GlassUp budući odgovor na Google Glass

poruka: 10
|
čitano: 2.800
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "GlassUp budući odgovor na Google Glass".
16 godina
offline
GlassUp budući odgovor na Google Glass

Meni je ovo preloše... i taj GlassUp i Google Glass... Super sve to ovako, kao inovacija, ali što će ljudi po cesti hodati ko roboti. I ovako ljudi oko sebe ne gledaju i ne doživljavaju svijet, sad sigurno neće. Nadam se da ovo neće zaživjeti u praksi.

 
10 7 hvala 1
16 godina
offline
Re: GlassUp budući odgovor na Google Glass
A šta san van ja reka ... kamera se miče.
Glory Glory Man United
11 godina
neaktivan
offline
GlassUp budući odgovor na Google Glass

 

Na prvom je mjestu funkcionalnost, a zatim  izgled/dizajn.
Očito je da funkcionira, ali brate mili na što ovo (za sad) izgleda.

Naočale za zaštitu na radu su elegantnije i modernije od ovih GlassUp.

Sve u svemu na dobrom su putu, dok konkurencija Google Glassu

nama korisnicima donosi samo dobro.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
GlassUp budući odgovor na Google Glass

Takodjer mi je to mrska inovacija, premda sam svjestan da nas i ovako i onako prate na svakom koraku...

 

Gledal sam neki prilog o google inacici naocala gdje je jedan od testera rekao da ako neces da te snima, velis mu - ej, nemoj me snimat = pa te on nece snimat.

Sad bi ja kao okruzen tucetom ljudi koji nose te naocale trebao trckarat od jednog do drugog i reci im da me ne snimaju :/

 

Ne znaju sto bi inovativno ponudili i ovako prezasicenom trzistu svakojakim gadgetima, pa eto, sjetili se napravit to kaj su vec napravili...

Truth in engineering.
 
5 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: GlassUp budući odgovor na Google Glass
memulica kaže...
A šta san van ja reka ... kamera se miče.

Kamera je nužna jer u suprotnom imamo glupi telefon koji nije svjestan okoline. Zna jedino da je u džepu. Problem snimanja treba riješiti na razini OS-a da se ono što kamera primi ne snima nego samo služi za obradu informacija. Ako se bude radilo na obradi informacija iz slike koja dolazi iz Glassa imat ćemo novu revoluciju.

12 godina
neaktivan
offline
Re: GlassUp budući odgovor na Google Glass

Ako malo bolje pogledate dizain GlassUp i Google Glass vidite da  naoćale izgledaju kao da ste na njih stavili neki  mali uređaj, mogli bi napraviti samo taj "mali uređaj" koj staviš na bilo koje naočale.

16 godina
offline
GlassUp budući odgovor na Google Glass

Ok, nek mi netko objasni, što je to tolko bitno, da netko to mora imat stalno pred očima, pa da mu je potrebno nešto ovakvo? A da mu je u isto vrijeme, vađenje mobitela i provjera tih podataka preko mobitela, toliki napor?

Zar bi stvarno netko, usred razgledavanja Venecije, morao imati non-stop stanje dionica pred očima (kao što su u video clipu prikazali) ili čitati recept koji mu je u centru vidnog polja, dok u isto vrijeme reže naminice (te i svoje prste, jer ne pazi što reže, nego čita recept). Zamislite samo kolko bi iritantno i ometajuće bilo da vam minimapa u igrama "iskaće" usred ekrana ili čak stalno stoji tamo, a ne negdje u kutu, di ju gledate onda kad vi skrenete pogled tamo.
Inaće, ideja uređaja kao google glass, samo koji nema u sebi kompletni uređaj, nego se spaja na mobitel, jer po meni bolja varijanta od googlove opcije "all in one", jer pored tog Google glass-a i dalje morate imati mobitel, jer nije u stanju obavit sve funkcije kao jedan solidni smarthphone. A i samim time cijena drastično pada... Ali ovo fokusiranje sadržaja u centar vidnog polja je po meni OGROMNA greška.... 

Makar, kad smo kod greške; cijeli koncept tih uređaja je po meni greška, jer kao što sam rekao, što je to toliko bitno da vam 2 sec. potrebne za vađenje mogitela stvaraju problem? A ako su odgovor situacije u kojima je inaće problem sa korištenjem mobitela, npr. u vožnji auta i sl... E pa u takvim situacijama, čim manje ometanja, tim bolje, tako da i ovakve naočale bi bile samo ometajući faktor.

http://dejankober.com/ Tweeter: http://twitter.com/#!/koberko
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.7.2013 14:10 (Berko).
Moj PC  
7 2 hvala 0
11 godina
offline
GlassUp budući odgovor na Google Glass
Smece, a ujedno nisu mi jasne ove kickstar / indiego kampanje, oni traze da ih mi financiramo (investiramo) i na kraju ne doijemo ništa, tj. jos moramo kupiti product od njih. . .

Kad je OUYA bila n kickstaru, ako se doniralo 99$+ dobivala se konzola...to je ok, ali investicij bez nekakvog dobitka je totalno ne isplativa, radje te pare dam u karitas nego nekome ko ce zradjivati sa tim parama. . .ne hvala. . .
Moj PC  
0 3 hvala 0
16 godina
offline
Re: GlassUp budući odgovor na Google Glass
zoki.zlikowski kaže...
memulica kaže...
A šta san van ja reka ... kamera se miče.

Kamera je nužna jer u suprotnom imamo glupi telefon koji nije svjestan okoline. Zna jedino da je u džepu. Problem snimanja treba riješiti na razini OS-a da se ono što kamera primi ne snima nego samo služi za obradu informacija. Ako se bude radilo na obradi informacija iz slike koja dolazi iz Glassa imat ćemo novu revoluciju.

 

Kamera nije nužna i samo takav uređaj može biti globalno prihvaćen. U protivnom GGlass će se smjeti koristit/prodavat samo u USA i njihovim kolonijama.

 

Revolucija !? GGlass je samo jedan od 'augmented realty' uređaja i to jedan od jadnijih.

Glory Glory Man United
13 godina
neaktivan
offline
Re: GlassUp budući odgovor na Google Glass
memulica kaže...
zoki.zlikowski kaže...
memulica kaže...
A šta san van ja reka ... kamera se miče.

Kamera je nužna jer u suprotnom imamo glupi telefon koji nije svjestan okoline. Zna jedino da je u džepu. Problem snimanja treba riješiti na razini OS-a da se ono što kamera primi ne snima nego samo služi za obradu informacija. Ako se bude radilo na obradi informacija iz slike koja dolazi iz Glassa imat ćemo novu revoluciju.

 

Kamera nije nužna i samo takav uređaj može biti globalno prihvaćen. U protivnom GGlass će se smjeti koristit/prodavat samo u USA i njihovim kolonijama.

 

Revolucija !? GGlass je samo jedan od 'augmented realty' uređaja i to jedan od jadnijih.

  Izbacivanjem kamere izbacuješ i augmented reality,koji je po meni glavni feature glassa i svih sličnih proizvoda.

 

off topic,ali ovaj čovjek u videu mi se čini kao da mu engleski nije materinji jezik,jednostavno nije dobro prezentirao.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice