Kraj plazmi iz Panasonica 2014.?

poruka: 61
|
čitano: 15.060
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kraj plazmi iz Panasonica 2014.?".
15 godina
offline
Kraj plazmi iz Panasonica 2014.?

Da ću baš suzu pustiti za plazma tehnologijom, neću. Imao plazmu (Pana GT30), riješio se plazme i uzeo LCD. Plazma s jedne strane nudi nekoliko bitnih prednosti pred LCD-om; uniformnost slike i motion s manje bluranja. S druge strane, barem meni osobno, nepremostive nedostatke; image retention, flickering po dnevnom svjetlu i u 3D-u, osjetno veću potrošnju struje kod većih osvijetljenja ekrana, nema pasivnog 3D-a, a ni zujanje elektronike nije za zanemariti. Da se makar retention sredio nekim tehnološkim čudom, nebih stavljao LCD ispred plazme bez obzira na ostale sitnice. Bilo kako bilo želim Panasonicu da nastavi uspješno poslovati čime got da će se baviti, čisto zbog velikog broja ljudi koji su zaposleni tamo.

Deckard
Moj PC  
11 23 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kraj plazmi iz Panasonica 2014.?
Znaci, ode plazma u povijest? :(
 
2 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kraj plazmi iz Panasonica 2014.?
Steta.....stvarno steta....
Opali HVALA ↓↓↓
15 godina
odjavljen
offline
Kraj plazmi iz Panasonica 2014.?

Imam V20 Panasonic i LCD, a i vidio sam mnogo LCD-a i plazmi. Šteta. LCD-i su uglavnom govno prema ovoj plazmi, osim ako nisu Philips od 20-30 tisuća kuna. OLED nisam nikad vidio kao TV i mislim da je tek u prednarudžbama, tako da ne znam gdje se to bore...

:)
Moj PC  
13 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kraj plazmi iz Panasonica 2014.?

 

citat:

 

"nepremostive nedostatke; image retention, flickering po dnevnom svjetlu i u 3D-u, osjetno veću potrošnju struje kod većih osvijetljenja ekrana, nema pasivnog 3D-a, a ni zujanje elektronike nije za zanemariti. "

 

Osobno imam Pana plazmu (X20E), ali nisam primjetio neku veću potrošnju struje, zujanja elektronike nema ili je ja ne čujem, image retention također 0 bodova, flickering po dnevnom svjetlu zanemariv je ovisi o polažaju i samom osvjetljenju prostorije u kojoj se nalazi, a kaj se tiće 3D-a ni nema te mogućnosti koja me doduše i ne interesira.

Toliko o navodima Dekarda koji su me malo začudili, ali iznio sam svoje osobne zaključke i u pravilu ja  i moji ukučani smo prezadovoljni tim televizorom.

 

Panasonicu želim sve najbolje u budučnosti, pa i bez njihovih plasma televizora, ali tu još uvijek ostaju jaki igrači poput LG-a i Samsunga koji uopće više ne zaostaju toliko u toj tehnologiji u odnosu na Panasonic, naprotiv....

-- Kaj buš ti bum i ja --
Moj PC  
14 0 hvala 0
13 godina
offline
Kraj plazmi iz Panasonica 2014.?

Citat:

"ali tu još uvijek ostaju jaki igrači poput LG-a i Samsunga koji uopće više ne zaostaju toliko u toj tehnologiji u odnosu na Panasonic, naprotiv...."

 

Pa Samsung koristi Panasonic plazmu u svom kučištu, a Panasonic Samsung LCD, tako da ne vidim koju će to plazmu Samsung proizvoditi kada Panasonic zaustavi proizvodnju...

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Kraj plazmi iz Panasonica 2014.?

Danas mi na mail uletio newsletter sa eKupi....brdo LCDova nema plazme ni pod razno {#}

Uzeo sam prije 2 god Panasonic G20 tesko koji LCD danasnji može parirat slici....treba uzet koju dok ih još ima, samo da je para  {#}

 
9 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kraj plazmi iz Panasonica 2014.?
deckard kaže...

Da ću baš suzu pustiti za plazma tehnologijom, neću. Imao plazmu (Pana GT30), riješio se plazme i uzeo LCD. Plazma s jedne strane nudi nekoliko bitnih prednosti pred LCD-om; uniformnost slike i motion s manje bluranja. S druge strane, barem meni osobno, nepremostive nedostatke; image retention, flickering po dnevnom svjetlu i u 3D-u, osjetno veću potrošnju struje kod većih osvijetljenja ekrana, nema pasivnog 3D-a, a ni zujanje elektronike nije za zanemariti. Da se makar retention sredio nekim tehnološkim čudom, nebih stavljao LCD ispred plazme bez obzira na ostale sitnice. Bilo kako bilo želim Panasonicu da nastavi uspješno poslovati čime got da će se baviti, čisto zbog velikog broja ljudi koji su zaposleni tamo.

Imam G30 nikakvih problema klinci igraju igrice na njoj ne ostaju nikakve "sjene" poslije, ti si neku defektnu dobio.

Nikakvog zujanja nema. Slika super jako sam zadovoljan.

16 godina
offline
Re: Kraj plazmi iz Panasonica 2014.?
logan kaže...

 

Osobno imam Pana plazmu (X20E), ali nisam primjetio neku veću potrošnju struje

Ne uopće. Samo jedno tri puta više. Tvoja plazma troši oko 150W, dok kvalitetan LCD troši oko 50W.

It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society
13 godina
offline
Kraj plazmi iz Panasonica 2014.?

Tijekom posljednjih 3-4 godine ja (vlasnik plazmi) i brat (vlasnik LCD-a) smo imali dvije različite tehnologije telki.

Ja Pannasonic G20, on Philipsa serije 7, pa onda ja kupim Panasonic ST50, on Samsung serije 8.

 

Nikako, ali baš nikako se njegov televizor nije mogao mjeriti u kvaliteti blu ray prikaza ili HD signala sa prikazom na mojim plazmama.

Moja G20 još uvijek radi u spavačoj sobi. I to bez ikakvih problema sa prikazom nakon preko 4000 sati rada čini mi se (nisam sad doma pa nemogu provjeriti).

 

Dakle uzet ću sigurno još jednu prije negoli ugase ovu tehnologiju.

O problemima probijanja pozadinskog osvjetljenja na LCD-u, i pomalo neprirodnih boja već je ionako previše napisano.

 

 

Pozdrav.

 

Baš me sad interesira koliko ću TD pobrati.{#}

Moj PC  
27 0 hvala 1
16 godina
online
Re: Kraj plazmi iz Panasonica 2014.?
cinco44 kaže...
logan kaže...

 

Osobno imam Pana plazmu (X20E), ali nisam primjetio neku veću potrošnju struje

Ne uopće. Samo jedno tri puta više. Tvoja plazma troši oko 150W, dok kvalitetan LCD troši oko 50W.

Ne ulazeći u to da 42'' X20E troši manje od 150W, koliko košta kvalitetan LCD?

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
11 godina
offline
Re: Kraj plazmi iz Panasonica 2014.?

Takodjer imam X20 i prezadovoljan sam, ni jedan LCD tog ranga i malo skuplji nije za usporedbu. Pogotovo ako se puno SD signala gleda, tu je plasma direktor svemira.

Stalno svi tu potrosnju spominju, koliko je CRT trosio kad se vi sad hvataju plasmi kao da aparat za varenje imamo ukljucen cijeli dan?!

OLED ce jedini biti dostojni nasljednik Plasmi, oled nema pozadinsko osvjetljenje kao LCD-LED, svaki pixel za sebe emitira isto kao i plasma.

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj plazmi iz Panasonica 2014.?
cinco44 kaže...
logan kaže...

 

Osobno imam Pana plazmu (X20E), ali nisam primjetio neku veću potrošnju struje

Ne uopće. Samo jedno tri puta više. Tvoja plazma troši oko 150W, dok kvalitetan LCD troši oko 50W.

Što iznosi cijelu 1 kunu za 10h rada,mislim da je to jedna od najvaznijih stavki kod odluke lcd ili plazma

16 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj plazmi iz Panasonica 2014.?
coldGT kaže...

OLED ce jedini biti dostojni nasljednik Plasmi, oled nema pozadinsko osvjetljenje kao LCD-LED, svaki pixel za sebe emitira isto kao i plasma.

I meni se čini da je OLED jedna od najperspektivnijih tehnologija, ali zašto bi pozadinsko osvjetljenje bilo toliko bitno? (U kinu recimo osvjetljenje dolazi s više desetaka metara, pa to ništa ne smeta.)

 

15 godina
offline
Re: Kraj plazmi iz Panasonica 2014.?
zoki.zlikowski kaže...
Znaci, ode plazma u povijest? :(

Srećom da je na kraju ovog naslova upitnik. Koliko se sjećam i prije jdno pola godine - godinu ista se vijest ovdje vritila kao i na Reutersu, kao "Panasonic prestaje sa TV biznisom, fokusira se na manje ekrane za prijenosne uređaje", kasnije se ispotavilo da navodno Apple Insider (ako se ne varam) plasira tu vijesti, međutim ne prođe ni 6 mjeseci izbaciše seriju 60 kao i Z model, koja je Apsolutna referenca u TV slici.

 

Tonči kaže...

Imam V20 Panasonic i LCD, a i vidio sam mnogo LCD-a i plazmi. Šteta. LCD-i su uglavnom govno prema ovoj plazmi, osim ako nisu Philips od 20-30 tisuća kuna. OLED nisam nikad vidio kao TV i mislim da je tek u prednarudžbama, tako da ne znam gdje se to bore...

Poptipusujem svaku riječ. Pa i da kupiš LCD od 30k kuna tu je negdje u nivou Plazme koja je duplo jefitnija.

Što se tiče daljnjeg razvijanja ja tu i ne vidim neki napred u samoj slici. Već tvoja serija 20 (pogotovo V) dostigla je skoro referentnu kvalitetu slike koja se i danas može držati, a koštala je cca 5000 KM i to u dimenzijama od 42". Danas par serija poslije tj. serija 60 još je malo, ili malo više, odmakla u kvalitetu slike koliko se može (fokus ide na smart TV rješenja tj da imamo male kompjuterčiće u televizoru) sa tim da sada za 2500 KM možet kupiti ST60 serija ali u dijagonali od 50-55" koja (kao srednji ili donji visoki razred) nadmašuje nekedašnje flagship modele kao prijašnji V10 ili VT20. (Bolest zvana Z1 serija iz serije 60 je priča za sebe)

 

Što se tiče potrošnje prošla su vremena kada su Pioneerove plazme trošile od 400-600W. Danas 50" plazma troši 135W što je prije 10-tak godina bila naučna fantastika, više nego moj 21" CRT.

 

O ratovima između Plazmi ili LCD-a neću više trošiti energije. Tko zna - zna (kao Tonči) a tko ne zna, neka gleda Larin Izbor, mislim da mu uopće nije bitan TV.

 

l.p. svima

13 godina
offline
Kraj plazmi iz Panasonica 2014.?

Najveći problem plazmi je što većina već godinama smatra da je to mrtva tehnologija, inferiorna lcdima - dakle, problem je marketing. Tko god me pitao za savjet za kupnju kad sam mu rekao Panny plazma je graknuo u čudu kak to mislim. A onda su još jednom graknuli u čudu kad sam im pustio Avatara na svojem G20. Nagledao sam se puno novijih LCD-a u istom cjenovnom rangu i nijedan nije blizu kvaliteti slike plazme. Ako se ovo obistini (a iskreno se nadam da neće) mislim da će se ponoviti situacija kao kad je Pioneer prestao proizvoditi plazme - masovno grabljenje za zalihe. Znam da ću ja to vjerojatno napraviti. 

Moj PC  
4 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj plazmi iz Panasonica 2014.?
cinco44 kaže...
logan kaže...

 

Osobno imam Pana plazmu (X20E), ali nisam primjetio neku veću potrošnju struje

Ne uopće. Samo jedno tri puta više. Tvoja plazma troši oko 150W, dok kvalitetan LCD troši oko 50W.

 

        Stari moj, ako se ti time opterećuješ, onda je to tvoj problem, ali meni je mjesečni račun za struju i sa tom plasmom 95,00Kn, tako da me ta malo veća potrošnja uopće ne dira. Ima ona daleko veće prednosti u odnosu na LCD, a što mi je daleko bitnije od koje kune više za utrošak na ime plasme !!

-- Kaj buš ti bum i ja --
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj plazmi iz Panasonica 2014.?
cinco44 kaže...
logan kaže...

 

Osobno imam Pana plazmu (X20E), ali nisam primjetio neku veću potrošnju struje

Ne uopće. Samo jedno tri puta više. Tvoja plazma troši oko 150W, dok kvalitetan LCD troši oko 50W.

nije istina, plazme u cjenovnom rangu kao i LCD (primjerice moj od cca 4500 kuna) trose 92W, primjerice jedna Panasonicova.

Razlika mozda i je skoro pa 2x, no na godisnjoj razini za prosjecnog korisnika to je potpuno zanemarivo.

Problem je u tome sto su noviji LCD-i  liseni pozadinskog osvijetljenja, odnosno prikazuju dosta duboku crnu boju (local dimmingom) te su dostigli plazme po tom pitanju. A u ostrini su u sustini bolji, dosta toga gledamo i sa PC-a (barem ja), pa polako mislim da plazmama dolazi kraj, iako su i dalje bolje za prikaz SD-a (i mozda jos uvijek sporta, kazem mozda jer iskreno nisam gledao sport na najnovijim serijama LCD-a) koji je kod nas nazalost jos uvijek itekako aktualuan (satelitske, kablovske itd.)

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2013 13:12 (plazmatični).
16 godina
offline
Re: Kraj plazmi iz Panasonica 2014.?
deckard kaže...

Da ću baš suzu pustiti za plazma tehnologijom, neću. Imao plazmu (Pana GT30), riješio se plazme i uzeo LCD. Plazma s jedne strane nudi nekoliko bitnih prednosti pred LCD-om; uniformnost slike i motion s manje bluranja. S druge strane, barem meni osobno, nepremostive nedostatke; image retention, flickering po dnevnom svjetlu i u 3D-u, osjetno veću potrošnju struje kod većih osvijetljenja ekrana, nema pasivnog 3D-a, a ni zujanje elektronike nije za zanemariti. Da se makar retention sredio nekim tehnološkim čudom, nebih stavljao LCD ispred plazme bez obzira na ostale sitnice. Bilo kako bilo želim Panasonicu da nastavi uspješno poslovati čime got da će se baviti, čisto zbog velikog broja ljudi koji su zaposleni tamo.

Kolega ili si ti previše čitao sponzorske web stranice ili si dobio neki pokvareni primjerak. (odavno industrija masno plaća prodaju novih super naj ubercool LED televizora - ustvari out of date LCD tehnologija, muda pod bubrege, samo da NE puste AMOLED)

Imam istu tu plazmu (GT30), nema zujanja, nema grijanja, nema nikakvog flickera, nema nikakvog retentiona (to su odavno riješili i sad je % da ti ostane zapečeno isto ko i kod LED LCD-a).

 

Što se tiče potrošnje isto nonsense... 127W je na max osvjetljenju, sa full kontrastom (mjereno s zasebnim uređajem a ne što piše na njoj), dok je 50" Samsung D8000 s kojim sam uspoređivaju trošio u istoj situaciji 125W (doduše malo je veći model 42" naspram 50"). Dakle u igri je možda 15-20% razlike.

 

O kvaliteti slike neću niti govoriti, neprirodna oštrina, junk slika kod SD signala, te totalno neprirodno LED rubno osvijeljenje koje ima 99% LCD-a ne mogu mjeriti se s plazmom. Jedinu manu stare plazme su imali kada ih je sunce obasjavalo da je vidljivost bila loša, ali to je isto odavno ispravljeno, jer više nema debelog stakla između panela, koje je kreiralo odsjaj i blur.

 

Konkretno imao sam prilike baš d8000 uspoređivati s GT30 i nema govora o usporedbi slike, posebice kada se navečer ugasi svijetlo i pusti neki 1080p film (kada i većina ljudi gleda filmove).

 

Tako da marketing napravio svoje, i nije prvi puta. Plazma je loša jer je tehnologija u njoj bolja.

(svi Bug-ovci znaju ako ništa drugo identičan primjer ISP i TN LCD ekrana)

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2013 13:47 (gkelekov).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kraj plazmi iz Panasonica 2014.?

Ma te gluposti o potrošnji plazmi... moj stolni LCD IPS troši oko 100W, a samo je 27". Plazma V20 je 42" i troši 140W. Samo jedna žarulja u dnevnome je 100W, tako da je to sve skupa smiješna argumentacija. Što se pečenja tiče, zapekao je i moj LCD MVA matrice, a zapekla (retencija, ne burn-in) je i V20 logo FoxLifea u gornjem kutu. Hebiga. Ne vidi se baš lako, ali je tu. Ode kad ne forsiraš.

 

Što se kvalitete slike tiče, LCD-i jesu napredovali, ali plazma je "avion" i dalje. Šteta što nije isplativa kao LCD pa ćemo opet ostati uskraćeni za bolju tehnologiju.

:)
15 godina
offline
Re: Kraj plazmi iz Panasonica 2014.?
hummer0 kaže...
deckard kaže...

Da ću baš suzu pustiti za plazma tehnologijom, neću. Imao plazmu (Pana GT30), riješio se plazme i uzeo LCD. Plazma s jedne strane nudi nekoliko bitnih prednosti pred LCD-om; uniformnost slike i motion s manje bluranja. S druge strane, barem meni osobno, nepremostive nedostatke; image retention, flickering po dnevnom svjetlu i u 3D-u, osjetno veću potrošnju struje kod većih osvijetljenja ekrana, nema pasivnog 3D-a, a ni zujanje elektronike nije za zanemariti. Da se makar retention sredio nekim tehnološkim čudom, nebih stavljao LCD ispred plazme bez obzira na ostale sitnice. Bilo kako bilo želim Panasonicu da nastavi uspješno poslovati čime got da će se baviti, čisto zbog velikog broja ljudi koji su zaposleni tamo.

Imam G30 nikakvih problema klinci igraju igrice na njoj ne ostaju nikakve "sjene" poslije, ti si neku defektnu dobio.

Nikakvog zujanja nema. Slika super jako sam zadovoljan.

Moguće, samo sam ih 10-15 pregledao prije kupovine (ST30/GT30/VT30 modele), i sve su patile od istih problema. Na kraju sam GT30 vratio radi green tinge problema koji je krasio čitavu gamu Pana plazmi za 2011. godinu, no to je drugi par cipela. Stvar je u tome da ja nisam ignorant tehnoloških nedostataka i problema, pa često vidim i čujem ono što drugi ne čuju, naročito kad pljusnem 10k kn za telku.

Deckard
15 godina
offline
Re: Kraj plazmi iz Panasonica 2014.?
plazmatični kaže...

* * *

Problem je u tome sto su noviji LCD-i  liseni pozadinskog osvijetljenja, odnosno prikazuju dosta duboku crnu boju (local dimmingom) te su dostigli plazme po tom pitanju. A u ostrini su u sustini bolji, dosta toga gledamo i sa PC-a (barem ja), pa polako mislim da plazmama dolazi kraj, iako su i dalje bolje za prikaz SD-a (i mozda jos uvijek sporta, kazem mozda jer iskreno nisam gledao sport na najnovijim serijama LCD-a) koji je kod nas nazalost jos uvijek itekako aktualuan (satelitske, kablovske itd.)

Baljezgariš totalne glupost.

LCD-ovi lišeni pozadisnkog osvjetljenja?! Ma nemoj, a šta to kristali propuštaju svjetlost, vodu, ili boju iz kantice? Osvjetljenje kod SVIH LCD-ova je isto. Bijela boja dobivena CCFL lampom ili LED diodama (odatle svatko tko zna sabrati 2 i 2 jasno je da LED televizori ne postoje kao takvi, postoje ali u velikim panoima gdi se nekakve reklame prikazuju vani).

Crna boja je crna boja na LCD-u samo kada se ugasi pozadinsko osvjetljenje gdje to ne treba. Pogledaj sintetičke testove gdje se jedab bijeli piksel šeće po crnoj pozadini i sve će ti biti jasno.

Što se tiče oštrine i unifomnosti bijele boje, problem riješen viče prije 3-4 generacije. Današnje plazme jednako su oštre i kao LCD-ovi.

 

Bolji prikaz SD signala (tačno, ali uopće ne bitno) ?! Pa čovječe božiji kupiti Plazmu višeg cjenovnog razreda od 50" i pustiti na nju nekakav dobar BDrip (ne onaj Yifi gdi mu je 1080p od 1 GB) pogledaj pa da ti donesem maramice da obrišeš bale kad zineš.

 

O propasti plazme slušam već skoro dobru deceniju, a u istom tom periodu svaki model koji se pojavi bio je referentni što se slike tiče. Propast bi samo mogli kada OLED televizoru dostigli današnji nivo cijena kao kod Plazme, ali opet mislim da bi i Plazme poprilično pojeftinile.

11 godina
neaktivan
offline
Kraj plazmi iz Panasonica 2014.?

dakle imam plazmu i lcd, plazmu mnogo stariju od cda, i plazma daje daleko ugodniju sliku SD sadrzaja. HD nisam detaljno analizirao, no pretpostavljam da bi i tu bila plazma bolja ukoliko bi se radilo o akcijskim scenama, sportu i sl. a HD ready je k tome.

ta plazma navecer u mracnoj sobi daje izuzetnu sliku, po danu LCD ima bolji kontrast i zivlje boje, no na natural postavci koja je nabrijanija i trosi vise struje (no jos uvijek manje od TE plazme).

 

u svakom slucaju, ocito je da se proizvodnja plazmi proizvodjacima ne isplati toliko koliko se isplati LED LCD tv, a LED LCD paneli su ocigledno dosegli mnogo nize cijene od panela u plazmama, koji su ocito skuplji za proizvodnju.

neko vrijeme ce trajati ova tuga za plazmom, no odgledavsi HD sadrzaje na svom Philips LCDU za zakljucit je da su LCD-i ipak bolji za prikaz visokorezolutnih sadrzaja kakve bi kroz koju godinu svi trebali gledati, a SD ce pasti u zaborav (iako me zanima kako mislimo gledati stare filmove i serije).

 

inace, kao sto rekoh, argument potrosnje nije previse znacajan, jer panasonicove plazme od 42'' danas trose 92W u pogonu, dok moj philips LED LCD 42'' trosi 50ak W, s time da na postavci natural trosi sigurno vise, obzirom na pokazatelj na onom slideru potrosnje dok je ukljucen.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kraj plazmi iz Panasonica 2014.?
gkelekov kaže...

 

Što se tiče potrošnje isto nonsense... 127W je na max osvjetljenju, sa full kontrastom

 

{#}

It is no measure of health to be well adjusted to a profoundly sick society
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj plazmi iz Panasonica 2014.?
Tonči kaže...

Ma te gluposti o potrošnji plazmi... moj stolni LCD IPS troši oko 100W, a samo je 27". Plazma V20 je 42" i troši 140W. Samo jedna žarulja u dnevnome je 100W, tako da je to sve skupa smiješna argumentacija. Što se pečenja tiče, zapekao je i moj LCD MVA matrice, a zapekla (retencija, ne burn-in) je i V20 logo FoxLifea u gornjem kutu. Hebiga. Ne vidi se baš lako, ali je tu. Ode kad ne forsiraš.

 

Što se kvalitete slike tiče, LCD-i jesu napredovali, ali plazma je "avion" i dalje. Šteta što nije isplativa kao LCD pa ćemo opet ostati uskraćeni za bolju tehnologiju.

btw, moj stolni, 24'' LED LCD IPS trosi daleko manje od tvog, 20ak W

Envy kaže...
plazmatični kaže...

* * *

Problem je u tome sto su noviji LCD-i  liseni pozadinskog osvijetljenja, odnosno prikazuju dosta duboku crnu boju (local dimmingom) te su dostigli plazme po tom pitanju. A u ostrini su u sustini bolji, dosta toga gledamo i sa PC-a (barem ja), pa polako mislim da plazmama dolazi kraj, iako su i dalje bolje za prikaz SD-a (i mozda jos uvijek sporta, kazem mozda jer iskreno nisam gledao sport na najnovijim serijama LCD-a) koji je kod nas nazalost jos uvijek itekako aktualuan (satelitske, kablovske itd.)

Baljezgariš totalne glupost.

LCD-ovi lišeni pozadisnkog osvjetljenja?! Ma nemoj, a šta to kristali propuštaju svjetlost, vodu, ili boju iz kantice? Osvjetljenje kod SVIH LCD-ova je isto. Bijela boja dobivena CCFL lampom ili LED diodama (odatle svatko tko zna sabrati 2 i 2 jasno je da LED televizori ne postoje kao takvi, postoje ali u velikim panoima gdi se nekakve reklame prikazuju vani).

Crna boja je crna boja na LCD-u samo kada se ugasi pozadinsko osvjetljenje gdje to ne treba. Pogledaj sintetičke testove gdje se jedab bijeli piksel šeće po crnoj pozadini i sve će ti biti jasno.

Što se tiče oštrine i unifomnosti bijele boje, problem riješen viče prije 3-4 generacije. Današnje plazme jednako su oštre i kao LCD-ovi.

 

Bolji prikaz SD signala (tačno, ali uopće ne bitno) ?! Pa čovječe božiji kupiti Plazmu višeg cjenovnog razreda od 50" i pustiti na nju nekakav dobar BDrip (ne onaj Yifi gdi mu je 1080p od 1 GB) pogledaj pa da ti donesem maramice da obrišeš bale kad zineš.

 

O propasti plazme slušam već skoro dobru deceniju, a u istom tom periodu svaki model koji se pojavi bio je referentni što se slike tiče. Propast bi samo mogli kada OLED televizoru dostigli današnji nivo cijena kao kod Plazme, ali opet mislim da bi i Plazme poprilično pojeftinile.

liseni probijanja pozadinskog osvijetljenja, znas dobro na sto sam mislio, samo se pravis blesav)

dobro jutro da imaju pozadinsko osvijetljenje.

btw, kaze se desetljece a ne decenija i tocno a ne tacno :-)

15 godina
offline
Re: Kraj plazmi iz Panasonica 2014.?
gkelekov kaže...

Kolega ili si ti previše čitao sponzorske web stranice ili si dobio neki pokvareni primjerak. (odavno industrija masno plaća prodaju novih super naj ubercool LED televizora - ustvari out of date LCD tehnologija, muda pod bubrege, samo da NE puste AMOLED)

Imam istu tu plazmu (GT30), nema zujanja, nema grijanja, nema nikakvog flickera, nema nikakvog retentiona (to su odavno riješili i sad je % da ti ostane zapečeno isto ko i kod LED LCD-a). 

Kupovao sam telku cca godinu dana, na kraju uzeo 50" GT30 nakon što sam se krvi napio trgovcima s isprobavanjima svega i svačega. Doduše te GT/ST/VT/G plazme iz 2011 godine pate od green tinge problema, pa je to bio razlog vraćanja (dovoljno je upisati green tinge u google i linkovi s problematikom ispadaju ko za sv. prvenstvo). Zujanje ventova i ekrana se uredno čulo, ja to zapravo čujem na svakoj plazmi koju sam got gledao kad stojim do nekih metar udaljenosti u trgovini, a u stanu mi je inače totalna tišina i inače sam osjetljiv na svakave zvukove trafa, punjača, elektronike monitora i televizora. Nije to nešto novo, googlanje pojmova plasma buzz daje odgovor onima koji misle da to ne postoji, ili da nije normalno na plazmama. Al o svemu tome bolje da dalje ne raspravljamo, ima na stotine rasprava na temu LCD vs plazma, i nema smisla uz ovakav naslov. Činjenica je da bi plazme mogle isčeznuti s tržišta ako se Panasonic povuće jer nekako sumnjam da će LG i Samsung dalje gurati tu tehnologiju uz sve inovacije koje guraju u LCD-e, od vlastitih ekrana, kinolikog 3D-a, do nadolazećeg OLED-a.

Deckard
15 godina
odjavljen
offline
Re: Kraj plazmi iz Panasonica 2014.?
plazmatični kaže...

btw, moj stolni, 24'' LED LCD IPS trosi daleko manje od tvog, 20ak W

Mislim da teško može parirati U2711H, ako ništa, zbog LED smeća. :) RGB LED vjerujem nije, jer ne bi trošio 20W.

:)
16 godina
offline
Re: Kraj plazmi iz Panasonica 2014.?

Ja vjerujem da ce i OLED kad dodje imati neki problem, tako da se mozemo veseliti nekoj novij tehnologiji, jer kaj bi nam onda dalje prodavali ako ce OLEDi biti savrseni.

Sve je to unaprijed isplanirano da bi zarada uporno isla, a mi svi uporno kupovali, bolje i novije.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Kraj plazmi iz Panasonica 2014.?
Tonči kaže...
plazmatični kaže...

btw, moj stolni, 24'' LED LCD IPS trosi daleko manje od tvog, 20ak W

Mislim da teško može parirati U2711H, ako ništa, zbog LED smeća. :) RGB LED vjerujem nije, jer ne bi trošio 20W.

na tvoju žalost itekako može. Moj LCD monitor je Dell U2412, pogledaj detaljnu recenziju ovdje i baci oko na deltaE (ukratko vjernost boja) a takodjer i kontrast rezultate nakon kalibracije:

 

tako da lupetas, to je stara boljka, dao sam mnogo para pa imam automatski najbolji proizvod) btw, u input lagu (znas i sam da je to prilicno bitno za igre) tvoj je monitor 3x gori od mojeg te dostize skoro kriticnu granicu od 2 framea laga, sto nije prihvatljivo za high end gaming. no cak i na stranu takav gaming, ima boljih monitora vece dijagonale i to upravo od Della.

Dachande kaže...

Ja vjerujem da ce i OLED kad dodje imati neki problem, tako da se mozemo veseliti nekoj novij tehnologiji, jer kaj bi nam onda dalje prodavali ako ce OLEDi biti savrseni.

Sve je to unaprijed isplanirano da bi zarada uporno isla, a mi svi uporno kupovali, bolje i novije.

ne bih rekao da je to isplanirano vec svaka tehnologija ima neke nedostatke i prednosti, no jedna ima vise prednosti a manje nedostataka u odnosnu na drugu. to je vaganje.

plazme ce otici u povijest, to je cinjenica.

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.3.2013 15:47 (plazmatični).
14 godina
offline
Kraj plazmi iz Panasonica 2014.?

konacno im je doslo iz dupeta u glavu... samo jedno dvije godine prekasno.

 
0 6 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice