Chromebookovi 21% od svih prodanih prijenosnih rač

poruka: 15
|
čitano: 2.614
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Chromebookovi 21% od svih prodanih prijenosnih rač".
13 godina
neaktivan
offline
Chromebookovi 21% od svih prodanih prijenosnih rač

Zato MS paničari?

 

A Linux nastavlja ulaziti na mala vrata.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
Moj PC  
1 3 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Chromebookovi 21% od svih prodanih prijenosnih rač
MS im napravio besplatnu reklamu pred Bozic :)
Moj PC  
2 2 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Chromebookovi 21% od svih prodanih prijenosnih rač

I tako, Asus chromebook od 200 dolara spada u pc, a recimo nemjerljivo sposobniji Asus Transformer Pad, ne spada.

Čisti dokaz da kategorizacija računala danas ne drži vodu.

Moj PC  
12 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Chromebookovi 21% od svih prodanih prijenosnih rač

Koje nebuloze. 21%?!? Koja firma za markeninška istraživanja, koji su to izvori, znači chromebook se prodaje bolje od svih apple računala zajedno? Koja glupost...

 
8 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Chromebookovi 21% od svih prodanih prijenosnih rač

Trickortreat, lijepo ti piše da su brojevi samo za USA tržište. 

Uz malo osnovne matematike shvatio bi da sve štima jer se na globalnoj razini godišnje proda oko 150-200 milijuna laptopa /ultrabookova. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.12.2013 12:32 (darko_sam).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Chromebookovi 21% od svih prodanih prijenosnih rač

ko da je danas tesko windowsima konkurirat kad sami sebe pokopavaju

Moj PC  
2 2 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Chromebookovi 21% od svih prodanih prijenosnih rač

Chromebook je super za poslovnu primjenu - većina američkih sveučilišta koriste Google Apps for Education pa studenti 

očekuju da će svoje Chromebook uređaje moći koristiti za rad u budućnosti što je doprinjelo dodatnoj popularnosti.

 

Ispada da je kod nas ekonomska situacija toliko dobra da vlada uopće ne razmatra "Google Apps for EDU" niti Chromebook

rješenja za učenike (pa nismo mi Malezija ili Filipini) a naša sveučilišta baš i ne surađuju previše sa sveučilištima izvan regiona

pa im nije potrebno koristiti takva rješenja - investiraju samo u Office365/Windows Mobile kombinaciju kao prave mušterije.

 

 

s0M3D1g3r4t1
Moj PC  
3 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Chromebookovi 21% od svih prodanih prijenosnih
g12356 kaže...

Zato MS paničari?

 

A Linux nastavlja ulaziti na mala vrata.

 

Ako sam u pravu, Android se vrti pod Linuxom, iOS se vrti pod Linuxom, razni routeri se vrte pod Linuxom/Unixom, a gle cuda, na desktopu su i dalje Windowsi na 90%!?

 

ChromeOS se takodjer vrti pod Linuxom ali, koliko je meni poznato, ne mozes startati niti jednu Linux aplikaciju. Dal mozes na Andoridu startati neku Linux aplikaciju?

Malo otvori one silne oglase koje dobijas u postanski sanducic i ima za kupit hrpa notebooka koji se prodaju sa Linuxom umjesto Windowsima. Razlika u cijeni je poprilicna (za nase uvjete), ali gle cuda, niko ih ne kupuje. Zasto?

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Chromebookovi 21% od svih prodanih prijenosnih
Drazen kaže...

Ako sam u pravu, Android se vrti pod Linuxom, iOS se vrti pod Linuxom, razni routeri se vrte pod Linuxom/Unixom, a gle cuda, na desktopu su i dalje Windowsi na 90%!?

 

ChromeOS se takodjer vrti pod Linuxom ali, koliko je meni poznato, ne mozes startati niti jednu Linux aplikaciju. Dal mozes na Andoridu startati neku Linux aplikaciju?

Malo otvori one silne oglase koje dobijas u postanski sanducic i ima za kupit hrpa notebooka koji se prodaju sa Linuxom umjesto Windowsima. Razlika u cijeni je poprilicna (za nase uvjete), ali gle cuda, niko ih ne kupuje. Zasto?

 

Ne znaš šta je Linux i prema tome ne pričaj gluposti. Unix i Linux nisu isto, tako da ovo što sam ti boldovao ne kupi vodu. Ne postoje aplikacije za "Linux", iz jednostavnog razloga: Linux nije OS. Linux je osnovni dio operativnog sistema (kernel) nad kojem se gradi i Android, i Chromebook-ov OS, i Ubuntu, Sailfish, Fedora, Arch... Tako da je sasvim logično da ono što ti nazivaš Linux aplikacijama neće raditi na Chromebook OS-u. Ovo što sam sada nabrojao su sasvim drugi sistemi sa istom osnovom.

Windows? B**ch my Arch can do anything.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Chromebookovi 21% od svih prodanih prijenosnih
Drazen kaže...
g12356 kaže...

Zato MS paničari?

 

A Linux nastavlja ulaziti na mala vrata.

 

Ako sam u pravu, Android se vrti pod Linuxom, iOS se vrti pod Linuxom, razni routeri se vrte pod Linuxom/Unixom, a gle cuda, na desktopu su i dalje Windowsi na 90%!?

 

ChromeOS se takodjer vrti pod Linuxom ali, koliko je meni poznato, ne mozes startati niti jednu Linux aplikaciju. Dal mozes na Andoridu startati neku Linux aplikaciju?

Malo otvori one silne oglase koje dobijas u postanski sanducic i ima za kupit hrpa notebooka koji se prodaju sa Linuxom umjesto Windowsima. Razlika u cijeni je poprilicna (za nase uvjete), ali gle cuda, niko ih ne kupuje. Zasto?

 

iOS nije Linux.Još prije prvog iPhonea su čak razvijali dvije verzije iOS-a jedna ova koju danas poznajemo a druga Linux bazirana,pobijedila je ova prva iz nekih razloga.iOS kao i ostali Operativni sustavi iz Cuppertina su bazirani na FreeBSD-u koji je nešto sasvim drugačije ali je također Open source.

 

Uz rootanje i instaliranje raznih library-a bi se garant moglo pokrenuti GNU/Linux aplikacije.

 

Također to đa je Windows na 90% desktopa više nije velika stvar.Bliže si istini ako veliš da windowsi dominiraju još samo i jedino na desktopu umjesto da govoriš da su windowsi vladar desktopa.A ljudi kupuju te laptope samo zato da ih zgaze sa piratskim windowsima što je opet poražavajuće što MS sam sebe reklamira onime što on navodno najviše mrzi.

 

Također,ono šta ti misliš da su Linux operativni sustavi su zapravo GNU/Linux sustavi,nadam se da znaš razliku.I Linuxu je uvijek bila važnija činjenica da je Open source a ne da je besplatan.Da Linux nije bio licencciran kao Open source njegov razvoj bi stao još tamo neke 1994 otprilike.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.12.2013 14:00 (g12356).
12 godina
offline
Chromebookovi 21% od svih prodanih prijenosnih rač

Nedavno je bila tema o reklami u kojoj Microsoft pljuje po Chromebooku. Tada i jos ranije kad je Chromebook bio najavljivan napisao sam kako se Microsoftu tresu gace i odmah bio popljuvan od velike vecine forumasa. Kako uopce mogu pomisliti da jedan neupotrebljivi OS na smijesno slabom hardwareu, bez glavnih PC aplikacija i bez mogucnosti offline rada moze konkurirati jednoj velicini kao sto je MS Windows. E pa moze. 20% trzista u ajmo reci godinu dana prave prodaje je impresivan rezultat. Ljudi su napokon poceli shvacati da je besmisleno davati novac za nesto sto mogu imati besplatno a da je smisao laptopa prenosivost a ne sirova snaga.

Cim se stvore infrastrukturni uvjeti za koristenje Chromebooka u Hrvatskoj ja cu ga kupiti. Snagu imam na desktop racunalu a tableti ne zadovoljavaju moje potrebe tako da CB ispada idealan.

 
3 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Chromebookovi 21% od svih prodanih prijenosnih rač

Jedna stvar koju treba uzeti u obzir, a nije spomenuta u članku, jest da se ne radi o svim prodanim računalima, nego o računalima koji su prodani kroz komercijalni prodajni kanal - putem distributera i zastupnika, u različitim trgovinama tehničkom robom, supermarketima, ... Radi se o oko 14,4 milijuna desktop i notebook računala, te tableta, prodanih između siječnja i studenog 2013. godine - raspodijeljeno prema rezultatima istraživanja (slika ispod) prodano je oko:

  • 4 milijuna desktopa (Win, Mac, Linux zajedno)
  • 4,91 milijun Windows prijenosnika
  • 260 tisuća Appleovih prijenosnika
  • 1,38 milijuna Chromebooka
  • 2,28 milijuna iPada
  • 1,25 milijuna Android tableta
  • 317 tisuća Windows tableta.

 

Appleovi prijenosnici ovdje imaju vrlo malen udio od 1,8% (prema istraživačima - istraživanje je provela NPD Group, što također nije spomenuto) zato što je osnovni način prodaje kod Applea direktna prodaja krajnjem kupcu (putem mreže Apple Storeova i na webu), što nije obuhvaćeno istraživanjem. Za razliku od Appleovih, prijenosnici s Windowsima se uglavnom prodaju kroz komercijalni kanal, dok je situacija s Chromebook prijenosnicima miješana - dostupni su putem Googelovog Storea (kao i ranije) i u komercijalnom kanalu, gdje je udio ove godine znatno porastao.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Chromebookovi 21% od svih prodanih prijenosnih rač

Evo onima koji i dalje ne vjeruju da se može instalirati Linux aplikacije na android:

http://www.xda-developers.com/android/expand-the-linux-capabilities-on-android-xda-developer-tv/

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Chromebookovi 21% od svih prodanih prijenosnih rač

koliko znam Google ima osim SDK-a i NDK - Native Development Kit, što znači da se aplikacije ne moraju pisati u Javi nego u C-u ili C++u a to pretpostavlja da se uz neke izmjene linux aplikacije mogu relativno lako portati na android

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Chromebookovi 21% od svih prodanih prijenosnih
g12356 kaže...

Evo onima koji i dalje ne vjeruju da se može instalirati Linux aplikacije na android:

http://www.xda-developers.com/android/expand-the-linux-capabilities-on-android-xda-developer-tv/

ovo sigurno nije ono što većina misli kad kaže da se mogu instalirati Linux aplikacije ali je fora stvar {#}

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice