Predstavljanje Appleovog tableta?

poruka: 248
|
čitano: 49.278
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Predstavljanje Appleovog tableta?".
16 godina
offline
Predstavljanje Appleovog tableta?

i oni mi nkad nisu bili jasni :)

svi drugi proizvođači najavljuju svoje proizvode i dok su još u planu proizvodnje

a oni sve do "zadnjeg trenutka" ne objave ništa :)

 

DirectX is dead! OpenGL+OpenCL forever!
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
RE: Predstavljanje Appleovog tableta?
ivoleko kaže...

i oni mi nkad nisu bili jasni :)

svi drugi proizvođači najavljuju svoje proizvode i dok su još u planu proizvodnje

a oni sve do "zadnjeg trenutka" ne objave ništa :)

 

Stvaraju znatizelju i hype.

Onda kad jednom predstave tablet, bit ce ko curice na predstavljanju Twilight-a.

- Psiho246
16 godina
offline
RE: Predstavljanje Appleovog tableta?
Psiho246 kaže...
ivoleko kaže...

i oni mi nkad nisu bili jasni :)

svi drugi proizvođači najavljuju svoje proizvode i dok su još u planu proizvodnje

a oni sve do "zadnjeg trenutka" ne objave ništa :)

 

Stvaraju znatizelju i hype.

Onda kad jednom predstave tablet, bit ce ko curice na predstavljanju Twilight-a.

aaaa, a ja mislia da je to zato da na kraju ne ispadnu glupi ako stvari propadnu

ali valjda si ti u pravu, ma moras biti, siguran sam da oni to rade samo iz profita, jer bolje je skrivat sve u tajnosti nego objaviti cijelom svijetu, ccc

DirectX is dead! OpenGL+OpenCL forever!
15 godina
offline
RE: Predstavljanje Appleovog tableta?

Sjeti se svijeta prije iPhone-a, prije tocno tri godine. Nije bilo nijednog telefona po kojem se pipkalo prstima. Nije bilo ni jednog App-Storea za mobitele.

A godinu dana poslije skoro svaki mobitel proizvodjac ima takve modele, naravno puno losije. Cak pokusavaju napraviti i svoje AppStoreove, koji su takodjer losiji.

Cijelo to vrijeme Apple bere plodove svoje visgodisnjeg ulaganja u nove proizvode. Bez konkurencije je, prakticki monopolist.

Da je jos 2003 najavljivao sta misli izbaciti, paraleno bi i konkurencija razvijala isto i ne bi imao ovakvu kraljevsku poziciju na trzistu.

 

Lijep primjer kako se ideje mogu unovciti i kako ih se streba cuvati.

 

16 godina
online
RE: Predstavljanje Appleovog tableta?
ivoleko kaže...
Psiho246 kaže...
ivoleko kaže...

i oni mi nkad nisu bili jasni :)

svi drugi proizvođači najavljuju svoje proizvode i dok su još u planu proizvodnje

a oni sve do "zadnjeg trenutka" ne objave ništa :)

 

Stvaraju znatizelju i hype.

Onda kad jednom predstave tablet, bit ce ko curice na predstavljanju Twilight-a.

aaaa, a ja mislia da je to zato da na kraju ne ispadnu glupi ako stvari propadnu

ali valjda si ti u pravu, ma moras biti, siguran sam da oni to rade samo iz profita, jer bolje je skrivat sve u tajnosti nego objaviti cijelom svijetu, ccc

...

Zamisli to kao zatvorenu plinsku bocu koju polako zagrijavas.

Unutra se energija skuplja, tlak postane previsok i slijedi eksplozija.

Tako Apple radi.

Jednom kad eksplodira, svi ce kupovat Appleove tablete.

- Psiho246
15 godina
offline
Predstavljanje Appleovog tableta?

A možda apple pokupi ideje od ovih tableta što ovi najavljuju pa izbace prije njih i onda kažu kako ih oni kopiraju!Iznenađen Kad držiš sve u tajnosti javnost nezna što oni rade, pa tako oni možda trenutno nemaju ništa konkretno, nego gledaju što konkurencija ima u planu napravit, koja nam evo sve lijepo i transparetno pokaže svoje planove, a ovi to mogu iskoristit da mu nađu mane i prednosti te si možda "posude" ono što bi bilo dobro

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Predstavljanje Appleovog tableta?

Ovo gore su gluposti, apple predvodi IT tehnologiju zadnjih par godina, tako da svi prate njih...

 

a oni sve do "zadnjeg trenutka" ne objave ništa 

 

To je stil poslovanja koji ih je doveo tamo gdje su sada. Apple su inovatori i normalno  da ne zhele da im drugi ukradu ideje i koncept. 
To što neki ne razmišljaju kao i ostali, ne znachi da su u krivu ;p

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.12.2009 14:35 (Thog).
 
5 4 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Predstavljanje Appleovog tableta?
Ovo je kraj kaže...

Sjeti se svijeta prije iPhone-a, prije tocno tri godine. Nije bilo nijednog telefona po kojem se pipkalo prstima. Nije bilo ni jednog App-Storea za mobitele.

 

Ovo je glupost neviđena. Jest da je Apple to uspio progurati više nego drugi, ali da su bili prvi - nisu.

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Predstavljanje Appleovog tableta?
Paolo2612 kaže...
Ovo je kraj kaže...

Sjeti se svijeta prije iPhone-a, prije tocno tri godine. Nije bilo nijednog telefona po kojem se pipkalo prstima. Nije bilo ni jednog App-Storea za mobitele.

 

Ovo je glupost neviđena. Jest da je Apple to uspio progurati više nego drugi, ali da su bili prvi - nisu.

a na koji se to mobitel moglo ugodno tipkati prstima bez olovke i koji je to proizvođač prije 3 godine imao stranicu gdje se mogu downloadati programi za njegov mobitel? ovo šta sony ericsson ima 3 igre to se ne broji. samo mi reci jer ozbiljno neznam :S

16 godina
neaktivan
offline
RE: Predstavljanje Appleovog tableta?
Ovo je kraj kaže...

Sjeti se svijeta prije iPhone-a, prije tocno tri godine. Nije bilo nijednog telefona po kojem se pipkalo prstima. Nije bilo ni jednog App-Storea za mobitele.

A godinu dana poslije skoro svaki mobitel proizvodjac ima takve modele, naravno puno losije. Cak pokusavaju napraviti i svoje AppStoreove, koji su takodjer losiji.

Cijelo to vrijeme Apple bere plodove svoje visgodisnjeg ulaganja u nove proizvode. Bez konkurencije je, prakticki monopolist.

Da je jos 2003 najavljivao sta misli izbaciti, paraleno bi i konkurencija razvijala isto i ne bi imao ovakvu kraljevsku poziciju na trzistu.

Lijep primjer kako se ideje mogu unovciti i kako ih se streba cuvati.

 

Jooooooooooooooooooooooooj. Sad ce se vrijeme mjeriti kao prije i poslije iphonea? MA djate ljudi obozavate apple i iphone al daj ukljucite mozak vise i razmislite sta pisete jer ovako samo ispadate slijepi zombiji koji ne vide nista osim applea. Sve sto ima iphone je postojalo i prije iphone. Iphon apsolutno nista novo nije donio an tehnoloskom planu i to je sramota za apple. I za tvoju informaciju mobitel sa touchscreenom je postojao i prije 2003 godine doduse ti se toga ne sjecas jer si bio u pelenama. Barem tako tvoj post zvuci. Smisao iphone i appstorea je da ti samo muzu pare. Za svaku glupu funciju moras instalirati dodatni program a oni te navode da ga kupis. NA nokiji to recimo ne moras i ako zelis program kupis ili skines na drugom mjestu. Nijedan drugi proizvodjac ne prisiljava svoje kupce  korisnike ni na sta osim applea a vi to vidite kao dobro? Svaka cast ali meni je to odvratno. Proda ti bezobrazno skup telefon kojeg u mogucnostima tuce masa drugih i to svi redom jeftiniji i onda ti funkcije koji svi drugi imaju jos dodatno naplacuju.

 

Prije nego me pocnete pljuvati obratite paznju da je ovo ODGOVOR i da ja nisam prvi spomenuo iphone jer to ovdje offtopic.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.12.2009 16:02 (logic).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Predstavljanje Appleovog tableta?

U cemo je to apple na iphone tehnoloski predvodnik? Jedino sto ima iphone a nema niti jedan drugi proizvodjac je nevidjeno ogranicavanje u prenosu podataka i funkciji samog OS-a. Necu rasprivati flame al jednostavno ovo ne moze ostati preuceno. Razmisljaju drugacije al nazalost losije za korisnike a odlicno za sebe. 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Predstavljanje Appleovog tableta?
Mikovic_xD kaže...
Paolo2612 kaže...
Ovo je kraj kaže...

Sjeti se svijeta prije iPhone-a, prije tocno tri godine. Nije bilo nijednog telefona po kojem se pipkalo prstima. Nije bilo ni jednog App-Storea za mobitele.

 

Ovo je glupost neviđena. Jest da je Apple to uspio progurati više nego drugi, ali da su bili prvi - nisu.

a na koji se to mobitel moglo ugodno tipkati prstima bez olovke i koji je to proizvođač prije 3 godine imao stranicu gdje se mogu downloadati programi za njegov mobitel? ovo šta sony ericsson ima 3 igre to se ne broji. samo mi reci jer ozbiljno neznam :S

To što ti ne brojiš i ne želiš priznati činjenice je tvoj problem.

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Predstavljanje Appleovog tableta?
Mikovic_xD kaže...
Paolo2612 kaže...
Ovo je kraj kaže...

Sjeti se svijeta prije iPhone-a, prije tocno tri godine. Nije bilo nijednog telefona po kojem se pipkalo prstima. Nije bilo ni jednog App-Storea za mobitele.

 

Ovo je glupost neviđena. Jest da je Apple to uspio progurati više nego drugi, ali da su bili prvi - nisu.

a na koji se to mobitel moglo ugodno tipkati prstima bez olovke i koji je to proizvođač prije 3 godine imao stranicu gdje se mogu downloadati programi za njegov mobitel? ovo šta sony ericsson ima 3 igre to se ne broji. samo mi reci jer ozbiljno neznam :S

U cemu je razlika izmedju appleove stranice sa programima i bilo koje druge stranice? Nokia nije imala svoje stranice al ti nije branila ni na koji nacin da skines sta ti treba sa bilo koje druge. A barem toga ima more.

15 godina
neaktivan
offline
Predstavljanje Appleovog tableta?

ja to oću!

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Predstavljanje Appleovog tableta?

lg prada je bila full touch screen mobitel i izašla je prije iPhonea.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Predstavljanje Appleovog tableta?
Paolo2612 kaže...
Mikovic_xD kaže...
Paolo2612 kaže...
Ovo je kraj kaže...

Sjeti se svijeta prije iPhone-a, prije tocno tri godine. Nije bilo nijednog telefona po kojem se pipkalo prstima. Nije bilo ni jednog App-Storea za mobitele.

 

Ovo je glupost neviđena. Jest da je Apple to uspio progurati više nego drugi, ali da su bili prvi - nisu.

a na koji se to mobitel moglo ugodno tipkati prstima bez olovke i koji je to proizvođač prije 3 godine imao stranicu gdje se mogu downloadati programi za njegov mobitel? ovo šta sony ericsson ima 3 igre to se ne broji. samo mi reci jer ozbiljno neznam :S

To što ti ne brojiš i ne želiš priznati činjenice je tvoj problem.

Paolo, one word : Newton. End of the story.

 

 

A.
15 godina
offline
Predstavljanje Appleovog tableta?

Bas me zanima kako ce Apple izvesti tablet...

Osobno nisam zainterisan za tablet, ali ce sigurno biti bombon.

 

Opet su isti ljudi na svim temama gdje se spominje Apple makar ih nazivno ne zanima sto ta "sminkerska i precjenjena firma" nudi (ne znam zasto im onda dionice stalno idu gore). Sretno flejmanje

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.12.2009 19:35 (parizer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Predstavljanje Appleovog tableta?
artfull kaže...

Paolo, one word : Newton. End of the story.

 

 

Prvo nauči razliku između PDA i telefona pa se onda javi. Dotada šuti

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Predstavljanje Appleovog tableta?
Paolo2612 kaže...
artfull kaže...

Paolo, one word : Newton. End of the story.

 

 

Prvo nauči razliku između PDA i telefona pa se onda javi. Dotada šuti

newton je bio i telefon, postojao je modul .. dakle preteča smartphone uređaja, a o touchscreenu i ostalom da ne govorim. Nauči ti malo svoje gradivo. Postojano pričato o tome da apple nije predvodnik i inventivan je stvarno već smješno, bez obzira koliko ti ne paše njihova filozofija ili ti se gade kao korporacija ...

A.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Predstavljanje Appleovog tableta?
artfull kaže...
Paolo2612 kaže...
artfull kaže...

Paolo, one word : Newton. End of the story.

 

 

Prvo nauči razliku između PDA i telefona pa se onda javi. Dotada šuti

newton je bio i telefon, postojao je modul .. dakle preteča smartphone uređaja, a o touchscreenu i ostalom da ne govorim. Nauči ti malo svoje gradivo. Postojano pričato o tome da apple nije predvodnik i inventivan je stvarno već smješno, bez obzira koliko ti ne paše njihova filozofija ili ti se gade kao korporacija ...

I moj auto ima GSM modul, ga to čini telefonom? Apple ga je reklamirao i predstavljao kao PDA a ne kao telefon, ako ne vjeruješ meni - vjeruj Jobsu.

 

I ne gade mi se oni, gade mi se njihovi zadrti obožavatelji

 

 

Edit: Ustvari ponovio sam gradivo. Moje isprike, nije bio jobs nego John Sculley

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.12.2009 19:58 (Paolo2612).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Predstavljanje Appleovog tableta?
artfull kaže...

Paolo, one word : Newton. End of the story.

 

 

Sir Isaacu je pala apple na glavu Smijeh

 

ako koristite extenzije na računaru onda nemojte na kosi, ako nekom treba novi windows 8 nek se javi poslat ću mu teleportiranjem
16 godina
online
RE: Predstavljanje Appleovog tableta?
(s)izgoreo kaže...
artfull kaže...

Paolo, one word : Newton. End of the story.

 

 

Sir Isaacu je pala apple na glavu Smijeh

 

Apple se vraca u vrijeme i pokusava ubiti genije proslosti i preuzeti njihove ideje.

Da je udarac jabuke bio jaci, mogao je uzrokovati tezi potres mozga i amneziju.

Isaac se izvukao ovaj put, ali kada slijedeci put bude odabran za terminaciju, mozda nece imati tolko srece...

- Psiho246
14 godina
protjeran
offline
RE: Predstavljanje Appleovog tableta?

....bilo kako bilo..ne opravdava ejpl svoju cijenu....devedesetih je bio privremeno dao licencu za izradu svojih kompija,gdje je dotična firma uspijevala čak dići kvalitetu,ali i SPUSTITI CIJENU cca. 30-40 posto...tako da ima nas koji pamtimo i ne padamo na hype i masovnu hipnozu....e kad se izbaci na tržište novi proizvod...što se tiče inventivnosti....tu treba biti oprezan jer ako pogledamo velike firme(MS,IBM,APPLE..)etc,etc...su se izdigli na način da su kupovali male(stvarno inventivne) firme i njihove patente i ugrađivali u "svoje"proizvode...vidjet ćemo da su ti tzv. "velikani inventivnosti" su u biti samo meštri od prodaje i marketinga....no bilo kako bilo...tko se raduje ejplovim proizvodima,tko sam ja da mu kvarim radost...JABUČARIMA sve najbolje...za božić i novu godinu...Namigiva

16 godina
neaktivan
offline
RE: Predstavljanje Appleovog tableta?
Paolo2612 kaže...
artfull kaže...
Paolo2612 kaže...
artfull kaže...

Paolo, one word : Newton. End of the story.

 

 

Prvo nauči razliku između PDA i telefona pa se onda javi. Dotada šuti

newton je bio i telefon, postojao je modul .. dakle preteča smartphone uređaja, a o touchscreenu i ostalom da ne govorim. Nauči ti malo svoje gradivo. Postojano pričato o tome da apple nije predvodnik i inventivan je stvarno već smješno, bez obzira koliko ti ne paše njihova filozofija ili ti se gade kao korporacija ...

I moj auto ima GSM modul, ga to čini telefonom? Apple ga je reklamirao i predstavljao kao PDA a ne kao telefon, ako ne vjeruješ meni - vjeruj Jobsu.

 

I ne gade mi se oni, gade mi se njihovi zadrti obožavatelji

iz koje godine je tvoj auto tj njegov GSM modul?

 

meni već postaje stvarno dosadno objašnjavat ljudima išta ... ako sam ja zadrti obožavatelj ili drugim riječima sljep na sve oko sebe jer bez problema priznajem da me fascinira njihova vizija i egzekucija kao firme i posvećenost detaljima, koliko su oni koji imate potrebu to gaditi do besvjesti i omalovažavati zadrti, a čak to ne koriste niti ima ikakvog utjecaja direktno na njihov život ili posao? 

 

Budi siguran da će prvi tablet koji će podići prašinu i pokazati kako tablet treba izgledati i kako treba raditi biti apple 26.01. Sa gotovim proizvodom i uslugom oko njega. ili oko tog datuma. 

 

A.
16 godina
neaktivan
offline
Predstavljanje Appleovog tableta?

Kasna je ura već za badnjak, pa svim jabučarima i onim "zadrtim" ne jabučarima svako dobro i sretan božić onima koji ga slave. Odoh malo odmoriti ;)

A.
 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Predstavljanje Appleovog tableta?
artfull kaže...

 

meni već postaje stvarno dosadno objašnjavat ljudima išta ... ako sam ja zadrti obožavatelj ili drugim riječima sljep na sve oko sebe jer bez problema priznajem da me fascinira njihova vizija i egzekucija kao firme i posvećenost detaljima, koliko su oni koji imate potrebu to gaditi do besvjesti i omalovažavati zadrti, a čak to ne koriste niti ima ikakvog utjecaja direktno na njihov život ili posao? 

 

Budi siguran da će prvi tablet koji će podići prašinu i pokazati kako tablet treba izgledati i kako treba raditi biti apple 26.01. Sa gotovim proizvodom i uslugom oko njega. ili oko tog datuma. 

 

Gdje sam ja isključivo rekao da si ti zadrti obožavatelj? Ako si se prepoznao u ovome to je druga stvar, ali ja sam govorio općenito.

 

Ja nigdje nisam vrijeđao i ismijavao apple proizvode, ali jesam isticao njihove mane. Ako nađeš moju poruku gdje jesam, možeš odmah očekivati ispriku ako si se našao uvrijeđenim zbog vrijeđanja njihovih proizvoda

 

I da li to ima utjecaja na mene? Trenutno nema, ali bi moglo imati. Ako nekome proizvodi neke tvrtke ne odgovaraju naravno da ne želi da ta tvrtka postane tržišni lider iz 2 razloga:

1. Možda će biti osuđen koristiti njihove proizvode

2. Možda će druge tvrtke pokušati kopirati isti model poslovanja i zamisli od te tvrtke

 

 

EDIT: I tebi Sretan Božić

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.12.2009 20:33 (Paolo2612).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Predstavljanje Appleovog tableta?
artfull kaže...
..egzekucija kao firme...

 

egzekucija → HoS

... Newton nije bio siguran čemu služi ... sada kao tablet opet nećemo znati hoće li biti bolji kao podloška za čaplju ili za stavit na televiziju, pa će slijedit egzekucija Smijeh

ako koristite extenzije na računaru onda nemojte na kosi, ako nekom treba novi windows 8 nek se javi poslat ću mu teleportiranjem
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.12.2009 20:25 ((s)izgoreo).
15 godina
neaktivan
offline
Predstavljanje Appleovog tableta?

Apple tablet - bilo bi ga lijepo imati kad i ako izađe jer Apple prije svega radi "lijepe" proizvode. Pitanje je koliko će taj navodni tablet biti praktičan i koristan.


To je i "tajna" Appleovog uspjeha - da parafraziram Jobsa - nije bitno ni biti prvi ni najbolji, ni imati najbolje računalo niti sustav ... bitno je da su ikonice "za polizati", da je sve dizajnirano i zabavno. Bitno je ljudi imaju dojam da imaju nešto posebno jer to čini i da se oni osjećaju posebnima.

Sasvim je jasno da je Appleizam ustvari snobizam, jer snobovi misle da su elita, kao što im to potvrđuju njihovi iMacovi, iPhonovi...
I zato im Apple lijepo i masno naplaćuje.
I neka im naplaćuje, ja bi naplatio još i više.

Al' da bi volio imato iPhone, volio bi... Namigiva. I taj budući iTablet isto.
Al' da neću dati te pare (koje će u svakom slučaju biti prevelike) - neću ! Sve da ih imam ...

x
 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Predstavljanje Appleovog tableta?
AnyDog kaže...

Apple tablet - bilo bi ga lijepo imati kad i ako izađe jer Apple prije svega radi "lijepe" proizvode. Pitanje je koliko će taj navodni tablet biti praktičan i koristan.


To je i "tajna" Appleovog uspjeha - da parafraziram Jobsa - nije bitno ni biti prvi ni najbolji, ni imati najbolje računalo niti sustav ... bitno je da su ikonice "za polizati", da je sve dizajnirano i zabavno. Bitno je ljudi imaju dojam da imaju nešto posebno jer to čini i da se oni osjećaju posebnima.

Sasvim je jasno da je Appleizam ustvari snobizam, jer snobovi misle da su elita, kao što im to potvrđuju njihovi iMacovi, iPhonovi...
I zato im Apple lijepo i masno naplaćuje.
I neka im naplaćuje, ja bi naplatio još i više.

Al' da bi volio imato iPhone, volio bi... Namigiva. I taj budući iTablet isto.
Al' da neću dati te pare (koje će u svakom slučaju biti prevelike) - neću ! Sve da ih imam ...

Imaš ti pare nemoj tako Namigiva, pokušaj ga progurait u proračun za iduću godinu ministre ako je takva situacija ako ti nemaš pare ima narodBogataš.

Sretan Božić.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice