Firefox OS - partneri i dostupnost

poruka: 16
|
čitano: 2.841
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Firefox OS - partneri i dostupnost".
11 godina
protjeran
offline
Firefox OS - partneri i dostupnost

Bude li aplikacija, ja ga uzmem ko treci tel :)

Moj PC  
0 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Firefox OS - partneri i dostupnost

Za dva mi je jasno, nazoves se s jednog na drugog i javis se, al tri?

 

15 godina
offline
Firefox OS - partneri i dostupnost

Sviđa mi se cijeli koncept ovog OS-a, kao i fokus kompanije na jeftine low-end uređaje.

 

Ne trebaju svima 5' ekrani i 4-8 jezgri, postoji ogromno tržište i za jeftine i jednostavnije smartphone.

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Firefox OS - partneri i dostupnost

Drago mi je da postoji novi, alternativni OS, ali zašto mora toliko nalikovati na iOS je van moje percepcije.

 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Firefox OS - partneri i dostupnost
Pa zasto jos dodatno muciti te jadne ljude? Kako dolazi iz iste "firme" sigurno ce bit koma polagan, losiji iz verzije u verziju i svaki bug fix ce bit nova verzija.
I da, jedino je WP razlicit od ostalih, a svi drugi imaju iLook. Kaj kane prevarom prodavat?
 
0 16 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Firefox OS - partneri i dostupnost
Meni je Ubuntu puno originalniji od ovog, a s obzirom da je twkodjer besplatan mislim da ce se boriti za zajednicko trziste.
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Firefox OS - partneri i dostupnost

Iskreno nije ni jedan nesto posebno originalan, svi mobilni OS izmisljaju toplu vodu i tuku se oko petenata. Sa developerske strane mi je super ideja da sve aplikacije u biti budu web stranice ali nista vise od toga da bi moglo biti posebno zanimljivo krajnjem korisniku.

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: Firefox OS - partneri i dostupnost
Ante kaže...

Za dva mi je jasno, nazoves se s jednog na drugog i javis se, al tri?

 

 

Razliciti OS, da ostanem on the edge, a to moze samo koristenjem ;)

 

PS:

Razliciti brojevi za 2 posla i 1 privatni

11 godina
offline
Re: Firefox OS - partneri i dostupnost
LuckyTNT kaže...

Iskreno nije ni jedan nesto posebno originalan, svi mobilni OS izmisljaju toplu vodu i tuku se oko petenata. Sa developerske strane mi je super ideja da sve aplikacije u biti budu web stranice ali nista vise od toga da bi moglo biti posebno zanimljivo krajnjem korisniku.

Ti očito nisi vidio kako je koncipiran Ubuntu. Skroz drugi način opsluživanja, imaš na youtubeu puno videa pa pogledaj. Da li će biti brz i stabilan, e to je već drugi par cipela.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox OS - partneri i dostupnost
Drazen kaže...
Pa zasto jos dodatno muciti te jadne ljude? Kako dolazi iz iste "firme" sigurno ce bit koma polagan, losiji iz verzije u verziju i svaki bug fix ce bit nova verzija.
I da, jedino je WP razlicit od ostalih, a svi drugi imaju iLook. Kaj kane prevarom prodavat?

Ubuntu Phone, MeeGo, Sailfish OS (Jolla)?

KRISTIJANJE kaže...

Ti očito nisi vidio kako je koncipiran Ubuntu. Skroz drugi način opsluživanja, imaš na youtubeu puno videa pa pogledaj. Da li će biti brz i stabilan, e to je već drugi par cipela.

Ako je desktop Ubuntu brz i stabilan, ne vidim razloga zasto i mobilni ne bi bio ;)

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox OS - partneri i dostupnost
1domagoj1 kaže...
Drazen kaže...
Pa zasto jos dodatno muciti te jadne ljude? Kako dolazi iz iste "firme" sigurno ce bit koma polagan, losiji iz verzije u verziju i svaki bug fix ce bit nova verzija.
I da, jedino je WP razlicit od ostalih, a svi drugi imaju iLook. Kaj kane prevarom prodavat?

Ubuntu Phone, MeeGo, Sailfish OS (Jolla)?

KRISTIJANJE kaže...

Ti očito nisi vidio kako je koncipiran Ubuntu. Skroz drugi način opsluživanja, imaš na youtubeu puno videa pa pogledaj. Da li će biti brz i stabilan, e to je već drugi par cipela.

Ako je desktop Ubuntu brz i stabilan, ne vidim razloga zasto i mobilni ne bi bio ;)

 

MeeGo drugaciji? http://www.phonearena.com/news/Whats-going-on-with-MeeGo_id14966 Sailfish drugaciji? http://www.engadget.com/2012/12/29/hands-on-with-jollas-sailfish-os-video/ :))))))))
14 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox OS - partneri i dostupnost

Nisam rekao da su svi mobilni sustavi isti samo da po mom misljenju nema u njima nista revolucionarno novo. Istovremeno mi je drago da ima vise konkurencije na trzistu samim tim i izbora jer nema svaki krajnji korisnik isti ukus i potrebe od svog smartphona ili tableta. Ako veći broj sustava poživi duže mislim je jedino što će postići da se nativ aplikacije izbace iz prakse.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox OS - partneri i dostupnost

Da, jesi ih vidio u akciji? Sailfish je prakticki fork MeeGo-a. Totalno drugaciji koncept, naglasak na swipe i gesture navigaciju. Koji ono OS ima gesture navigaciju po mobitelu? Na stranu to sto meniji na svakom mobitelu izgledaju slicno (sudeci po slikama na linkovima, na to si ciljao), a Boze moj, kako bi trebali drugacije izgledati, kako god okrenes treba ti nekakv launcher/meni s ikonicama tako da tu nema puno prostora za manevriranje. Evo Ubuntu Phone recimo ima launcher sa strane, ali opet je to launcher s ikonicama slican drugim launcherima (samo ovaj je s lijeve strane), mora nekakav meni postojati.

 

Citat s drugog linka: "Pulling the screen down reveals a menu -- the further you pull, the more menu items you see. This is accompanied by audible and tactile (haptic) feedback, which lets you "feel" which item you're selecting. Once you've highlighted the right menu item, just release your finger to select it. While difficult to describe, this gesture is extremely intuitive." - sve mozes obaviti jednom rukom i imas haptic feedback na to. Ako neki od danasnjih OS-ova ima nesto slicno, ja se ispricavam, ali doticnu stvar nisam primjetio. Ovako izgleda kao da je trivijalna glupost, sto u principu i jest, ali enormno olaksava koristenje i navigaciju mobitelom. Uostalom, da sad ne quoteam cijeli taj tekst s Engadgeta, procitaj ga, detaljno objasnjava gesture i swipe navigaciju po mobitelu. Ja to nisam vidio kod niti jednog od ova tri "glavna" OS-a (iOS, Android, WP), sigurno ne razradeno u toj mjeri.

 

Ubuntu Phone ide jos i korak dalje sa svime. Prirodna integracija web aplikacija s OS-om, jedan uredaj/OS za sve. Piknes ga u dock, boota se punokrvni desktop Ubuntu. Obavis sto trebas, uzmes iz docka i picis dalje s telefonom. Isti OS i za tablet, integracija sve tri platforme u jednom jedinom OS-u (pametni telefon, tablet, desktop racunalo). Jos je tu i Ubuntu za smart TV-e. Ubuntu One, cloud usluga -> svi uredaji sinkronizirani.

 

MeeGo je, koliko mi je poznato stao s razvojem. Ali je zato Sailfish preuzeo baklju.

 

Osobno se jos uvijek dvoumim za svoj prvi smartphone, Sailfish OS ili Ubuntu Phone. Sailfish izgleda krasno, Ubuntu isto, ali s Ubuntuom imam sve povezano, od smartphona preko racunala do TV-a, one to rule them all.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
12 godina
neaktivan
offline
Firefox OS - partneri i dostupnost
Nije tocno da ne postoji niti jedan drugi nacin menija osima ikonice polozene jedna do druge, WP je pokazao da se moze izmisliti nesto originalno. Ako je Microsoft nasao originalnost (a nije bas poznat po tome) onda mogu i drugi biti originalni.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox OS - partneri i dostupnost
zoki.zlikowski kaže...
Nije tocno da ne postoji niti jedan drugi nacin menija osima ikonice polozene jedna do druge, WP je pokazao da se moze izmisliti nesto originalno. Ako je Microsoft nasao originalnost (a nije bas poznat po tome) onda mogu i drugi biti originalni.

Originalno? To ti je zove list menu.

 

Ono sto jest originalno na WP i sto mi se stvarno svida je taj tzv. panorama view.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.2.2013 16:45 (1domagoj1).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Firefox OS - partneri i dostupnost
1domagoj1 kaže...
zoki.zlikowski kaže...
Nije tocno da ne postoji niti jedan drugi nacin menija osima ikonice polozene jedna do druge, WP je pokazao da se moze izmisliti nesto originalno. Ako je Microsoft nasao originalnost (a nije bas poznat po tome) onda mogu i drugi biti originalni.

Originalno? To ti je zove list menu.

 

Ono sto jest originalno na WP i sto mi se stvarno svida je taj tzv. panorama view.

O tome i govorim. Ovo prvo je popis, nije izbornik. Takav isti popis postoji i kad na iPhoneu odeš skroz lijevu i upišeš neko slovo. Takav popis postoji već godinama na svakom programu kad stisne CTRL+F i naravno da tu nema originalnosti (možda će i biti), ali panorama view je definitivno fantastična ideja i originalna. I drugi bi mogli biti malo kreativniji.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice