SQL Server 2012 RTM

poruka: 27
|
čitano: 3.960
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "SQL Server 2012 RTM".
14 godina
neaktivan
offline
SQL Server 2012 RTM

Registrirao se. Sad čekam da počne virtualni launč event.

 

Za one koji su instalirali, da li je u paket uključen i klijentski dio (management tools) ili samo server ?

Pretpostavljam da se ovo može instalirati jedino na Windows Server 2008 ?

Z-Admin Small Business CMS for ASP.NET - http://www.z-admin.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: SQL Server 2012 RTM

Čekam cloud rješenje pa vjerojatno zakupim.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.3.2012 8:36 (TracerCPP).
16 godina
offline
Re: SQL Server 2012 RTM
TracerCPP kaže...

Čekam cloud rješenje pa vjerojatno zakupim.

Postoji vec neko vrijeme, a ubrzo dostupno i iz hr:

http://www.windowsazure.com/en-us/home/features/sql-azure/

 

Pitanje, sto ce ti cloud rjesenje?

 

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
12 godina
neaktivan
offline
Re: SQL Server 2012 RTM

Znam za to ali čekam dostupnost za hr.

 

Cloud mi je puno zgodniji jer ne moram imati dodatan hardware. Prvobitno sam mislio upogoniti express verziju + dyndns i tako hardcodirati konekciju prema serveru iz klijent aplikacija no zbog nedostatka mjesta, mogućih hardwareskih problema i nestanaka struje neda mi se ići na tu opciju... A cca 500-800 kn godišnje mi se ne čini puno za cloud (onoliko koliko meni treba).

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.3.2012 8:45 (TracerCPP).
15 godina
odjavljen
offline
Re: SQL Server 2012 RTM
hudo kaže...

Pitanje, sto ce ti cloud rjesenje?

 

Skalabilnost, sigurnost, stabilnost, CDN sustav, mobilnost, cijena/resursu. Svako dedicated rješenje ima nečega viška, plaćaš nekakav paušal, dok u cloud solucijama imaš stvari koje ne možeš lako dobiti dedicated rješenjima i plaćaš potrošene resurse, a ne zalihu.

14 godina
neaktivan
offline
SQL Server 2012 RTM

Jedno pitanje...

 

Naime radim u SQL Databsemanagmentu 2008 ako se ne varam. U njemu imam bazu sa par tablica koju kasnije skriptam u sql koji će se koristiti za jednu aplikaciju...

Zanima me, kada će izaći SQL 2012 i da li ću ja jednostavno moći ili "migrirati" ili instalirati tako da mi sav posao ostane na njemu.

Naime nisam profesionalac, dapače tek sam počeo sa SQLom, a iskustva imam sa Accessom pa zato pitam ovakva, nekima možda "bezvezna" pitanja...

 

Pozdrav i hvala.

SDP ≠ HDZ
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: SQL Server 2012 RTM
xDinichx kaže...

Jedno pitanje...

 

Naime radim u SQL Databsemanagmentu 2008 ako se ne varam. U njemu imam bazu sa par tablica koju kasnije skriptam u sql koji će se koristiti za jednu aplikaciju...

Zanima me, kada će izaći SQL 2012 i da li ću ja jednostavno moći ili "migrirati" ili instalirati tako da mi sav posao ostane na njemu.

Naime nisam profesionalac, dapače tek sam počeo sa SQLom, a iskustva imam sa Accessom pa zato pitam ovakva, nekima možda "bezvezna" pitanja...

 

Pozdrav i hvala.

 

Ili skriptaš bazu sa podacima i to pokreneš na novom SQL-u ili jednostavno napraviš backup na starom a restore na novom SQL-u i miran si. Jedino imaj na umu kad napraviš backup na novom SQL ne možeš ga više restorati na starom...

Freak Show Inc.
14 godina
neaktivan
offline
Re: SQL Server 2012 RTM
xDinichx kaže...

Jedno pitanje...

 

Naime radim u SQL Databsemanagmentu 2008 ako se ne varam. U njemu imam bazu sa par tablica koju kasnije skriptam u sql koji će se koristiti za jednu aplikaciju...

Zanima me, kada će izaći SQL 2012 i da li ću ja jednostavno moći ili "migrirati" ili instalirati tako da mi sav posao ostane na njemu.

Naime nisam profesionalac, dapače tek sam počeo sa SQLom, a iskustva imam sa Accessom pa zato pitam ovakva, nekima možda "bezvezna" pitanja...

 

Pozdrav i hvala.

 

Ne postoji bezvezeno informatičko pitanje, samo veoma arogantni i samodopadni ljudi koji pitanja proglašavaju bezveznima.

Nisam niti ja profić u SQLu iako ga koristim cca 7 godina.

 

Migracija sa starije verzije na novu uvijek je bila moguća, budući da je SQL Server "backward compatible" (kako se ovo prevodi na HR, ubijte me glup sam).

Mislim da je kod instalacije SQL 2008 nudio mogućnost upgradeanja, dakle bez da išta ručno radiš.

Z-Admin Small Business CMS for ASP.NET - http://www.z-admin.com
16 godina
offline
Re: SQL Server 2012 RTM
TracerCPP kaže...

Znam za to ali čekam dostupnost za hr.

 

Cloud mi je puno zgodniji jer ne moram imati dodatan hardware. Prvobitno sam mislio upogoniti express verziju + dyndns i tako hardcodirati konekciju prema serveru iz klijent aplikacija no zbog nedostatka mjesta, mogućih hardwareskih problema i nestanaka struje neda mi se ići na tu opciju... A cca 500-800 kn godišnje mi se ne čini puno za cloud (onoliko koliko meni treba).

 

Tonči kaže...
hudo kaže...

Pitanje, sto ce ti cloud rjesenje?

 

Skalabilnost, sigurnost, stabilnost, CDN sustav, mobilnost, cijena/resursu. Svako dedicated rješenje ima nečega viška, plaćaš nekakav paušal, dok u cloud solucijama imaš stvari koje ne možeš lako dobiti dedicated rješenjima i plaćaš potrošene resurse, a ne zalihu.

 

mislim da je za ovo sasvim dovoljan "obicni" hosting sa SQL serverom, ili cak VPS + SQL server. Ako nema potrebe za skaliranjem, shardingom i svim tim 'cloud' forama (tko ima toliki prometa i podataka da mora brzo skalirati gore i dole), ima na trzistu jako puno shared/vps/dedicated hosted sql rjesenja. Cloud je jos skup u odnosu na ovo. 

 

Ja si nikako nisam mogao zatvoriti racunicu sa bilo kojim cloud rjesenjem, jer jednostavno nisam imao takve requiremente. Super je sve to, ali kada se stavi na papir, napravi mala cost/benefit analiza i izracun troska, onda se tek vidi sta je najpametnije uzet. 

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
15 godina
odjavljen
offline
Re: SQL Server 2012 RTM

Cloud nije baš skuplji od VPS-a, a svakako ne od dedicateda. Shared je dobar ako ti ne smetaju ograničenja, ali ako trebaš bilo što van mainstrema i weba, nemaš sreće. Nije samo web ono što se vrti po serverima; imaš hrpu servera (applikacija) koje rade pod svojim protokolima, svojim portovima, više istih, posebnog konfiguriranih webova i sl. koji traže pristup sustavu i slobodu konfiguriranja.

12 godina
neaktivan
offline
SQL Server 2012 RTM

A gdje uopće ima kakav hosting s sql serverom? To sam tražio ali...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: SQL Server 2012 RTM
TracerCPP kaže...

A gdje uopće ima kakav hosting s sql serverom? To sam tražio ali...

Plus.hr?

16 godina
odjavljen
offline
Re: SQL Server 2012 RTM
Tonči kaže...
TracerCPP kaže...

A gdje uopće ima kakav hosting s sql serverom? To sam tražio ali...

Plus.hr?

 

Baš sam htio napisati. Kod njih smo bili uzeli sql 2008 r2 i prezadovoljni smo bili. Malo je bilo muke u početku (kad se tek pojavio r2) ali dečki su na svaki naš mail reagirali kao da se radi o životu i smrti... Svakako preporuka!

Freak Show Inc.
12 godina
neaktivan
offline
Re: SQL Server 2012 RTM
Friday kaže...
Tonči kaže...
TracerCPP kaže...

A gdje uopće ima kakav hosting s sql serverom? To sam tražio ali...

Plus.hr?

 

Baš sam htio napisati. Kod njih smo bili uzeli sql 2008 r2 i prezadovoljni smo bili. Malo je bilo muke u početku (kad se tek pojavio r2) ali dečki su na svaki naš mail reagirali kao da se radi o životu i smrti... Svakako preporuka!

Na koji način ste to uzeli? U sklopu običnog web hostinga ili?

 

Meni bi trebalo da mi se desktop aplikacije mogu na to spajati. Na sadašnjem hostingu s MySQL-om je hrpa problema s brzinom jer spajanje i upiti poslani kroz desktop aplikacije traju i do 1 min (web radi normalno).

16 godina
odjavljen
offline
Re: SQL Server 2012 RTM
TracerCPP kaže...
Friday kaže...
Tonči kaže...
TracerCPP kaže...

A gdje uopće ima kakav hosting s sql serverom? To sam tražio ali...

Plus.hr?

 

Baš sam htio napisati. Kod njih smo bili uzeli sql 2008 r2 i prezadovoljni smo bili. Malo je bilo muke u početku (kad se tek pojavio r2) ali dečki su na svaki naš mail reagirali kao da se radi o životu i smrti... Svakako preporuka!

Na koji način ste to uzeli? U sklopu običnog web hostinga ili?

 

Meni bi trebalo da mi se desktop aplikacije mogu na to spajati. Na sadašnjem hostingu s MySQL-om je hrpa problema s brzinom jer spajanje i upiti poslani kroz desktop aplikacije traju i do 1 min (web radi normalno).

 

Ne, SQL smo naknadno uzeli (par mjeseci poslije hostinga ako se ne varam, nemoj me držati za riječ).

A SQL kao takav je radio izuzetno brzo (baza je bila samo parsto mega ali svejedno). Uglavnom, bili smo vrlo zadovoljni.

Freak Show Inc.
15 godina
odjavljen
offline
Re: SQL Server 2012 RTM
TracerCPP kaže...
Na sadašnjem hostingu s MySQL-om je hrpa problema s brzinom jer spajanje i upiti poslani kroz desktop aplikacije traju i do 1 min (web radi normalno).

Zašto? Kako? Gdje?

14 godina
neaktivan
offline
SQL Server 2012 RTM

Hvala na odgovoru :)

Slažem se i uvijek sam se vodio time da nema glupih pitanja, ali obično kada postavim takvo pitanje nađe se neka bahata budala koja je popila svu pamet svijeta pa on propovijeda kako ne znam ništa ;)

 

Uglavnom, hvala na odgovoru posebno zato što bih se volio baviti bazama i mrežama, a trenutno sam u srednjoj školi pa bih volio učiti što više mogu :)

SDP ≠ HDZ
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: SQL Server 2012 RTM

Ne znam zašto. Web stranica (PHP) koja koristi tu bazu radi sasvim uredno, no kada se na tu bazu spajam preko desktop aplikacije spajanje traje cca 30 sec, a isto toliko i svaki sql upit.. Usto, neprestani i iznenadni prekidi konekcije me konstantno živciraju itd... Uglavnom, za mene dosta negativna iskustva s time.

12 godina
neaktivan
offline
Re: SQL Server 2012 RTM
zoran123456 kaže...

Registrirao se. Sad čekam da počne virtualni launč event.

 

Za one koji su instalirali, da li je u paket uključen i klijentski dio (management tools) ili samo server ?

Pretpostavljam da se ovo može instalirati jedino na Windows Server 2008 ?

 Da, i mene interesuje da li može na Winows Server 2008 R2?

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.3.2012 14:14 (royalhero).
16 godina
offline
SQL Server 2012 RTM

Ja koristim MSSQL 2008 kod plus.hr. Mogu kreirati nekih 10-tak baza. Za pristup premo management studia samo treba zatraziti support da otvore portove ili daju neke dozvole, ne sjecam se tocno sada. Uglavnom, vec godinama radi bez problema. 

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: SQL Server 2012 RTM
hudo kaže...

Ja koristim MSSQL 2008 kod plus.hr. Mogu kreirati nekih 10-tak baza.

 Sa primarnim, sekundarnim i log fajlom?
Koliki je maxsize za pojedinačne baze?

16 godina
offline
Re: SQL Server 2012 RTM
royalhero kaže...
hudo kaže...

Ja koristim MSSQL 2008 kod plus.hr. Mogu kreirati nekih 10-tak baza.

 Sa primarnim, sekundarnim i log fajlom?
Koliki je maxsize za pojedinačne baze?

Ne kuzim ovo sa fajlovima, pa to mssql uvijek kreira? 

Stvarno nemam pojma koja je najveca velicina baze, jer sve sta imam tamo je do 100-njak mb.

Imam ovaj paket: http://www.plus.hr/hosting/premier/premier-advanced/

 

Smith and Wesson - the original point and click interface | http://twitter.com/hhrvoje, http://www.hudosvibe.net
16 godina
online
SQL Server 2012 RTM

Može li se SSMS 2012 instalirati nekako na XP mašinu?

 

Kada pokrenem glavni setup - ne dođem daleko jer XP nije podržan :\

Pokretanje msi instalacije ssms-a direktno ne daje nikakve rezultate...

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: SQL Server 2012 RTM
Elles D. kaže...

Može li se SSMS 2012 instalirati nekako na XP mašinu?

 

Kada pokrenem glavni setup - ne dođem daleko jer XP nije podržan :\

Pokretanje msi instalacije ssms-a direktno ne daje nikakve rezultate...

Da li ti je XP SP3?

16 godina
online
SQL Server 2012 RTM

Naravski...

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: SQL Server 2012 RTM

Za instalaciju sql servera mislim da je potreban windows server operacijski sustav. Izuzetak je jedino express verzija (barem do sada).

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.3.2012 15:36 (TracerCPP).
16 godina
online
SQL Server 2012 RTM

Jasno, ali pričamo samo o SSMS-u.

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice