Bivši nokijaš protiv Elopa

poruka: 27
|
čitano: 3.133
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bivši nokijaš protiv Elopa".
15 godina
offline
Bivši nokijaš protiv Elopa

Joj neka ga smjene sto prije. Samo sustavno unistava kompaniju. NOKIA nema buducnost samo sa wp7. Ja sam na primjer ljubitelj nokie ali ako ostane samo sa wp ja odoh na nekog drugog proizvodaca jer ce u tom slucaju biti samo jedna iz mase...

Battlefield is the Best, fuck the rest!!!
Moj PC  
6 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bivši nokijaš protiv Elopa

Upravo su Nokiini potezi pod vodstvom Elopa pocetkom ove godine bili razlog zasto sam prestao kupovati njihove telefone nakon punih 16 godina apsolutne vjernosti.

Poruka je uređivana zadnji put čet 26.4.2012 17:37 (ChrisB).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bivši nokijaš protiv Elopa

nista, kupit 3-4 808-ice za zalihu {#}

iako ja vidim cemu idu nokia i ms i moglo bi ispast dobro

a pljuvat moze svako

zasto je ovaj "bivsi", pitam se?

There are only two races on this planet-the intelligent and the stupid.
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.4.2012 18:49 (apoteka).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bivši nokijaš protiv Elopa
apoteka kaže...

nista, kupit 3-4 808-ice za zalihu {#}

iako ja vidim cemu idu nokia i ms i moglo bi ispast dobro

a pljuvat moze svako

zasto je ovaj "bivsi", pitam se?

Upravo tako, govori tip koji je bio na čelu Symbiana, propale platforme. Do Symbiana sam bio uvjerljiv poklonik Nokie i kupovao uvijek najnovije i najskuplje modele, a kad je Nokia izbacila Symbian mobitel prešao sam nakon 6 mjeseci korištenja na Samsung.

16 godina
protjeran
offline
Bivši nokijaš protiv Elopa

Outo of touch, out of time.. čitava kompanija. Imaju nešto IP-a, posrnuli brand, par tvornica, nešto osrednjeg kadra, nešto ušteđevine koja se topi brže nego snjegović na Srpanjskom suncu i to je to. Ako je Elop najbolje što su mogli naći za vođu onda im je bolje da stave ključ u bravu prije nego odu u totalni bankrot.

 
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bivši nokijaš protiv Elopa
zoki.zlikowski kaže...
apoteka kaže...

nista, kupit 3-4 808-ice za zalihu {#}

iako ja vidim cemu idu nokia i ms i moglo bi ispast dobro

a pljuvat moze svako

zasto je ovaj "bivsi", pitam se?

Upravo tako, govori tip koji je bio na čelu Symbiana, propale platforme. Do Symbiana sam bio uvjerljiv poklonik Nokie i kupovao uvijek najnovije i najskuplje modele, a kad je Nokia izbacila Symbian mobitel prešao sam nakon 6 mjeseci korištenja na Samsung.

 

Nokijin prvi Symbian mob je bio 7650 koji je izisao 2002. godine. Ti si tada presao na Samsung ? Znas li ti o cemu pricas ili pises tek tako ?

sig
15 godina
odjavljen
offline
Re: Bivši nokijaš protiv Elopa
Matty kaže...

Nokijin prvi Symbian mob je bio 7650 koji je izisao 2002. godine. Ti si tada presao na Samsung ? Znas li ti o cemu pricas ili pises tek tako ?

Zašto te i dalje čudi da ima ljudi koji misle da je 5800 prvi Symbian!? Pa poznato je da su oni koji najmanje znaju najglasniji.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
13 godina
neaktivan
offline
Bivši nokijaš protiv Elopa

Kasno ga sad nogirat, šteta je učinjena.

Kad su onako brutalno pokopali Meego, vidjelo se koja je Elopova misija.

Nisu morali sve karte bacit na njega, ali nisu trebali svoj dugogodišnji projekt onako pokopati.

A nije tu samo meego, najgori im je problem što su odugvlačili, nisu napravili rez i rekli DOSTA, sad ćemo ovako, pa su krenuli sa Maemo, pa će napustit symbian, pa nastaviit symbian, pa pustili open source symbian, pa zatvorili source, pa Qt....

 

 

No, nije ni Nokia od jučer, kako su prije radili mlinove za kavu ili što već, tako će se i sad reorganizirati i to je to :D

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Bivši nokijaš protiv Elopa

Nokia nema dugorocan plan vec jedno 10 godina, od lidera u mobilnom svijetu postala ja marginalac...jednostavno mi je nevjerovatno da su se toliko dugo drzali symbiana umjesto da su razvijali neki novi OS koji ce biti bolje prilagodjen smartphoneima..

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bivši nokijaš protiv Elopa
Matty kaže...
zoki.zlikowski kaže...
apoteka kaže...

nista, kupit 3-4 808-ice za zalihu {#}

iako ja vidim cemu idu nokia i ms i moglo bi ispast dobro

a pljuvat moze svako

zasto je ovaj "bivsi", pitam se?

Upravo tako, govori tip koji je bio na čelu Symbiana, propale platforme. Do Symbiana sam bio uvjerljiv poklonik Nokie i kupovao uvijek najnovije i najskuplje modele, a kad je Nokia izbacila Symbian mobitel prešao sam nakon 6 mjeseci korištenja na Samsung.

 

Nokijin prvi Symbian mob je bio 7650 koji je izisao 2002. godine. Ti si tada presao na Samsung ? Znas li ti o cemu pricas ili pises tek tako ?

 

Ne sjecam se modela. Bio je to neki koji je imao kliznu tipkovnicu, bio je uzasno debel i kratak, nekako nezgrapan i bio je srebrn. Ne sjecam se da li je sljedeci model bio Samsung ili LG, ali u svakom slucaju to je bio moj zadnji Nokijin mobitel.
12 godina
offline
Re: Bivši nokijaš protiv Elopa

Nokia 6500 slide?

 

http://st2.gsmarena.com/vv/bigpic/nokia-6500slide.gif

 

Inace meni najbolji pre - smarthpone mobitel koji sam posjedovao i koji su mi ukrali :(

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.4.2012 7:07 (skoosha).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bivši nokijaš protiv Elopa
Svinja kaže...

Nokia nema dugorocan plan vec jedno 10 godina, od lidera u mobilnom svijetu postala ja marginalac...jednostavno mi je nevjerovatno da su se toliko dugo drzali symbiana umjesto da su razvijali neki novi OS koji ce biti bolje prilagodjen smartphoneima..

 Jesu, MeeGo pa su odustali kad su ga razvili (kažu da zbog nemogučnosti stvaranja ekosustava). Inaće koristim WP i obožavam ga.

15 godina
offline
Re: Bivši nokijaš protiv Elopa
zoki.zlikowski kaže...
apoteka kaže...

nista, kupit 3-4 808-ice za zalihu {#}

iako ja vidim cemu idu nokia i ms i moglo bi ispast dobro

a pljuvat moze svako

zasto je ovaj "bivsi", pitam se?

Upravo tako, govori tip koji je bio na čelu Symbiana, propale platforme. Do Symbiana sam bio uvjerljiv poklonik Nokie i kupovao uvijek najnovije i najskuplje modele, a kad je Nokia izbacila Symbian mobitel prešao sam nakon 6 mjeseci korištenja na Samsung.

Nije bitno tko govori nego što govori, a ono što govori je točno. Nokija je u doba klasičnih mobitela bila aposlutni lider, bilo je cool staviti Nokiju na stol, a sada više nije, sad je Samsung veća fora od Nokije, da ne spominjem iPhone. Oni su prestali biti lider i nemaju ideju kako bi to opet postali. Vjerojatno će propasti ili nastaviti vegetirati kao mala i beznačajna firma. 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.4.2012 9:56 (rjakopec).
14 godina
offline
Bivši nokijaš protiv Elopa

Se netko sjeća udjela Motorole ili Ericssona. U svoje vrijeme bili su opaki igrači, a danas su tu gdje jesu. Činjenica je da su dugo vremena radili dobre telefone pa se u datom momentu nisu snašli. Meni od početka izgleda da Elop ima cilj srušiti Nokiu na koljena kako bi je Microsoft jeftino kupio. Tek kupovinom nekog poput Nokie Microsoft može konkurirati na tržištu smartfon uređaja. Elop je tu kukavičje jaje, teško je za vjerovati da netko može biti toliko nesposoban i da čistom slučajnošću nanosi toliko štete.

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.4.2012 11:38 (rmiculini).
 
4 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bivši nokijaš protiv Elopa
Matty kaže...

 

Nokijin prvi Symbian mob je bio 7650 koji je izisao 2002. godine. Ti si tada presao na Samsung ? Znas li ti o cemu pricas ili pises tek tako ?

Samo jedna mala ispravka. 7650 jest bio prvi Symbian telefon, ali s integriranom kamerom. Negdje u proljece godinu dana ranije dobio sam prvi Nokia Communicator u ruke kako bih ponosnom vlasniku podesio primanje i slanje faxa na telefonu. Cudu nije bilo kraja. I da, bio je Symbian.

 

16 godina
offline
Re: Bivši nokijaš protiv Elopa
Svinja, objasni mi kako je Nokia postala marginalac ako je tek sada Samsung s hrpetinom modela prestigao ju? Nokia radi greske, ali baza vjernih korisnika je ogromna. Dovoljan je samo jedan dobar potez i oni su nazad u igri.
Cure su lude kad se zaljubljuju u naš muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
15 godina
offline
Re: Bivši nokijaš protiv Elopa
rmiculini kaže...

Se netko sjeća udjela Motorole ili Ericssona. U svoje vrijeme bili su opaki igrači, a danas su tu gdje jesu. Činjenica je da su dugo vremena radili dobre telefone pa se u datom momentu nisu snašli. Meni od početka izgleda da Elop ima cilj srušiti Nokiu na koljena kako bi je Microsoft jeftino kupio. Tek kupovinom nekog poput Nokie Microsoft može konkurirati na tržištu smartfon uređaja. Elop je tu kukavičje jaje, teško je za vjerovati da netko može biti toliko nesposoban i da čistom slučajnošću nanosi toliko štete.

To je jako optimističko gledište, prije bi bilo da je lik jednostavno - bedak.  

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.4.2012 15:01 (rjakopec).
15 godina
offline
Re: Bivši nokijaš protiv Elopa
ukay1000 kaže...
Svinja, objasni mi kako je Nokia postala marginalac ako je tek sada Samsung s hrpetinom modela prestigao ju? Nokia radi greske, ali baza vjernih korisnika je ogromna. Dovoljan je samo jedan dobar potez i oni su nazad u igri.

Ne znam što bi točno trebao objasniti, već dosta godina nisu lider u tom području što se je jako negativno odrazilo na ugled i prihode. Lider je iPhone, Andorid mu uspješno parira (ja koristim Adndroid), a gdje je tu Nokija. Sva nada (meni jako upitna) je OS koji nisu napisali oni nego Microsoft. To se isto zaboravlja u ovoj raspravi, ako im suradnja s Miscrosoftom i uspije, to bi prije svega bio uspjeh Microsofta, a ne Nokije. Nokija je tu samo proizvođać hardvera, što mogu biti oni, a može biti i netko drugi. Daleko je to od Nokije od prije deset godina, kad je Nokija definirala trendove, a ostali su to pokušavali sljjediti. 

13 godina
protjeran
offline
Bivši nokijaš protiv Elopa

eh, sad bi se dalo zatrolat temu s pitanjem po cemu je symbian kao OS (ne kao "ekosustav") losiji od androida i iOS-a, al bolje ne. {#}

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Bivši nokijaš protiv Elopa
ChrisB kaže...
Matty kaže...

 

Nokijin prvi Symbian mob je bio 7650 koji je izisao 2002. godine. Ti si tada presao na Samsung ? Znas li ti o cemu pricas ili pises tek tako ?

Samo jedna mala ispravka. 7650 jest bio prvi Symbian telefon, ali s integriranom kamerom. Negdje u proljece godinu dana ranije dobio sam prvi Nokia Communicator u ruke kako bih ponosnom vlasniku podesio primanje i slanje faxa na telefonu. Cudu nije bilo kraja. I da, bio je Symbian.

 

  7650 jest bio prvi Symbian telefon, ali neovisno o integriranoj kameri, prvi na Symbian S60 platformi. Communicatori su S90.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
16 godina
offline
Re: Bivši nokijaš protiv Elopa
MrBlc kaže...
ChrisB kaže...
Matty kaže...

 

Nokijin prvi Symbian mob je bio 7650 koji je izisao 2002. godine. Ti si tada presao na Samsung ? Znas li ti o cemu pricas ili pises tek tako ?

Samo jedna mala ispravka. 7650 jest bio prvi Symbian telefon, ali s integriranom kamerom. Negdje u proljece godinu dana ranije dobio sam prvi Nokia Communicator u ruke kako bih ponosnom vlasniku podesio primanje i slanje faxa na telefonu. Cudu nije bilo kraja. I da, bio je Symbian.

 

  7650 jest bio prvi Symbian telefon, ali neovisno o integriranoj kameri, prvi na Symbian S60 platformi. Communicatori su S90.

 

Oprosti, negdje si vidio da je netko spominjao Series XY UI?

 

Govorilo se o opcenito o Symbian telefonima. No, ako idemo bas i dalje, ja sam samo naveo Communicatora kojeg sam imao u rukama godinu dana ranije od spomenute 7650, a koji jest bio pogonjen Symbianom. Da bas gledamo godinu pojavljivanja prvih Symbian telefona (u Nokiinom slucaju, dakako), onda je prvi predstavljen cak i godinu ranije (2000.) - model 9210.

 

Ja osobno ne znam koji mi je konkretni model o kojem sam govorio bio u rukama, samo se sjecam koliko sam bio impresioniran njegovim ekranom u boji.

 

Ali, vratimo se na pocetnu cinjenicu - ovdje smo govorili o Nokii i Symbianu opcenito, a ne o Series 60, 80 ili 90 UI-u na istome ;-)

16 godina
offline
Bivši nokijaš protiv Elopa

Tip trkelja samo da bi navukao vodu na svoj mlin. Dok im je Symbian bio jedina platforma, onda je bilo OK? Koliko se vidi, platformu se može uvijek prilagoditi mobitelu. Koja je najbolja je teško i reći ako se uzme u obzir kako korisnici koriste mobitele. Tek kod naprednih korisnika se može isprofilirati koja platforma je bolje prilagođena za opet napredno korištenje. Ono što korisnici najviše primjete je izgled izbornika i brzina odziva mobitela na zahtjeve korisnika. Partnerstvo s Microsoftom mislim da im je odličan potez, jer gdje se Microsoft ozbiljno primi posla, može se očekivati vrlo dobar proizvod.

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bivši nokijaš protiv Elopa
skoosha kaže...

Nokia 6500 slide?

 

http://st2.gsmarena.com/vv/bigpic/nokia-6500slide.gif

 

Inace meni najbolji pre - smarthpone mobitel koji sam posjedovao i koji su mi ukrali :(

 

Taj!
15 godina
offline
Re: Bivši nokijaš protiv Elopa
Baš čudno što je Elop prešao IZ MS-a u Nokiu koja od sad proizvodi gotovo samo WP uređaje...
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
offline
Bivši nokijaš protiv Elopa

Baš sam vidio reklamu na novu Nokiju koja se zove Lumia, zvući kao tradicionalni odjevni predmet u islamskim zemljama, ono Hanuma nosi dimije i lumiju :) Reči kupio sam si iPhone jednostavno bolje zvući nego kupio sam si lumiju, od toga čak bolje zvuči kupio sam novi Samsung. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.4.2012 23:18 (rjakopec).
 
0 4 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bivši nokijaš protiv Elopa
rjakopec kaže...

Baš sam vidio reklamu na novu Nokiju koja se zove Lumia, zvući kao tradicionalni odjevni predmet u islamskim zemljama, ono Hanuma nosi dimije i lumiju :) Reči kupio sam si iPhone jednostavno bolje zvući nego kupio sam si lumiju, od toga čak bolje zvuči kupio sam novi Samsung. 

junacino znas li ti sta znaci lumija

 

 

kako god mislim da je lee williams trebao bar jos malo ostati, ali ljudi moji, Elop je microsoftov covjek, te je i logicno zasto je postavio wp7 kao primarnu platformu, ostavio meego i symbian

 

danas mi je fakat glupo vidjeti kako vecina nosa mobitele s android os.om, nekako se osjecam posebnim kad izvadim nokiu n8 :D znajuci da si jedan od rijetkih koji ima takav telefon sa symbianom, naravno poredeci s android communityem

 

ja zivim za taj dan kad ce Elop dobiti otkaz

noćas mi se LUDUJE, noćas NEMA sna, noćas čašu TORRESA ispijmo do dna!
15 godina
offline
Bivši nokijaš protiv Elopa

Svaka cast stari!! Jezi mi se koza dok sam citao tvoj post.. I ja se isto osjecam.

Battlefield is the Best, fuck the rest!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice