne zaboravljaju dobre proizvode!

A ljudi su kupovali smeča jel nije bilo adekvatne nokijine zamjene

SAD JE NOKIJA TU

You, me, or nobody is gonna hit as hard as life!
Moj PC  
1 5 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice