Ninja-molekula uništava superbakterije

poruka: 64
|
čitano: 11.321
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ninja-molekula uništava superbakterije".
14 godina
offline
Ninja-molekula uništava superbakterije

Neću biti grub ali najblaže rečeno izmišljaju toplu vodu. Dokazano je da je najjači antibiotik, koji uništava superbakterije, Alicin koji se prirodno nalazi u bijelom luku. Već sam pisao o tome na forumu pa ne bih da se ponavljam. Ukratko: farmaceutska industrija bi prodala dušu đavolu samo da može produžiti život molekulu Alicina koji nastaje gnječenjem bijelog luka i koji "živi" nekih 15 sati. Alicin ubija MRSA, TBC, E. Coli i širok spektar drugih bakterija kao i viruse i dosadne gljivice poput Candida-e. Nekome ne odgovara miris bijelog luka ali što je ljući to je zdraviji jer je ta karakteristična aroma-aroma samog Alicina. Alicin ima još jednu odličnu ulogu a to je da širi krvne sudove. Tako, nakon pojedene jedne glavice bijelog luka imaćete efekt kao da ste uzeli Viagru samo je problem koji će vas partner trpiti!

 

http://www.naturalnews.com/041713_garlic_antibiotics_superbugs.html

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.9.2016 19:13 (phoenix2003).
Moj PC  
13 5 hvala 4
15 godina
offline
Re: Ninja-molekula uništava superbakterije
phoenix2003 kaže...

Neću biti grub ali najblaže rečeno izmišljaju toplu vodu. Dokazano je da je najjači antibiotik, koji uništava superbakterije, Alicin koji se prirodno nalazi u bijelom luku. Već sam pisao o tome na forumu pa ne bih da se ponavljam. Ukratko: farmaceutska industrija bi prodala dušu đavolu samo da može produžiti život molekulu Alicina koji nastaje gnječenjem bijelog luka i koji "živi" nekih 15 sati. Alicin ubija MRSA, TBC, E. Coli i širok spektar drugih bakterija kao i viruse i dosadne gljivice poput Candida-e. Nekome ne odgovara miris bijelog luka ali što je ljući to je zdraviji jer je ta karakteristična aroma-aroma samog Alicina. Alicin ima još jednu odličnu ulogu a to je da širi krvne sudove. Tako, nakon pojedene jedne glavice bijelog luka imaćete efekt kao da ste uzeli Viagru samo je problem koji će vas partner trpiti!

 

http://www.naturalnews.com/041713_garlic_antibiotics_superbugs.html

 pa ak se komad isto nakrka češnjakom, nema frke. moj stari čitav život tamani tu antisocijalnu biljku i eo ga u 93. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
14 godina
offline
Ninja-molekula uništava superbakterije

To i jeste jedini način!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ninja-molekula uništava superbakterije
phoenix2003 kaže...

Neću biti grub ali najblaže rečeno izmišljaju toplu vodu. Dokazano je da je najjači antibiotik, koji uništava superbakterije, Alicin koji se prirodno nalazi u bijelom luku. Već sam pisao o tome na forumu pa ne bih da se ponavljam. Ukratko: farmaceutska industrija bi prodala dušu đavolu samo da može produžiti život molekulu Alicina koji nastaje gnječenjem bijelog luka i koji "živi" nekih 15 sati. Alicin ubija MRSA, TBC, E. Coli i širok spektar drugih bakterija kao i viruse i dosadne gljivice poput Candida-e. Nekome ne odgovara miris bijelog luka ali što je ljući to je zdraviji jer je ta karakteristična aroma-aroma samog Alicina. Alicin ima još jednu odličnu ulogu a to je da širi krvne sudove. Tako, nakon pojedene jedne glavice bijelog luka imaćete efekt kao da ste uzeli Viagru samo je problem koji će vas partner trpiti!

 

http://www.naturalnews.com/041713_garlic_antibiotics_superbugs.html

Imaš li ijedan relevantan link vezan za alicin?

14 godina
offline
Ninja-molekula uništava superbakterije
Poruka je uređivana zadnji put ned 25.9.2016 20:49 (phoenix2003).
Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Ninja-molekula uništava superbakterije

Ovo nije slično obliku šurikena kakav bi bacao Brus Li ili netko na njega, niti liči na nešto iz filmskog serijala "Američki nindža".

Više je kao neki gliter privjesak.

Nindže ne nose gliter privjeske.

Ne.

 
9 0 hvala 0
16 godina
offline
Ninja-molekula uništava superbakterije
Kaže mi kolega farmaceut da oni imaju hrpu novih antibiotika spremnih za tržište kad postojeći prestanu djelovati.
I'm silicon-based life-form
Moj PC  
0 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ninja-molekula uništava superbakterije
kowach kaže...
Kaže mi kolega farmaceut da oni imaju hrpu novih antibiotika spremnih za tržište kad postojeći prestanu djelovati.

Ha! Kad sintetički antibiotici budu ubijali vampire kao što to radi bijeli luk, neka se onda jave! Šalim se naravno ali bi ozbiljno trebali razmisliti o lijekovima iz folklora: U davna vremena ljudi su mislili da srebro, bijeli luk i glog ubijaju vampire i zle duhove. Istovremeno, za bolesne ljude su mislili da su opsjednuti zlim duhovima. Nikakvo čudo što su ljudi od vajkada koristili srebro (koje ima veliko antibakterijsko dejstvo), bijeli luk i glog (koji je također ljekovita biljka) u medicini.

8 godina
offline
Re: Ninja-molekula uništava superbakterije
phoenix2003 kaže...

Neću biti grub ali najblaže rečeno izmišljaju toplu vodu. Dokazano je da je najjači antibiotik, koji uništava superbakterije, Alicin koji se prirodno nalazi u bijelom luku. Već sam pisao o tome na forumu pa ne bih da se ponavljam. Ukratko: farmaceutska industrija bi prodala dušu đavolu samo da može produžiti život molekulu Alicina koji nastaje gnječenjem bijelog luka i koji "živi" nekih 15 sati. Alicin ubija MRSA, TBC, E. Coli i širok spektar drugih bakterija kao i viruse i dosadne gljivice poput Candida-e. Nekome ne odgovara miris bijelog luka ali što je ljući to je zdraviji jer je ta karakteristična aroma-aroma samog Alicina. Alicin ima još jednu odličnu ulogu a to je da širi krvne sudove. Tako, nakon pojedene jedne glavice bijelog luka imaćete efekt kao da ste uzeli Viagru samo je problem koji će vas partner trpiti!

 

http://www.naturalnews.com/041713_garlic_antibiotics_superbugs.html

 

kowach kaže...
Kaže mi kolega farmaceut da oni imaju hrpu novih antibiotika spremnih za tržište kad postojeći prestanu djelovati.

 
Je li ovo nova penetracija živozidaša?
Smanjite THC, nećete više vidjeti stvarnost od silnih chemtrailsa i ljudi guštera (u ovom slučaju zlih farmaceuta).
Sve 5, dečki, bijeli luk odn češnjak je zdrav, slažem se, jedna od ponajviše zdravih biljaka za ljude, izuzetna antibiotska, dezinfekcijska svojstva, čisti krv/kolesterol, snižava tlak, ima pregršt vitamina itd.
ALI: za početak, znate li da se u pravilu, običan bijeli luk ne bi trebao konzumirati sirov? Trebalo bi ga bar malo pofuriti vrelom vodom. Nisam to ja izmislio, svaki nutricionist koji nije fotokopirao diplomu kao Vaso (odn. bio "uspješan student" kao Vilibor - sve časno i preferencijalno izabrani narodni zastupnici), trebao bi to znati.
Naprosto, u sirovom obliku češnjak nagriza (razara) želučanu sluznicu. To je ona "sitnica" zbog čega mnogi od istog imaju žgaravicu (gastritis), ili ga naprosto ne vole "jer im teško sjeda na žulj".
To što gro nacije ujutro natašte dere rakiju ili bar pelin, pa "zamalo" dožive 120+ godina, o tome ne bih... kao ni da npr. gandža/ulje liječi ali baš sve boleštine na svijetu.
Uz to se na isto (češnjak) može adaptirati (prilagoditi), čime se stvara rezistencija ali i - ovisnost, odn. nagli prestanak redovitog uzimanja češnjaka izaziva nagle promjene u krvnoj slici.

Znate li da, jednako tako, češnjak može vrlo lako ubiti? Naime, češnjak osim što snižava tlak, prilično razrijeđuje krv, što kod ljudi koji npr piju tablete protiv zgrušavanja krvi (a piju ih gomila ljudi koji su imali infarkt / insult, probleme sa karotidama, kolesterolom i cirkulacijom...) može dovesti do unutrašnjeg krvarenja kojeg uopće nisu svjesni. Ili pak, "tlakaš" se najede češnjaka uz regularnu terapiju i - onesvijesti se. Fora kad prelaziš cestu, voziš ili plivaš.
Konkretno, običan aspirin  - acetilsalicilnu kiselinu (da ne spominjem npr neki ginkgo) bar trećina ljudi ne bi smjela kombinirati sa češnjakom. Što je inače "stari narodni" recept protiv gripe. Dovoljno je da jače kihneš i dobiješ mikrokrvarenje u mozgu koje - ne želi stati. To što "mozak kod nas vrijedi 2 marke"  pa i nije neka šteta, tema je za sebe.
Uglavnom, alkaloidi su opasne tvari i rijetke su biljke koje djeluju isključivo pozitivno na metabolizam. Bijeli luk je, uz npr kadulju, jedan od rijetkih primjera koji doista imaju odličan omjer korisnog/štetnog. No to ne znači da je bezopasan (kao ni kadulja, čak ni kamilica!). A nikako nije ni "univerzalni lijek". Nije to ni crni kim, ni arganovo ulje, ni thc...

Ajmo se vratiti na temu. Najopasnije laži su one u kojima ima bar nešto istine. Odnosno, poluistine su gore od laži.
KOLIKI IDIJOT TREBAŠ BITI DA DOSLOVCE OKRIVIŠ FARMACEUTSKU INDUSTRIJU, DA JE VALJDA TOLIKO IZMANIPULIRALA CIVILIZACIJU DA ČOVJEČANSTVO SAMO OD SEBE NE BI, KROZ TISUĆE GODINA, SHVATILO DA SU ANTIBIOTICI - NEPOTREBNI, ODNOSNO DA JE DOSTATAN SAMO SOKIĆ OD ČEŠNJAKA?
Buraz, ako si toliki frajer, preporučam ti da se svjesno zaraziš gonorejom ili sifilisom, pa to riješavaj češnjakom. Možeš i žvakanjem duhana, nikotin je također odličan antibiotik, a prirodno je.
Nemojte prodavati nadri-znanost, i bez toga smo jadni i bezumni. Koliko daleko vjerovanje u čudesa može ići, i koliko je ovakav stav blizu granice, odlično pokazuje slijedeći primjer, a bilo ih je slučajeva i ovdje na brdovitom i manje brdovitim dijelovima Balkana. Možda je baš vaš prvi susjed participirao u toj gnjusobi jer "cijepiva su štetna i izazivaju autizam".
Nije SF priča strave, već stvarnost, 21. stoljeće:
http://www.monitor.hr/clanci/industrijskim-izbjeljivacem-protiv-autizma/164085/

8 godina
offline
Re: Ninja-molekula uništava superbakterije
phoenix2003 kaže...

Alicin ima još jednu odličnu ulogu a to je da širi krvne sudove. Tako, nakon pojedene jedne glavice bijelog luka imaćete efekt kao da ste uzeli Viagru samo je problem koji će vas partner trpiti!

 
Uz sve ostalo, muči te i elementarna logika. Ako se šire krvne žile (sudovi), tlak pada. Ergo, partner će trpiti zbog mlitavosti, a eventualna napuhanost ili otečenost će "koristiti" kao i dildo od gume za bicikl.
Vrijedi i obrnuto. Nikotin npr sužava (kratkoročno) žile i (kratkoročno) povećava tlak. Što u principu djeluje kao doping - dovodi do nagle fokusiranosti - ili vrtoglavice (kod nepušača). No nije baš sve tako jednostavno: kava npr naglo diže tlak, ali ga i ruši nakon toga. S time da upravo zbog mogućnosti prilagodbe metabolizma efekt "nabrijanosti" vrlo brzo nestaje (rel. brzo se adaptiramo), no stvara se "sekundarna" ovisnost - ako ne popijemo kavu u redovito vrijeme - pospani smo. Kava npr uz toksična svojstva, iritiranje želučane sluznice i stvaranje kofeinske ovisnosti, ujedno je i jak antioksidans. Klinički se preporuča (zbog prvonavedenih krvožilnih svojstava) senilnim ili alzheimerovcima, uz npr lecitin ili B12 (ne liječi već usporava progresiju).
Poanta je da život nije crno-bijel, odnosno nije tako jednostavan kako bi mi željeli da bude.

14 godina
offline
Ninja-molekula uništava superbakterije

Ja što pišem ovdje pišem iz osobnog iskustva kao i iz stručne literature. Prije par godina imao sam infekciju MRSA a doktor mi je propisao antibiotik koji nije djelovao te mi je samo dodatno prouzročio infekciju Candida gljivicom. Na kraju sam završio na operacionom stolu što opet nije riješilo problem sve dok nisam počeo jesti velike doze SVJEŽEG bijelog luka. Nekoliko dana zatim infekcija se povukla. Dokazano je da se bijeli luk mora jesti svjež jer termička obrada uništava i onako nestabilnu molekulu Alicina. Tako, najbolje ga je zgnječiti, isjeckati i svježeg konzumirati kao dodatak jelima.

Ja ne krivim farmaceutsku industriju, nisam ništa loše rekao zato što ne mogu Alicin napraviti stabilnim. Prvi ja bih volio da sam se mogao izlječiti bez muke. 

Moj PC  
4 3 hvala 1
15 godina
offline
Ninja-molekula uništava superbakterije

sve dok se ne pojavi nindža-bakterija koja uništava molekule 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Ninja-molekula uništava superbakterije

Ako se češnjak konzumira u normalnim količinama to je povoljno za obranu tjela. Isto kao i alkohol, konzumacija u malim količinama je povoljna. No ako preraste u ovisnost i povečano uzimanje isto tako može napraviti i štetu pogotovo na jetri.

 

I narodni ljekovi se moraju uzimati sa oprezom, jer i oni mogu negativno djelovati ako se prevelika količina koristi. 

 

Ono što kod većine bolesti treba je dobar odmor tjelu i malo potpomognut sa nekim ljekom u razumnim količinama. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.9.2016 12:19 (Hummer).
 
1 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Ninja-molekula uništava superbakterije
Zechina kaže...
phoenix2003 kaže...

Neću biti grub ali najblaže rečeno izmišljaju toplu vodu. Dokazano je da je najjači antibiotik, koji uništava superbakterije, Alicin koji se prirodno nalazi u bijelom luku. Već sam pisao o tome na forumu pa ne bih da se ponavljam. Ukratko: farmaceutska industrija bi prodala dušu đavolu samo da može produžiti život molekulu Alicina koji nastaje gnječenjem bijelog luka i koji "živi" nekih 15 sati. Alicin ubija MRSA, TBC, E. Coli i širok spektar drugih bakterija kao i viruse i dosadne gljivice poput Candida-e. Nekome ne odgovara miris bijelog luka ali što je ljući to je zdraviji jer je ta karakteristična aroma-aroma samog Alicina. Alicin ima još jednu odličnu ulogu a to je da širi krvne sudove. Tako, nakon pojedene jedne glavice bijelog luka imaćete efekt kao da ste uzeli Viagru samo je problem koji će vas partner trpiti!

 

http://www.naturalnews.com/041713_garlic_antibiotics_superbugs.html

 

kowach kaže...
Kaže mi kolega farmaceut da oni imaju hrpu novih antibiotika spremnih za tržište kad postojeći prestanu djelovati.

 
Je li ovo nova penetracija živozidaša?
Smanjite THC, nećete više vidjeti stvarnost od silnih chemtrailsa i ljudi guštera (u ovom slučaju zlih farmaceuta).
Sve 5, dečki, bijeli luk odn češnjak je zdrav, slažem se, jedna od ponajviše zdravih biljaka za ljude, izuzetna antibiotska, dezinfekcijska svojstva, čisti krv/kolesterol, snižava tlak, ima pregršt vitamina itd.
ALI: za početak, znate li da se u pravilu, običan bijeli luk ne bi trebao konzumirati sirov? Trebalo bi ga bar malo pofuriti vrelom vodom. Nisam to ja izmislio, svaki nutricionist koji nije fotokopirao diplomu kao Vaso (odn. bio "uspješan student" kao Vilibor - sve časno i preferencijalno izabrani narodni zastupnici), trebao bi to znati.
Naprosto, u sirovom obliku češnjak nagriza (razara) želučanu sluznicu. To je ona "sitnica" zbog čega mnogi od istog imaju žgaravicu (gastritis), ili ga naprosto ne vole "jer im teško sjeda na žulj".
To što gro nacije ujutro natašte dere rakiju ili bar pelin, pa "zamalo" dožive 120+ godina, o tome ne bih... kao ni da npr. gandža/ulje liječi ali baš sve boleštine na svijetu.
Uz to se na isto (češnjak) može adaptirati (prilagoditi), čime se stvara rezistencija ali i - ovisnost, odn. nagli prestanak redovitog uzimanja češnjaka izaziva nagle promjene u krvnoj slici.

Znate li da, jednako tako, češnjak može vrlo lako ubiti? Naime, češnjak osim što snižava tlak, prilično razrijeđuje krv, što kod ljudi koji npr piju tablete protiv zgrušavanja krvi (a piju ih gomila ljudi koji su imali infarkt / insult, probleme sa karotidama, kolesterolom i cirkulacijom...) može dovesti do unutrašnjeg krvarenja kojeg uopće nisu svjesni. Ili pak, "tlakaš" se najede češnjaka uz regularnu terapiju i - onesvijesti se. Fora kad prelaziš cestu, voziš ili plivaš.
Konkretno, običan aspirin  - acetilsalicilnu kiselinu (da ne spominjem npr neki ginkgo) bar trećina ljudi ne bi smjela kombinirati sa češnjakom. Što je inače "stari narodni" recept protiv gripe. Dovoljno je da jače kihneš i dobiješ mikrokrvarenje u mozgu koje - ne želi stati. To što "mozak kod nas vrijedi 2 marke"  pa i nije neka šteta, tema je za sebe.
Uglavnom, alkaloidi su opasne tvari i rijetke su biljke koje djeluju isključivo pozitivno na metabolizam. Bijeli luk je, uz npr kadulju, jedan od rijetkih primjera koji doista imaju odličan omjer korisnog/štetnog. No to ne znači da je bezopasan (kao ni kadulja, čak ni kamilica!). A nikako nije ni "univerzalni lijek". Nije to ni crni kim, ni arganovo ulje, ni thc...

Ajmo se vratiti na temu. Najopasnije laži su one u kojima ima bar nešto istine. Odnosno, poluistine su gore od laži.
KOLIKI IDIJOT TREBAŠ BITI DA DOSLOVCE OKRIVIŠ FARMACEUTSKU INDUSTRIJU, DA JE VALJDA TOLIKO IZMANIPULIRALA CIVILIZACIJU DA ČOVJEČANSTVO SAMO OD SEBE NE BI, KROZ TISUĆE GODINA, SHVATILO DA SU ANTIBIOTICI - NEPOTREBNI, ODNOSNO DA JE DOSTATAN SAMO SOKIĆ OD ČEŠNJAKA?
Buraz, ako si toliki frajer, preporučam ti da se svjesno zaraziš gonorejom ili sifilisom, pa to riješavaj češnjakom. Možeš i žvakanjem duhana, nikotin je također odličan antibiotik, a prirodno je.
Nemojte prodavati nadri-znanost, i bez toga smo jadni i bezumni. Koliko daleko vjerovanje u čudesa može ići, i koliko je ovakav stav blizu granice, odlično pokazuje slijedeći primjer, a bilo ih je slučajeva i ovdje na brdovitom i manje brdovitim dijelovima Balkana. Možda je baš vaš prvi susjed participirao u toj gnjusobi jer "cijepiva su štetna i izazivaju autizam".
Nije SF priča strave, već stvarnost, 21. stoljeće:
http://www.monitor.hr/clanci/industrijskim-izbjeljivacem-protiv-autizma/164085/

 Slazem se kolega, najgore je sto nedostaje vise znanstvenih istrazivanja u domeni prirodnih i alternativnih pripravaka, taj vakum se napuni raznim nadriljecnicima i sarlatanima. Tako da i nekava korist od toga obicno pada u vodu posto kolicnina, nacin pripravke i uzimanja obicno varira i nije prilagodjena individualnom slucaju.

14 godina
offline
Ninja-molekula uništava superbakterije

Apsolutno netočno. Češnjak je jedan od najjačih čistača jetre. Može se uzimati u neograničenim količinama osim ako imate nizak krvni tlak pa ga ne podnosite. Ja ga godinama jedem svakom prilikom neograničeno jer imam sreću da ga volim i podnosim. Inače za jedan obrok jedem čitavu glavicu a ponekad i dvije (ovisi koliko bude ljut). U ostalom ako ne vjerujete meni pitajte svog liječnika što misli o češnjaku.

Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Ninja-molekula uništava superbakterije
phoenix2003 kaže...

Uostalom, ako ne vjerujete meni, pitajte svojeg liječnika što misli o češnjaku.

 ja sam pital svojeg vampira i zgrozil se 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
offline
Ninja-molekula uništava superbakterije

Konačno ste počeli navoditi izvore i orginalne dokumente.

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ninja-molekula uništava superbakterije
Zechina kaže...

Ajmo se vratiti na temu. Najopasnije laži su one u kojima ima bar nešto istine. Odnosno, poluistine su gore od laži.
KOLIKI IDIJOT TREBAŠ BITI DA DOSLOVCE OKRIVIŠ FARMACEUTSKU INDUSTRIJU, DA JE VALJDA TOLIKO IZMANIPULIRALA CIVILIZACIJU DA ČOVJEČANSTVO SAMO OD SEBE NE BI, KROZ TISUĆE GODINA, SHVATILO DA SU ANTIBIOTICI - NEPOTREBNI, ODNOSNO DA JE DOSTATAN SAMO SOKIĆ OD ČEŠNJAKA?
Buraz, ako si toliki frajer, preporučam ti da se svjesno zaraziš gonorejom ili sifilisom, pa to riješavaj češnjakom. Možeš i žvakanjem duhana, nikotin je također odličan antibiotik, a prirodno je.
Nemojte prodavati nadri-znanost, i bez toga smo jadni i bezumni. Koliko daleko vjerovanje u čudesa može ići, i koliko je ovakav stav blizu granice, odlično pokazuje slijedeći primjer, a bilo ih je slučajeva i ovdje na brdovitom i manje brdovitim dijelovima Balkana. Možda je baš vaš prvi susjed participirao u toj gnjusobi jer "cijepiva su štetna i izazivaju autizam".
Nije SF priča strave, već stvarnost, 21. stoljeće:
http://www.monitor.hr/clanci/industrijskim-izbjeljivacem-protiv-autizma/164085/

 Nije sve baš tako crno-bijelo kolega. Znanost i tehnologija su jedini uzroci napretka čovječanstva, međutim, kao i uvijek, postoji puno raznih ali...

U medicini je već poodavno ubrano sve "lowhanging fruit", sva očita rješenja su otkrivena pa se danas radi sa finesama tipa u 70% korisnika subjektivno pobolšanje je statistički značajno (u prijevodu, efekt je 6% nečega), i da bi se vidjeli ikakvi rezultati treba uposliti, između ostalog, vrlo sofisticirane statističke metode u koje se u osnovi nitko ne razumije. Ovo zadnje je jako bitno jer je s druge strane ove priče uvijek u pitanju novac i svakih par godina se pojavi afera vezana za u tom momentu vrlo popularan (čitaj $$$$) lijek koji bude povučen ili mu se znatno suzi područje primjene. Nadalje, svako ulaganje treba vratiti što znači patentiranje, a patentirati ne možeš nešto što postoji u prirodi i zato prirodni lijekovi bivaju ne samo ignorirani već i stigmatizirani u čemu i ti zaslijepljen vjerom u znanost nenamjerno sudjeluješ. Kamo to vodi? Evo npr za kugu s prijelaza 20./21. stoljeće nitko ni ne traži lijek već sredstva za držanje bolesti pod kontrolom kako bi jednom oboljelog imali u dućanu do kraja života. Govorim o dijabetesu, naravno.

Ja rekoh
16 godina
offline
Re: Ninja-molekula uništava superbakterije
Feudalac kaže...

 Nije sve baš tako crno-bijelo kolega. Znanost i tehnologija su jedini uzroci napretka čovječanstva, međutim, kao i uvijek, postoji puno raznih ali...

U medicini je već poodavno ubrano sve "lowhanging fruit", sva očita rješenja su otkrivena pa se danas radi sa finesama tipa u 70% korisnika subjektivno pobolšanje je statistički značajno (u prijevodu, efekt je 6% nečega), i da bi se vidjeli ikakvi rezultati treba uposliti, između ostalog, vrlo sofisticirane statističke metode u koje se u osnovi nitko ne razumije. Ovo zadnje je jako bitno jer je s druge strane ove priče uvijek u pitanju novac i svakih par godina se pojavi afera vezana za u tom momentu vrlo popularan (čitaj $$$$) lijek koji bude povučen ili mu se znatno suzi područje primjene. Nadalje, svako ulaganje treba vratiti što znači patentiranje, a patentirati ne možeš nešto što postoji u prirodi i zato prirodni lijekovi bivaju ne samo ignorirani već i stigmatizirani u čemu i ti zaslijepljen vjerom u znanost nenamjerno sudjeluješ. Kamo to vodi? Evo npr za kugu s prijelaza 20./21. stoljeće nitko ni ne traži lijek već sredstva za držanje bolesti pod kontrolom kako bi jednom oboljelog imali u dućanu do kraja života. Govorim o dijabetesu, naravno.

Nije baš tako jednostavno.

Naravno da možeš patentirati i nešto što se pojavljuje u prirodi, ako npr. poboljšavaš učinak, smanjuješ nuspojave, produžiš on-the-shelf rok trajanja proizvoda i slično.

Problem je što svi očekuju "čuda" u elementima koji enormno koštaju (novi lijekovi), a to je ipak samo biznis. BTW, statistički, dijabetes nije neki veliki problem (i može ga se jeftino držati pod kontrolom) za razliku od mnogih drugih stvari.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Ninja-molekula uništava superbakterije
Smanjimo paniku. Za dijabetes se istražuje naveliko, od matičnih stanica do drugih oblika zamjene gušterače. Osim toga stalno se trubi o pravilnoj prehrani kao najboljoj prevenciji. Dakle nemali napori i sredstva idu za rješenja koja nisu farmaceutska. Naravno da se paralelno razvijaju i lijekovi, koji su sve bolji i danas je značajno lakše biti dijabetičar nego prije 50 godina.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ninja-molekula uništava superbakterije
Visak kaže...
Smanjimo paniku. Za dijabetes se istražuje naveliko, od matičnih stanica do drugih oblika zamjene gušterače. Osim toga stalno se trubi o pravilnoj prehrani kao najboljoj prevenciji. Dakle nemali napori i sredstva idu za rješenja koja nisu farmaceutska. Naravno da se paralelno razvijaju i lijekovi, koji su sve bolji i danas je značajno lakše biti dijabetičar nego prije 50 godina.

Apsolutno se slažem. Nisam teoretičar zavjera niti luđak kako me neki ovdje žele predstaviti. Prvi pijem Aspirin kad me glava zaboli a ne pada mi na pamet da kuham koru vrbe (što je u suštini koncetrat u Aspirinu). Međutim 100% sam uvjeren da je bolje pojesti svježe borovnice sa pijace već rastopiti šumeću tabletu "mulivitamina" i multi-čega-sve-ne. Imam prijatelja koji ima transplatiran bubreg. Liječnik mu je strogo zabranio da jede grejpfrut, češnjak, ananas i i još ponešto. Zbog čega? Naravno jer je ta hrana zdrava i diže imunitet pa bi postojao rizik da mu organizam odbaci novi organ. Industija, naravno, želi da vi kupite njihov proizvod. Ovdje bih podsjetio na slogan iz reklame jednog proizvođača hrane:"Smrznuto je zdravo!" Također, poznajem dvije osobe koje rade za farmaceutsku industriju i poznati su mi načini lobiranja kod liječnika za propisivanje određenih lijekova.

Većina modernih lijekova imaju temelj na bazi prirodnih jedinjenja. Tako npr. recimo, protivotrov kod ujeda zmije, nastaje samo prirodnim putem (iz konja kojem se daje otrov zmije). Aspirin, koji sam već pomenuo proizvodi se od kuhanja tankog sloja kore vrbe, itd, itd.....

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Ninja-molekula uništava superbakterije
Pa smrznuto je zdravije od konzerviranog, jer nema konzervansa, dakle ne lažu u reklami.

Nsravno da svaki proizvođač gleda kako maksimizirati profit, ali tu se vraćamo na staro pitanje 'slobodnog tržišta', koje će, kao, samo regulirati nepodopštine, pa ljudi neće kupovati nezdrave proizvode, a u stvarnosti takvi najbolje prolaze i samo ih kakva-takva državna regulativa sprečava da nas sve potruju kako bi kvartalna izvješća bila dobra, a to što slijedeći kvartal neće biti živih kupaca nije bitno.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
8 godina
offline
Re: Ninja-molekula uništava superbakterije
Old Iggy kaže...

 

Problem je što svi očekuju "čuda" u elementima koji enormno koštaju (novi lijekovi), a to je ipak samo biznis. BTW, statistički, dijabetes nije neki veliki problem (i može ga se jeftino držati pod kontrolom) za razliku od mnogih drugih stvari.

Nije mali problem, 20% svih zdravstvenih troškova u SAD-u (kod nas takav podatak nije moguće naći) otpada na tretiranje dijabetesa. Glavni je uzročnik sljepila i amputacija, još uvijek.

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Ninja-molekula uništava superbakterije
Visak kaže...
Smanjimo paniku. Za dijabetes se istražuje naveliko, od matičnih stanica do drugih oblika zamjene gušterače. Osim toga stalno se trubi o pravilnoj prehrani kao najboljoj prevenciji. Dakle nemali napori i sredstva idu za rješenja koja nisu farmaceutska. Naravno da se paralelno razvijaju i lijekovi, koji su sve bolji i danas je značajno lakše biti dijabetičar nego prije 50 godina.

 Tko paničari? Priča o epidemiji dijabetesa je prilično masna, a zgodno sublimira sve probleme koji se događaju u medicini. Nije nikakva teorija zavjere nego čista povijest nastala kao posljedica utjecaja novca, razvoja osobnih karijera i raspodjele moći.

Ide otprilike: priznati znanstvenik na dobrom položaju iz sasvim osamnaestog razloga/povoda testira miševe tako da ih drži na dijeti koja se sastoji od 80% čiste masnoće. Naravno, oni razvijaju čitav spektar bolesti, poremećaja. Bez daljnjih provjera, a pogotovo bez bilo kakvih testiranja na ljudima (to nije etički, zar ne) glavna nadležna državna tijela (kojih je ovaj prvi član) donose preporuku o sastavu prehrane za svekoliko pučanstvo. Industrija reagira i nudi proizvode s manje masnoće, mijenjaju se kuharice i preporuke koju djeca dobivaju već u prvim razredima osnovne škole. Sada već širom svijeta. Zdravstveni problem kojim je ovo trebalo riješiti ostaje isti ili gori još desetljećima. Ali kako to obično biva kod bilo kakve intervencije u bilo kakav sustav - nastaju nuspojave. Epidemija dijabetesa u ovom slučaju. Teškim naporima, 50 godina kasnije (ona izjava poznatog njemačkog znanstvenika, nobelovca, da se napredak u znanosti događa smrću nositelja starih dogmi vrijedi i ovdje), nadležna državna tijela iz one prve države nešto malo ublažavaju stav o sastavu prosječne dijete koju bi prosječan čovjek trebao konzumirati. Nemojmo gubiti vrijeme sa savjetima o zdravoj prehrani jer je prosječan čovjek dnevno bombardiran sa desetak takvih, različitih, savjeta, a vodeće udruge dijabetičara još uvijek preporučuju dijetu sa 60% i više ugljikohidrata. I sa što manje masti, da se ne zaboravi monumentalna pogreška. I neće, dok ne poumiremo svi koji smo tom bedastoćom zaraženi još u djetinjstvu.

 

A kad smo već na temi antibiotika, da ne skrenemo previše, pojava rezistentnih bakterija je rezultat neumjerenog korištenja antibiotika što je opet posljedica manjka znanosti u medicini i viška utjecaja novca. I to nije nikakva teorija zavjere već čista realnost koju treba pogledati u oči da bi se moglo dalje. MRSA nije nastala u prirodi već u bolnicama. Gotovo svi ljudi koji umru od infekcija, umiru zbog liječničke pogreške (nehigijene) jer bivaju zaraženi u bolnicama. Nije mi namjera ovim sugerirati da treba izbjegavati službenu medicinu. Dapače, ovo je poziv službenoj medicini da koristi više znanosti, a manje nagađanja. i da peru ruke i pribor kako spada.

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.9.2016 12:56 (Feudalac).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ninja-molekula uništava superbakterije
phoenix2003 kaže...

Apsolutno se slažem. Nisam teoretičar zavjera niti luđak kako me neki ovdje žele predstaviti. Prvi pijem Aspirin kad me glava zaboli a ne pada mi na pamet da kuham koru vrbe (što je u suštini koncetrat u Aspirinu). Međutim 100% sam uvjeren da je bolje pojesti svježe borovnice sa pijace već rastopiti šumeću tabletu "mulivitamina" i multi-čega-sve-ne. Imam prijatelja koji ima transplatiran bubreg. Liječnik mu je strogo zabranio da jede grejpfrut, češnjak, ananas i i još ponešto. Zbog čega? Naravno jer je ta hrana zdrava i diže imunitet pa bi postojao rizik da mu organizam odbaci novi organ. Industija, naravno, želi da vi kupite njihov proizvod. Ovdje bih podsjetio na slogan iz reklame jednog proizvođača hrane:"Smrznuto je zdravo!" Također, poznajem dvije osobe koje rade za farmaceutsku industriju i poznati su mi načini lobiranja kod liječnika za propisivanje određenih lijekova.

Većina modernih lijekova imaju temelj na bazi prirodnih jedinjenja. Tako npr. recimo, protivotrov kod ujeda zmije, nastaje samo prirodnim putem (iz konja kojem se daje otrov zmije). Aspirin, koji sam već pomenuo proizvodi se od kuhanja tankog sloja kore vrbe, itd, itd.....

Nema mi dražeg pojma kad laici pričaju o medicini od "dizanja imuniteta"...

 

Pije li taj tvoj prijatelj kakve lijekove? Jer inače hrana o kojoj pričaš, pogotovo grejp, ima opasne interakcije sa svim mogućim i nemogućim lijekovima. Ni ja ne smijem piti sok od grejpa niti jesti puno češnjaka. Nema to nikakve veze s "dizanjem imuniteta" nego s onim o čemu je ranije pričao Zechina.

 

Čitao sam davno neku studiju da smrznuto zaista je zdravo jer u smrznutom stanju ne propadaju razni nutrijenti blablabla. Zašto ne bi bilo?

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.9.2016 12:53 (Mirko935).
16 godina
offline
Re: Ninja-molekula uništava superbakterije
Feudalac kaže...
Old Iggy kaže...

 

Problem je što svi očekuju "čuda" u elementima koji enormno koštaju (novi lijekovi), a to je ipak samo biznis. BTW, statistički, dijabetes nije neki veliki problem (i može ga se jeftino držati pod kontrolom) za razliku od mnogih drugih stvari.

Nije mali problem, 20% svih zdravstvenih troškova u SAD-u (kod nas takav podatak nije moguće naći) otpada na tretiranje dijabetesa. Glavni je uzročnik sljepila i amputacija, još uvijek.

Ne računaj prema nikakvim "američkim statistikama" jer su jako nepouzdane (i izvori i kalkulacije).

Dijabetes nije "problematičan" ni iz financijskih ni opereativnih razloga. Lijekovi su jeftini (uspoređujući s ostalima), posljedice su rezultat najčešće loših / krivih postupaka pacijenata. Naravno da su stečena sljepila i amputacije kao posljedice najčešći tu jer su jako rijetke bolesti koje generiraju takvo što.

Dijabetes se jako "lako" drži pod kontrolom, za razliku od mnogih drugih bolesti.

8 godina
offline
Re: Ninja-molekula uništava superbakterije
Mirko935 kaže...

Čitao sam davno neku studiju da smrznuto zaista je zdravo jer u smrznutom stanju ne propadaju razni nutrijenti blablabla. Zašto ne bi bilo?

 I jest zdravo. Ali svega par vrsta povrća se može smrznuti neobrađeno. I to par vrsta koje se mogu uspješno dugo očuvati i na druge načine jer nisu bitan nositelj C vitamina i sličnih osjetljivih nutriticijenata.

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Ninja-molekula uništava superbakterije
Old Iggy kaže...

Ne računaj prema nikakvim "američkim statistikama" jer su jako nepouzdane (i izvori i kalkulacije).

Dijabetes nije "problematičan" ni iz financijskih ni opereativnih razloga. Lijekovi su jeftini (uspoređujući s ostalima), posljedice su rezultat najčešće loših / krivih postupaka pacijenata. Naravno da su stečena sljepila i amputacije kao posljedice najčešći tu jer su jako rijetke bolesti koje generiraju takvo što.

Dijabetes se jako "lako" drži pod kontrolom, za razliku od mnogih drugih bolesti.

Okrivi pacijenta, stoka debela, lijena, nemarna. Kad ti beba od 12 mjeseci dobije dijabetes tipa II, onda se čujemo. A to se, dragi kolega, danas učestalo događa.

Ja rekoh
16 godina
offline
Re: Ninja-molekula uništava superbakterije
Feudalac kaže...
Old Iggy kaže...

Ne računaj prema nikakvim "američkim statistikama" jer su jako nepouzdane (i izvori i kalkulacije).

Dijabetes nije "problematičan" ni iz financijskih ni opereativnih razloga. Lijekovi su jeftini (uspoređujući s ostalima), posljedice su rezultat najčešće loših / krivih postupaka pacijenata. Naravno da su stečena sljepila i amputacije kao posljedice najčešći tu jer su jako rijetke bolesti koje generiraju takvo što.

Dijabetes se jako "lako" drži pod kontrolom, za razliku od mnogih drugih bolesti.

Okrivi pacijenta, stoka debela, lijena, nemarna. Kad ti beba od 12 mjeseci dobije dijabetes tipa II, onda se čujemo. A to se, dragi kolega, danas učestalo događa.

Točno, okrivi pacijenta u 95% slučajeva.

Ima mi ga punica, samo dijetom se skinula s lijekova. Ostali koje znam - jedan na injekcijama inzulina, ostali na tabletama i dijeti. Beba od 12 mjeseci tip II? Taj slučaj bi volio vidjeti. Tip II se dijagnosticira obično nakon 40-e. Prije da je tip I.

7 godina
offline
Ninja-molekula uništava superbakterije

 Uglavnom, moj pokojni djed je bio srčani bolesnik (i još 100 zdravstvenih problema imao), i pio je više različitih lijekova.

On nije ni slučajno smio ni malo češnjaka probat, doslovno ga je trenutno počelo boljet oko srca, ne znam zašto, ali vjerovatno baš zbog tih lijekova koje je pio.

A ja, npr., bio sam samo jednom u životu u bolnici  (zbog trovanja kremšnitama), i svakodnevno žderem hrpu češnjaku i radim si ovakve pripravke kao umak uz svako jelo:

 (biljno ulje, češnjak, crni papar, čili, moruga, i još kaj nađem).

I nikad nisam čak ni bio ni malo jače prehlađen, i na svakom zdravstvenom pregledu se doktori čude.

(i nemam nikakvih problema s erekcijom , tako da je kolega Zechina tu fulao)

Uglavnom, kad se ekipa skupi kod mene, lijepo im serviram to za umak uz neko pečenje, i ljudi proliju toliko suza i tak im cirkulacija proradi da se svi počnu crvenit 

Naravno, uz obavezno brisanje grašaka znoja s čela svakih par sekundi.....

Uglavnom, nakon takvog obroka odem gledat Dnevnik Bridget Jones ili Twillight i uopće ne plačem 

Na muci se poznaju junaci.....

Kruha i igala...
 
4 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice