Procesori Devil's Canyon – 5 GHz na zraku?

poruka: 34
|
čitano: 5.253
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Procesori Devil's Canyon – 5 GHz na zraku?".
13 godina
offline
Procesori Devil's Canyon – 5 GHz na zraku?

Ako bude istina mogla bi jedna 4790k upast.

Ima zainteresiranih za polovni 4670k ?

 

Cek jel moze ovaj " refresh" na 87 seriju maticnih ?

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.5.2014 15:18 (Zajeb).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Procesori Devil's Canyon – 5 GHz na zraku?

ponovo ista priča svake godine. false alarm kao i kod sandy-a, ivy-a i hasy-a

Moj PC  
0 2 hvala 0
10 godina
offline
Procesori Devil's Canyon – 5 GHz na zraku?

Živi bili pa vidili a možda i "uboli"

koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Procesori Devil's Canyon – 5 GHz na zraku?

Živi bili pa vidili. Uvijek ima bombastičnih najava i uvijek ima razočaranja u većoj ili manjoj mjeri. Bilo bi super da sada bude drugačije :).

Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Procesori Devil's Canyon – 5 GHz na zraku?

Ako stvarno bude tako onda to je veći uspon performansi.Nadam se da će ih amd pratit.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
offline
Procesori Devil's Canyon – 5 GHz na zraku?

Valjda cijena i5 modela nece biti astronomska

 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Procesori Devil's Canyon – 5 GHz na zraku?

5ghz na zraku bez buke, ajde da i to vidim....{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
1 2 hvala 0
14 godina
offline
Procesori Devil's Canyon – 5 GHz na zraku?
Nema razloga da ne bude istina, procesori postaju sve efikasniji i efikasniji, a jedini razlog zašto se nakon Sandy Bridgea sve lošije overclocka su više temperature zbog lošijeg TIMa između samog procesora i heatspredera, ako sad vrate na ono staro, odlično. Uzimam ga čim se pojavi, već sam planirao uzeti 4670k, ali nije ih bilo, a sad mi je i drago.
While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
Moj PC  
2 2 hvala 0
10 godina
offline
Re: Procesori Devil's Canyon – 5 GHz na zraku?
g12356 kaže...

Ako stvarno bude tako onda to je veći uspon performansi.Nadam se da će ih amd pratit.

Je nada se i AMD da ce ih pratit, al samo se nada.

koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
15 godina
offline
Procesori Devil's Canyon – 5 GHz na zraku?

štos je samo u pasti, kao što su to mnogi ođekarce na forumetu primijetili. elementarno, Watsone. a odabir će se obavljati uporabom načela "miš beli sreću deli", za koji je dovoljno imati pokoji procesor u šešoaru i naliti se k'o otac (prvo se, jasno, bira bijeli miš u mnoštvu ponuđenih). {#}

Moj PC  
2 4 hvala 0
13 godina
offline
Re: Procesori Devil's Canyon – 5 GHz na zraku?
power_user kaže...
Nema razloga da ne bude istina, procesori postaju sve efikasniji i efikasniji, a jedini razlog zašto se nakon Sandy Bridgea sve lošije overclocka su više temperature zbog lošijeg TIMa između samog procesora i heatspredera, ako sad vrate na ono staro, odlično. Uzimam ga čim se pojavi, već sam planirao uzeti 4670k, ali nije ih bilo, a sad mi je i drago.

 Nije samo to razlog većeg zagrijavanja i majeg OC potencijala nego i smanjenje  površine koja prenosi toplinu. Bolje je kada treba zračiti toplinu imati veću površinu nego manju.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Procesori Devil's Canyon – 5 GHz na zraku?
Zajeb kaže...

 

Cek jel moze ovaj " refresh" na 87 seriju maticnih ?

 

Navodno da, ali uz update biosa. 

 

Slično kao Ivy/Sandy.

14 godina
neaktivan
offline
Procesori Devil's Canyon – 5 GHz na zraku?

Joj naslova,uskoro ce biti ono,na cemu je tvoj procesor;na zraku,eh moj je na zutom hahahahah

Moj PC  
3 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Procesori Devil's Canyon – 5 GHz na zraku?
Ajar kaže...

štos je samo u pasti, kao što su to mnogi ođekarce na forumetu primijetili. elementarno, Watsone. a odabir će se obavljati uporabom načela "miš beli sreću deli", za koji je dovoljno imati pokoji procesor u šešoaru i naliti se k'o otac (prvo se, jasno, bira bijeli miš u mnoštvu ponuđenih). {#}

ne, ne, kažu neki "termonuklearni stručnjaci" ođekarce na forumetu da se samo s kvalitetnijom pastom nemere spustit temperatura 10-ak stupnjeva, a kad pitaš da ti pojasne zašto ne - nemaju pojma što odgovorit, pa te prijave adminu i popljugaš crveni

....sad će i tebe, četir tda si već dobio {#}

11 godina
neaktivan
offline
Procesori Devil's Canyon – 5 GHz na zraku?

Opa.

 

Ak' se i7 dokaze za uspjesni OC,ide i moj 4770K na razmjenu.{#}

Prestanite stavljati zarez,tamo gdje je odavno trebala biti tocka!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Procesori Devil's Canyon – 5 GHz na zraku?
itomic009 kaže...
power_user kaže...
Nema razloga da ne bude istina, procesori postaju sve efikasniji i efikasniji, a jedini razlog zašto se nakon Sandy Bridgea sve lošije overclocka su više temperature zbog lošijeg TIMa između samog procesora i heatspredera, ako sad vrate na ono staro, odlično. Uzimam ga čim se pojavi, već sam planirao uzeti 4670k, ali nije ih bilo, a sad mi je i drago.

 Nije samo to razlog većeg zagrijavanja i majeg OC potencijala nego i smanjenje  površine koja prenosi toplinu. Bolje je kada treba zračiti toplinu imati veću površinu nego manju.

a možda se i efikasnijom arhitekturom taj manjak površine nadoknadi donekle (doduše, možda su u šumi {#} - koliko je moje znanje no pretpostavljam da i to možda ima utjecaja)

15 godina
neaktivan
offline
Procesori Devil's Canyon – 5 GHz na zraku?

A sad ce AMD najavit da izdaje neki X8 procesor na 12 Ghz  TDP-a 500W koji ce naravno jedva dostignut performanse 4770k

 
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Procesori Devil's Canyon – 5 GHz na zraku?
I što su u Intelu postigli s pedstavljanjem z97 čipseta i novih "procesora" skoro pa ništa osim da nabiju cijenu/zašto?pa eto proc ide do 5ghz na zraku :D,to ljudovi moji morate dodatno platiti nema đabe ni u stare babe,bili smo škrti pa nismo htijeli koristiti IHS na ivy i haswell da vas ne "usrečimo" prilikom OC,kupite si radije s2011 socket oni su vam jači ma bježi od mene intel prevarantu.
AMD FX8320@4.5 Ghz,MSI 990FXA GD80 v2.2
12 godina
protjeran
offline
Procesori Devil's Canyon – 5 GHz na zraku?

vrijeme je da se upisem ponovno u 5ghz klub!{#}zrakom naravno...{#}ali bez buke{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
2 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Procesori Devil's Canyon – 5 GHz na zraku?
Stjepanj kaže...

vrijeme je da se upisem ponovno u 5ghz klub!{#}zrakom naravno...{#}ali bez buke{#}

Pokaže li se to moga bi ja jednog pritakat na vodu pa da vidimo "kako Musa dere jarca"

koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
12 godina
protjeran
offline
Re: Procesori Devil's Canyon – 5 GHz na zraku?
nicky.sl kaže...
Stjepanj kaže...

vrijeme je da se upisem ponovno u 5ghz klub!{#}zrakom naravno...{#}ali bez buke{#}

Pokaže li se to moga bi ja jednog pritakat na vodu pa da vidimo "kako Musa dere jarca"

ak buš ti bum i ja, pa koji prvi pukne!{#} no znas da ti to nebu pomoglo{#}lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
10 godina
offline
Re: Procesori Devil's Canyon – 5 GHz na zraku?
Stjepanj kaže...
nicky.sl kaže...
Stjepanj kaže...

vrijeme je da se upisem ponovno u 5ghz klub!{#}zrakom naravno...{#}ali bez buke{#}

Pokaže li se to moga bi ja jednog pritakat na vodu pa da vidimo "kako Musa dere jarca"

ak buš ti bum i ja, pa koji prvi pukne!{#} no znas da ti to nebu pomoglo{#}lp

Neznan šta će bit al veselin se "ratu" koji možda slijedi.

Ako Bog da sriće pa bude ovo istina VIDIMO SE NA BOJNOM (bench) POLJU

 

koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
12 godina
protjeran
offline
Procesori Devil's Canyon – 5 GHz na zraku?

iako pise da ce doci i novi ihs gore a ne samo pasta, tako da je i to jako kljucni cimbenik! jer vele da ce novi ihs jos bolje provoditi toplinu na cooler(predpostavljam novi materijal)!{#}

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Procesori Devil's Canyon – 5 GHz na zraku?

Nevirujen da je novi materijal u pitanju prije ce bit da su ga zalemili

koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Procesori Devil's Canyon – 5 GHz na zraku?
Zajeb kaže...


Ima zainteresiranih za polovni 4670k ?

Možebit' i ima. Ovisi koliko tražiš.  {#}

K
12 godina
protjeran
offline
Re: Procesori Devil's Canyon – 5 GHz na zraku?
nicky.sl kaže...

Nevirujen da je novi materijal u pitanju prije ce bit da su ga zalemili

lijepo pise da ide novi TIM

(pod tim se podrazumijeva pasta:)

i novi packaging materials a to je "IHS"(pod tim se podrazumijeva: metalni dio cpu/poklopac/heat spreader itd ),

dakle ide sigurno bolja pasta ispod i gornji metalni dio koji ce imati bolji toplinski ucinak...{#}

ak se varam nek me netko ispravi!

evo i intelova slika poslali su mi na pm:)

lp

Intel Core™ i7 ----- Battlelog: SoldierStippy, Xfire; 2fu2L :)LP
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.5.2014 23:20 (Stjepanj).
14 godina
offline
Re: Procesori Devil's Canyon – 5 GHz na zraku?
Stjepanj kaže...
nicky.sl kaže...

Nevirujen da je novi materijal u pitanju prije ce bit da su ga zalemili

lijepo pise da ide novi TIM

(pod tim se podrazumijeva pasta:)

i novi packaging materials a to je "IHS"(pod tim se podrazumijeva: metalni dio cpu/poklopac/heat spreader itd ),

dakle ide sigurno bolja pasta ispod i gornji metalni dio koji ce imati bolji toplinski ucinak...{#}

ak se varam nek me netko ispravi!

evo i intelova slika poslali su mi na pm:)

lp

TIM je thermal interface material, što može, ali i ne mora biti pasta. Po mom shvaćanju to je ono što prenosi toplinu, a to može biti i zalemljeno, pasta, a mogu staviti i Nutellu.

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
12 godina
offline
Procesori Devil's Canyon – 5 GHz na zraku?

Pa moj stari i5 2500K je išao bez problema sa zračnima hladnjakom preko 5.0 GHz!!!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Procesori Devil's Canyon – 5 GHz na zraku?
volegradele kaže...

Pa moj stari i5 2500K je išao bez problema sa zračnima hladnjakom preko 5.0 GHz!!!!

pa nema ni HW razlike izmedju tog tvog i ovoga "novog" osim imena i nekakvih intelovih "caka"

16 godina
online
Re: Procesori Devil's Canyon – 5 GHz na zraku?
Laze selo lazu ljudi.

Zivi bili pa vidjeli.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice