Legalizacija slobodnih SIM kartica

poruka: 8
|
čitano: 4.653
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Legalizacija slobodnih SIM kartica".
13 godina
offline
Legalizacija slobodnih SIM kartica

Što to znači za korisnika? Zar nije SIM kartica veza na mobilnu mrežu davatelja usluge (čija je SIM kartica)? Na koji način se može ovakvom SIM karticom pristupiti na mobilnu mrežu?

Stručnjak za odmaganje...
 
9 1 hvala 0
16 godina
offline
Legalizacija slobodnih SIM kartica

možeš na bilo koju mrežu pristupiti s tim SIM karticama. lakše možeš mijenjati operatera kojeg koristiš nego kod nas

Moj PC  
3 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Legalizacija slobodnih SIM kartica

Šta mi to vrijedi kad svaki drugi mob ima različite utore. Mini, Micro te Nano. Kod nas si prinuđen uzet novu simicu.

Zarada klikanjem, http://wattbux.com/ref/inoxzg , http://www.neobux.com/?r=inoxzg,
12 godina
protjeran
offline
Re: Legalizacija slobodnih SIM kartica
x18x05x kaže...

Šta mi to vrijedi kad svaki drugi mob ima različite utore. Mini, Micro te Nano. Kod nas si prinuđen uzet novu simicu.

 

Uzmi nano i za 10kn kupi adapter kad pozelis da bude malo veca.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Legalizacija slobodnih SIM kartica
jumboY kaže...
x18x05x kaže...

Šta mi to vrijedi kad svaki drugi mob ima različite utore. Mini, Micro te Nano. Kod nas si prinuđen uzet novu simicu.

 

Uzmi nano i za 10kn kupi adapter kad pozelis da bude malo veca.

that's what she said

mjenjam sobnu lampu za dvosobnu..
10 godina
protjeran
offline
Re: Legalizacija slobodnih SIM kartica
mihaeeel kaže...
jumboY kaže...
x18x05x kaže...

Šta mi to vrijedi kad svaki drugi mob ima različite utore. Mini, Micro te Nano. Kod nas si prinuđen uzet novu simicu.

 

Uzmi nano i za 10kn kupi adapter kad pozelis da bude malo veca.

that's what she said

NO

 

mogli su malo vise opisati tu free sim karticu

HOW ABOUT NO
15 godina
offline
Re: Legalizacija slobodnih SIM kartica
mario.L_hr kaže...

Što to znači za korisnika? Zar nije SIM kartica veza na mobilnu mrežu davatelja usluge (čija je SIM kartica)? Na koji način se može ovakvom SIM karticom pristupiti na mobilnu mrežu?

Pa kada kupiš i prepaid (dakle na trafici) neku SIM karticu (konkretno novi broj) u njoj je dosta podataka vezano za tog i tog određenog operatera (Tele, Tomato, Haloo, Ultra, ima ih more, u BiH samo ima 10-tak nekakvih Telecoma.) Ove Free SIM kartice predpostavljam da ne bi sadržavale podatke vezano za nekog određenog operatera, a opet bi imale svoj ID, svoje potrebne podatke da se spajaju na mrežu (MEW2, MEP, MEP2 ili je to u telefonu, ili kakve već serijske brojeve imaju) bilo GMS ili UMTS ili šta već.. dalje mogućnosti i ne znam, samo kada sam debrandirao (također ilegalna radnja) svoj BB 9900 Bold tek tada sam upoznao sa svim regulacijskim protokoima i pravilima. Mislite da je PIN i PUK nešto jedino što ima.. čekajte da dođete do MEP3 koda koji samo nadprovajderi provajdera daju i to pitaj boga kome već.

 

A onda upotrebe su različite. Prvo od samog telefona gdje je u svakoj državi mijenajnje IMEI koda ne da je zabranjeno nego i ilegalno (to je kao da promjeniš broj šasije na automobilu),  zamisli onda što bi uspio sa takvim karticama uz određeno tehnološko znanje. Ove slobodne SIM karice nisu ništa drugo do običnih memory kartica, ali eto nisu legalne jer im je moguća (zlo)upotreba daleko moćnija.

Because anything Korea does, Japan does it better.
15 godina
offline
Re: Legalizacija slobodnih SIM kartica
x18x05x kaže...

Šta mi to vrijedi kad svaki drugi mob ima različite utore. Mini, Micro te Nano. Kod nas si prinuđen uzet novu simicu.

jumboY kaže...

 

Uzmi nano i za 10kn kupi adapter kad pozelis da bude malo veca.

Evo dobro si mu odgovorio... nano, mini, micro nema to veze sa Free Sim karicama.

 

Kulo Vi Britania kaže...

 

mogli su malo vise opisati tu free sim karticu

A mogu ti reći da je poteško.. prije si i bez SIM kartice mogao azvati 112, odnosno 911 u USA (bez ikakve SIM kartice) sada već u nekim zemljama može u nekim ne može.

Uglavnom radi se kao jednokratnim SIM kraticama koje reicmo (pošalji mi Free SIM karicu sa 200 MB bandwitha, rade to O2 i sl. Telecomi ili pošalji mi Free Nano SIM karticu sa 15 minuta bespaltnog razgovora bilo gdje u svijetu) zbog toga je ovo Free. Ali ako želiš da ju zloupotrijebiš opet teško možeš, jer će ti čim ju ubaciš u telefon pokupiti more ID brojeva sa telefna plus sa more baznih stanica.

 

Uređeno: A ovo Free se odnosi da ju možeš ubaciti u zaključane telefone (one vezane ugovorom kao iPhone) i nije besplatna nego košta, jer kao iz gornjeg primjera nitko ti neće davati besplatnih 15 minuta razgovora tek tako sa cijelim svijetom. Ali ako ti ta Free SIM kartica omogućava jefitinije nego da te deru u ovoj standardnoj prepaid tarifi koju imaš ona je logično da je takva kupnja isplativa.

 

Uređivano2: Evo i link, mislim da je to to, ali nisam siguran: https://www.o2.co.uk/freesim/

Because anything Korea does, Japan does it better.
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.3.2014 16:03 (Envy).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice