Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio kućni

poruka: 172
|
čitano: 30.958
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio kućni ".
14 godina
offline
Re: Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio ku
Drago mi je procitati da napokon netko razumije i mene tj. koristenje DAC-a (pogotovo Cambridge Audio), pojacala (osobno godinama koristim NAD, no trenutno u kombinaciji s Kef Coda 7 zvucnicima) i ok slusalica.

Osobno ne bi kupio one zvucnike, ali to sam ja.

Jos jedna stvar mi je zapela za oko, a to je tipkovnica.
S godinama sam se "navukao" na odmoriste za dlanove te kod kupovine je bas kvalitetan palm rest obavezna stvar kada kupujem tipkovnicu (uz sto manje uzasnih glossy dijelova, ne razumijem ljude koji vole glossy no svatko nesto voli).

Ostatak mi je standard, no uistinu mi je drago sto vidim da ima ljudi koji shvacaju da Logitech i sl. firme ne rade zvucnike vec smeca koja nisu za neko ozbiljno slusanje glazbe (ok, nije ni racunalo super izbor za slusanje no mozemo ga koristiti za slusanje u krajnjem slucaju i to uz obavezan DAC, fino pojacalo, zvucnike te ok kablove (i naravno uz dobre stalke))...druga stvar su igre, ali glazba je ipak sasvim druga stvar.

Osobno sam ljubitelj dobrog zvuka kojeg moze dati samo vinil u kombinaciji s finim pojacalom, dobrim zvucnicima, kablovima itd., no to je ipak za neku drugu temu ili drugi forum.

Svakako cu obratiti paznju na ovu tipkovnicu posto mi izgleda kao stvorena za dugo i udobno tipkanje.
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio ku
Torent kaže...

Samo da se ija prijavim kao vlasnik Z5500 ;) Meni za filmove bolji ne trebaju a i najezio sam se na ovo pojacavanje 9/10 ;) To sam uradio jednom ali ne u kuci ;)

 

Ja imam Z906, trese se sve al fali mi 6 kanalna matična.

Davore, ako imaš koju viška(+ CPU po mogućnosti), javi mi se u box za adresu, šiping ja plaćam. Hvala

16 godina
moderator
offline
Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio kućni

BTW ako će još netko stavljati LED-ice na stražnju stranu monitora, neka svakako pošalje par fotki, ovamo ili u thread Vaš Desk. Vrlo me zanima kako će drugima ispadati i hoće li biti oduševljeni ishodom poput mene :)

Selling doors, door to door.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio ku
Davor kaže...

BTW ako će još netko stavljati LED-ice na stražnju stranu monitora, neka svakako pošalje par fotki, ovamo ili u thread Vaš Desk. Vrlo me zanima kako će drugima ispadati i hoće li biti oduševljeni ishodom poput mene :)

 moramo prvo naci nekoga tko ce u ikeu,meni nije bas usput

 

ak ide netko u ikeu nek i meni uzme pa se dogovorimo

Trazim ljude za BF4 squad + TS i timsko igranje. PP ako ste zaintersirani
8 godina
odjavljen
offline
Re: Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio ku
Envy kaže...
Torent kaže...

* * *

Nisam pratio da li je ikad logi napravio dostojnog nasljednika?

 

Nasljednik postoji, zvuk je ostao isti ali izgleda da su rezali na troškovima, dovoljno je vidjeti kontroler i da  ti se muči. Nema LCD ekrana nego neke tačkice + daljinski je očajan:

http://www.logitech.com/en-us/product/speaker-system-z906?crid=1588

 Ovo nije nasljednik ;) sa 500 na 67W, ruzniji kontroler...

14 godina
offline
Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio kućni

Za sve koga interesiriraju LED trake...

mogu se pronaći u Pevec-u, Vinkopromu i Kauflandu....

Ima verzija od 3 do 5 metara... košta cca 200 kn max. dolazi sa daljinskim putem kojeg se mogu mijenjati boje i jačina svjetline. Montaža sa obostranom trakom i jednostavno se reže višak sa škarama (višak trake se može naknadno spojiti, produžiti... uglavnom ne baca se u smeće).

Infarkt... ma kakav god da je... od srca je.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio ku
Envy kaže...
Torent kaže...

* * *

Nisam pratio da li je ikad logi napravio dostojnog nasljednika?

 

Nasljednik postoji, zvuk je ostao isti ali izgleda da su rezali na troškovima, dovoljno je vidjeti kontroler i da  ti se muči. Nema LCD ekrana nego neke tačkice + daljinski je očajan:

http://www.logitech.com/en-us/product/speaker-system-z906?crid=1588

 

Meni je on baš simpa, jest da su mogli staviti točku i onda tri broja(prvo idu tri broja i onda se pali točka, to je ona 4. razina). Daljinski mi je isto fora, jednostavan za korištenje, dobar finiš ima... Općenito, zvučnici su prije bili mnogo bolji, ovi danas malo kaskaju jer ne daju toliko za male pare.

12 godina
offline
Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio kućni

Joj ako vam Logitech ruši kuču po tulumima trebali ste bit kod mene kad sam gurao Kappe potpomognute s Inffinity  subwoferom!!Imao sam test CD gdje idu frekvencije do 20Hz,kad se približi donjoj granici više ništa ne čuješ ali cijela prostorija podrhtava i radi nelagodu u želudcu!!Vrhunski subwoofer i moram priznat da mi je žao što sam ga prodao!!

Gledanje filmova kad je on u sistemu je totalno drugo iskustvo,ekipa je kod mene dolazila i po 10 puta gledala Saving Privat Rayan!!( i Rat Svijetova s Tom Cruisom,brutalan DTS zvuk!!)

Ali i ove Logiteche koje sad ima za kompom s obzirom na gabarite sasvim pristojno bubaju!!

AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.12.2015 23:47 (volegradele).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio ku

 

Dioder rox, već 10 godina up & running, slika u prilogu, iskorištene 3 "lajne", 4ta je nekad bila dodatno ispod stola na prekidač za čačkanje oko kante.

od kada je W2 in d'haus, nema potrebe :)

 

btw, jesi probao kad HM Aeron za pakistanca?

12 godina
offline
Re: Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio ku
hrc_smb kaže...

 

Dioder rox, već 10 godina up & running, slika u prilogu, iskorištene 3 "lajne", 4ta je nekad bila dodatno ispod stola na prekidač za čačkanje oko kante.

od kada je W2 in d'haus, nema potrebe :)

 

btw, jesi probao kad HM Aeron za pakistanca?

 H/K sound sticks,nice!

AUDIOFIL
12 godina
odjavljen
offline
Re: Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio ku
hrc_smb kaže...

 

Dioder rox, već 10 godina up & running, slika u prilogu, iskorištene 3 "lajne", 4ta je nekad bila dodatno ispod stola na prekidač za čačkanje oko kante.

od kada je W2 in d'haus, nema potrebe :)

 

btw, jesi probao kad HM Aeron za pakistanca?

 

Meni to na prvu izgleda ko neki render ureda, nakon što su svi otišli iz ureda, svjetla se pogasila a samo to ostalo gorit..

 

Sviđa mi se, svaka čast :P

15 godina
offline
Re: Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio ku
Davor kaže...

BTW ako će još netko stavljati LED-ice na stražnju stranu monitora, neka svakako pošalje par fotki, ovamo ili u thread Vaš Desk. Vrlo me zanima kako će drugima ispadati i hoće li biti oduševljeni ishodom poput mene :)

 a ako netko uspije na (tanki) monitor smjestiti heklani tabletić i iza gondolu za pozadinsko, neka svejedno pošalje nekoliko snimki, onak, iz zajebancije. 

 

@ Friday: izričaj "holy shit!" upravo i jest prijevod našega "sveta stolica". inače to zovu Holy See ili Holy Chair ili Holy Seat (sancta sedes), pri čemu se namještaj (seat, chair) odnosi samo na papin "tron", a See na čitav Vatikan 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.12.2015 5:57 (Ajar).
15 godina
offline
Re: Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio ku
win32 kaže...
Drago mi je procitati da napokon netko razumije * * *

* * *

* * * no uistinu mi je drago sto vidim da ima ljudi koji shvacaju da Logitech i sl. firme ne rade zvucnike vec smeca koja nisu za neko ozbiljno slusanje glazbe * * *

* * *

Ok, shvatilo smo te, znamo i mi (kojima se nazivamo audiofili) šta je dobro a što nije, ali reći da je Logitech baš smeće... i čekaj malo "ozbiljno slušanje glazbe".. što je to.. plaćaju te po satnici.. kako to ide.. ne kontam?

 

Torent kaže...
* * *

 Ovo nije nasljednik ;) sa 500 na 67W, ruzniji kontroler...

Jest druže, nisi vidio dobro specifikacije: Total watts: (RMS) 500-W. Subwoofer: 165-W, Satellites: 5 x 67-W.

 

sbcreation kaže...

Za sve koga interesiriraju LED trake...

mogu se pronaći * * *

Daj ljudi 2 USD u ebay-u, lično sam ih kupio i ugradio u kuhinju.. moram to slikati pa da vam pokažem. A kuhinju sam sam u SketchUp-u dizajnirao.

 

volegradele kaže...

Joj ako vam Logitech ruši kuču po tulumima trebali ste bit kod mene kad sam gurao Kappe potpomognute s Inffinity  subwoferom!!Imao sam test CD gdje idu frekvencije do 20Hz,kad se približi donjoj granici više ništa ne čuješ ali cijela prostorija podrhtava i radi nelagodu u želudcu!!Vrhunski subwoofer i moram priznat da mi je žao što sam ga prodao!!

Gledanje filmova kad je on u sistemu je totalno drugo iskustvo,ekipa je kod mene dolazila i po 10 puta gledala Saving Privat Rayan!!( i Rat Svijetova s Tom Cruisom,brutalan DTS zvuk!!)

Ali i ove Logiteche koje sad ima za kompom s obzirom na gabarite sasvim pristojno bubaju!!

Imaš Boston Acustic Bass Test, (ako ga nađeš negdje u orginalu ili .flac, mp3 nikako) probaj to (ako smiješ) pa ćeš da vidiš kako se membrane cijepaju na daleko jačim sistemima. DTS sam jako rjetko nalazio i na orginalnim DVD-ovima, inače u odnosu na DD mi daje nekako dublje tonove i inače je kod DTS-a bass dosta naglašeniji.

 

Ok, ja sledeći sub uzimam Paradigm Sub 2. Pod uslovom ako ne ogluvim do tada :D

 

volegradele kaže...
* * *

 H/K sound sticks,nice!

Daj šta da je dobro da me namiriš za života ali da je Made in Japan, a da ne košta kao onaj Panasonicov Technics R1 od 60.000 USD niti Pioneerov TAD (za njega nisam ni saznao cijenu). Častim te, obećajem, čim dođeš u TZ na jedina slana jezera u Evropi ili ja u HR. Jer koliko sam ja saznao nekada razlika zna biti između 1 i 2% a cjena u 1000-2000% u tom tkzv. doživljaju zvuka.

 

Dex.pwn kaže...
* * *

 

Meni to na prvu izgleda ko neki render ureda, nakon što su svi otišli iz ureda, svjetla se pogasila a samo to ostalo gorit..

 

Sviđa mi se, svaka čast :P

 

I ja se slažem. Tema je ubodena u sridu, predhodne nisam ni čitao. Svaka čast Davore da si se fokusirao na jedan aspekt i ovdje nas u nečemu okupio. Predhodni Bugovac ji si je godinu opisao nisam mogao ni do pola pročitati.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.12.2015 9:36 (Envy).
13 godina
neaktivan
offline
Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio kućni

Davore , pohvale na izbor Adama! ja sam jako dugo na studijskim monitorima i nema povratka natrag, cak sam uzeo jedan par za kod cure jer ne zelim da mi uši krvare :D

Ugođaj s ledicama me podsjetilo na ovaj par monitora kod cure (Tannoy Reveal 502) koji imaju jake plave ledice otraga i  gdje imam jako slican efekt.. 

 

 

PS mislim da sam te vidio na koncertu Jose Gonzaleza

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.12.2015 9:46 (brada09).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio ku
brada09 kaže...

Davore , pohvale na izbor Adama! ja sam jako dugo na studijskim monitorima i nema povratka natrag, cak sam uzeo jedan par za kod cure jer ne zelim da mi uši krvare :D

 

 

PS mislim da sam te vidio na koncertu Jose Gonzaleza

 

Da, bojim se da sam se i ja sad upleo u tu mrežu  Isprobavao sam Tannoy Reveal 502 prije Adama! Recenzije za te zvučnike baš nisu neke, što me čudi, jer su mi se zvukom baš dopali. Mislim da su vrlo dobar dobar bang for buck.

 

Jeste, bio sam na koncertu :) Dobar gig (ako izuzmemo ljude koji ne znaju začepiti) 

Selling doors, door to door.
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.12.2015 9:49 (Davor).
12 godina
offline
Re: Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio ku
Davor kaže...

BTW ako će još netko stavljati LED-ice na stražnju stranu monitora, neka svakako pošalje par fotki, ovamo ili u thread Vaš Desk. Vrlo me zanima kako će drugima ispadati i hoće li biti oduševljeni ishodom poput mene :)

 

Eto da se i ja upišem u red onih kojima se ovo svidjelo više nego bilo što drugo. Isto imam 27-inčni monitor, pa pretpostavljam da će savršeno odgovarati, a usput sam i jednaka picajzla što se tiče čistoće i urednosti kućnog PC brloga :)

 

Brijem da će IKEA uskoro pored tog proizvoda staviti oznaku "nedostupno", a ja ovih dana svakako idem po svoj primjerak ledica. Nisam iz ZG, ali nisam ni toliko daleko da ne mogu na jedan mali izlet. :)

13 godina
offline
Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio kućni

Uredno i fino, nema što 

Sve pohvale...

I kod mene se krčka pa će uskoro u adekvatnoj temi biti update mog deska i PC-a 

Volim kad su ljudi uredni na mjestu gdje provode većinu radnog/slobodnog vremena.

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio ku
Dex.pwn kaže...
hrc_smb kaže...

 

Dioder rox, već 10 godina up & running, slika u prilogu, iskorištene 3 "lajne", 4ta je nekad bila dodatno ispod stola na prekidač za čačkanje oko kante.

od kada je W2 in d'haus, nema potrebe :)

 

btw, jesi probao kad HM Aeron za pakistanca?

 

Meni to na prvu izgleda ko neki render ureda, nakon što su svi otišli iz ureda, svjetla se pogasila a samo to ostalo gorit..

 

Sviđa mi se, svaka čast :P

 

thnx, to tak izgleda kada djeca odu u krpe, samo kaj u uredu baš nema čaša od vina na stolu :D 

 

ono kaj je uz ergononiju stola + ambijent jednako važno, je stolica. na čemu sjedite?

moj odabir je HM Aeron, zasada mu nisam našao dostojnog "protivnika".

16 godina
offline
Re: Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio ku
Davor kaže...

BTW ako će još netko stavljati LED-ice na stražnju stranu monitora, neka svakako pošalje par fotki, ovamo ili u thread Vaš Desk. Vrlo me zanima kako će drugima ispadati i hoće li biti oduševljeni ishodom poput mene :)

 Možeš li još jednom samo objasniti to smanjeno naprezanja očiju instaliranjem ove LED rasvjete?

13 godina
offline
Re: Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio ku
Erda kaže...
Davor kaže...

BTW ako će još netko stavljati LED-ice na stražnju stranu monitora, neka svakako pošalje par fotki, ovamo ili u thread Vaš Desk. Vrlo me zanima kako će drugima ispadati i hoće li biti oduševljeni ishodom poput mene :)

 Možeš li još jednom samo objasniti to smanjeno naprezanja očiju instaliranjem ove LED rasvjete?

 

monitor je izvor svjetlosti kao i lampa, ako je ambijent (okolna rasvjeta) znatno niža od one u koju gledaš, oko se znatno napreže. tj. duže se privikava kada mičeš pogled sa monitora.

8 godina
neaktivan
offline
Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio kućni

Evo, ja kupio, montirao i super zadovoljan :)

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio kućni

Već sam stavio u temu Vaš desk, ali evo i ovdje, valjda neće nikome smetati. Davore, jesi ti koristio neku drugu ljepljivu traku za učvršćenje ledica, jer ove koje dolaze u paketu su preslabe i barem kod mene ispadaju?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio ku

Super izgleda, oboje 

 

Traku sam koristio drugu, da. Ova Ikeina je mala i loša, ne drži nikako. Kupio sam u Bauhausu neku ozbiljniju traku (cca 60 kuna kolut), prerezao ju na pola po širini i stavio na sve četiri LED trake po čitavoj dužini. To drži super.

Selling doors, door to door.
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.1.2016 16:19 (Davor).
13 godina
offline
Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio kućni

Eto super. I ja sam kupio novog miša za 30kn. Kažu kinez, s garancijom.

Inače led traka mi je odavno u wc-u. Za ugođaj i lakšu kontemplaciju.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Moj PC  
1 0 hvala 1
8 godina
odjavljen
offline
Re: Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio ku

Ajmo strucnjaci prosvijetlite me kako znati koja traka daje rgb svjetlo? Pise rgb? Glupo pitanje al me nekad bas zbune sa oznakama? Pa koliko vim imaju oznake jacine 3528 5050 i sl. Sta mi sve treba da bi imao to svjetlo iza tva ;)

13 godina
offline
Re: Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio ku
Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.1.2016 20:43 (sudy_freak).
8 godina
odjavljen
offline
Re: Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio ku

Salju Uberom ;)

12 godina
offline
Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio kućni

ako netko bude išao u ikeu po ledice ili nešto, nek mi se javi na pp da se dogovorimo , da i meni uzme

 

hvala unaprijed

Trazim ljude za BF4 squad + TS i timsko igranje. PP ako ste zaintersirani
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Davor Šuštić: U 2015. sam temeljito obnovio kućni

Davore tvoj desk je čisti pr0n

 

Btw gdje si kupio taj OLYMPUS 2-E10K, vidim da ga u HR nigdje nema ili neznam tražiti?

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice