Europski parlament prihvatio zabranu roaminga i ne

poruka: 9
|
čitano: 1.810
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Europski parlament prihvatio zabranu roaminga i ne".
13 godina
neaktivan
offline
Europski parlament prihvatio zabranu roaminga i ne
Nadam se da nece zbog manje cijene roaminga porasti cijene domaceg prometa. Vec vidim kako se tcom i ostali vade na to
...i tako dalje
Moj PC  
10 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Europski parlament prihvatio zabranu roaminga
apoteka kaže...
Nadam se da nece zbog manje cijene roaminga porasti cijene domaceg prometa. Vec vidim kako se tcom i ostali vade na to

 Ne copraj.

12 godina
offline
Europski parlament prihvatio ukidanje naplate roam

baš me zanima da li to znači ako tu imam paket od 4GB da to mogu koristiti u cijeloj EU ili će naći način da to ograniče

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Europski parlament prihvatio zabranu roaminga
apoteka kaže...
Nadam se da nece zbog manje cijene roaminga porasti cijene domaceg prometa. Vec vidim kako se tcom i ostali vade na to

 

Da, ko što su prebacili svoj porez na korisnike kad je uveden... Meni lipo digli cijenu istog bona za 10%. Ko da ja dođem susidu i dam mu račun i lipo kažem :

"Slušaj, ja sam pohlepna stoka i ne da mi se više plaćati moje poreze, pa evo ti lipo plaćaj moj porez umjesto mene. Neću ja tu otkidati od mojih bezobrazno visokih neopravdanih profita..."

Nego ovo o neutralnosti Interneta mi je zanimljivije. Samo je malo pre"načelno" pa ne znam koliko će se u stvarnosti držati toga. Ko šta u hrvatskom ustavu načelno piše kako smo antifašistička zemlja a dotlen babe na ulici nekažnjeno prodaju kapice sa U dok nedaleko stoji murjak i mirno gleda, dok Thompson pjeva fašističke napjeve pred raspomamljenim mladim nosiocima istih tih kapica... Anyway da se vratim na temu ne znam koliko će u stvarnosti na web neutrality utjecati razni tajni sporazumi i dodaci kao onaj TTIP...

 

15 godina
offline
Re: Europski parlament prihvatio zabranu roaminga
Enkidu kaže...
apoteka kaže...
Nadam se da nece zbog manje cijene roaminga porasti cijene domaceg prometa. Vec vidim kako se tcom i ostali vade na to

Da, ko što su prebacili svoj porez na korisnike kad je uveden...

 

Pa generalno *svi* troskovi poslovanja su uvijek uracunati u cijenu koju placaju korisnici/klijenti/kupci. Tko ce ih platiti? Da, ti racunas na to da bi kompanije mogle bas taj porez platiti iz svojeg profita. No, s poslovne strane to je samo jos jedan trosak poslovanja. Vrlo je naivno ocekivati da ce ga platiti itko drugo neko korisnici/kupci. 

16 godina
neaktivan
offline
Europski parlament prihvatio zabranu roaminga i ne

Baš to. Zašto netko očekuje da će si netko svjesno smanjiti profit, a roba mu ide kao luda. Nemoj kupit, ako ti ne paše cijena i to je to. Jedino pad prodaje može utjecati na njih. 

There is no job like cron job!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Europski parlament prihvatio zabranu roaminga
hrvooje kaže...

Baš to. Zašto netko očekuje da će si netko svjesno smanjiti profit, a roba mu ide kao luda. Nemoj kupit, ako ti ne paše cijena i to je to. Jedino pad prodaje može utjecati na njih. 

 Nemože, jer su kartel, pa ti je izbor nepostojeći. Samo jasno ne sastaju se javno u birtiji i poslije nemaju pressicu. Ali vidiš lijepo da je konkurencija lažna. 
SVI su prebacili trošarine na kupce i prodaju bon od "100 kuna" za 110 kuna ili kolko već. Tako će svi imati i iste "troškove ukidanja" roaminga, 
nema sumnje. Ali EU je upravo zato osnovana. Da se ukinu troškovi međudržavne robne i uslužne razmjene. Pogotovo ove fiktivne preraspodjele
"zraka" po državama. Neutralnost neta je vrlo općenito definirana, kako to birokrati politikantski već znaju. Tako da, ono. Budućnost će pokazati.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
15 godina
offline
Europski parlament prihvatio zabranu roaminga i ne

"neće biti dozvoljena primjena tzv. spore i brze internetske usluge, kao niti diskriminacija nekih vrsta internetskog prometa - barem načelno."

 

Znaci li ovo da recimo nece smjeti usporavati Whatsapp/Viber i sl. aplikacije (VoIP protokol)? U Njemackoj tako npr. gotovo svi usporavaju VoIP protokol (mobile mreze), a P2P u potpunosti blokiraju ili takoder usporavaju.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Europski parlament prihvatio zabranu roaminga i ne

Da bi ovo u potpunosti funkcioniralo i da mozemo imati konkurenciju na razini EU trebaju jos uvesti internacionalne pozive unutar EU po cijeni lokalnih. Trenutno ako zoves mobitel s njemackim brojem naplatit ce ti 10 kn/min. Kad bi i te cijene bile svedene na lokalne onda bi mogli imati Latvijsku karticu koju bi placali 20 kn s 5 GB, 1000 min. i sl. (izmisljam brojke) i svima bi bilo svejedno sto te zovu na Latvijski broj kad je cijena ionako ista kao i za hrvatski.

 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice