Štedljivi Windowsi 8

poruka: 24
|
čitano: 4.590
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Štedljivi Windowsi 8".
12 godina
neaktivan
offline
Štedljivi Windowsi 8

To bi značilo da je isti OS na mobilnim i PC platformama sve bliže

It is I, trackmanijak
Moj PC  
13 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Štedljivi Windowsi 8

Izgleda da bi ovi windowsi mogli biti prijetnja čak i linuxu... Jedino još da su besplatni {#}

Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Štedljivi Windowsi 8
ovo s potrosnjom memorije izgleda fantastico!!

Jos samo da ne stave nekakvu super zastitu (nadam se da znate na sta mislim)...
Tko se zadnji smije, nije skužio!
14 godina
offline
Štedljivi Windowsi 8

memorija je bila problem kada je došao Windows Vista, ali u ovim vremenima sa ovim cijenama RAM-a nije neophodno da je sve 100% optimizirano...

Moj PC  
2 6 hvala 0
16 godina
offline
Re: Štedljivi Windowsi 8

jel može netko napraviti usporedbu XP vs W8 ?

 

Imam 1 gb memorije pa mi je ta stavka bitna. A pošto je to ddr400 ne mogu nadograditi.

magistar prava ( i član grupe nezaposlenih)
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.10.2011 11:42 (Korny1603987).
13 godina
offline
Štedljivi Windowsi 8

1. put da se sa svima u temi BAŠ slažem {#}
ovo je odlična vijest. 

Činjenica je da je danas više od 60% PC-a s 2GB+ RAM-a, stoga to neće predstavljati problem.
Ajme, kada se sjetim Viste na 2 GB kako je radila, dođe mi da plačem.
75% u idle-u {#}

 

Sa 7icom su već napravili pomak, no ovo ja zovem OPTIMIZACIJA! 

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.10.2011 11:41 (sudy_freak).
Moj PC  
0 4 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Štedljivi Windowsi 8

Nitko ne gleda da su to goli windowsi. Čekajte dok poinstalirate par programa pa dok servisi počnu puniti memoriju. Ili dok upalite firefox, operu ili chrome.

 

Ali ako je vjerovati napisima, onda je svakako dobar pomak.

 

Ali isto tako mi se ne sviđa tabletizacija desktop mašina.

Moja mater te traži
 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Štedljivi Windowsi 8

Zaboravljate da se ovdje govori samo o instalaciji OS-a. Sa tako malo RAM-a stvar se i dalje vuče k'o krepana kokoš.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.10.2011 13:33 (Korky).
16 godina
neaktivan
offline
Štedljivi Windowsi 8

"... nepotrebno zauzimati znatno manje resursa..." - zašto je to nepotrebno, posebno ako računalo ima malo memorije?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Štedljivi Windowsi 8

Nespretno napisano. Htio je reci "manje nepotrebno zauzimati memoriju", ili jednostavnije"manje bacati memoriju". Mada se to sve moglo ljepse napisati. :)

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Štedljivi Windowsi 8

Idu dobra vrimena, barem što se tiće tehnologije jel...

MIKROBLOG: http://www.youtube.com/watch?v=v-nNksBWxNI
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Štedljivi Windowsi 8

Wow ,citam i ne vjerujem,...pa nisu iz windowsa napravili taj OS da se pokrece na 64 mb,...to je cista otpimizacija,danas je gotovo nemoguce naci PC koji nema barem 1 gb,....sto znaci ako OS8 bude zauzimo i 100 mb moci ces fino raditi sa ostalim programima,nije niko lud stavit OS8 na 64 MB,.....jer samim time ne mozes pokrenuti ni browser

14 godina
neaktivan
offline
Štedljivi Windowsi 8

Ajmo sad realno..Da li smo mi ljudi ikad zadovoljni?!

 
9 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Štedljivi Windowsi 8

Ako spusti potrošnju resursa na razinu WinXP, odmah prelazim na windowse novije generacije.

magistar prava ( i član grupe nezaposlenih)
14 godina
odjavljen
offline
Štedljivi Windowsi 8

Da jer da sad niti jedan MODERAN OS troši troši toliko rama u idlu. Nevjerojatno je to do da je uspio MODERAN os instalirati na 64 mb-rama... Pa instaliraj si Puppy pa budeš i surfal s FireFoxom i računalo bu normalno radilo na 64 rama, a s DamnSmallLinux-om pa još manje

Ovog forumaša boli briga kakve ste nacionalnosti, rase i spolnog opredjeljenja i jednostavno ga ne zanimaju vaša mišljenja.
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Štedljivi Windowsi 8

Ne znam zašto no osobno mi ovo zvuči na one [muljatorske/navlakuše] reklame iz TV prodaje.

Ovdje može biti VAŠA reklama!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Štedljivi Windowsi 8
xhopeon kaže...

Ne znam zašto no osobno mi ovo zvuči na one [muljatorske/navlakuše] reklame iz TV prodaje.

Ovaj puta konačno i MS mi tako ne zvuči jer mi se čini da su konačno prekinuli mnoge veze sa prošlošću.

 

Još da doživim da se i programeri ostalih aplikacija/dodataka za aplikacije počnu ponašati optimizirano mogao bih reći da će mi računalo konačno postati stabilno...skoro kao mobitel (Nokia 3200 je zadnja bila takva :-)

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
15 godina
offline
Re: Štedljivi Windowsi 8
Markus Dignus kaže...

To bi značilo da je isti OS na mobilnim i PC platformama sve bliže

a uzev u obzir da npr win 7 ima 14+ gigabajta instalacije, nekako sumnjam u to... ali možda kakav win 8 mobile za arm procesore... to bi već išlo...

15 godina
neaktivan
offline
Štedljivi Windowsi 8

Ako sve ovo bude radilo kako oni to prezentiraju.

Paljenje za par sekundi, trošenje minimalne količine rame i ostala poboljšanja onda smi korisnici napokon profitirali.

Samo da se još Mozilla skulira i optimalizira svoj preglednik da ne ždere toliko memorije i svi sretni.

 

Nadam se da Microsoft radi na optimalizaciji i svog Offica i drugih programa iz svoje game kako bi mi mogli uživati u radu novih programa sa istim računalima koja sad imamo.

 
1 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Štedljivi Windowsi 8
ivan599 kaže...

Ako sve ovo bude radilo kako oni to prezentiraju.

Paljenje za par sekundi, trošenje minimalne količine rame i ostala poboljšanja onda smi korisnici napokon profitirali.

Samo da se još Mozilla skulira i optimalizira svoj preglednik da ne ždere toliko memorije i svi sretni.

 

Nadam se da Microsoft radi na optimalizaciji i svog Offica i drugih programa iz svoje game kako bi mi mogli uživati u radu novih programa sa istim računalima koja sad imamo.

Jos godinu dana imaju vremena za to sve ugladit optimizirat itd

 

A sto se tice firefoxa morat ces cekat do verzije 10

ili ak ti se da sad skini pa probaj nightly

http://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/nightly/latest-mozilla-central/

 

Mislim ako je to nekome sporo onda u k...

http://www.soundstream.com/
14 godina
neaktivan
offline
Štedljivi Windowsi 8

Hm, moj Puppy Linux se odavno tako ponaša...

Bojim se da bi ovakve performanse mogle biti šok za Windows korisnike. Ipak su Windows korisnici uglavnom mazohisti, pa bi ovo moglo biti kontraproduktivno...

 
1 3 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Štedljivi Windowsi 8

Bez uvrede, ali lupate gluposti. Imao sam prilike videti kompjuter koji je imao Win XP sa 64 MB memorije, a od toga 32 MB dodeljeno grafičkoj, a 32 MB ostavljeno za sistem. I radilo je. Naravno, nikako i jadno. Trebalo je 10 min da se sistem podigne. Čovek je demonstrirao kako je Win 8 moguće pokrenuti sa 64 MB memorije, ali ne i da je to i približno upotrebljivo. Tako da ja ne vidim čemu oduševljenje kad očigledno niste ni pročitali tekst. Win 8 će i dalje tražiti barem 1 GB memorije za pristojan rad, što u principu ima svaki kompjuter proizveden u poslednjih 5 godina

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Štedljivi Windowsi 8
TracerCPP kaže...

Izgleda da bi ovi windowsi mogli biti prijetnja čak i linuxu... Jedino još da su besplatni {#}

Memorija je samo jedan dio OS-a. Linux je osmišljen na bazi Unixa, a Windows na bazi DOS-a i svako prati svoj put. To je otprilike kao da se nadaš da će parne lokomotive jednog dana biti toliko razvijene da će sustići električne. Neće, i ne trebaš se nadati. Možemo se jedino nadati da će se ljudi opametiti i preći napokon na električne (Linux ili OSX ili neki trći Unixoidni OS).

15 godina
neaktivan
offline
Re: Štedljivi Windowsi 8

I kaj je bilo kad si se probudil?! {#} Bez brige da bi dosada već imali neku *nix verziju Windowsa da su unixoidi toliko superiorni!

 

Činjenica je da Windows 7 ,a vjerujem i Windows 8 (pošto je ,barem ova Developer verzija ,samo dobro tweakana Sedmica) mogu bez problema raditi i na slabijim mašinama ,pitanje je samo kako!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.10.2011 1:00 (kizo2703).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice