Punjenje mobitela zvukom

poruka: 26
|
čitano: 3.581
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Punjenje mobitela zvukom".
16 godina
offline
Punjenje mobitela zvukom

infinit power?

ovo ce se oci skoro svugde koristiti...u automobilima, cd playerima i sl uredjajima

K'eni pa te vat' ;)
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Punjenje mobitela zvukom

Kak se toga prije nisu sjetili! {#}

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Punjenje mobitela zvukom

Hmmm... interesting... ako ovo zaživi, punjačui mobitela i ostalih gadgeta bi uistinu mogli biti stvar prošlosti. {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Punjenje mobitela zvukom

Dobar vam je odabir slika..{#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Punjenje mobitela zvukom

Znači, izumili su mikrofon....

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
30 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Punjenje mobitela zvukom

Sad će dernjava moje drage barem biti za neku korist..

Moj PC  
6 0 hvala 0
13 godina
offline
Punjenje mobitela zvukom

After this invention, everything will become louder.

Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Punjenje mobitela zvukom
MrBlc kaže...

Znači, izumili su mikrofon....

Dobar :)

13 godina
protjeran
offline
Punjenje mobitela zvukom

100 decibila? Toliko buke proizvedem kad recimo bušim nosivi zid bušilicom :)

 
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Punjenje mobitela zvukom

ma izmisljaju toplu vodu...

I’m the juggernaut b*tch.
14 godina
neaktivan
offline
Punjenje mobitela zvukom

Ma to je premalo za napuniti išta. Evo sad gledam punjače po kući - svi daju 500 do 800 mA struje, a ovom metodom se može dobiti jedva desetina toga.

 

I to samo ako imaš konstantan izvor zvuka glasnoće 100 dB. Ne znam koliko je to glasno, ali budući da se već sa 110 dB može trajno oštetiti sluh, mislim da je ovo jako JAKO glasno.

 

A odakle nam konstantan izvor tako glasnog zvuka? Možda jedino ako radiš sa bagerima, ili sviraš u KISS-u (rekord za najglasniju svirku ikad - 136 dB).

 

Ima jedna fora - na to spojimo pojačalo koje će pojačati signal dobiven od ljudskog govora (40-ak dB) dok ovaj priča na mobitel i tako ga puniti. Ali pošto pojačalo zahtijeva svoj izvor struje, ovo je shema kakve se ne bi posramio ni Physics Troll :)

 
9 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Punjenje mobitela zvukom

mislim da nisi uhvatio gore jednog koji je otkrio oku ugodan i sada koristan izvor svih tih silnih decibela - curu

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Punjenje mobitela zvukom
betmen kaže...

Ma to je premalo za napuniti išta. Evo sad gledam punjače po kući - svi daju 500 do 800 mA struje, a ovom metodom se može dobiti jedva desetina toga.

 

I to samo ako imaš konstantan izvor zvuka glasnoće 100 dB. Ne znam koliko je to glasno, ali budući da se već sa 110 dB može trajno oštetiti sluh, mislim da je ovo jako JAKO glasno.

 

A odakle nam konstantan izvor tako glasnog zvuka? Možda jedino ako radiš sa bagerima, ili sviraš u KISS-u (rekord za najglasniju svirku ikad - 136 dB).

 

Ima jedna fora - na to spojimo pojačalo koje će pojačati signal dobiven od ljudskog govora (40-ak dB) dok ovaj priča na mobitel i tako ga puniti. Ali pošto pojačalo zahtijeva svoj izvor struje, ovo je shema kakve se ne bi posramio ni Physics Troll :)

 

U clanku amperaza nije niti navedena, samo su rekli voltazu. Tvoji punjaci su obicno 5V sto je 100 puta vise od ovoga, a ne vjerujem da ce struja biti ni priblizno tolika tvojim adapterima.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Punjenje mobitela zvukom
@betmen: Malo su ti krive informacije, vec 80 dB SPL moze trajno ostetiti sluh.

Usput, evo sto momci s GSMArene imaju za reci na ovaj kvazi-izum: http://www.gsmarena.com/chuck_norris_can_charge_phones_with_his_voice_you_cant-news-2627.php :D
14 godina
neaktivan
offline
Punjenje mobitela zvukom

@Zoki:

 

Da, stvarno se radi o milivoltima. Još gore...

 

Jel se to oni sprdaju s nama?

 

@Mirko

 

Ne, tvoje su informacije krive! :)

 

80 dB ti može uništiti sluh jedino ako im budeš izložen više od 8 sati u komadu, i tako svaki dan kroz neko određeno vrijeme (zapravo se radi o 85 dB, izvor).

 

Znači, moguće je, ali ne baš vjerojatno. Bar ne za većinu ljudi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.5.2011 14:50 (betmen).
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Punjenje mobitela zvukom
ZNam ja sve to jako dobro ;) Neki uzimaju granicu od 80, neki od 85; i to se obicno uzima kao granica iznad koje je buka opasna. Kako god, 7.5 minuta na 100 dB je opasno, tako da ovo ne moze imati nikakvu primjenu
15 godina
neaktivan
offline
Punjenje mobitela zvukom

Dajte ljudi kaj fantazirate za punjenje mobitela :D Ja primjenu ovog vidim u gradu ili uz autocestu kao neka vrsta bukobrana koji proizvode struju i vracaju HEP-u :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Punjenje mobitela zvukom

Biti će epic kada prvi ljudi s takvim mobitelima budu hodali ulicama. Svi će gledai u njih i čuditi se "S kim ovi razgovaraju? Na koga se ovaj dere?", itd.

Samo, treba proizvesti zvuk od 100 dBa...

** Live 4 Music **
14 godina
offline
Re: Punjenje mobitela zvukom
monika seles, dok igra tenis, proivodi zvuk od 103-104 dB... :)
.-~-. rođen stoljeće prekasno .-~-.
13 godina
protjeran
offline
Punjenje mobitela zvukom

Izumili su toplu vodu. Piezo-elektricitet samo bez kristala nego žice.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Punjenje mobitela zvukom

Daj ljudi, vi sam na ovo gledate kao na neki punjač, ovo će se koristiti(ako ga netko uopće stavi u mob) da bi produžilo autonomiju batrerije, ne da ista bude neoptrošiva!!! slično je već bilo sa meni se čini transformatorima koji od vibracija prave struju...

IRebic
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Punjenje mobitela zvukom

Ovo me podsjetilo na ekipu koja je pomoću malog motorčića za vibru u mobitelu, podigla preko 50kg težak frižider! :D

Svakom poklopcu lonac!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Punjenje mobitela zvukom
IRebic kaže...

Daj ljudi, vi sam na ovo gledate kao na neki punjač, ovo će se koristiti(ako ga netko uopće stavi u mob) da bi produžilo autonomiju batrerije, ne da ista bude neoptrošiva!!! slično je već bilo sa meni se čini transformatorima koji od vibracija prave struju...

Pa svi ga i gledamo tako kako ti kažeš, ali koliko može produžiti autonomiju? Jedno 0.0001 %? Nekako ne vidim korist od toga.

13 godina
neaktivan
offline
Punjenje mobitela zvukom

ovo je upotpunosti ne iskoristivo

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Punjenje mobitela zvukom
tonchy kaže...
monika seles, dok igra tenis, proivodi zvuk od 103-104 dB... :)

Monica Seleš, al ga sereš.Kakva Monica..Maria Sharapova...Seleš nit ne igra više.

14 godina
offline
Re: Punjenje mobitela zvukom
hahah ok moj bed... :)
.-~-. rođen stoljeće prekasno .-~-.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice