Internet za sljedećih 5 milijardi

poruka: 61
|
čitano: 7.879
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Internet za sljedećih 5 milijardi".
10 godina
neaktivan
offline
Internet za sljedećih 5 milijardi

Ma da, nebitno to što ljudi u tim područjima nemaju hranu, šta će to njima, ne treba njima hrana, njima treba internet, od toga će preživjeti!

 
30 4 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Internet za sljedećih 5 milijardi
r3bl kaže...

Ma da, nebitno to što ljudi u tim područjima nemaju hranu, šta će to njima, ne treba njima hrana, njima treba internet, od toga će preživjeti!

na internetu ce moci gledati slike hrane...{#} a ujedno i dobiti info kako se zapadne drzave razbacuju hranom te da se visak hrane cak i namjerno unistava da bi se cijena hrane odrzala na sto visoj razini... long live demo(n)cracy..

16 godina
offline
Re: Internet za sljedećih 5 milijardi
Al' prvo im treba dopelati struju.
Cure su lude kad se zaljubljuju u nas muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
13 godina
neaktivan
offline
Re: Internet za sljedećih 5 milijardi
gluposti 1 like na fejsu nahrani malo selo
replikatori umjesto dvdroma, d'oh
12 godina
neaktivan
offline
Internet za sljedećih 5 milijardi

Zasto ovo vezujete za Facebook? Pogledajte samo ko su partneri i koji su im ciljevi. Jedan od ciljeva jeftiniji mobiteli. I imaju sve sto im je potrebno - Nokia, Samsung, Ericsson, MediaTek, Qualcomm, Opera...

 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Internet za sljedećih 5 milijardi

to ovom židovu znači samo jedno.. prodavanje informacija trećim stranama i zarada na uvaljenim reklamama (vjerojatno reklame hrane)..

isto tak veće špijuniranje i zatiranje "terorizma" u samom startu

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
Internet za sljedećih 5 milijardi

Čime se ljudi bave... A to što npr. blizu milijardu ljudi nema pristup pitkoj vodi - nije bitno! Hajmo mi lijepo osigurati vezu s Internetom za preostalih 5 milijardi ljudi, a to što se tiče problema s vodom i općenitim siromaštvom, to neka rješava netko drugi.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.8.2013 17:45 (Izzy).
Moj PC  
11 3 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Internet za sljedećih 5 milijardi

Mene čudi to da do sad nitko nije imao domenu internet.org

samo nešto struže..
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Internet za sljedećih 5 milijardi
Izzy kaže...

Čime se ljudi bave... A to što npr. blizu milijardu ljudi nema pristup pitkoj vodi - nije bitno! Hajmo mi lijepo osigurati vezu s Internetom za preostalih 5 milijardi ljudi, a to što se tiče problema s vodom i općenitim siromaštvom, to neka riješava netko drugi.

Stvarno ne znam sta ovakvi likovi rade na IT forumima. {#}

Neka se svako bavi svojim zanimanjem. Sta IT firme imaju sa gladi u svijetu i pitkom vodom?

15 godina
offline
Re: Internet za sljedećih 5 milijardi

Hajde ne govori gluposti!!! Te firme leže na novcima i moćne su i da se hoće mogli bi se malo više angažirati po tom pitanju.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Internet za sljedećih 5 milijardi
Izzy kaže...

Hajde ne govori gluposti!!! Te firme leže na novcima i moćne su i da se hoće mogli bi se malo više angažirati po tom pitanju.

 

Da se ne lažemo, te firme jesu moćne, ali moćne su samo zbog toga što ne idu stalno raditi dobrotvorne akcije nego idu na profit. Dakle, i od ovog poteza očekuju samo jednu stvar - profit. Boli njih {#} za ostatak svijeta i za hranu i vodu za piće, ove firme nemaju od toga nikakvog profita. Sa druge strane, od računara, pametnih telefona i interneta itekako imaju koristi.

10 godina
offline
Re: Internet za sljedećih 5 milijardi
Izzy kaže...

Hajde ne govori gluposti!!! Te firme leže na novcima i moćne su i da se hoće mogli bi se malo više angažirati po tom pitanju.

 

Zašto?

 

Veći im je profit ako se nagažiraju na ovome, više mobitela, više oglasa, više novaca, više posla za sve koji se bave internetom sa hw strane.

 

Nije firma dobrotvorna ustanova, jedini cilj firme je maksimizacija profita.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Internet za sljedećih 5 milijardi
Syke kaže...

 


Nije firma dobrotvorna ustanova, jedini cilj firme je maksimizacija profita.

 

Maksimalni profit - dokle?

Sto bi ti radio kada bi ima sav novac svih ljudi?

 

Trik je u balansu.

Kada bi Zuk, (& Co.), bio toliko dobar on bi mogao naci profit i u kompanijama koje buse za vodu. Ali on je jos uvjek balavac koga je lako kupiti. A verujem i da je lenj kao vecina mladih koji ne vide od praznog dzepa i velikog holivudskog sna dalje.

 

Uvaliti reklame? Kome? Cime da kupis proizvod ako nemas novca. I dali uopce neko pada na te reklame osim klinci od 12 - 17 godina?

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Internet za sljedećih 5 milijardi
r3bl kaže...

Ma da, nebitno to što ljudi u tim područjima nemaju hranu, šta će to njima, ne treba njima hrana, njima treba internet, od toga će preživjeti!

Jeste li ikad razmislili zašto ti ljudi nemaju za hranu i vodu? Nemaju zato što nemaju znanja. Internet donosi kao nikad do sad šansu nerazvijenima da postanu nešto. Programer u Indoneziji zarađuje jedva nešto manje od programera u Europi, a taj novac vrijedi deseterostruko u njegovoj zemlji. Kad to vide njegovi susjedi svi će poželjeti učiti i raditi na stvarima koje mogu prodati putem interneta (programiranje, dizajn, održavanje profila i sl.).

10 godina
neaktivan
offline
Re: Internet za sljedećih 5 milijardi
zoki.zlikowski kaže...
r3bl kaže...

Ma da, nebitno to što ljudi u tim područjima nemaju hranu, šta će to njima, ne treba njima hrana, njima treba internet, od toga će preživjeti!

Jeste li ikad razmislili zašto ti ljudi nemaju za hranu i vodu? Nemaju zato što nemaju znanja. Internet donosi kao nikad do sad šansu nerazvijenima da postanu nešto. Programer u Indoneziji zarađuje jedva nešto manje od programera u Europi, a taj novac vrijedi deseterostruko u njegovoj zemlji. Kad to vide njegovi susjedi svi će poželjeti učiti i raditi na stvarima koje mogu prodati putem interneta (programiranje, dizajn, održavanje profila i sl.).

Svi će onda pokupovat laptope u Indoneziji i propade zapadna civilizacija... Koje njima znanje treba? Zar naši seljaci nemaju znanje o obradi zemlje? Imaju, ali ih guši konkurencija na tržištu... zar brodograditelji nemaju znanje, građevinari, industrijalci? Oni će sad u Africi na wikihow naći kako obraditi zemlju, napraviti brod i živjeti sretno do kraja života. Uozbiljimo se.

15 godina
neaktivan
offline
Internet za sljedećih 5 milijardi

Ala ljudi pa sta je sa vama. Zalite se na ovakve humanitarne akcije koje pokusavaju nesto dobro uciniti. Ali ni to ne valja. Pa ja ne znam sta bi ste vi kad bi ste isli u studentsku menzu. Za dzaba vam daju pire i piletinu. Vi biste se zalili i trazili pomfri i hamburger. 

Ljudima ne treba nista dati.

 
2 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Internet za sljedećih 5 milijardi
Arxi kaže...

Zalite se na ovakve humanitarne akcije koje pokusavaju nesto dobro uciniti. Ali ni to ne valja.

Jer NISU humanitarne. Jesi toliko naivan?

Zoomout i pogledaj novosti od zadnje 3 godine. Borba protiv pedofila, bombasa i nekih slicnih gamadi koje postoje samo u glavama ljudi koji guraju to. Ah, naravno, dobrotvorne akcije, takodje.

 

Paranoja je dosegla plafon. Strah od nemanje kontrole je alarmantna kod ovih, tzv, dobrocinitelja.

Kao sto su pre mene rekli - ako su humanitraci onda bi dali novac za vodu i hranu. Ti ljudi i sami znaju kako da sebi "namjeste" internet. Kao sto si u ostalom i ti sebi - jel da?! Ili ti mislis da si bolji od nekog afrikanaca?!

 

EDIT: Kada sam poslao post palo mi je na pamet da mozda to je glavni strah - sto ako netko u Africi pokrene mrezu bez njihovu kontrolu i ignorira Face ili ga zabrani. Kako bi ih lakse kontrolirali?!

(Afrika je samo kao primjer, nema veze sa rasizmom).

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.8.2013 19:52 (Solo).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Internet za sljedećih 5 milijardi
Solo kaže...

Uvaliti reklame? Kome? Cime da kupis proizvod ako nemas novca. I dali uopce neko pada na te reklame osim klinci od 12 - 17 godina?

 

Pa ni ja sad (a vjerovatno ni ti) ne kupujem ništa što vidim na Facebook-u kao reklamu. Ali samo prikazivanje te reklame Facebook-u donosi zaradu. Dvije milijarde potencijalnih ljudi koji će gledati reklame (kojih je da se ne lažemo na Facebook-u sve više) nije nimalo mala stvar.

12 godina
neaktivan
offline
Internet za sljedećih 5 milijardi

Kako je to jednostavno u glavama forumaša...

 

Skupi 100 mlrd $, uloži u pitku vodu i eto, svak na svijetu sutra ima pitku vodu!

 

Za stvari tipa hrana, voda, obrazovanje, infrastruktura, treba 20-30-50 godina i već ima masu organizacija koje se bave time. Nije na odmet donirat, ali isto tako samo bi budala učinila lošu  stvar od ovoga što ova grupacija pokušava.

 

Nikad se nećete odmaknut od onog zadrtog hrvatskog razmišljanja da svak sa više para od vas je kapitalist i manipulator...

 
3 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Internet za sljedećih 5 milijardi
Zeromaxy21 kaže...

Kako je to jednostavno u glavama forumaša...

 

Skupi 100 mlrd $, uloži u pitku vodu i eto, svak na svijetu sutra ima pitku vodu!

 

Za stvari tipa hrana, voda, obrazovanje, infrastruktura, treba 20-30-50 godina i već ima masu organizacija koje se bave time. Nije na odmet donirat, ali isto tako samo bi budala učinila lošu  stvar od ovoga što ova grupacija pokušava.

 

Nikad se nećete odmaknut od onog zadrtog hrvatskog razmišljanja da svak sa više para od vas je kapitalist i manipulator...

 

Kao ni ostali koji misle da nisu manipulatori.  BTW ima i ostalih u svijetu koji im ne veruju to nije nikakva posebna odlika ni jedne nacije.

 

Jedni tvrde, (na ovom forumu), da im je zarada glavna i nema niceg loseg u tome. Samim time i JESU sumnjivi.

Ako si od ostalih kojima je sve to farsa onda si i ti u toj skupini koja misli da su manipulatori.

Odluci se.

 

Konstruktivno razmisljanje je vrlina. Kako oprez i skepsa moze biti mana? Objasni nama zadrtima.

 

Sto se tice 20-30-50 godina... well, skupi malo vise iskustva, dodji do lvl 90, pa nam onda pricaj.

Poruka je uređivana zadnji put sri 21.8.2013 20:51 (Solo).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Internet za sljedećih 5 milijardi
Solo kaže...
Zeromaxy21 kaže...

Kako je to jednostavno u glavama forumaša...

 

Skupi 100 mlrd $, uloži u pitku vodu i eto, svak na svijetu sutra ima pitku vodu!

 

Za stvari tipa hrana, voda, obrazovanje, infrastruktura, treba 20-30-50 godina i već ima masu organizacija koje se bave time. Nije na odmet donirat, ali isto tako samo bi budala učinila lošu  stvar od ovoga što ova grupacija pokušava.

 

Nikad se nećete odmaknut od onog zadrtog hrvatskog razmišljanja da svak sa više para od vas je kapitalist i manipulator...

 

Kao ni ostali koji misle da nisu manipulatori.  BTW ima i ostalih u svijetu koji im ne veruju to nije nikakva posebna odlika ni jedne nacije.

 

Jedni tvrde, (na ovom forumu), da im je zarada glavna i nema niceg loseg u tome. Samim time i JESU sumnjivi.

Ako si od ostalih kojima je sve to farsa onda si i ti u toj skupini koja misli da su manipulatori.

Odluci se.

 

Konstruktivno razmisljanje je vrlina. Kako oprez i skepsa moze biti mana? Objasni nama zadrtima.

 

Sto se tice 20-30-50 godina... well, skupi malo vise iskustva, dodji do lvl 90, pa nam onda pricaj.

Lijepo si ti to sve obrnuo i posložio sve u glavi da ti ima smisla. Samo daj. :)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Internet za sljedećih 5 milijardi
Zeromaxy21 kaže...

Lijepo si ti to sve obrnuo i posložio sve u glavi da ti ima smisla. Samo daj. :)

Da mi ima smisla???

To sto pricam mogu u svakom trenu da pokazem i dokazem. A cesto sam bio i svjedok kako to izgleda. Mozda ti i nisi "uhvatio" zadnji red o iskustvu.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Internet za sljedećih 5 milijardi
Omogućiti nekome Internet je u rangu s naučiti ga čitati, a oboje je izuzetno potrebno nerazvijenim zemljama, gdje i ako znaš čitati nemaš što, jer nema knjižnica ili su slabo opremljene. 95% populacije će svugdje koristiti net za igranje i gluposti, ali uskraćivanjem onih 5% gura se cijela zemlja u mrak. To što od vašeg surfanja nema koristi ne znači da net nije koristan.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Internet za sljedećih 5 milijardi
Visak kaže...
Omogućiti nekome Internet je u rangu s naučiti ga čitati, a oboje je izuzetno potrebno nerazvijenim zemljama, gdje i ako znaš čitati nemaš što, jer nema knjižnica ili su slabo opremljene. 95% populacije će svugdje koristiti net za igranje i gluposti, ali uskraćivanjem onih 5% gura se cijela zemlja u mrak. To što od vašeg surfanja nema koristi ne znači da net nije koristan.

 

Koristan jeste, ali nije korisniji od hrane i pitke vode.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Internet za sljedećih 5 milijardi
Solo kaže...
Zeromaxy21 kaže...

Lijepo si ti to sve obrnuo i posložio sve u glavi da ti ima smisla. Samo daj. :)

Da mi ima smisla???

To sto pricam mogu u svakom trenu da pokazem i dokazem. A cesto sam bio i svjedok kako to izgleda. Mozda ti i nisi "uhvatio" zadnji red o iskustvu.

Slobodno dokaži, nitko te ne sprečava.

16 godina
offline
Re: Internet za sljedećih 5 milijardi
Izzy kaže...

Čime se ljudi bave... A to što npr. blizu milijardu ljudi nema pristup pitkoj vodi - nije bitno! Hajmo mi lijepo osigurati vezu s Internetom za preostalih 5 milijardi ljudi, a to što se tiče problema s vodom i općenitim siromaštvom, to neka rješava netko drugi.

A čuj gospon zašečereni na kubik jel,Izlanuo se ko da živi u drugoj dimenziji tak ti to obično ide kod ovakvih likova kad počnu pričat o svojim glupim idejama. On sanja o internetu za sve a ljudi umiru od žeđi, s naglaskom da ti isti ljudi koji umiru od žeđi nisu nikad niti čuli za računalo a struja je za njih nešto udaljeno par svjetlosnih godina.{#}

 

Bolje nek zašečereni posegne u svoju kesu,Nevinašce pa nek u Africi financira izgradnju stotinu arteških bunara za vodu. Onda bi tek napravil nekaj hvale vrjedno, i ostal bi upamčen za sva vremena bez greške dakle manje laprdastih nebuloznih ideja a više praktičnih djela jer gosn zašečereni ima love na bacanje fučkaj ga sad.Cool

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
15 godina
neaktivan
offline
Re: Internet za sljedećih 5 milijardi
Zeromaxy21 kaže...
Solo kaže...
Zeromaxy21 kaže...

Lijepo si ti to sve obrnuo i posložio sve u glavi da ti ima smisla. Samo daj. :)

Da mi ima smisla???

To sto pricam mogu u svakom trenu da pokazem i dokazem. A cesto sam bio i svjedok kako to izgleda. Mozda ti i nisi "uhvatio" zadnji red o iskustvu.

Slobodno dokaži, nitko te ne sprečava.

 

Tebi da dokazem?

 

Dozvoli da ti kazem nesto intimno - kako ja shvatam svet i ljude...

U mome svjetu nema rasa. Ima samo 2 kategorije ljudi. Jedni su radoznali kao mala djeca, zele da nauce i saznaju nesto novo cim ustanu iz kreveta. Svaki dan! Cak i da su 85 godina stari.

A u drugoj kategoriji su "slepci".

(Nije uvreda vec samo termin koji koristim a jos uvjek nisam nasao bolji).

 

Zamisli ja ti kazem da su dva i dva cetiri. Onda ti uzmes cetiri sibice i to podelis i pomnozis. Ja bih to vise cjenio nego da mi klimnes glavom. Jer bi ti veoma lako klimnuo i da sam rekao 5.

 

To ti ja ne mogu dokazati. To treba sam. Iskustvom. I glavom.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Internet za sljedećih 5 milijardi
Solo kaže...
Zeromaxy21 kaže...
Solo kaže...
Zeromaxy21 kaže...

Lijepo si ti to sve obrnuo i posložio sve u glavi da ti ima smisla. Samo daj. :)

Da mi ima smisla???

To sto pricam mogu u svakom trenu da pokazem i dokazem. A cesto sam bio i svjedok kako to izgleda. Mozda ti i nisi "uhvatio" zadnji red o iskustvu.

Slobodno dokaži, nitko te ne sprečava.

 

Tebi da dokazem?

 

Dozvoli da ti kazem nesto intimno - kako ja shvatam svet i ljude...

U mome svjetu nema rasa. Ima samo 2 kategorije ljudi. Jedni su radoznali kao mala djeca, zele da nauce i saznaju nesto novo cim ustanu iz kreveta. Svaki dan! Cak i da su 85 godina stari.

A u drugoj kategoriji su "slepci".

(Nije uvreda vec samo termin koji koristim a jos uvjek nisam nasao bolji).

 

Zamisli ja ti kazem da su dva i dva cetiri. Onda ti uzmes cetiri sibice i to podelis i pomnozis. Ja bih to vise cjenio nego da mi klimnes glavom. Jer bi ti veoma lako klimnuo i da sam rekao 5.

 

To ti ja ne mogu dokazati. To treba sam. Iskustvom. I glavom.

Dovoljno si rekao, hvala. :)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Internet za sljedećih 5 milijardi
Zeromaxy21 kaže...

Dovoljno si rekao, hvala. :)

Nema na cemu.

 

Tu smo da pomognemo

12 godina
neaktivan
offline
Re: Internet za sljedećih 5 milijardi
Solo kaže...
Syke kaže...

 


Nije firma dobrotvorna ustanova, jedini cilj firme je maksimizacija profita.

 

Maksimalni profit - dokle?

Sto bi ti radio kada bi ima sav novac svih ljudi?

 

Trik je u balansu.

Kada bi Zuk, (& Co.), bio toliko dobar on bi mogao naci profit i u kompanijama koje buse za vodu. Ali on je jos uvjek balavac koga je lako kupiti. A verujem i da je lenj kao vecina mladih koji ne vide od praznog dzepa i velikog holivudskog sna dalje.

 

Uvaliti reklame? Kome? Cime da kupis proizvod ako nemas novca. I dali uopce neko pada na te reklame osim klinci od 12 - 17 godina?

 

Zato će im uvesti kartice - da plaćaju onime što nemaju. Pa misliš da hrvati imaju toliko novca koliko kupuju i koliko na nama zarađuju cukerberg i ostali?

Slušaj svoje srce! o_O ..... Eem. Who am I kidding? Samo budi logičan! :-)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice